,We willen meepraten over besteding van de gelden" Beniorensoos UW vierde 12V2-jarig bestaan Computer-onderwijs in fasen invoeren I Bedankt, Riet Fietstocht KPO-dames Toneel in 't Jeugdhonk LEUSDEN MR wil begroting per school leusder krant Eenzijdig ongeval Vergadering welzijn en onderwijs Controle auto's College in concept-voorstel Inbraak in garage JokaaL Van Kersbergen Lichtgewonde na aanrijding Koel met kans op een bui Leusden J DONDERDAG 29 MEI 1986 plaatselijk nieuws Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De medezeg- lenschapsraad van de open- lare basisschool De Bongerd ril graag weten waar het geld jlijft dat de gemeente van het lijk krijgt voor het onderwijs, iu krijgt elke school 97,50 (uiden per leerling om te be leden voor leermiddelen. „De gemeente ontvangt zelf ech- >r het dubbele van dit bedrag." ldus de directeur van De Bongerd, le heer H. Boon, maandagavond m le vergadering van de GMR, de nstantie die de gemeente adviseert >ver zaken betreffende het open bar onderwijs in Leusden. De Bongerd staat niet alleen in haar standpunt, zo bleek maandag avond. Ook de vertegenwoordi gers van de andere openbare scho len m Leusden stellen er prijs op om duidelijker geïnformeerd te wor den over de besteding van onder wij sgelden. Het zit de medezeggenschaps raad van De Bongerd, evenals de andere scholen, dwars dat de school niet meer inspraak heeft m de besteding van onderwijsgelden. De scholen zouden zelf de vnjheid moeten hebben om te reserveren als men in een bepaald jaar met het volledige bedrag opmaakt, zo me nen de leden van de GMR. Men zou graag zien dat in de gemeentebegroting voor 1987 dui delijk tot uitdruk long komt waar het onderwijsgeld vandaan komt en wat er mee gebeurt. LONDO-RAPPORT Over het geld dat naar de ge meente toekomt voor het onderwijs is veel te doen geweest. Het zoge naamde Londo-rapport maakt aan de onduidelijkheid grotendeels een eind. In dat rapport staat pre cies omschreven wat iedere ge meente precies krijgt en voor welk doel. „Als het Londo-rapport als een soort bijbel gehanteerd gaat wor den, wat geeft de gemeente dan nog het recht om met de gelden te gaan schuiven?" zo vroeg een schoolleider zich maandagavond hardop af. Zonder hoofdelijke stemming besloot de GMR om een onge vraagd advies naar het gemeente bestuur te sturen waarin het stand punt van de scholen duidelijk naar voren komt. De bnef zal de deur uitgaan, ondanks het feit dat de aanwezige onderwijsambtenaar met nadruk verklaarde dat de GMR iets gaat vragen wat al gebeurt. „In de bijla gen van de begroting staat heel duidelijk wat er met het onderwijs geld gebeurt en waar het vandaan komt," aldus de ambtenaar. „Bo vendien heeft de GMR kennelijk geen idee hoe gigantisch groot het tekort op de onderwijsbegroting is," aldus de ambtelijk medewer ker LEUSDEN - Dinsdagmiddag vierde de UW seniorensoos het IZVz-jarig bestaan in De Korf. De feestelijke middag werd met koffie en gebak, en een welkomstwoord van de voorzitter van UW, geopend. In dat welkomstwoord was een felicitatie vervat aan iedereen die de soos bezoekt en/of er aan meewerkt. Gezien het grote aantal wekelijkse bezoekers, zo luidde de conclusie, was de oprichting 12V2 jaar geleden, een schot in de roos. Tevens constateerde de voorzitter, dat de Leusdense hejaardensoos een echte seniorensoos is, aangezien de Leus- dense bejaarden steeds jonger" worden. De afscheid nemende Riet Geo- jaar aanvoerde, werd door een ttuni, die de soos twaalf en een half „meerstemmig" bestuur toegezon gen, waarbij iedereen meezong. Een envelop met inhoud onder streepte de waardering, die er voor haar inzet bestond. Ook de vroegere voorzitters ver hoogden de feestvreugde met een bloemetje. De soosleden lieten zich echter ook niet onbetuigd. Een corsage voor de medewerksters en op alle tafels een eigengemaakte versiering waren daarvan het eer ste bewijs Ook waren er gedich ten, grote en kleine, waarin de LEUSDEN - Afgelopen dinsdag was het dan zover, het afscheid van mevrouw Riet Geomim als hoofdleidster bejaaidenwerk UW. Die functie vervulde zijn 1216 jaar. Zelf vond ze, zoals u vohge week ui een interview met haar in deze krant kon lezen, dat er maar eens een ander gezicht moet komen. Een echt afscheid was het overigens niet. Mevrouw Ceomini (op de foto links met de bos rozen) gaat nu het coördinerend werk, het zogeheten vriendschappehjk contact, opzetten. Een afscheid en tevens een nieuw begin dus voor haar. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktle-secretariaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie) 941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 65.60 per jaar, 33.30 per half jaar, 16,90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Bij een eenzijdig ongeval op de Doornseweg, af gelopen zaterdagavond rond 19.15 uur, raakte een inwoner van Amersfoort licht gewond Door een nog onbekende oor zaak raakte hij van de rijbaan af en kwam hij tegen een ver- keerspaal tot stilstand. Een ambulance was snel ge arriveerd, maar de Amersfoor- ter kon ter plaatse worden be handeld. (advertentie) De speciaalzaak in woningtextiel vindt u in winkelcentrum Hamershof. Wij leveren alle gerenommeerde merken tapijten gordijnen - dekbedden dekbedhoezen toilet- en badkamerkleedjes - karpetten - tafekleden - zonwering - douchegordijnen en bedmode Dealer van: Kendix - Gardisette Jap - Tulipan Forbo Desso Boras - enz. INTERIEURVERZORGING Winkelcentrum „Hamershof" De Brouwerij 12, aan de Hamersveldseweg. Leusden-C., tel. 033-946611 levensloop van de soos bezongen werd. Bovendien werden alle me dewerksters verwend met een ge schenkenbon en een leuk droog- boeket. Eén van de leden was nog in het bezit van een oude Leusder Krant van december 1973, waarin de eer ste bijeenkomst in De TU stond vermeld. Ze had er een fotokopie van laten maken, met een gedichtje erbij. De medewerksters hadden het alfabet gebruikt, om Riet „Van A tot Z door te lichten". De bloemen en het cadeau bewezen dat het resul taat zeer positief was. De feestvreugde werd verhoogd door de drankjes en de hapjes zodat er geen tijd overbleef voor de geplande spelen. De bijeenkomst in De Korf werd besloten met een dankwoord van Riet Geomim, die nog eens bena drukte dat ze zonder de anderen niet had kunnen functioneren. Daarop zette zij de leden van het eerste uur en de medewerksters vanaf het begin m de bloemen Vervolgens vertrok het gezel schap naar de „Wolboom", waar de tafels stonden gedekt voor een broodmaaltijd. De vTohjkheid steeg daar ten top, toen buiten een ijsco kar arriveerde, tegen het einde van de maaltijd. Die werd bestuurd door Riet Geomiru en haar opvolg ster, Atie Leijnders, beiden in een mooi pakje van „De Swarte Steegh" gestoken met koksmuts en al. Met vaardige handen verzorg den zij ijsjes voor alle aanwezigen, hetgeen een vrolijk slot van deze feestdag betekende. LEUSDEN - De commissie Wel zijn en Onderwijs houdt maandag 2 juni om 20.00 uur een openbare commissievergadering in de com missiekamer van het gemeente huis. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: ont- werp-raadsvoorstel inzake invoe ring van computer onderwijs basis scholen en subsidies voor Juid en het Leusdens Mannenkoor. LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden verzoekt autobezitters om hun voertuigen 's avonds en 's nachts goed af te sluiten om het zo inbrekers niet al te ge makkelijk te maken. De politie komt tot dit advies na een controle-actie die men in de nacht van zondag op maan dag hield Er werden toen zo'n driehonderd auto's bekeken. Twintig daarvan bleken niet af gesloten te zijn. In die voertui gen lagen diverse waardevolle goederen voor het grijpen LEUSDEN - Bij een ongeval op de kruising Arnhemseweg Maanweg raakte een bromfiets- ster uit Scherpenzeel licht ge wond. De vrouw reed over het fietspad en kreeg geen voor rang van een automobilist die uit de Maanweg kwam. De vrouw kon ter plaatse aan haar verwondingen geholpen wor den. Het ongeval deed zich afgelo pen zaterdag rond 19 00 uur voor. 'r •-:/• - 5BMB De KPO-dames werden dinsdag tussen Barneveld en Nijkerk gesignaleerd door onze fotograaf Janus Visser. LEUSDEN - In totaal 32 da mes van de KPO verzamelden zich dinsdagochtend om ne gen uur bij De Kom aan de Hamersveldseweg voor de jaarlijkse fietstocht. Via As- schat ging men via Achter veld en Terschuur naar Zwar- tebroek. Daar werden bij de plaatselijke bakker een lekke re krentenbol en zelf meege nomen koffie genuttigd. Via Dnedorp ging men op weg naar Nijkerk. De verbazing was groot toen de dames onze fotograaf Janus Visser ontdekte, die een plaatje van ze maakte. In Nijkerk stonden enkele dames, die de rit per auto hadden gemaakt, te wach ten. Gezamenlijk bezochten de KPO'ers het Nederlands Electnci- teits Museum. Na versterking van de inwendige mens gmg de tocht weer huis waarts. Tegen 17.00 uur was men weer thuis. De dames hadden een prettige dag, zo lieten ze bij thuis komst weten. „Zelfs twee lekke banden konden de pret met druk ken." Komende maandag staat het vol gende uitstapje van de KPO-dames op het programma. Men wordt dan om 10.00 uur verwacht in boerdenj 't Claeverenblad, waar de kunste naars Machiel de Vos en André Spruit momenteel exposeren met respektievelijk natuurfoto's en olie verfschilderijen. Cees Vial zal eni ge toelichtingen geven over de expositie. LEUSDEN - Het Leusdense coUege wil het computer-on derwijs op de plaatselijke ba sisscholen in vier fasen invoe ren. Het project, zoals dat in een concept-raadsvoorstel staat omschreven, zou al in het komende schooljaar (1986-1987) moeten starten. Met het totale project is een bedrag gemoeid van 84.852 gulden voor het schooljaar 1986/1987 en 13.050 gulden vor het schooljaar 1987/1988. Elke baisschool ontvangt aan het beqin van het komende schooljaar één computer, eén monitor en eén pnnter. Nog voor de zomervakantie zullen op de Rijkspabo introductie cursussen worden verzorgd, zodat met ingang van dat schooljaar op elke basisschool minimaal twee on derwijsgevenden aanwezig zijn die basiscomputer-ervaring hebben. In augustus 1986 gaat dan een zogenaamde vervolgcursus van start. Voor deze cursus worden negen scholen gekozen die een „trekkersrol" zullen vervullen. Na dat deze cursus (vijf lessen van elk drie uur) is afgerond, kunnen de andere negen scholen diezelfde opleiding/instructie gaan volgen Wanneer alle achttien basisscho len deze vervolgcursus hebben ge volgd, wordt er een verdiepings cursus opgezet. Die wordt op de zelfde manier afgewerkt als de vervolgcursus. Het is de bedoeling dat de leer lingen uit de achtste groep van elke basisschool kennismaken en ver trouwd raken met de basistoepas singen van de computer. Het concept-voorstel wordt maandagavond besproken in de vergadering van de commissie Welzijn en Onderwijs Later zal ook de commissie Financiële en Econo mische Zaken zich over het voorstel buigen. LEUSDEN - De Utrechtse toneelgroep Zimihc speelt za terdag 31 mei in het Jeugd honk aan de Hamersveldse weg 100. Zij spelen 't stuk „Ik ben als ieder ander". Aanvang van het optreden is 21.00 uur. De toegang bedraagt twee gulden met en vier gulden zonder pasje. Om 20.00 uur gaat de zaal open. Zimihc bestaat al twee jaar Spe lers zijn Rob Bekker, Frans Korsten, Appie Ailennk en Konald Kip. Het gezelschap heeft optredens ver zocht in onder meer de Jaarbeurs te Utrecht, theater Kikker en in jonge rencentra. Het stuk wat Zimihc zaterdag brengt, bestaat uit zang, dans en teksten. Er wordt geprobeerd om het publiek bij het spel te betrek ken. „Wat zij doen is even vreemd/ duidelijk als de naam," aldus de organisatoren. „Vier individuen proberen door dubbele bodems een eigen geluid te brengen." LEUSDEN - Bij een inbraak in een garage aan de Hamersveld seweg is in de nacht van zon dag op maandag alleen wat klein geld ontvreemd Het gaat om een bedrag van ongeveer honderd gulden De inbrekers zijn via een ruitje aan de achterzijde het pand binnengekomen. Het kantoor en een gedeelte van de garage werden onderzocht De politie heeft nog geen spoor van de daderfs) kunnen vinden. '/////i'/ifZZZ door Jar Versteegt Afgelopen dinsdag kwam er een einde aan een kort stondige opleving van de temperatuur. Een koufront zonder veel activiteit deed de temperatuur gevoelig dalen. We moeten nu leven met een temperatuur van ten hoogste 16 graden, en dat is onder normaal. Ook morgen zal het waarschijnlijk nog wisselval lig zijn. Veel neerslag wordt overigens niet verwacht. De depressies volgen een vrij noordelijke koers, zodat wij er niet al te veel last van hebben. Vroege vakantie gangers, die naar het zuiden afreizen profiteren van warm en zonnig zomerweer. Zoals het er nu uitziet, komt er vanaf vrijdag weer een uitbreiding van het hoge- drukgebied vanaf de oceaan in de richting van Europa. Dat kan ons zich geven op wat zon in het weekeinde, maar de kans op een bui blijft aanwezig. De temperatuur kan dan weer licht stijgen, maar blijft dicht bij normaal. Echt zomer wordt het dus nog niet. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aküviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubnek - vraag- en aanbod-rubneken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tanef: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bednjven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. weekindegemeerte'' Donderdag 29 mei 19.00 uur: Officiële heropening van verbouwde pand van de firma Blom aan de Zwarteweg 27. Met mede werking van Heinze Bakker. 20.00 uur: Openbare raadsverga dering, raadszaal, gemeentehuis aan 't Erf 1 in Leusden-Centrum. Vrijdag 30 mei 21.30 uur: Dropping van De Til. Startplaats Hamersveldseweg 30. Zaterdag 31 mei 08.30 uur: Start SVA-toernooi in Achterveld. 09.00 uur: Rommelmarkt m Leus den-Zuid rondom de Dorpskerk. 09.00 uur: Geraruum-markt in De Biezenkamp. 10.00 uur: Menwedstrijden bij Nim- merdor in de weide aan de Buurt weg. 10.00 uur: Stand Solidanteitswinkel in De Hamershof naar aanleiding van actie Honger hoeft met. 11.00 uur: Toernooi Roda '46. Om 16.30 uur prijsuitreiking. Zondag 1 juni 13.30 uur: Recreatieve fietstocht parochianen St. Jozefkerk. Maandag 2 juni 10.00 uur: Uitstapje KPO-dames naar expositie m 't Claeverenblad. 18.00 uur: Start fietsvierdaagse bij Roda-kantine. 20.00 uur: Openbare vergadering van de werkgroep Milieu Educatie van het CML in het gemeentehuis. 20.00 uur: Openbare vergadering commissie Welzijn en Onderwijs in commissiekamer van het ge meentehuis, 't Erf 1. Dinsdag 3 juni 18.00 uur: Fietsvierdaagse. Start vanaf kantine Roda. ACHTERVELD Zaterdag 31 mei: 20.00 uur: Disco show De Klaveet. Zondag 1 juni: 11.30 uur: Fruh- schoppen D'Ouwe Peerdestal. Zondag 1 juni: 14.00 uur: Disco de Klaveet. Maandag 2 juni: 20.00 uur Volks dansen de Moespot. Dinsdag 3 juni: 9.00 uur: Welfare club Zonnebloem, Ons Gebouw

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3