„Vrolijk leven onder regie van Christus" Recreatieve fietstocht groot succes zakelijkheden TOYOTA Geslaagd Honger hoeft niet LEUSDEN, Bingo Fleurige markt Dominee M. Nap bij afscheid: ongste deelnemer tien maanden oud leusder krant AUTO EEMHAVEN Te nat maar toch te droog w week indegemeente/ plaatselijk nieuws DONDERDAG 5 JUNI 1986 leusder fcn— LEUSDEN - „God heeft te maken met alle dagelijkse dingen. )mdat Christus de Heer van het hele leven is en Hij liefheeft nat geschapen is, mag een christen blij zijn en genieten van het sven." Aldus dominee M. Nap afgelopen zondag in zijn laatste iienst als predikant van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt e Leusden. Binnenkort verhuist hij naar Zeist. Hij gaf in een vervol kerkgebouw zijn gemeente de woorden mee uit [olossenzen 3 vers 17: „En al wat gij doet met woord of werk, oet het alles in de naam van de Here Jezus, God, de Vader, ankende door Hem". ,,Het kind dat de verzorging van en eendje op zich neemt, de za- enman die zijn cijfers hard moet laken, de huisvrouw die de zo terkleren in orde maakt, de be- larde die het glas heft op het ©ede leven - allen mogen en unnen ontspanning en vreugde inden in hun bezigheden." „Wie weet dat God orde in de schepping heeft gelegd," aldus dommee Nap, „zal niet leven in een ondraaglijke spanning tussen het aardse en het hemelse." „Chnstus heeft lief wat Hij ge schapen heeft, in het bijzonder dat wat geschonden is. Alles heeft Hij met Zich verzoend door Zijn lijden en opstanding. Een christen zal dan ook in de dagelijkse dingen met God rekening houden." ERNSTIG Dommee Nap benadrukte dat een christen niet alleen vrolijk, maar ook ernstig leeft onder de geboden van Chnstus en dankbaar leeft door het verzoenend werk van Christus. Ernstig leven, aldus de vertrekkende predikant, betekent dat je probeert te leven naar de normen die God voor de wereld gegeven heeft: voor het werk, ook als predikant, voor het gezinsleven, voor de ontspanning. „Leven in dienst van God en de naaste is stnjdig met leven in onverschillig heid en vrijblijvendheid." Dominee Nap wenste zijn ge meente toe dat ze standvastig blijft en zich met zal laten afbrengen van de hoop die in haar is. VITAAL AANDEEL Na afloop van de kerkdienst voerden onder meer burgemeester Rademaker en dominee Den Broe der, de tweede predikant van de gemeente, het woord De heer Ra demaker bracht hulde aan dommee Nap, die als predikant een groot aandeel had gehad in de groei en bloei van zijn gemeente, een vitaal onderdeel van de burgerlijke sa- menie vincr Ook dankte hij hem voor de pastorale zorg, die hij zowel binnen als buiten de kerkelij ke gemeente had verricht. Dominee M. Nap is negen jaar aan de Gereformeerde Kerk (vrij gemaakt) m Leusden verbonden geweest. Hij zag de gemeente groeien van enkele honderden naar ruim duizend leden. Sinds een half jaar had de gemeente een tweede predikant in de persoon van dominee A. den Broeder. Elke zondag worden vier kerkdiensten gehouden m het kerkgebouw De Koningshof. Aanstaande zaterdag neemt do minee Nap, die bekend staat om zijn humor en zijn pastorale instel ling op informele wijze afscheid van de leden van de gemeente. (van één onzer medewerkers) jEUSDEN - Een temperatuur van ongeveer 15 graden Cel- lius, een dik wolkendek, af en toe een regenbuitje en heel vat enthousiastelingen vormden de omlijsting van de de ecreatieve fietstocht die georganiseerd was door de kommissie "Kerk en Recreatie" van de R.K. Sint Jozefpa- ochie te Leusden-Centrum. )e voorzitter van de Kerngroep Liturgie, de heer A.G.M. tietveld, vertelde desgevraagd, dat het initiatief voor leze happening was ontstaan in de gelederen van het pa- ochiebestuur. Voorheen was het de gewoonte, dat de ver- ichillende werkgroepen en commissies - ondertussen een link aantal aparte eigen feestavonden organiseerden. Het eek een beter idee om al deze actieve parochianen met lkaar in contact te brengen tijdens een gezamenlijke fes- iviteit. Voor de tweede maal heeft de recreatieve fiets- ocht nu plaatsgevonden, waaraan volgens de organisato- en 260 mensen hebben deelgenomen. lond half twee kon er gespro- en worden van een gezellige, og lang niet complete drukte. )m kwart voor twee was het antal aanwezigen dat zich rwam sterken voor de fiets- ocht met een kop koffie, uitge roeid tot zo'n 70 mensen. In nel tempo liep het vervolgens ol in het parochiegebouw "De lom" aan de Hamersveldse- teg. De deelnemers lieten zich ndertussen de routebeschnj- ing overhandigen. Het kerk- estuur had daar twee con- umptiebonnen bijgevoegd, (ond twee uur vertrokken de lerste deelnemers vanaf een net vlag getooid kerkplein. )ank is er op zijn plaats voor iet echtpaar Mieke en Koos Igtberts, dat voor een voortref- ïlijke ontvangst gezorgd had. tond kwart voor drie vertrok - olgens draaiboek - de zogehe en "bezemfiets". fanuit De Kom vertrok men ichting Lisidunalaan. Via Ros- enberglaan, Noorderinslag, Jroenhouten-Noord en -Zuid lereikte men de Claverenblad- traat. Via Vrijhoef ging het echtsaf de Wildenburgstraat in de Hilhorstpoort in. Toen werd het even opletten voor de deelnemers. Men moest hier zijn eerste vraag beantwoor den. Spoedig hierna bereikte men de boerderij van de fami lie Van Burgsteden, gelegen aan de Tabaksteeg. Hier werd men onthaald op een ijsco, die er bij alle deelnemers gretig in ging, hoewel het toch niet zo erg warm was. Na deze pauze, die door lief hebbers gebruikt werd om het een en ander te bekijken van het boerenleven, fietste men via Leusden-Zuid door naar de Treek. De gevolgen van zure regen waren duidelijk zicht baar. Een aantal deelnemers had niet vermoed, dat de toe stand van onze bossen al zo achteruit aan het gaan was, zo bleek. In de buurt van de ANWB-paddestoel 22502 kon men weer eventjes op verhaal komen. Er was in het bos een heuse "Kerk-op-§ad"-route uit gezet. Voorzien van een appel gingen de fietsers op speur tocht om te onderzoeken of zij de gezichten van hun parochie bestuurders goed kenden. Op de routebeschrijving had men wel de namen van de leden van Een fors aantal deelnemers was bij de fietstocht actief. de Parochievergadering aan getroffen (21 in getal), maar welk gezicht bij welke naam hoorde, bleek voor veel deel nemers een moeilijke klus: er werd dan ook heftig van elkaar overgeschreven. Tijdens de pauze maakten we kennis met de jongste deelne mer aan deze fietstocht, Tho mas Pouw - net tien maanden oud - die het geheel mee maakte op een makkelijke kin derzit, gemonteerd op het stuur van de fiets van zijn moeder. Eveneens troffen we op deze plaats de vermoedelijke oudste deelnemer, emeritus pastoor B.A.M. van der Steen (77 jaar). Via Buurtweg en Doornseweg werd koers gezet naar de "ba kermat" van de kerk, zoals de organisatie het torentje van Oud Leusden noemt. Er werd een stencil met informatie ver strekt Men kon lezen dat er reeds in de elfde eeuw van de kerk van Leusden gesproken wordt. Dat werd later Oud Leusden, omdat de kern van het dorp zich naar Hamersveld verplaatste. Het moest - zo le zen wij verder - nog tot 1853 du ren, totdat men in Hamersveld een katholieke kerk bouwde. Van hier werd weer richting Leusden gefietst. In het jeugd- en jongerengebouw De Til kre gen de actievelingen een her denkingsvaantje uitgereikt. Men kon nog twee consump ties (of natuurlijk meer) gebrui ken. Terwijl er om kwart over vier nog steeds mensen binnen kwamen, gingen de eersten al weer naar huis, - iets waar zij bij nadere beschouwing mis schien spijt van gekregen zul len hebben, gezien de rest van het programma. Ondertussen was er een gezel lige sfeer van nader met elkaar kennis maken. Een der deelne mers was verwonderd, dat hij het er heelhuids van had afge bracht Alleen de gedachte aan een goede borrel had hem overeind weten houden. Bij de Kerk-op-Ppad-deelnemers voegde zich intussen nog een aantal mensen, dat geen gele genheid had gehad om mee te fietsen. Het was ongeveer vijf uur, toen er een videoreportage van de tocht werd vertoond. Geheel belangeloos was een en ander gerealiseerd door Interieurver zorging Lieshout. Deze show was een compleet succes. Het was inmiddels ruim zes uur geweest, toen de laatste, zich goed amuserende Leusdena- ren naar huis gingen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktiej Abonnementsgeld: 65,60 per jaar, 33,30 per half jaar, 16,90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag. 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. door Jan Versteegt Mei is weliswaar in ons gebied iets te nat geworden, maar toch wordt er met name door de boeren enigszins ge klaagd over de droge lande rijen. Ik denk, dat dit te ma ken heeft met het feit dat mei vaak boi-achtige neerslag opleverde, waardoor veel water in relatief korte tijd viel. Veel water stroomt dan echter onmiddellijk weg, en krijgt geen tijd om in de bo dem te dringen. Neem daarbij de februari- maand, die kurkdroog was, en de te droge april, en de algemene droogte is te ver klaren. Het weerbeeld van nu is weinig zomers te noemen. De temperaturen stellen teleur en ook de zon maakt geen overuren. De oorzaak is een sterke westelijke stroming tussen New Foundland en de Noordzee. Deze stroming voert regelmatig storingen naar onze omgeving. Het ho- gedrukgebied bij de Azoren kan dit niet verhinderen. Op vallend warm was het deze week in Lapland. Daar werd 25 graden gemeten, tegen maximaal 18 bij ons. Nog steeds zomers is het in het Middellandse Zeegebied. Het ziet er naar uit, dat de rest van de week wisselvallig en te koel zal verlopen. Kou de bovenlucht in het week einde boven Noordwest Duitsland kan niet anders, dan leiden tot buiig weer met te lage temperaturen. Hier en daar loopt de na tuur toch weer achter. Nor maal bloeit de Meikers al, maar door het te koude weer is dit nog niet - overal - het geval. M. Jonges uit Leusden is geslaagd voor het Vak diploma voor de detailhan del m sportartikelen. De volgende leerlmgen van de basis scholen in Achterveld zijn geslaagd voor het diploma machine-schrijven. Alex Boersen, Dja Bomers, Mirjam Coe- nen, Juliette van Dijk, Gabnelle Jansen, Angelique Kok, Adnaru Kraan, Ray mond Timmer, Marianne Tijmensen, Astnd Vos. Moruque Pnnsen, Martine van Gulil, Peter de Vaal en Simone Voskuilen. Er was heel wat publiek op de been bij de heropening afgelopen donderdagavond van de Rijwielspeciaalzaak Blom aan de Zwarteweg. Dat lag zeker met m laatste instantie aan de medewerking die Hemze Bakker hieraan verleende. Bakker verklaarde de aanwezigen dat hij normaal nooit winkels opent. Voor deze keer heb ik een uitzondering gemaakt", zei hij. De reden waarom werd snel duidelijk: Hemze Bakker is al jarenlang een tevreden klant bij de firma Blom. In zijn woorden klonk dan ook veel lof en bewonderwg voor het bijna honderd jaar oude familiebedrijf. p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpaguja 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,-per dag Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. LEUSDEN - De aktie Honger hoeft niet was het centrale thema in de stand van de Sohdanteitswinkel Leusden. Afgelopen zaterdag brachten leden van deze orgamsatie de aktie onder de aandacht van winkelende dorpsgenoten m winkelcentrum De Hamershof. Er kreperen miljoenen mensen van de honaer, terwijl dat niet nodig is, zo luidde kort gezegd de A pil tH boodschap. lid V CiU Donderdag 5 juni: 18.00 uur: start fietsvierdaagse bij Roda-kantme Donderdag 5 juni: 19.00 uur: ope ning De Hakhorst Vrijdag 6 juni: 18.00 uur: start fietsvierdaagse bij Roda-kantme Zaterdag 7 juni: 09.00 uur: rommel markt De Haaien op terrein zwem bad Zaterdag 7 juni: 09.30 uur: bal- en slagvaardigheidsdag KNLTB in ten- nis- en squashcentrum Leusden Zaterdag 7 juni: 10.00 uur: Kinder- markt m De Biezenkamp, tot 16.00 uur Zaterdag 7 juni: 15.00 uur: receptie caravanclub, Pon, Zuidennslag Zaterdag 7 juni: 20.30 uur: Tropical Nights in De Geut Maandag 9 juni: 19.30 uur: schnjf- avond Amnesty International, De Brink Maandag 9 juni: 20.00 uur: com missievergadering Financieel Be leid en Beheer, gemeentehuis Vrijdag 6 juni 16.00 uur: Officiële start van de bouw van de Achterveldse sporthal op het bouwterrein aan de W. van Amersfoortstraat Zaterdag 7 juni 20.00 uur: Avro's Toppop disco show in De Klaveet. 20.00 uur: Gehuwdenbal in café Buitenkist. 20.00 uur: KPJ Disco met muziek van Black Powder in De Moespot. Zondag 8 juni 14.00 uur: Disco m De Klaveet. Maandag 9 juni 20.00 uur: Volksdansen in De Moespot. Dinsdag 10 juni 09.00 uur: Handwerkclub Welfare De Zonnebloem in Ons Gebouw. (advertentie) Enige tijd geleden deed wmkelcentrum De Hamershof in Leusden mee aan de aktie Klantentoer. Hoofdprijs was een dagje Ponypark Slagharen. De 50 Leusdense winnaars maakten vorige week donderdag het uitstapje naar het pretpark. Op het programma daar stond ondermeer een gezellig spelletje bmgo. De jeugdige Manjn Flinterman viel daarbij in de prijzen. Samen met zijn vader mocht hij op de weegschaal staan, waarna het totale aantal ponden aan gewicht in evenzoveel ponden aan boodschappen werd uitgekeerd. Ook Lisette de Ridder uit Leusden viel in de pnjzen. Ze won een draagbare zwart-wit televisie. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele benchten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie, LEUSDEN - Het was een fleurige aangelegenheid afgelopen zaterdag m winkelcentrum De Biezenkamp. De jaarhjkse geraniummarkt, dit jaar wat later dan gewoonlijk, zorgde voor een vrolijke aankledmg van het wmkelpleintje. Er was doorlopend belangstelling voor de bloemenmarkt, die was georganiseerd door de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdehng Amersfoort. Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3