Raad steunde ontruiming Volkstuinen in Zuid /anochtend vroeg ontruimd ohn van Loenen wel bereid, Dm regeling te accepteren tel IX Virus sluit jaar af met „migrantenbrunch" Ook voor u: Van Loenen wilde nog overleg met gemeente Klopjacht 5emeenteraad akkoord met ontruimen volkstuinen Walt Disney tekenfilm in Blijhof leusder krant Hugin Sweda naar Leusden Kindermarkt De Biezenkamp Bouw sporthal Achterveld start Oj Een huis van Goldewi jk Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering rkrant DINSDAG 3 JUNI 1986 18e JAARGANG NO. 10 LEUSDEN - In opdracht van het college van b. en w. is mmorgen om 6.00 uur het volkstuinencomplex bij de Tabak- eeg in Leusden-zuid ontruimd. De ontruiming en het egalise- n van het terrein is in alle rust verlopen. De op het terrein aanwezige broeibakken, bonestaken en treedschappen zijn naar de gemeentewerf aan de Hamers- ddseweg afgevoerd en kunnen daar door de eigenaren orden opgehaald. Voor nadere inlichtingen kan contact orden opgenomen met de gemeentewerf, telefoon 941594. Aan de ontruiming is een lange periode van beraad en rerleg voorafgegaan in maart, toen het plan van de eigenaar in het terrein bekend werd om volkstuinen aan te leggen, ïeft de gemeente de eigenaar laten weten dat dit in strijd was et het ter plaatse geldende bestemmingsplan. De eigenaar, John van Loenen, ng toch tot aanleg over, waarop t gemeentebestuur hem liet we ll, dat als hij met tot ontruiming u overgaan de gemeente dit zou >en. De eigenaar heeft hierop bij afdeling Rechtspraak van de lad van State schorsing gevraagd n het b. en w.-besluit om de egale volkstuin-activiteiten te eindigen. De voorzitter van de deling Rechtspraak wees het horsingsverzoek af. ITSPRAAK Hoewel met deze uitspraak on- irstreept werd dat het gemeente bestuur terecht tot ontruiming had besloten, werd hier niet onmiddel lijk toe overgegaan. In een op 16 mei gehouden bijeenkomst met de omwonenden van de illegale volks tuinen is hen gevraagd hun mening te geven over een eventueel uitstel van de ontruiming tot uiterlijk 1 oktober. Na zorgvuldige afweging van alle voor's en tegen's besloten burgemeester en wethouders de ontruiming tot uiterlijk 1 oktober op te schorten, mits de eigenaar van het terrein schriftelijk verklaarde er voor te zullen zorgen, de volks- tuinactmteiten uiterlijk 30 septem ber te beëindigen. „Hierop heeft de eigenaar met meentelij ke persbericht over de kwestie. „Na de vergeefse pogingen van burgemeester en v/ethouders om met de eigenaar van het terrein tot een duidelijke afspraak te komen, stond het college geen andere weg open dan er voor te zorgen dat het gebruik van het terrein voor volks tuinen op korte termijn zou worden gestaakt. De eigenaar is in de gele genheid gesteld om tot en met 30 mei de ontruiming zelf te regelen. Hieraan heeft hij niet voldaan. Wel hebben b. en w. op 30 mei een bnef van de eigenaar ontvangen waann hij om nader overleg verzocht, maar waarin geen opening werd gegeven waaruit de bereidheid bleek de gestelde datum aan te Deze twee trekkers met giertanks werden vanochtend aan de kant geschoven. John van Loenen had de toegang tot de volkstuinen ermee geblokkeerd. Zelf was hij vanmorgen ruet aanwezig, toen de ontruiming plaatsvond. De pohtie noemde het dan ook „een rustige ontruiming". gereageerd: hij heeft geen verkla ring ingezonden noch in de nchting van het gemeentebestuur op een andere wijze iets van zich laten horen. Vanuit b. en w. is door één van de wethouders nog diverse malen getracht me; de eigenaar in contact te komen, maar ook hierop is met gereageerd", aldus het ge houden", zo vervolgt de gemeente lijke verklaring. „Nu uit het voorafgaande is ge bleken dat de eigenaar zich op geen enkele wijze tot het maken van concrete afspraken bereid heeft getoond, hebben b. en w. gemeend aan dit verzoek met te kunnen voldoen. Burgemeester en wethouders betreuren het zeer dat een aantal volkstuinders de dupe is geworden van de handelwijze van de betrokken grondeigenaar. Te gelijkertijd zullen burgemeester en wethouders zich met kracht blijven inspannen om tot de aanleg van een tweede volkstuinencomplex te ko men op een daarvoor wel aan vaardbare plaats", zo besluit het gemeentelijke bulletin. ,1 LEUSDEN - De jongerenvereniging Virus gaat op een originele manier het verenigingsjaar afsluiten. Voor leden met eventuele aanhang wordt een 'migranten- brunch' georganiseerd. De brunch, een ontbijt en lunch tegelijkertijd, kan op 15 juni aanstaande genut tigd worden op het adres Engweg la. De reeks sportavonden heeft Virus inmiddels afge sloten met een volleybal avond op vrijdag 30 mei. De enthousiaste sportliefheb bers, die lid zijn van Virus, zullen tot september ge duld moeten hebben. Op 5 september start de ver eniging met een avondje voetbal. De laatste 'normale' vereni- gingsavond vindt op don derdagavond 5 juni plaats in het jongerencentrum 'De Til' aan de Hamersveldse- weg. Het thema van de avond zal zijn 'Kruip in de huid van'... een populair ra diospelletje dat dagelijks gespeeld wordt op radio 3. De hardnekkige tv-kijker is trouwens ook welkom op deze avond. Ook vanaf 's avonds elf uur kan men nog binnenwippen in De Til. De brunch, die voor zon dagmiddag 15 juni op het programma staat, is abso luut het laatste onderdeel op de Viruskalender voor dit verenigingsjaar. De brunch, die om 12.00 uur begint, kent vele gerech ten die migranten naar ons land hebben gebracht. Veel van de gerechten mo gen zich zo langzamerhand verheugen in een grote po pulariteit, omdat ook de ge middelde Nederlander de uitheemse gerechten weet te waarderen Op het menu van Virus staat onder meer vermeld: kwiekwie, jarabaka, red- snapper, warang visie, pide, somun bülbul yuvasi en baklava. Het menu ver meldt trouwens niet of het hier gaat om drankjes of hapjes. Van de deelnemers aan de brunch vraagt Virus een kleine vergoeding LEUSDEN - Een 30-jarige inwoner van Barneveld deed vorige week woens dagmiddag rond 13.30 uur op een onbewaakt ogenblik een greep in de kassa van de firma van 't Klooster aan de Hamersveldseweg. De man ging er met een bedrag van vijfenzeventig gulden vandoor. De politie en personeel van het garagebedrijf zetten meteen een soort van klopjacht in. Uit eindelijk kreeg men de dader te pakken in de Van Eijdenhof. Tegen de Barnevelder werd proces verbaal opgemaakt Donderdagochtend werd hij voorgeleid voor de officier van justitie. 'an een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Leusdense ge- eenteraad is vorige week don- irdag akkoord gegaan met het ornemen van het college van B om de volkstuinen aan de Ta- iksteeg in Leusden Zuid te ontrui- Dat bleek, nadat Gert de feerdt (PvdA) daarover een vraag elde tijdens de rondvraag. Het college nam dat besluit, na- it John van Loenen, de eigenaar de grond waarop de volkstui- in zijn ingericht, niet tijdig genoeg reageerde op een aanbod van de gemeente, zo stelde wethouder Jan Wagenaar (WD). Alleen de fractie van Leusden '85 was tegen de ontruiming. Dat Leusden'85 zich tegen de voorgenomen ontruiming keerde, was het gevolg van een gesprek, dat fractielid Joop Kool met John van Loenen voerde. „Uit dat ge sprek is mij gebleken, dat de heer Van Loenen de voorgestelde rege ling best wil accepteren. Hij wil alsnog de gevraagde brief instu ren," aldus Kool. Hiermee doelde het raadslid op een brief, die het college aan John van Loenen had gestuurd. Daann werd hem voorgehouden, dat het college alleen akkoord kon gaan met het tijdelijk toestaan van de uit planologisch oogpunt illegale toe stand, als Van Loenen zich bereid verklaarde, schriftelijk te bevesti- j gen dat hij zelf aan die situatie, per J een oktober van dit jaar, een einde j zou maken. Dat kon hij doen tot vrijdag voor een week geleden, 23 mei. Aangezien op dat schrijven] niets van de heer Van Loenen werd vernomen, besloot het college tot de ontruiming. Wethouder Wagenaar wilde desgevraagd niet meedelen, wan neer dat dan zou moeten gebeuren „Het lijkt me met verstandig, dat van tevoren aan te kondigen," aldus de wethouder. vervolg op pagina 4 LEUSDEN - Ter afslui ting van het eerste deel van het filmseizoen worden op zaterdag 7 juni, net voor de vakan ties, in De Blijhof een aantal tekenfilms van Walt Disney gedraaid. Het gaat om twee films: 'Micky Mouse en de bo- nestaak' en 'Bongo het circusbeertje'. Het zijn beide spannende, avontuurlijke filmpjes, maar wie wil weten wat de afloop is, moet zelf maar gaan kij ken Er zijn twee voorstellingen, om 10.30 en om 13 30 uur, uiteraard in De Blijhof, Ans- fnduslaan 49. Voor leden van De Blijhof bedraagt de entree twee gulden, en drie gulden voor niet-le- den De tekenfilms duren samen negentig minuten, en zijn geschikt voor alle leeftijden. De films zijn Ne derlands ingesproken In de pauze is er voor de kin deren een glas limonade, en voor de volwassenen koffie. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden |BDU| Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten .«tewvï 'iiL. John van Loenen bij koolplanten in de volkstuinen. „Zie maar. hoe mooi het er al bijstaat. Het is toch gekkenwerk om de zaak om te ploegen, de mensen hun hobby te ontnemen, en hen ook financieel te benadelen9 Bovendien, er lag toch een toezegging van commissie, om de zaak te aedogen. Zo'n mededeling in de gemeenteraad tijdens de rondvraag, smds wanneer is dat een raadsbesluit?" Maar dat was gisteren. LEUSDEN - Binnenkort komt er wederom een van origine Zweeds bedrijf naar Leusden. Het gaat om de firma Hugin Sweda, een on derneming die gespeciali seerd is in het fabriceren van kasregisters, registra tiemeters en dergelijke. Met ingang van 1 juli aan staande is het bedrijf ge huisvest in het voormalige DHV-kantoor aan de Prin- cenhof. In totaal werken er zeventig mensen bij Hugin. Na Myresjo en Eurohuis is Hugin Sweda het derde Zweedse bedrijf dat zich smds september vong jaar in Leusden vestigt. LEUSDEN - Komende zaterdag wordt er tussen 10.00 uur en 16.00 uur een grote kindermarkt gehouden m winkelcentrum De Biezenkamp. Het is de bedoeling dat de kmderen zelf hun eigen spulletjes meenemn, die aanprijzen en verkopen. Volgens een woordvoerster van de organisatie wordt er dan ook „echt handel gedreven". Het is alweer de elfde kinder markt m De Biezenkamp, die gemiddeld twee keer per jaar wordt georganiseerd. Bij goed weer verwacht men tussen de 300 en 400 kinderen. ACHTERVELD - Komende vrij dag om 16.00 uur gaat de bouw van de Achterveldse sporthal definitief van start. D j wet houders Jan Wagenaar en Gijs van Woudenberg vemchten dan de officiële starthandeling. Behalve het gemeentebestuur zal ook de directie van Project ontwikkeling Drachten, de maatschappij die het gebouw gaat realiseren, aanwezig zijn. Zoals bekend komt de sporthal aan de Walter van Amersfoort- straat te staan. (advertentie) Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken ondertel.nr 03420-94911. OPENBAAR ONDERWIJS OVER AMBTELIJKE NOTA; niet toegelaten Rommelmarkt m Leusden-Zuid trok veel spullen en mensen Pagina 3 Raadsvergadering over samenstelling commissie werd verwarde vertoning Pagina 4 Mininatuurtj es Pagina 4 100 kramen op braderie van Biezenkamp-winkeliers Pagina 5 Eerste Eurohuis geopend Pagina 5 Veel belangstelling bij men wedstrijden Nimmerdor Pagina 8 Juniorentoernooi Roda een geslaagde happening Pagina 8 Fietsvierdaagse van start Pagina 9 Gezelligheid troef bij horeca-toernooi in Achterveld Pagina 9 Pagina 3 De avondvierdaagse m Achterveld zit erop garantie instituut woningbouw Goldo 5 Kies uit het uitgebreide programma Zowel vrij staand als helft van een dubbel. v a 79.500,- (incl. b t.w BOUWBEDRIJF BOLDE WIJK BV. Postbus 320, 7000 AH DOETINCHEM Tel 08340-34351

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1