Jongeren blijven weg bij muziekspektakel Van Woudenberg opent zevende peuterspeelzaal Eerste Eurohuis staat in Leusden 100 kramen op braderie van Biezenkamp-winkeliers Seslaagd Tiende Ronde |van Leusden Boeiend optreden van Utrechtse groep: Droomhuis m Augustijnenhove: Jubileum caravanclub Zesde editie wordt groot spektakel DINSDAG 3 JUNI 1986 plaatselijk nieuws Gestart wordt ieder eerste en derde kwartier van het uur. Men moet een afstand van vijf honderd meter fietsen. Alleen de snelste tijd per rit wordt ge noteerd. Voor de drie snelste tijden zijn er geldprijzen be schikbaar van honderd, vijftig en vijfentwintig gulden. Mensen die niet willen fietsen tegen de klok kunnen altijd nog de snelste tijd van de dag proberen te raden. Voor de winnaar van deze wedstrijd staat een Biezenkampmand met alles erop en eraan klaar. KRAMEN Om alle honderd kramen op te noemen, gaat een beetje ver. Vandaar een greep uit het aan bod: poffertjes, barbecue, mi neralen en half-edelstenen, an tiek en curiosa, nieuwe en tweedehands boeken, rad van avontuur, Hollandse nieuwe, portret- en sneltekenaar, kaas proeven. Frans terrasje, kinder draaimolen. Lotus-demonstra tie, fotoschietsaion, boksbal, grabbelton en demonstratie electrische bedden. De mensen die aktief deelne men aan de bradene komen uit alle hoeken van het land. Er bleek een grote belangstelling te bestaan: de organisatie be schikt over een grote reserve lijst Mensen die zich alsnog willen aanmelden als standhou der maken zo goed als geen kans om op de bradene terecht te komen. "We hopen in ieder geval op mooi weer", aldus Jolien Pon. "En dat het een succes zal wor den natuurlijk". Behalve het co mité van de vier dames zijn er ook nog eens zo'n twintig me dewerkers sinds februan ach ter de schermen bezig om alles rond te knjgen. Gezien het enthousiasme van de organisatie kan het woens dag 11 juni haast niet meer stuk gaan. De hoop van Fred Tim mer ("misschien groeit het uit tot een dorpsgeheel") is dan ook niet zo vreemd. I i Zoals gezegd, wordt op woensdag 11 juni ook de Ronde van Leus- den verreden. Alweer de tiende editie. In voorgaande jaren trok dit wielerspektakel heel wat liefhebbers en geinterresserden naar Leus- den. Er wordt in drie categorieën een wedstrijd veneden. De recreanten starten om 18.00 uur en moeten een afstand van twintig kilometer afleggen Een half uur later zijn de liefhebbers aan de beurt. Voor hen staat vijftig kilometer op het programma. Rond de klok van 19 45 I uur komen de amateurs aan bod. Zij moeten negentig kilometer rij- Iden. Zowel bij de liefhebbers als de amateurs mogen er honderdtwintig deelnemers starten. Die hebben zich ook al aangemeld. "We heb- ben een overvolle wieleravond", aldus een woordvoerder van de I organisatie. "We hebben heel wat mensen teleur moeten stellen" Zoals elk jaar zitten er veel goede renners bij. "Dat zijn renners die altijd graag komen, omdat nergens anders op woensdagavond ge- start kan worden" Stan en finish van de Ronde van Leusden zijn, zoals gebruikelijk, bij het voormalig gemeentehuis aan de Hamers- I veldseweg. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Ook het aangekondigde optreden van de Utrechtse roep ZIMIHC kon er afgelopen zaterdagavond niet voor zorgen dat de jongeren in groten getale naar het Jeugdhonk aan de Hamersveldseweg kwamen. De com missie, die de jongerensoos op zaterdagavond organiseert ziet zich nu voor het probleem gesteld hoe dan wel jonge ren naar het jeugdhonk te trekken. "We willen eigenlijk lekker veel publiek binnenhalen", aldus soosbestuurslid Gert-Jan Vis. Toch wil men niet elke zaterdagavond een disco-avond organiseren, alhoewel men dan van te voren weet dat er in zo'n geval honderd tot honderd vijftig man naar het jongerencentrum komen. Het optreden van ZIMIHC werd zaterdagavond bijgewoond door nog geen vijfentwintig jongeren. Hetgeen ovengens nog ruet wil zeggen dat alle aanwezigen belangstelling toonden voor hetgeen ZIMIHC ten tonele voerde Een deel van de aanwezigen gaf er de voorkeur aan om aan de bar een glaasje te dnnken, terwijl een ander groepje er duidelijk op uit was om op een andere, luidruchtige manier de avond door te brengen. Toch kan zeker niet gezegd worden dat het optreden van ZIMIHC beneden de maat was. Het valt te prijzen dat de groep doorging met haar optreden voor de enkele serieuzere be langstellende Kennelijk heeft de viermansformatie zoveel lol in haar eigen optreden dat men ook zonder publiek nog door zou gaan. ZIMIHC, een afkorting die staat voor ,,Zat ik maar in Hoog-Ca- tharijne", wordt gevormd door Rob Bekker, Frans Willem Kor sten, Appie Alferink en Roland Kip. Achter de schermen leve ren Hans oieien en uaroara van der Linden hun medewerking. Zelf zegt ZIMIHC dat ze een "muziekspektakel" brengen. Muziek voert de boventoon in het optreden van de groep. Toch heeft het hele optreden ook iets cabaret-achtigs in zich. De gebruikte teksten zijn soms erg cynisch en hebben vaak een "dubbele bodem" De groep bestaat in de huidige samenstelling twee jaar, de harde kern is echter al zo'n jaar of zes bezig. Optreden doet de groep overal. De formule is zo danig dat men met het grootste gemak op straat of in een café optreedt Het optreden in zalen is de groep echter ook beslist niet vreemd Dat het optreden van de groep zaterdagavond niet aansloeg valt zeker niet aan ZIMIHC te verwijten. De omstandigheden waaronder opgetreden moest worden in het jeugdhonk wa ren verre van optimaal. Niet gemakkelijk Bestuurslid Gert-Jan Vis ver klaarde, dat het geen gemakke lijke zaak is om de jongeren soos te runnen. De verantwoor delijkheid voor het Jeugdhonk berust bij de beheerscommis sie kerkelijke gebouwen, een commissie met vertegenwoor digers uit de gereformeerde en hervormde kerk. Het "Jeugd- beraad" maakt veel gebruik van het jongerencentrum. In het jeugdhonk komen jonge- renclubs bijeen. Het koor Re formation gebruikt het jeugd honk als repetitieruimte. Ook wordt er in het jongeren centrum af en toe een speciale jeugddienst gehouden. De za terdagavonden zijn bedoeld voor de jeugd van 16 jaar en ou der. Het wil echter niet best vlotten met de soosavonden voor deze leeftijdscategorie. De disco-avonden mogen zich verheugen in een behoorlijke belangstelling, op de andere avonden grekt het jongeren centrum echter weinig volk. Ook het aantrekken van een muziek/theatergroep blijkt nu niet aan te slaan. Er is echter een mogelijkheid dat eindexa menfeestjes en de eerste wed strijd in het kader van het we reldkampioenschap voetbal de jongeren deed besluiten niet naar hun Jeugdhonk te komen. LEUSDEN - Zaterdagmor gen 31 mei om 10.00 uur is de zevende peuterspeelzaal geopend door Wethouder Gijs van Woudenberg in het Jeugdhonk aan de Ha mersveldseweg. De wethouder verrichte de offi ciële opening door een grote ballon door te prikken die de toegang versperde tot de speelruimte De geheel ver sierde ruimte was gevuld met ouders en kinderen, die fees telijk verkleed waren. De peuters, die tot op dat mo ment niet stil waren te krijgen, werden ineens doodstil. Alle aandacht was toen voor de toe spraak van Arna van Helvert, voorzitter van de Stichting Kin dercentra Leusden. Zij be dankte de gemeente, de be heerscommissie en het jeugd- beraad van het Jeugdhonk, dit alles met een kind op de arm. HARD NODIG Deze nieuwe speelzaal is de ze vende en was hard nodig. Er is een wachtlijst van 180 peuters Het probleem is dat er geen ruimte beschikbaar is. Het Jeugdhonk kan nu gebruikt worden gedurende vijf ochten den per week van half negen tot half twaalf. Er kunnen vijf tien peuters opgevangen wor den door één leidster en een hulp-ouder. Het Jeugdhonk wordt echter ook gebruikt voor andere doel einden, zoals disco en soos voor oudere jongeren. Wethouder Van Woudenberg gaf een envelop met inhoud aan de voorzitster als eerste aanzet om een klimtoestel met Gijs van Woudenberg opende de zevende peuterspeelzaal in Leusden. glijgoot te kunnen kopen in de nabije toekomst. De ochtend verliep verder m een gezellige sfeer met koffie, limonade en cake die de kinde ren zelf konden versieren. Bo vendien was er een kleurwed- strijd georganiseerd voor alle kinderen. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het eerste Eurohuis in Nederland is afgelopen vrijdag officieel geopend. Dat gebeurde in de Augustijnenhove nummer 12 te Leusden-Centrum in aanwezigheid van onder andere de heer Danelius, de Zweedse ambassadeur in Neder land. Vanuit dit mooie pand opereert mevrouw Anke Bos uit Leusden nu als vertegenwoordigster voor het van oorsprong Zweedse Eurohuis in de Benelux. Er was heel wat belangstelling, ook vanuit Zweden, voor de ope ning. Met name de Zweedse am bassadeur hield bij de opening een interessante toespraak. „Er is een toenemende belangstelling voor de houtskeletbouw," zo zei hij „In Zweden hebben wij op dat gebeid een lange traditie en veel ervanng." „Hout is m Zweden een belang rijk produkt. Het wordt daar ge bruikt voor verschillende doelein den In Zweden zijn altijd huizen gebouwd met hout. De isolatie speelt daarbij een belangrijke rol," aldus de heer Danelius. „In Neder- Lijst van geslaagde kandidaten van het havo Eemlandcollege Zuid Dennis v. Asch, Hans v Baaien, Maarten v. Baggum; Edwin Bakker; Simone Baltus; Sharon v. Beusekom; Jose v Blarcum; Michel Boere- boom; Ingrid Bosman, Jessica Bou- vy; Daphne v.d. Broek; Elma Bun- nik; Esther Cicilia; Rob den Daas; Martin v. Daatselaar; Ronald Dijk huis; Simone v. Dongen; Marcella v. Doom; Karen v. Driest; Mark v. Driest; Patrick Eerden; Allard d'En- gelbronner, Harry Epskamp; Peter ?d. Graaf; Rieke Griffioen; Chris- tiaan Groenewoud; Irma Gros; Bart Hagen; Hidde Hartelust; Luc v.d. Heide. Manjke Hendnckx; Mark Herbold; Ins Herder; Wilfned Her der; Ellen Hondeveld; Chnsta Jan sen; Sonja Jansen; Ruud v Kessel, Michiel de Kinkelder; Michiel Klinkhamer; Monique Kooij; Jaap Kruyswijk; Lorenzo Lenarduzzi. Irene Lensink; Lodewijk v.d Lin den; Elvira v. Lingen; Ene v. Maa- nen; Frank v. Manen; Ananne Mee- der; Eugeruque Meeder; Angela Meeuwesen; Annelieke Methorst, Helen Meyer; Jessica Naber, Suzan Nieuwaal. Dick Opdam; Carmen Pienk; Cindy Pouleijn; Petra Rave- stein, Antoine v.d. V Rouppe; Co- nne Rouwhorst, Lucienne v. Ruiten beek; Han Rupert; Lidwien v.d. Schepop; Ellen v. Schoonhoven; Anton v.d. Schot. Axel Smit; Peter v. Spaendonck, Denise v. W Spieker man. Bernd Struys; Emmanuel Sul- pice; Ineke Sweers; Sandra Tijhuis; Andjelka Tolboom. Hendnk-Jan Tolboom; Eloy de Valk; Nicolle de Valk; Agatha v Velzen; Maarten Verhoeven. Michiel Vis; Michel Voskuilen; Tom Wildenburg; Max Zinnemers. Lijst van geslaagde kandidaten van het VWO Eemlandcollege Zuid. John Adegeest, Martin v. Alphen; Martin Becker; Simon v B Berde nis; Philip v d. Berg, Sonja Besse- ling; Marcha v. Beyma, Marcel de Boer; Marcel Boomgaard, Marcel Brandsen; Ilya Broekhuizen; Vin cent v.d. Camp; Marc v. Dijl; Rob v Doom; Come Erasmus. Miranda v Ernst, Inge Everts; Ennco v Groo- tel; Bart Halkes; Lia v.d Hengel. Kerstin Hoelen. Reinout Hoogen- doom; Canna Jansen; Chnstine Kemmeren, Randolf Korf, Kees Konmulder, Philomijn v Logten; Wijnand v Loon; Luc v.d Meer, Jur- naan Molenaar; Willem Anton Mos terd; Enkjan Neefjes; Paul Norp, Bram den Ouden, Bas Polkamp; Bariel Reineke; Kersti Reineke; Freddy Rietman; Karei Roes; Giel Rompelberg; Peter v. Rooy, Winme Schadee, Hamet v Schaik, Kann v Schaik, Carry v Tetenng, Mant Thomas; Mant Treep, Peter Valken burg, Erenta v Veen, Hans Veen- huijzen; Mare Veenhuizen; Alexandra Visser, Jacky v.d. Vleu ten, Debora de Vnes; Andre v. Wa- geningen, Paul Weisscher; Peter- Paul Wekking; Bertine Wijnands; Fnts v.d Wildenberg; Marco v Zal. Elberi-Jan v Zetten. Van links naar rechts Lars Soderstrom, mevrouw Anke Bos, het echtpaar Van Woudenberg en de Zweedse ambassadeur Danelius met zijn vrouw. land is steen het traditionele bouw materiaal. Er heerste hier soms een sceptische houding ten opzichte van hout als bouwmateriaal. Geluk kig is die houding veranderd." Dat er met hout heel mooie hui zen gebouwd kunnen worden, kan men nu zien in de Augustijnenhove te Leusden. Het Eurohuis wat daar staat is een echte parel, een waar droomhuis. „De Eurohuizen getui gen van elegantie en goede smaak." zei de Zweedse ambassa deur Daarmee gaf hij een juiste typering van dit soort woningen. ZES WEKEN Opvallend is, dat een Eurohuis in betrekkelijk korte tijd gebouwd kan worden. Het model dat nu in Leusden staat, werd in zo'n zes weken neergezet. In onze krant van donderdag 27 maart publiceerden wij foto's van de eerste bouwactivi teiten. Afgelopen vrijdag stond het huis er, kant en klaar, inclusief een goed aangeklede turn. De ambassadeur sprak de hoop uit dat dit eerste Eurohuis gevolgd zou worden door vele anderen. Volgens Gijs van Woudenberg, die als loco-burgemeester acte de pré- sence gaf bij de opening, zit dat wel goed „Ik heb begerepen dat er zich al duizend belangstellenden hebben gemeld," deelde hij de aanwezigen mee. „Dat u gekozen heeft voor Leus den als vestigingsplaats voor uw bedrijf, getuigt van een uitstekend zakelijk inzicht," aldus Van Wou denberg. „Het Zweedse produkt kenmerkt zich door hoge kwaliteit. Datzelfde geldt ook voor Leusden." Hij wenste mevrouw Bos en de heer Lars Soderstrom veel succes toe. Een wens die Van Woudenberg speciaal voo r de Zweedse gasten in hun taal herhaalde. STERK PRODUKT De heer Sorenberg van het Euro- hus-hoofdkantoor in Gotenburg was ook even overgekomen. „Er zijn drie critena voor succes in zaken," zei Sorenberg. „Een sterk produkt, een sterke markt en hele goede mensen. Anke en Lars. ik weet zeker dat we dat hebben. De vrouw van Sorenberg sprak ook een paar duidelijke woorden. „Vrouwen selecteren, mannen zul len dan wel betalen," zei de dame in het Engels. „Ik houd van mijn Euro huis. Anke, ben gelukkig, erg ge lukkig in jouw Eurohuis. And in the end men will play." De Zweedse ambassadeur open de vervolgens het huis, dat behalve als worung voor mevrouw Anke Bos óók als haar kantoor en demonstra tiemodel dienst zal doen. Geïnte resseerden kunnen contact met haar opnemen via telefoonnummer 033-950090. LEUSDEN - De Graziella Gezel len Caravan Club viert dit jaar haar tienjarig bestaan. In ver band daarmee wordt er op za terdag 7 juni een receptie ge houden in het hoofdgebouw van Pons Automobielhandel aan de Zuiderinslag te Leus den ^ussen 15.00 en 16.30 uur man men daar de jubilerende vereniging feliciteren. Evenals vorig jaar staat er weer een mode-show op het programma van de Braderie in winkelcentrum De Biezenkamp. gende het flink, maar er was toen wel een fantastische sfeer". De organisatie verwacht heel wat volk op de braderie. Men houdt rekening met verkeers problemen. In verband daar mee is al contact opgenomen met de politie. Die heeft zich bereid verklaard om in geval van verkeerspenkelen rege lend op te treden. "De wieler ronde is altijd behoorlijk goed bezet", zo liet woordvoerder De Jong weten. "Daarnaast is Leusden naast Amersfoort een hele belangrijke bevolkings concentratie". PROGRAMMA De Biezenkamp-bradene wordt 's middags om twee uur ge opend door een hometrainer- wedstrijd tussen burgemeester Rademaker en Fred Timmer, behalve slager ook voorzitter van de winkeliersvereniging De Biezenkamp. Dan barst het spektakel pas goed los. Tot 's avonds tien uur kunnen jong en oud zich vermaken. Naast de braderie zijn er nog diverse an dere aktiviteiten op en rond het winkelcentrum. Zo wordt er zes keer een modeshow gegeven (om 14.30 uur; 15.30 uur; 16.45 uur; 18.15 uur; 20.00 uur en 21.00 uur) en geeft de groep Be low Zero een vijftal optredens (om 18.45 uur; 19.30 uur; 20.15 uur; 21.15 uur en 21.45 uur). Rond de klok van 14.45 uur staat er een mini zeskamp en/of een poppenkast gepland. Welke van de twee het wordt, hangt af van het publiek dat zich dan heeft verzameld op de plaats waar deze aktiviteit plaatsvindt. Om 19.15 uur en 21.30 uur is er een soundmix-act van Tineke Schouten. Geen playback dus, maar écht live. "Met Utrechts accent", aldus de organisatie. Zangeres Hermien (Herder) uit Stoutenburg zal eveneens twee keer een live-optreden verzor gen. Zij zingt dan onder meer "We're all alone" van de Ame rikaanse zangeres Rita Coo- lidge. Behalve burgemeester Rade maker en slager Timmer, kan iedere bezoeker van de brade ne deelnemen aan de home- tram-wedstnjd. Men moet dan proberen om de tijd van dat eerste koppel te verbeteren. bracht", aldus de organisatie. "Tevens zijn er tal van attrac ties, zowel voor kinderen als volwassenen" De bradene wordt tegelijk met de Ronde van Leusden gehou den. Dat jaarlijkse wielerspek takel vindt op woensdag 11 juni voor de tiende keer plaats. De organisatoren van beide evene menten zijn zeer blij met de koppeling van de braderie aan de wielerronde "Beide evene menten zorgen voor publiek voor elkaar", aldus Nico de Jong, die tijdens de persconfe rentie als woordvoerder van het comité naar voren trad ADVERTENTIE Volgens de heer De Jong moet de braderie niet gezien worden als een commercieel gebeu ren. "Het is meer een concur- rentie-manifestatie. Eén grote, bewegende advertentie", zo zei hij. Vervolgens benadrukte hij dat deze grotere opzet slechts een experiment is. Maar mocht het aanslaan, dan is het niet uitgesloten dat de bra dene volgend jaar op een zelfde manier georganiseerd wordt. Zoals gezegd, is het de zesde bradene van de winkeliersver eniging De Biezenkamp. In de voorgaande jaren is er een be hoorlijke reputatie opge bouwd. "Over het algemeen zijn we gezegend met aantrek kelijk weer", verklaarde één van de dames afgelopen don derdagavond. "Vorig jaar re- LEUSDEN - Winkeliersvereniging De Biezenkamp houdt op woensdag 11 juni voor de zesde keer haar jaarlijkse braderie. Het organisatie-comité, bestaande uit de dames Gerda van de Hengel, Lineke de Jong, Jolien Pon en Thea van den Hengel, liet tijdens een persconferentie vorige week donderdagavond weten, dat de braderie dit jaar groots worden opgezet. Zo'n honderd kramen en stand plaatsen zullen tijdens de bra derie het parkeerterrein achter het winkelcentrum vullen. "Er zullen de meest uiteenlopende artikelen worden getoond, ge demonstreerd en, voor zover van toepassing, aan de man ge- Hef organisatie-comité van de Biezenkamp-bradene. Staande de dames Lineke de Jong en Thea van den Hengel. Zittend de dames Gerda van de Hengel en Johen Pon. Geheel rechts de heer Nico de Jong, die namens het comité optrad als woordvoerder. De groep „Zimihc" maakte er ondanks de veel te geringe belangstelhng, toch een hele vertoning van.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 5