Rommelmarkt Dorpskerk trok veel spullen en mensen leusder ki Avondvierdaagse uitgelopen LEUSDEN De laatste reis van Cornells Philippus Spaans —-lokaal 3randioze opbrengst van 26.500,-: leusder krant Nog geen zomer Leusden Achterveld '2e weekindegemeede/ DINSDAG 3 JUNI 1986 plaatselijk nieuws 3 Zondagavond overleed ae heer C. Ph. Spaans na een langdurige ziekte. Hij werd 73 jaar. Het is al weer ettelijke jaren geleden, dat ik de heer Spaans m verband met mijn werk voor het eerst ontmoette. Dat was in de roerige begintijd van het Comité Milieuzorg Leusden. Als belangstellende Leusde- naar had hij zitting genomen in dit inspraak-comité, maar na tuurlijk ook om de belangen van de Leusdense midden stand in de gaten te kunnen hou den. Jarenlang was hij immers voorzitter van de plaatselijk win keliersvereniging geweest en ook al was hij het inmiddels wat rustiger aan gaan doen, die belangstelling bleef. Hij bleef op de bres staan voor de Leus dense middenstand, waar hij vanaf de opening van het win kelcentrum De Biezenkamp (aan het begin van de zestiger jaren) als keurslager deel van had uitgemaakt. In die beginperiode van het CLM leerde ik de heer Spaans kennen als een bedachtzame man, die wist waar hij het over had. Een man met een warme belangstelling voor het wel en wee van de gemeenschap; een erudiet man ook, die zijn klas sieken kende en ons vaak wist te verbazen met ter zake doen de citaten van literaire groot meesters. Hij kon smakelijk vertellen over hetgeen hem het meest beroerde, zoals zijn werk, zijn Rotterdam en de ontwikkeling van het dorp, waar hij woonde. Spaans was bovendien filoso fisch van aard. Toen ik op een gegeven moment met hem in gesprek kwam en opperde, dat hij al die aardige, maar vaak ook posi- tief-kntische filosofieén over „zijn" dorp eigenlijk op papier zou moeten zetten, kwamen we al pratend tot de geboorte van zijn rubriek „Spaanse ontboe zemingen", waarmee hij meer dan tien jaar een deel van deze krant tot plezier van velen vul de. Zijn ontboezemingen wer den uitzonderlijk goed gele zen, eigenlijk tot verbazing van de heer Spaans zelf, die met enige aarzeling aan de weke lijkse rubriek was begonnen. Gaanderweg kwam er meer vorm m de aanvankelijk „zo maar" begonnen cursieve ru briek. Een geslaagde mix van kleine filosofietjes, gedachten over Leusden en de „grote wereld daarbuiten", leverde de heer Spaans in de loop der jaren heel veel trouwe fans op. Hij werd er soms verlegen van. Vorig jaar kwam er helaas een einde aan de Spaanse ont boezemingen doordat de au teur ernstig ziek werd. Een ziekte, die het voor hem onmo gelijk maakte om zijn rubriek voor onze krant te blijven schrijven. Het bencht van zijn overlij den, afgelopen zondag, bete kent het afscheid van een man, die op rruj steeds is overgeko men als een levenskunstenaar. Een man ook, op wie de uit spraak van Godfned Bomans zeker van toepassmg was: „De kunst van te leven is thuis te zijn alsof men op reis is". Spaans beheerste die kunst ennam ons op zijn onnavolgbare wijze steeds mee door eigen streek en gaf ons daarbij steeds weer het gevoel, dat we met hem op pad waren in een nog onbe kend land. Zonder overigens de realiteit van elke dag uit het oog te verliezen als hij met emge mildheid de ook in zijn ogen soms wat merkwaardige capriolen van de plaatselijke politiek op de korrel nam, zo wel in het CML als in zijn rubnek en elders. Spaans is nu aan zijn laatste reis begonnen. Maar we krij gen het verslag van die reis met meer onder ogen om die tekst van de juiste zetgegevens te kunnen voorzien voor het volgende nummer. We wensen vrouw en kinde ren sterkte toe met dit verlies. Bert Vos hoofdredakteur Leusder Krant Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubnek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,-per dag. Elke regel meer 6,- Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. Het weekeinde was koel, en vooral zondag viel het wat tegen met het weer, met wat lichte regen. In de nacht van vrijdag op zater dag was het vooral in het noorden van het land bij zonder koud. Op de vlieg basis Eelde werd het oog hoogte -0,5 en op tien cen timeter hoogte -6 graden. Uit Leusden en Achterveld kwamen geen sensationele temperatuurmeldingen. De maand mei ligt achter ons. Gemiddeld is het in die maand op mijn station aan de warme kant, en iets te nat geworden, gezien de cijfers: Mei '86 Gem. max. temp. 19,1 Gem. min. temp. 9,2 Gem. temp. 13,7 Neerslag 64,4 mm Onze waarnemer in Leus den ving 62 mm op en no teerde zes onweersdagen. In Bameveld werd 62,8 mm gemeten, en in Amers foort kwam 56 mm in de meter terecht. De cijfers lopen wat uiteen en dat komt omdat de neerslag uit buien en storingen voort kwam en niet uit fronten, vandaar de lokaal grote verschillen. Eén juni is de meteorologi sche zomer begonnen. Erg Normaal (volgens De Bilt) 17,0 7,4 12,2 56 mm zomers ziet net er iuet uit, en ook de komende dagen lijken geen zomerweer op te leveren. Het Azoren-hogedrukge- bied ligt vrijwel stil op de oceaan en reikt tot zuid- west-Ierland. Dat is voor ons te ver weg. Wij blijven aan de noordzijde ervan, met als gevolg wolkenvel den van de Noordzee met een Noordoostelijke stro ming. De temperatuur blijft voorlopig dan ook on der normaal. ACHTERVELD - De negende avondvierdaagse in Achterveld zit erop. Van de maar liefst 758 deelne mers vielen er slechts twee uit. Mooie getallen voor de organisatie, die terug kan kijken op een zeer ge slaagd spektakel. Vier avonden lang kon men al wan delend genieten van de mooie omgeving. De organi satoren hadden dit jaar wederom gezorgd voor prima routes, die zeer in de smaak vielen. Afgelopen donderdagavond werd het haast traditio nele défilé gehouden. De muziekverenigingen DWS uit Achterveld en Lisiduna uit Leusden zorgden daar bij voor de muzikale omlijsting. Voor Huize St. Joseph werd de vrolijke stoet van wandelaars begroet door leden van de organisatie, vertegenwoordigers van de Wandelkring Utrecht, 't Gooi en Omstreken, de heer Van Tol met zijn echtgenote, de arts Koch en zijn vrouw en een aantal vertegenwoordigers van de plaatselijke E.H.B.O. Het défilé werd een vrolijke en bonte stoet, te meer omdat belangstellenden de deelnemers onder de bloe men bedolven. De organisatie kan nu op weg naar het tweede lustrum van de avondvierdaagse in Achter veld. Over belangstelling, zo werd vorige week dui delijk, hoeft men in ieder geval niet in te zitten. (van één onzer medewerksters) LEUSDEN - Het mooie weer, de vele kijk- en koopgrage Leusdenaren en niet in de laatste plaats de enthousiaste inzet van veel gemeenteleden, waren de belangrijkste in grediënten voor het grote succes van de zaterdag gehou den rommelmarkt bij de Dorpskerk in Leusden-Zuid. De netto-opbrengst was ongeveer gelijk aan die van de rommelmarkt van drie jaar geleden, namelijk 26.500 gulden. Was de opbrengst de vonge keer bestemd voor het onder komen voor gereformeerde en hervormde jongeren aan de Hamersveldseweg, nu zal het geld worden aangewend voor het opknappen van hervormde en gereformeerde kerkgebou wen in Leusden. Ook gaat een deel van het geld naar Oost- Duitsland, naar een kerkge meenschap in Brandenburg, waarmee de Leusdense gere formeerden en hervormden via het samenwerkingsorgaan con tacten onderhouden. Juist vo rige week is nog een Leus dense delegatie bij deze "zus terkerk" op bezoek geweest. Het was om negen uur 's mor gens meteen al gezellig druk rond de Dorpskerk. En dat liep de hele dag zo door. Natuurlijk mede door de zonnige omstan digheden kwamen veel men sen een kijkje nemen naar wat er zoal was uitgestald. En dat was nogal wat. Over een I twintigtal kramen verspreid, waren alle spullen goed uitge sorteerd geëtaleerd. Vooraf was de absoluut onver- I koopbare waar, de echte rom- mei dus, al uitgesorteerd en af gevoerd. Electrische appara ten waren alle op bruikbaar heid getest en de fietsen - wat een fietsen - op gebreken na gekeken. Zelfs de boeken, en dat waren er ook heel wat, la- gen voorgesorteerd op onder werp bij elkaar, j Geïnteresseerden in een twee- I dehands tv-toestel hoefden zich niet af te vragen of het ap paraat het ook werkelijk zou doen, want alle toestellen wa ren spelend te bewonderen. Voor liefhebbers van antiek en curiosa was op de markt een aparte stand ingericht. Verder I was er een aantal kramen vol speelgoed, puzzels en spelle tjes, goed voor vele regenach tige vakantie-dagen, met daar bij voor iets later in het jaar een kraam vol kmderschaatsen, kunstschaatsen en Friese door lopers, die men voor vijf gul den per paar zijn eigendom mocht noemen. Voorts kon men goed terecht voor tuinmeubelen, babyartike len en voor potten en pannen. Er was een grote hoek inge richt voor tweedehands kle ding en schoeisel, verder een assortiment koelkasten en gas fornuizen en zelfs wc-potten waren van de partij. Voor meubilair was een groot stuk van het terrein afgezet. Voor de meest uiteenlopende dingen kon men daar terecht. Van keukenstoelen tot antiek, voor bedden in alle soorten en, maten, inklapbaar en stapel- baar, keus in overvloed. Ook voor hapjes en drankjes was in ruime mate gezorgd. Er werd zaterdag zelfs advocaat met slagroom geserveerd, van eigen makelij. Voor goklustige lieden was er een "Rad van Avontuur" en in het Trefpunt werden kinder films vertoond. Nog afgezien van de opbrengst voor "het goede doel" heeft men met deze rommelmarkt veel mensen ongetwijfeld een plezier gedaan. Voor vriende lijke pnjsjes kon men een keuze doen uit veel bruikbare spullen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer, Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie), 941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 65,60 per jaar, 33,30 per half jaar, 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. Dinsdag 3 juni 18.00 uur: Fietsvierdaagse. Twee de dag, start bij Roda-kantine 20.00 uur Openbare vergadering commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening in de com missiekamer van het gemeente huis, 't Erf 1. Woensdag 4 juni 18.00 uur: Fietsvierdaagse. Derde dag, start bij Roda-kantine. Donderdag 5 juni 18.00: Fietsvierdaagse. Vierde dag, start bij Roda-kantme. 20.00 uur: Thema-avond van Vrou wenraad in 't Vooronder, Burg. Van der Postlaan 2, over vrouw en vei ligheid. Vrijdag 6 juni 18.00 uur: Fietsvierdaagse. Laatste avond, start bij Roda-kantine. Woensdag 4 juni 09.00 uur: Handwerkhobbyclub in De Moespot. Donderdag 5 juni 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw. Vrijdag 6 juni 16.00 uur: Officiële start van de bouw van de Achterveldse sporthal op het bouwterrein aan de W. van Amersfoortstraat. Zaterdag 7 juni 20.00 uur: Avro's Toppop disco show in De Klaveet. 20.00 uur: Gehuwdenbal m cafe Buitenlust. 20.00 uur: KPJ Disco met muziek van Black Powder in De Moespot. Zondag 8 juni 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Maandag 9 juni 20.00 uur: Volksdansen in De Moespot. Dinsdag 10 juni 09.00 uur: Handwerkclub Welfare De Zonnebloem in Ons Gebouw. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. In Leusden Zuid liep een aantal kooplustigen al duidelijk vooruit op de volgende Elfstedentocht. De rommelmarkt rond de Dorpskerk in Leusden Zuid bood werkelijk van alles. Meubilair, tot tv-toestellen en koelkasten toe, het was allemaal „in de aanbieding". J

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3