Veel belangstelling voor menwedstrijden Nimmerdor Lookhorst-1 redt het niet SVL sterk op eigen toernooi Juniorentoernooi Roda geslaagde happening Jos Agterberg winnaar B-groep Twee teams laten verstek gaan SVA-toernooien Uitslagen bridge Uitslagen dames- schieten I DINSDAG 3 JUNI 1986 LEUSDEN - Het fraaie, afwisselende landschap van landgoed Den Treek vormde afgelopen zaterdag het decor voor de samengestelde menwedstrijden van ruitervereniging „Nim merdor". Geholpen door het goede weer kon de organisatie na afloop terugzien op en geslaagd evenement, waarbij men ook over publieke belangstelling niet te klagen had. Cornelie Pries van Nimmerdor zorgde voor een verrassing door in de enkelspan-pony klasse in de eindrangschikking een vierde plaats voor zich op te eisen. RINGEN De mensport, waarbij de vaar digheid in het besturen van een door paard of pony aangedreven voertuig voorop staat, mag zich in een groeiende belangstelling ver heugen. En daar zal de belangstel ling van de media voor de verrich tingen van vierspanbestuurder van werelformaat Tjeerd Veldstra in zekere mate mee te maken hebben. In ieder geval stond er zaterdag een fors aantal deelnemers aan de start in en om de bossen van land goed Den Treek, waar ruitervereni ging Nimmerdor haar jaarlijks te rugkerende samengestelde men wedstrijden organiseerde. Welis waar waren er geen vierspannen te bewonderen, maar de enkel- en dubbelbespannen voertuigen zorg den voor genoeg spektakel. De wedstrijd bestond uit een viertal onderdelen, waarin de be stuurders en hun paarden hun vaar digheid dienden aan te tonen. Voor de eerste proef, de dres suur. diende de toeschouwer zich 's morgens al vroeg op te stellen op de weide aan de Buurtweg, waar de organisatie een aantal zogenaamde nngen had uitgezet. In nng een en twee, velden van 25 bij 50 meter, traden de enkelspannen pony's aan voor hun dressuurproeven. In nng een legde Nimmerdor-ruiter Cor nelie Pnes met Skinny de basis voor een goed eindresultaat door als derde te eindigen. Zij hoeft uitein delijk slechts twee punten prijs te geven op winnaar G. Mulderij van de Welsh Men Club, die overigens in de rest van het verhaal met meer voorkwam. In ring dne streden de B-nieuwe- lingen (in de enkelspan pony's), de dubbelspan pony's en de dubbel span paarden om de hoogste eer. Hier bleken respectievelijk J. Blok- spoel en J Hogervorst van de Welsh Men Club en T. Franken van de Neudenuters de sterksten. Bij de enkelspan paarden viel ook een Leusdens succes te note ren. De heer Baars van Nimmerdor eindigde in de dressuur met „Rea list" op de vierde plaats. Rond het middaguur kon men zich opmaken voor de volgende proef, het wegparcours. De organi satie had een ruim tien kilometer lange route uitgestippeld op het landgoed, die over verharde, on verharde wegen en ruw terrein voerde De bedoeling van een en ander was dat de equipes de route m een van tevoren vastgesteld tem po af zouden leggen. Tijdover- schrijding, zowel in positieve als in negatieve zin, leidde tot het toeken nen van strafpunten. Aan het eind van het wegpar cours wachtte de deelnemers met een de volgende proef, het hinder nistraject. Uiterst behoedzaam dienden de menners hun voertui gen langs zeven hindernissen te sturen, die voornamelijk in het bos waren uitgezet. Dankzij het goede weer kwamen veel mensen een kijkje nemen bij de menwedstrijden van Nimmerdor. LEUSDEN - Het snelschaak- toernooi van de Schaak Ver eniging Leusden was vorige week vrijdag in activiteiten- centrum De Korf een prima generale voor de vele evene menten die de jubilerende schaakclub komend najaar op het programma heeft staan in het kader van het 40-jarig bestaan. Met meer dan tachtig deelnemers uit de regio had de organisatie over belang stelling zeker niet te klagen. Dat de strijd om de puntjes vanaf de eerste zet, die door de heer Reimus van het gelijknamige make laarskantoor verricht werd, de ge hele avond levendig was, maakte de twaalfde editie van het vijf minu ten snelschaaktoernooi opnieuw tot een unieke schaakhappening. Nadat de deelnemers de eerste negen partijen hadden afgewerkt, werd er een tussenbalans opge maakt, waarna de schakers op sterkte in de groepen A, B en C werden ingedeeld. In groep A, de kopstukken uit de regio wisten G. Muis (Baarn) en C. Visser (IJsselstein) met een eind- score van 12 uit 15 op een gedeelde eerste plaats beslag te leggen. SVL- clubkampioen Harry Vossebeld hield zich m dit schaakgeweld met 11 uit 15 uitstekend staande en hield daarmee op eervolle wijze de eer van de Leusdense schaakclub hoog. CONCURRENTIE Leusdenaar Jos Agterberg ver baasde m de B-groep vnend en vijand door met 9,5 uit 15 als win naar te voorschijn te komen en de geachte concurrentie op achter stand te zetten. Clubgenoot Jos Boe- maars kwam met 8 uit 15 eveneens goed voor de dag. In de C-groep was zelfs sprake van een dubbele Leusdense tnomf. Zowel Hans Kroes als Rene Stienen van de organiserende vereniging lieten de overigen in de laagste groep volstrekt kansloos in de stnjd om de eindzege. Opvallend was het resultaat van good-old Halkes. De veteraan wist met zijn 76 jaar een prachtige vierde plaats in de wacht te slepen met 7,5 uit 15. Temidden van de aanstormende jeugd en de regionale gevestigde orde een prestatie van formaat. Organisator van Joop van Santen, die het geheel in goede banen leidde, moest zijn inspanningen met een lage klassering bekopen. Hij kwam totaal met in het stuk voor en finishte in de achterhoede. Cheuk Ming deed het daarentegen een stuk beter en werd eigenaar van de prijs voor de beste jeugd speler. EINDSTANDEN SNELSCHAKEN SVL Groep A 1-2 G Muis en C Visser 12 punten, 3-4 A. van Diermen, H Vosse beld 11; 5-6 C. van Ingen, H. Vedder 10Va; 7-10 J van Doorn, T. Schuit, A Peperkamp en H. Pruys 10; 11 R. Vedder 9Vz-, 12-17 P. van Hulst, E. Schuit, H de Graaf, E Zijlstra, H. Peperkamp, A. Tissink 9; 18-21 W Velker, J. Schuier, J. de Jager, G. van Andel 8'/a 22 F. van de Brink 8; 23. Monique Schuit 7V2; 24 E. Moed 6 Groep B: 1-2 L Oosters, J. Agterberg 9 Va; 3-5 D Flohr, J Lagerberg, J. van den Berg 9. 6 C Kerkhof 8Va. 7-11 J Boe- maars A. Miltenburg, A. van Nieuwen- huizen, H. Foppele, R. de Wolf 8; 12-17 H. van de Donk, R. Flohr, R. Staal, J. Lendes, B Middelbos, C. van Buren 7 V2; 18-20 B Wilders, B Uneken, A. Rijke 7; 21-22 D van Ooik, M. Flohr 6Va; 23-24, J A van de Tang, D. de Boer 6. Groep C. 1. H. Kroes 8Va. 2-3 A de Kluyver, R Stienen 8.4-7 C. Petersen, G. te Winkel, E. J. Halkes R. Wilzak 7W. 8 R. Boekhof 7; 9-13 S. Sam, Tj. Zijlstra. W. Visser, T Wuts. G Bakker 6V2; 14-15 J van Santen, J. W Walraven-Borst 6; 16 P de Vries S'/a; 7-20 W Middelbos, L. Boogaard, E. de Kleyp, K. van Ingen 5; 21-23 F. Schuier, A. W Broek. H. Buys 4Va; 24-26 P Hieünk. S Berg, G Wee- nink 4; 27-28 Cheng Ming, E. Bos 2. ZOMERSCHAAK Ondanks alle aandacht rond het snelschaaktoernooi stond het schaakzomerkampioenschap eer der in de week zeker niet op een laag pitje. Ruim twintig Leusdena- ren gingen met veel bravour de denkstrijd aan. Geen van de ont moetingen eindigde in de remise. Koploper Pieter de Jager legde Ad Wisman over de knie, terwijl Carel Diverse vaardigheden werden er afgelopen zaterdag op het terrein aan de Buurtweg getest. Het sluitstuk van de dag vormde de vaardigheidsproef, waarvoor extra prijzen ter beschikking waren gesteld. De deelnemers dienden een door kegels gemarkeerde rou te zo snel mogelijk af te leggen. Omver geworpen kegels leverden daarbij strafpunten op. Bij de enkelspannen pony's bleek er een barrage nodig om de winnaar aan te wijzen. Cornells Pries bleef tweemaal foutloos en haar tijd, 1.31.6 seconden, leverde haar een tweede plaats op dit on derdeel op. Ze hoefde uiteindelijk slechts een kleine negen seconden toe te geven op G. Wernsen van de Eemruiters. In het eindklassement belandde zij daardoor op een uit stekende vierde plaats. UITSLAGEN Enkelspan pony's 1 G. Wernsen, Eemruiters, 216Va punt; 2. L. W. Kleyer, Welsh Men Club, 219V« punt; 3. A. Blokpoel, Welsh Men Club, 224V2 punt, 4 C Pnes. Nimmerdor, 251 punt. Enkelspan Paarden 1. J P H. Middelaar. Eemruiters. 242 punt, 2. J B Prins, Zaanse Ruiters, 289.3 punt; 3 A. Lartkman, Nunspeetse R.C., 317 5 punt. 4 W. Eijbergen, Eemruiters, 324 3 punt. Enkelspan Pony's B-nieuwelingen 1. J. Blokpoel. Welsh Men Club. 318 punt. Dubbelspan pony's 381. Y. Houtzager, Doorn, 232.5 punt. Dubbelspan Paarden 1. T. Franken, Neuderuiters, 276 punt LEUSDEN - Ondanks een 7- 1 overwinning in de laatste competitiewedstrijd tegen Hoogerheide 3 heeft het eerste zondag-mixed-team van LTV Lookhorst geen kans gezien het kampioen schap binnen te halen. Lookhorst eindigde in de derde klasse met Odijk op een gedeelde eerste plaats met een gelijk aantal pun ten. In dit geval beslisten de uitslagen van de onder linge wedstrijden. Lock- horst speelde 4-4 gelijk en verloor met 6-2, waardoor Odijk nu voor promotie naar de tweede klasse in aanmerking kwam. Evenals vorig jaar werd het tweede mixed team weer kam pioen in de vierde klasse. Het sloot de competitie af met een 6-2 overwinning op Vechtlust 4. Over veertien dagen speelt het de promotiewedstrijd uit tegen Rijnhuyse om een plaats in de derde klasse. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag heeft Roda 46 het jaarlijks terugkerende Al-juniorentoernooi gehouden. De organi satie kende nogal wat tegenslagen. Bekend om het sterke deelnemersveld (vorig jaar Feyenoord en een Engels team) wist men dit jaar Sparta Rotterdam te strikken. Dat j dacht men tenminste. Echter, om onduidelijke redenen kwam Sparta niet naar sportpark Burg. Buining. Ook een Engels team moest op het laatste moment verstek laten gaan. Een Roda 46 jeugdcombinatie bestaande uit jongens van de BI en enkele junioren vulde het ontstane gat op. De deelnemende verenigingen: HMSH, DOS, Sporting, 't Gooi, Roda 46 en Roda 46 jeugdcombinatie speelden nu een halve competitie. Op een heerlijk gemillimeterde grasmat, bij uitstek geschikt voor technisch voetbal, open den Roda 46 en 't Gooi het toer nooi. Beide ploegen legden een uitstekende partij voetbal op de mat. Roda 46 begon sterk. Agressief spelend gaf men 't Gooi in de openingsfase geen schijn van kans Edwin 'Speedy' Velthuizen kon Roda 46 na enkele minuten al op een voorsprong bregen. Zijn schot echter strandde op de goed uitkomende Gooi-kee- per Twee minuten later was het wél raak. Frank Kluistra ver overde de bal op het midden veld, snelde zich langs twee te genstanders en schoot be heerst m; 1-0. 't Gooi, inmiddels wakker ge schud. antwoorde direct. Nog geen minuut later lag de gelijk maker achter doelman Van Bekkum. Na rust een nog offen- siever Roda 46. Maar zoals vaak profiteerde 't Gooi van de ont stane ruimtes in de Roda-defen- sie. Een niet sluitende buitenspel- val gaf een Gooi-speler de ge legenheid alleen op doelman Van Bekkum af te stevenen, zijn lob bracht de stand op 1-2. Roda 46 probeerde nog van al les, maar de nog resterende tijd bleek niet voldoende om 't Gooi op de knieën te krijgen. RITME Roda 46 kwam na dit verlies niet meer in zijn ritme. Van Sporting en DOS werd even eens verloren, met respectie velijk 2-0 en 2-1. Wel werd ge wonnen van Roda jeugdcombi natie en HMSM. Maar aan beide overwinningen mag weinig waarde gehecht worden, daar Roda's jeugdcombinatie bij voorbaat kansloos werd geacht (wegens de jeugdige leeftijd) en HMSM weinig tot niets voor stelde De Hagenaars speelden alsof ze het kampioensfeest van FC Den Haag nog in de benen had; zo loom acteerden de heren zo wel binnen als buiten het veld. Uiteindelijk werden de Utrechtse ploegen DOS en Sporting de winnaars van het toernooi. Beide ploegen verza melden negen punten uit vijf wedstrijden, ware het niet dat het doelsaldo van Sporting met één treffer (9 om 8) beter was. Zodoende kon Sporting om streeks half vijf de beker in ont vangst nemen. Ondanks het te elfder ure weg blijven van enige teams, kan de toernooicommissie terugzien op een geslaagde voetbalhap pening. De eindstand: Sporting DOS 't Gooi Roda 46 Roda j.comb. HMSM 9 punten 9 punten 6 punten 4 punten 2 punten 0 punten Sporting winnaar bij A-l toernooi van Roda '46. Vos korte metten maakte met J. Nijhof. Ronald Staal en Bert Uneken ble ven eveneens in het goede spoor met uitzicht op de zomertitel, door winst op E. Verschuur en C. Vee- nendaal. Joop van Santen gaf weer eens zijn visitekaartje af door een overwinning op E. Moed. Uitslagen vierde ronde zomerschaak SVL: A. Wisman - P de Jager 0-1 R. Staal-C. Vos 0-1 B. Uneken - E. Verschuur 1-0 J. Boot - H. van Dalen 1-0 C Chang-A Rietveld 0-1 E. Moed-J. vanSanten 0-1 E. Zijlstra-J. Gerrits 1-0 C Kerkhof-J. Agterberg 1-0 J. Boemaars - H. Oosting 1-0 W van de Pol - T Elschot 0-1 ACHTERVELD - Ongeveer zeshonderd jeugdvoetballers hebben de afgelopen weken deelgenomen aan de toernooi en in het kader van veertig jaar SVA. De reeks wordt bin- De heer Reimus verrichtte, onder het toeziend ook van SVL-voorzitter Leen Boogaard, de eerste zet bij het snelschaaktoernooi in De Korf. LEUSDEN - In de laatste serie bndge drives van de winter competitie 1985-1986 zijn de volgende resultaten behaald: GROEP A 1Echtpaar Kruseman 287.3% 2. Mevr de Jong-Hr Koster 276 2% 3 Echtpaar Schutrups 258 2% 4. Echtpaar De Jong 250 7% 5. mevr Gout-Hr. Engelkens 250.5% 6 Echtpaar Smink 249 5% 7. Hm. Bloemendal-Schaap 247.2% 8. Hrn.v Deventer-Papöt 245 1% 9 Echtpaar Elsackers 237.5% 10. Hm. Lablans-de Jonge 234.8% 11Dms. Verheij-Fliek 230 3% 12. Mevr Stokvis-Hr. Storm v. 's Gra- vesande 226.7% GROEP B 1Echtpaar v. Schaick 267.4% 2 Dms. Janmaat-Schoonderbeek 267 1% 3 Echtpaar v. Rooyen 265.6% 4. Mevr Reynen-Hr Sweep 264.7% 0 MM J w.tMij., uUj O O 6. Hm. Hermse-Leenders 253% 7. Dms. Bloemendal-Schaap 245 4% 8 Mevr. de Rooije-Hr. ten Raa 244% 9. Dms v.d. Hoogen-Schokkmg 236.1% 10. Mevr Witte-Hr. v/d Poll 234% 11 Hm. Dijkgraaf-Benrunk 226.2% 12 Dms. Blasé-Schoonderbeek 219.9% GROEP C 1 Dms. Dekker-v/d Brink 276.6% 2 Echtpaar Tiggelman 265.8% 3. Hr v.d Gun 265.6% 4 Echtpaar Redeman 259.7% 5 Mevr. v Rooyen-Hr Verhey 255.8% 6 Mevr. Thomann-Hr. Smits 255% 7 Hm Smink-Storm v. 's Grav- sande jr. 254 3% 8. Dms v. Leur-Donkers 247.2% 9. Echtpaar Boermans 237 1% 10. Echtpaar Vrolijk 230.6% 11 Echtpaar Vnj 225% 12 Echtpaar de Graaf 222.5% nenkort afgesloten met een toernooi waaraan onder meer een dames-juniorenteam uit Chicago (Amerika) meedoet. Na het toernooi van Al elftallen, met als winnaar de ploeg uit Zwit serland, hebben vele toeschouwers ook kunnen genieten van het tech nisch goede spel van 12- en 13- jange voetballers uit Wales - Enge land. Grote bewondering was er voor de enorme tomeloze inzet en ook het incasseringsvermogen van deze sporters; zo sterk dat men dat in Nederland niet kent. Dan was er het bijzonder gezelli ge toernooi van de F-voetballers van 6 en 7 jaar waarvoor grote belangstelling was van de meele vende ouders. Gelijk een partijtje jonge honden vlogen de voetbal lertjes op de bal af, over elkaar buitelend. Een prachtig kijkspel. De oranje-zwarte voetballertjes van Sparta Nijkerk behaalden net iets meer punten dan die van Advendo uit Ederveen en Roda uit Leusden, terwijl de mannen van Achterveld als gastheren zich gedroegen door als laatste te eindigen. Drie bekertjes en 115 hennne- ringslinten werden uitgereikt. En de Nij kerkers wonnen ook het E- toemooi, dus 1. Sparta, 2. werd geel-zwart Woudenberg en Ach terveld behaalde brons. Het moet een heerlijk toernooi geweest zijn voor Achterveld A2. Door met bepaald de sterkste lei ding kon het in de competitie geen Het derde team kwam aan ha punten omdat Sphaerinda ni kwam opdagen (8-0). ij vierde won weer met 8-0 v, LW 2 en promoveert auton tisch naar de vijfde klasse Het eerste mixed team van junioren op zondag had mi twee punten nodig om ka pioen te worden. Met 7-1 we Tautenburg 2 verslagen. Car lien Schuiling, Jasmijn Wag naar, Mark van Dijk en Vince Koopman spelen over veertu c dagen om een plaats in tweede klasse. Het eerste senioren mixf team op zaterdag in de hooi klasse verloor ook de laats wedstrijd met 4-1 van Naardt A en degradeert naar de een klasse. Het tweede team moest met van Randenbroek B winnen c f kampioen te worden. Hetzelfi gold voor Randenbroek. Ra denbroek won met 3-2. Ook het eerste zaterdag here team kwam één punt te kort c j kampioen te worden. In de poule, waann het vetei nenteam speelt staan alle verenigingen gelijk na de v< loren wedstrijd tegen Larshe A (2-3). Aan de hand van gewonn sets en games zal de KNL' moeten uitmaken, welk te promoveert en welk team gradeert. Kampioen bij de junioren wi den verder het derde mix team, het eerste jongenste t/m 17 jaar en het eerste mix team t/m 12 jaar. LI Uitslagen zaterdag I Naarden A - Senioren A 4-1 Senioren B - Randenbroek B 2-3 i Senioren C - Nederhorst C 5-0 I ISK A - Senioren D 1-4 I St Schilt B - Heren A 4-2 Heren B - De Bijvanck A 2-4 't Shot - Heren C 5-1 I Heren D - De Eemslag B 1-5 Heren E - Maarn C 1 -5 i Veteranen A - Larsheim A 2-3 Junioren A - Alta B 2-3 i Rapid C - Junioren C 0-5 Soest A - Jongens 15A 0-8 Ludenti A - Jongens 17A 4-4 Jongens 17B-PVDVA8-0 Uitslagen zondag Hoogerheide 3-Senioren 1 1-7 Vechtlust 4 - Senioren 2 2-6 Lockhorst 3 - Sphaerinda 2 8-0 Lookhorst 4 - LW 2 8-0 Nieuwegein 5 - Senioren 6 0-8 Heren 1 - Veenendaal 3 0-6 Heren 2 - Irmenloo 3 1-5 Tautenburg 2 - Junioren 1 1-7 Linschoten - Junioren 2 3-5 ACHTERVELD - Aan de derlinge wedstrijd ded zeven leden mee. De bei rivalen waren deze avo weer present en probei D den de eerste plaats te 1 halen. Het was Anne ie Oudshoorn die het won n ei 87 punten. k; e &P De overige uitslagen waren aantal pun 2. Ria Vos 3. Iny Kok 4 Jeannet Vos 5. An Voskuilen 6. Annelies Huurdeman 7. Bep Smal punten vergaren. De jongens bleven altijd volhouden en de kroning op het toch enthous doorzetten was er nu, want er v< den op het toernooi drie ovei ningen. Kampioensploeg Achterveld maakte Woudenberg en WCX met 18 en 13-0. In de totaalra schikking van het ABC toer vergaarde Achterveld veei punten en de winnaarsbol tweede werd LW uit Laren tien, derde WOG uit Harder met acht en Woudenberg met punten. Het dikke programmablad niet alleen de uitgebreide toern< programma's maar vele leuke ti ningen, met foto's van hele kle lachende en soms iets stoere v< ballertjes en zelfs internatioi wetenswaardigheden over de 1 U tenlandse ploegen die in Ach veld hebben gevoetbald en t stui komen voetballen. fne ten

Leusder Krant | 1986 | | pagina 8