j)ick Opstelten risselbeker naar Riante overwinning voor LH V-heren Gereformeerde asisschool Tweede horeca-voetbaltoernooi wederom geslaagde happening reel kampioenen ij LTV Leusden Nieuw record avondfietsvierdaagse Soorzitter LTV schoolzwemwedstrijden in Amersfoort: Van der Willik: „Op naar eerste klasse" Gezelligheid in plaats van rivaliteit INSDAG 3 JUNI 1986 ni( chool zwemtoernooi vond voor het eerst plaats in het Amersfoortse Sportfondsenbad. LEUSDEN - Het herenteam van LHV liet er ook in de laat ste wedstrijd van het veldseizoen '85-'86 geen twijfel over bestaan wie de sterkste was in de derde klasse A. Tegen het als derde geklasseerde Limvio boekten de Leusdena- ren andermaal een riante overwinning die, ten gevolge van een scheidsrechterlijke dwaling, zelfs nog enkele doelpunten te laag uitviel: 12-21. Voor de dames kwam het einde van de competitie geen week te vroeg. De tweede helft van de competitie werd voor het door blessures en ziekte geplaagde team een ware martelgang. Ook op de slotdag kon de ploeg geen vuist maken. Het sterke HHC bleef de dames met 10-6 de baas. Dankzij het uitstekende optreden van LHV in de eer ste helft van de competitie kwam de positie in de tweede klasse echter geen moment meer in gevaar. Een blik op de eindrangschik king in de derde klasse A illu streert de mate waarin de he ren van LHV hebben huisge houden. De ploeg van coach Joop van der Willik boekte der tien overwinningen en hoefde slechts éénmaal een gelijkspel toe te staan. Nummer twee op de ranglijst volgt op gepaste af stand (7 punten), terwijl de rest van het veld op 11 of meer pun ten gezet werd. Zegt dit iets over de kansen van LHV in de tweede klasse vol gend jaar? Van der Willik: „Het heeft ons dit jaar aan echte te genstand ontbroken. Hoewel je ook kan zeggen, als je het posi tief benaderd, dat wij veel te sterk waren voor deze klasse. Ik zie dan ook voor volgend jaar nante mogelijkheden. Als het een beetje meezit, stomen we meteen door naar de eerste klasse", aldus de oefenmees- ter, die in zijn eerste jaar bij LHV tevens zijn eerste succes in de vorm van een titel kon la ten noteren. OFFDAY De arbiter eiste zondag in het duel tegen Limvio de absolute hoofdrol voor zich op. De man had een volslagen 'off-day' en nam beslissingen die vriend en vijand verbaasden. Daar de meest elementaire regels van het handbalspel hem onbe kend schenen, vroegen de toe schouwers zich soms vertwij feld af of de heer in het zwart niet op het verkeerde sport veld stond te fluiten. De eindstand die hij na afloop opgaf wekte uiteindelijk nog de meeste bevreemding De scheidsrechter schatte dat LHV 21 treffers had geplaatst, terwijl er langs de lijn zeker 25 waren geturfd. Gelukkig had het voor de wedstrijd en de competitie verder geen gevolgen. Limvio werd al spoedig door LHV te licht bevonden. Een kwartier lang kon de ploeg uit Baarn in het spoor blijven (4-4), maar daarna moest men in LHV de meerdere erkennen. Bij rust (die een minuut of zes te laat kwam) stonden de Leusdena- ren al op een ruime voorsprong (5-10). In de tweede helft hoef den de heren het karwei slechts af te maken. Ondanks rommelig en vaak gehaast spel kostte het LHV geen moeite de voorsprong te verdubbelen: 12- 21. ROUTINE De dames konden zondag, zelfs tegen een veredeld junioren team van het hooggeklas- seerde HHC, geen potten bre ken. De ploeg van Joop Douma snakte naar het eind van het seizoen en kon het (voorlopige) afscheid van Wil van de Burg wal geen luister bijzetten in de vorm van een overwinning. Joop Douma toonde zich des ondanks niet ontevreden: „De eerste helft van de competitie is buiten verwachting goed ver lopen. Toen zijn we ook condi tioneel gegroeid. In de tweede helft vielen echter twee belang rijke pijlers in het team weg (Ria Meyennk en Hetty Tes- sels), waardoor met name een stuk routine verdween. Boven dien hebben we een zware zaalcompetitie achter de rug, waardoor het seizoen wel erg lang wordt. Dat in acht nemend zeg ik, al met al valt het niet te gen en voor volgend jaar zijn mijn verwachtingen dan ook hoog gespannen". De damesploeg ontbeerde de hele tweede helft op het veld schotkracht uit de tweede lijn Ook zondag werd dit weer dui delijk, ondanks het feit dat Hetty Tessels, na langdurige af wezigheid, haar opwachting weer maakte. Petra Wethly, die de laatste weken tot de belang rijkste schutter van LHV was uitgegroeid, ontbrak echter op het appèl. Het gevaar vanuit de hoeken werd hierdoor prak tisch tot nul gereduceerd Toch kon LHV de tegenstander in de eerste helft nog redelijk bijbenen. Via een strafworp schoot Cann Nijhuis haar ploeg naar 1-1, nadat HHC de score geopend had. Met twee treffers op rij hielp Hetty Tessels haar team even later opnieuw langs zij (3-3). HHC hield echter het beter van het spel en bracht dit in de score tot uitdrukking bij rust: 4-3 Na de thee liepen de dames van HHC gemakkelijk van hun tegenstander weg. Na onge veer een kwartier zag LHV zich geplaatst voor een onoverbrug bare achterstand (8-3). Carin Nijhuis was daarna op nieuw succesvol vanaf zeven meter, maar zij slaagde er niet in haar team tot grotere daden te inspireren To Steenbkeen en Hetty Tessels wisten de score slechts een draaglijker aanzien te geven (10-6). Eindstand 3e klasse A, heren 1 LHV 14-27 2 UHV/Sport 14-20 3. Limvio 14-16 4 Amersfoort 14-15 5. Laren 14-15 6.BDC 14-11 7 AAV 14- 6 8. Baarn 14- 4 Eindstand 2e klasse B, dames 1UHV/Sport 2. HHC 3. EMM 4 DWSM 5. HVNO 6. LHV 7 UDSV 8 HMS/Achilles 14-25 14-18 14-18 14-18 14-15 14-14 14- 4 14- 2 JDEN - De jaarlijkse ilzwemwedstrijden de Leusdense basis- en, georganiseerd Leusdense zwem- en lub De Haaien, is on- een geringere deel- dan vorige jaren een succes geworden, voor deze wedstrijd noodgedwongen uit- ken worden naar het fondsenbad in Amers- Voor een aantal scho- eek dit een onoverko- bezwaar te zijn. vorig jaar nog zestien mee, nu waren het er )e sfeer in het torenbad r echter niet minder om. ams streden dan ook op herp van de snede. Ge- de de gehele wedstrijd er stuivertje gewisseld eerste plaats, innaar van vorig jaar, De kwam maar langzaam eef. Na 15 van de 22 pro- na nummers stonden de ars van vorig jaar nog op fde plaats en voerde de Gereformeerde Basisschool de ranglijst aan. Het eindschot van De Heerd was uitstekend, maar niet vol doende om de titel te prolange- ren. Uiteindelijk werd na een spannende stnjd de door het architectenbureau Dick Opstel ten beschikbaar gestelde fraaie wisselbeker door Kinderland gewonnen. De overige fraaie prijzen werden door de Leus dense zwembadstichting ter beschikking gesteld De uitslag is: 1. Kinderland 95 punten 2. De Heerd 103V2 punten 3. Gereformerde Basisschool 116 punten 4. 't Palet 12 P/2 punten 5 't Ronde 132 punten 6. Rossenberg 134 punten 7. DeHobbit 140 punten j 8. Klimrakker 154 Vz punten i 9. De Holm 163 punten 10. De Wegwijzer 1631/2 punten (van een onzer medewerkers) ACHTERVELD - Woensdagavond vond op het Achter- veldse Kerstenssportpark voor het tweede achtereenvol gende jaar een bijzonder voetbaltoernooi plaats. Het ging in dit geval om een horeca-gezelligheids-voctbaltoemooi dat een achttal horecabedrijven uit de gemeente Leusden en omgeving had georganiseerd. Opvallend was de aan wezigheid van dames in het merendeel van de teams. De deelnemers van 't Palet kregen extra steun van het pubhek. Vorig jaar nam een zestal on dernemers het initiatief tot een voetbaltoernooi voor gasten van horecabedrijven. Het eer ste toernooi, dat ook in Achter veld gehouden werd, wees uit dat De Klaveet de beste voet ballers in het veld had ge bracht. Dit jaar was het ploegenaantal met twee uitgebreid. Uit Ach terveld werd deelgenomen door ploegen van De Berken, Buitenlust, De Hessenkar en De Klaveet. Uit Leusden-Centrum kwamen teams van De Swarte- steegh en café Jet en Piet. Van buiten Leusden kwamen er teams van Boschzicht uit Scher- penzeel en De Koperen Pomp uit Voorthuizen. Van de deelnemers werd geen al te grote inspanning gevergd. De wedstrijden duurden slechts twee keer tien minuten per duel. Het gehele toernooi werd zonder één wanklank af gewerkt. Uiteindelijk kwamen de ploegen van De Klaveet en De Hessenkar, beide uit Ach terveld, tegenover elkaar te staan in de strijd om de derde en vierde plaats. In de normale speeltijd kon de strijd niet beslist worden, om dat de ploegen genoegen moesten nemen met een 1-1 stand. Na strafschoppen werd De Klaveet de derde plaats toe bedeeld. In de finale, die ging tussen Boschzicht uit Scherpenzeel en De Berken uit Achterveld, kwam wel binnen de reguliere speeltijd een winnaar uit de bus. De eindstand van de fina- lestrijd werd 2-1 in het voordeel van De Berken. Naast het op zich al gezellig verlopen voetbaltoernooi to gen voetballers en supporters naar De Klaveet waar de geza menlijke horeca-ondernemers voor hun gasten een gezellige avond hadden bereid. Van de mogelijkheid om te dansen werd druk gebruik gemaakt, met in de laatste plaats omdat de muziek van het River Combo uit Altforst zich daar erg goed voor leende. De horeca-ondernemers uit Leusden en Achterveld zijn vast van plan om het voetbal toernooi, met daaraan gekop peld een gezellige avond, tot een traditie te laten uitgroeien. Men hoopt dat zich nog meer ondernemers zullen aanmel den voor deelname In de eerste plaats willen de ho recabedrijven graag iets voor hun klanten doen. In de tweede plaats willen de hore cabedrijven graag van tijd tot tijd als eenheid naar buiten op treden. In ieder geval is men daar woensdagavond in Ach- 'erveld goed in geslaagd. Constance Ploeg won vnj een voudig met 6-3, 7-5. Van de dubbels werden de herendub- bel van John Himenng en Rien van Vlerk en de mixed-dubbel van Eline Maas en Rien van Blerk in 3-sets gewonnen. Met name deze laatste partij was zeer nipt 5-7/6-4/7-5. De promotiewedstrijd zal waar schijnlijk in Beek (Zuid-Lim burg) moeten worden ge speeld JUNIOREN: Leusden A - 't Stort A, 0-5 Eemslag B - Leusden B, 2-3 JONGENS T/M 17 JAAR: Leusden A -Soesterberg A. 1-7 JONGENS T/M 15 JAAR: Soesterkwartier A - Leusden A, 2-6 (kampioen) Soesterberg D - Leusden B. 0-8 (kampioen) MEISJES T/M 15 JAAR: Leusden A - Soest A, 7-1 (kampioen) Weldam A - Leusden B, 6-2 LEUSDEN - Rond de acht honderd Leusdenaren zijn gis teravond onder ideale om standigheden op de fiets ge stapt voor de eerste etappe van de vierde avondfietsvier daagse. Dat aantal verraste de organisatie van Trim- en Toerclub Leusden toch wel een beetje. Want na het gran dioze succes in 198S (toen zo'n zevenhonderd deelnemers al voor een uniek record zorg den) had men bij de organisa tie dit jaar niet direct op een nieuwe recordverbetering ge rekend. Voorzitter Ton de Wijze van T en T Leusden was bij het vertrekpunt in de kantine van voetbalclub Roda '46 op het Burg. Bummgpark dan ook uitermate goed te spreken. „Dit overtreft onze stoutste verwachtin gen," liet hij glunderend weten op het moment dat de eerste groepjes van de route terugkeerden om op hun kaart het eerste vakje te laten afstempelen. ivo bei :e inebi IDEN - Nadat vorige het eerste team van en reeds kampioen in erde klasse geworden kan nu de totaalbalans Ie competitie 1986 wor- ipgemaakt. Niet min der dan 14 teams van LTV Leusden mogen zich kam pioen noemen. Een enorme tegenvaller was echter de kansloze 0-5 nederlaag van het eerste zaterdagteam tegen Grif- fensteijn in Zeist. Betty Klave c.s. hadden slechts één punt nodig om het kam pioenschap, waar vriend en vijand op rekende, in de wacht te slepen. Het mocht echter niet zo zijn en de bloemen gingen naar Zeist. Het eerste zondagteam. dat al kampioen is, maakte zijn posi tie met een 8-0 overwinning op Naarden 2 meer dan waar. Alle enkelspelen werden in 2-sets gewonnen, waarbij opviel dat ditmaal de heren beter op dreef waren dan de dames. Maarten Dirkzwager won met 6- 4, 6-3 en John Hijmenng met 6- 2, 6-3. Een licht aan de enkel geblesseerde Eline Maas boekte met moeite winst in de eerste set, 7-5, maar gaande de partij werd het spel beter en met 6-2 werd haar tegenstand ster kansloos gemaakt. Ach en i tuur van de LTV Leusden heeft sinds vorige week woensdag een nieuwe voorzitter. Tijdens de vijftiende ne ledenvergadering werd de heer Bert Eerden in die functie benoemd. Hij volgt Ton Voortman op, die de ershamer neerlegde nadat hij tot de gemeenteraad toetrad. Uitslagen zaterdag: Gnffensteijn A - Leusden A, 5-0 Flehite A - Leusden B, 3-2 Leusden C - Helios C. 3-2 (kam pioen) Leusden D - Vechtlust D, 4-1 (kam pioen) Leusden E - De Geeren B. 3-2 (kam pioen) HEREN: Nieuwegein A - Leusden A, 3-3 (kampioen) Leusden B - Stort B, 2-4 De Geeren D - Leusden C 6-0 „Het loopt als een trein en de mensen zijn razend enthousiast over de routes die we op de diverse trajecten van 15. 30 en 60 kilometer hebben uitgestippeld. Vooral de kortste afstand, die we vong jaar voor het eerst op het programma hadden staan, blijkt opnieuw een gouden greep. Meer dan de helft rijdt een tocht van 15 kilometer. De ovengen hebben voor wat meer kilometers gekozen," aldus Ton de Wijze, die er een klem beetje vanuit gaat. zeker als het weer zo stralend blijft, dat vanavond nog meer Leus denaren op de pedalen zullen gaan staan om in aanmerking te komen voor de fraaie medaille die aan het einde van de week alle volhouders ten deel valt na vier voltooide avondntten. Degene die nog mee willen fiet sen, kunnen dus vanavond nog aan het karwei, de avondfietsvierdaag se, beginnen. De routes door Den Treek (15 km), richting Maam (30 km) en de fraaie tocht langs Utrechtse kastelen (60 km) staat vanavond opnieuw borg voor veel fietsplezier. UITSLAG JUNIOREN (Woensdag 28 mei): Leusden A - Soest Zuia A, 8-2 (kam pioen) Enkele fietsers tijdens de eerste avond. Uitslagen zondag: Leusden 1 - Naarden 2, 8-0 (kam pioen) Bilthoven 4 - Leusden 2. 2-6 Leusden 3 - Nienhof 4. 6-2 (kam pioen) Leusden 4 - Oudegein 4. 8-0 Nieuwegein 4 - Leusden 5. 3-5 Weldam 2 - Leusden 6,7-1 HEREN: Laakhuisje 1 - Leusden 1,0-6 Leusden 2 - Chandelle 1,5-1 (kam pioen) Nieuwegein 6 - Leusden 3,0-6 (kam pioen) JUNI OF Ei T: Leusden 1 - Baarn 2.6-2 UITSLAG DAMES (Dinsdag 27 mei): Ludenti F - Leusden 0-4 (kam pioen) Randenbroek J - Leusden fl, 0-4 (kampioen) Leusóen C - Lookhorst C, 0-4 Leusden D - Amerongen C. 0-4 Leusden F. - Soest E, 2-2

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9