Emoties laaien hoog op tijdens thema-avond „Van mij mag het 35 graden zijn. Dan voel ik me op mijn best" rugleuning wordt >innenkort hersteld Nieuw laagje asfalt eslaagd In 't Vooronder Ed Smit over Ronde van Leusden: Clubkampioen schappen tafeltennis Avanti Burgerlijke stand NSDAG 10 JUNI 1986 algemeen LEUSDEN-De Arnhemseweg, en met name het traject tussen De Mof en Woudenberg, is vorige week van een nieuwe laag asfalt voorzien. Het wegdek was in de loop der tijd behoorhjk aangetast. Niet alleen als gevolg van het vele verkeer dat er dagelijks overheen raast, maar ook door de weersomstandigheden. LEUSDEN - Uit het bevolkingsre gister van de gemeente Lensden blijkt dat in de periode van IS mei 1986 tot en met 01 juni 1986 zijn Geboren: 19 mei: Sven, z.v. van uunte- ren en G.E. van Garderen; 16 mei: Niek, z.v. L. Buis en A P. Verbeek; 19 mei: Maarten Jo hannes Andnes, z.v. P.J. Horst en M W van Dijk; 25 mei: Jan, z.v. H. Post en K.M.A de Jong; 24 mei: Alexander Hendrik, z.v W. van Eist en J.A Kok 01 juni: ivirttiheiis Konraad, z.v. A. den Hartogh en G. Fredenkze; 31 mei Evert Ede, z.v. W Veldhui zen en H. Staal; 30 mei: Esther Elisabeth, d v. W.P van Dijk en E. Greven. Gehuwd: 15 mei. L. van der Mark en C de Man; 16 mei: C.J. Ladage en A.K. Praktiek; 16 mei R.J. van Daatselaar en A R Duinsber- gen; 16 mei: T. Bosma en J. Hoefakker; 22 mei. J A C. van SDEN - De brugleuning et bruggetje in de Stou- rgerweg over de Barne- beek zal na maanden idelijk worden gerepa- bruggetje, dat zich pre- ip de grens van de ge en Leusden en Bame- veld bevindt, is bij die laatste gemeente in onderhoud. Men heeft er, om te voorkomen dat men vanaf de brug de beek m zal rijden, signaalpalen geplaatst. Dat de zaak even op zich heeft laten wachten komt doordat het een verzekeringskwestie was. Inmid dels is bekend geworden, dat de verzekering de schade dekt. Een schade, die overigens ruim 7000,- bedraagt. De opdracht om de muur weer op te metselen heeft de ge meente Barneveld inmiddels aan het Barneveldse aannemersbedrijf Schouten verstrekt. Volgens een woordvoerder van dat bedrijf zal emd deze week of begin volgende week met de werk zaamheden worden begonnen. LEUSDEN - Donderdag avond 5 juni was er een thema-avond in het Vooron der, georganiseerd door de Vrouwenraad Leusden. Het thema was dit keer 'Vrouw en Veiligheid'. Er waren twee sprekers uitgenodigd: mevrouw Vianen, maat schappelijk werkster bij de Maatschappelijke Dienst verlening Eemland en de heer Van Doorn, groeps commandant van de plaat selijke Rijkspolitie. Mevrouw Gierman, voorzitster van de Vrouwenraad, opende de bijeenkomt en hield een be toog over de 'on'-veiligheid van de vrouw. Zij vertelde zeer geëmotioneerd over enkele schokkende feiten die aan het licht waren gekomen bij een enquête. Dat was ten eerste het feit dat meer dan de helft van de verkrachtigen door een be kende gepleegd wordt. Ten tweede, aldus het onder zoek, dat meer dan een kwart van de mannen toegaf dat zij wel eens een vrouw tot sex had gedwongen. Zij zei dat te wei nig vrouwen aangifte doen, het geen een vertekend beeld geeft als zouden er in Leusden geen zedenmisdnjven ge pleegd worden. Vervolgens was groepscom mandant Van Doorn aan de beurt Hij belichtte de techni sche kanten van de zaak en ver deelde de misdrijven onder in drie categorieën: 1) Openbare schending van de eerbaarheid; 2) aanranding; 3) verkrachting. Hij raadde de vrouwen aan om altijd aangifte te doen, hetgeen met altijd gebeurt.In tegenstel ling tot wat mevrouw Gierman zei, dat elke vrouw 's avonds over straat moet kunnen gaan zonder meteen aangerand te worden, zei Van Doorn dat vrouwen 's avonds binnen moe ten blijven voor hun eigen vei ligheid. Dit wekte nogal veel reacties op bij het publiek, dat het er duidelijk niet mee eens was. VERONTWAARDIGING Hij raadde zelfs aan om niet tel kens dezelfde weg naar huis te nemen. Ook dit lokte grote ver ontwaardiging bij de vrouwen uit. Daarna was mevrouw Vianen aan het woord. Zij belichtte het onderwerp van een totaal an dere kant: wat kan de hulpver lening doen in geval van ver krachting. Binnenkort starten er enkele praatgroepen waar vrouwen hun problemen kwijt kunnen. Ook kan men begelei ding knjgen bij de moeilijke procedure van een aangifte. In tegenstelling tot Amerika, waar het verplicht is aangifte te doen, heeft de hulpverlener in Nederland een beroepsge heim. Na de sprekers konden er vra gen gesteld worden. Er ont stond een discussie waarbij de emoties hoog oplaaiden. Als af sluiting van de avond werd ge meld, dat er binnenkort een cursus zelfverdediging in het Vooronder gehouden wordt. ACHTERVELD - Vrijdag avond 30 mei hield de sec tie tafeltennis van de sport vereniging Avanti de club kampioenschappen tafel tennis. De krachten waren over drie poules zo gelijk mogelijk verdeeld. Hier door hadden de deelnemers allen en redelijke kans om uit de poule te komen. Dit leverde tevens veel mooie en aantrekkelijke wedstrij den op. Na de selectie van de achtste en kwart finales bleven uitein delijk de vier sterkste spelers over In de finale om de derde en vierde plaats wist Ruud Wit- teveen tegen Wil Baaiman een zeer goede prestatie te leveren en zo de derde plaats te beha len. In de finale ging het, net als vo rig jaar, tussen Fred van de Pol en Enk de Jong. Het was dit maal Fred die aan het langste einde trok en op een zeer over tuigende wijze Erik de Jong wist te verslaan. Voorzitter Wil Baaiman reikte de pnjzen uit. Hij bedankte de deelnemers voor het mooie spel dat zij hadden geleverd en in het bijzonder voor hun spor tieve spel waardoor mooie prestaties waren geleverd. Rossum en A.R.M. Smink; 23 mei: L.J. Staarman en E.D. Roe landschap; 24 mei: J W.G. Mertz en H. Hakze; 28 mei: W. Doppenberg en M.M Spitho ven; 29 mei: A.J.C. Kleverwal en H A. Groot; 29 mei: B. Mijn- ster en A.H. Beekelaar; 30 mei: J.M. Rutten en H.J. Smith; 30 mei: R.C.M. Weers en M. Kolpa Overleden: 14 mei: D. de Kruijf, geh. gew. met J.G. van Amerongen, oud 79 jaar; 16 mei: J.M W. Rutten, oud 45 jaar; 20 mei: J.S. Fre- meijer, oud 77 jaar; 24 mei: H.W.F. Moll van Santbergen, geh gew met P H Beijer, oud 85 jaar; 26 mei: V.G.M Snijders, geh. gew met A.F.C. Herber- mann, oud 92 jaar. Nieuwe groepen MDE Maatschappelijke Dienstverlening Eemland start in augustus met een groep voor vrouwen die zich als kind seksueel misbruikt (door bijvoorbeeld vader, broer of oom) gevoeld hebben. Deze groep is bestemd voor vrouwen die, nu ze hun eigen leven leiden, er aan toe zijn hun ervaringen te delen en te verwerken. De groep zal uit circa acht vrouwen bestaan. Om voldoende tijd te hebben voor een wederzijdse kennis making wil MDE nu al vast m contact komen met vrouwen die hiervoor be langstelling hebben. Voor informatie kan men bellen met Anneke Schroder of Marijke Hoekstra, groepsmaatschappelijk werkster bij MDE. telefoon 633924. Dit nummer kan men ook bellen als men wil meedoen aan de „echtschei- dingsgroep" (vragen naar Willien Beuk). LEUSDEN - Woensdagavond om 18.30 uur verzamelen zich zo'n honderd renners in de categorie Liefhebbers^Veteranen aan de start voor de tiende Ronde van Leusden. Ed Smit, 34 jaar, PTT-ambtenaar en eigenaar van een groothandel in sportkle- ding, viert dan met de organisatie zijn tweede lustrum in dit criterium. Zijn naam prijkte elk jaar op de deelnemerslijsten. Wie is deze Ed Smit eigenlijk? „Ik ben nooit een echte hoogvlieger geweest," is het eerste, (te?) bescheiden antwoord op deze vraag. Ed Smit, geboren en getogen Amersfoorter, maar smds twee jaar i woonachtig in Leusden, zit ïnmid- J dels achttien jaar op het smalle zadel van zijn racefiets. Toch begon I hij zijn sportieve camère, zoals zovelen, als voetballer. CJW heette de vereniging waar hij als 5-jange de eerste schuchtere schreden op j het sportieve vlak zette. Na een jaar j bleek echter dat de talenten van de J jonge Smit m het voetbal niet vol doende tot» uitdrukking kwamen. Korfbal ging hem beter af. Drie j verenigingen, te weten MIA, I Amersfoort en Antilopen konden hem achtereenvolgens als lid in schrijven. Op zijn zestiende kwam Ed in aanraking met de wielersport. „Ja, hoe gaat dat. Op een gegeven I moment knjg je een fiets in handen. Bovendien heb je een aantal vrien den die fietsen en dan ga je eens mee. Zo is het eigenlijk gegaan." AMATEURS Ed Smit werd lid van Ren- en Toerclub Amersfoort en na bij de nieuwelingen de kat uit de boom te hebben gekeken, trad hij toe tot de rijen der amateurs. Ondanks het feit dat er nimmer in slaagde een ama- teurskoers te winnen, verwierf hij zich in korte tijd een imposante staat van dienst. Veelal was Ed, die zichzelf als een criteriumspecialist ziet, in de voorste gelederen te vinden en dat resulteerde in zo'n vijfendertig prij zen. Het hoogtepunt van zijn carriè re bij de amateurs was een tweede plaats in de Ronde van Vassen, terwijl Ed m Leusden een keer als derde over de meet kwam. Drukke werkzaamheden noop ten hem echter een stapje terug te doen, zodat hij morgen weer bij de liefhebbers aan de start zal ver schijnen. „Ik heb eigenlijk hele maal geen tijd meer om te trainen. In het hoogseizoen nj ik dne a vier koersen per week, soms vijf. Dat zijn allemaal wedstrijden van vijfen veertig tot zestig kilometer. Maar zesüg kilometer is op dit moment wat veel. Laatst verkeek ik me wat op de afstand en toen heb ik de benen knap gevoeld!" PRACHT RONDE Wat vindt Ed, die daar als geen ander over mee kan praten, van de Ronde van Leusden? „Ik vind het een pracht ronde! Je kan er namelijk geen peil op trek ken wanneer de beslissing valt. Soms blijkt een onschuldig lijkende ontsnapping aan het begin al be slissend en andere keren, wanneer je denkt bij de juiste ontsnapping te zitten, wordt je zo weer ingelopen." „Ik hoop dit jaar toch wel bij de eerste drie te eindigen," waagt Ed zich aan een voorspelling en dat dit mogelijk moet zijn blijkt uit het feit dat hij twee jaar geleden als tweede in deze categorie, achter Johannes Hup, eindigde. Over zijn wensen ten aanzien van het weer valt er een opvallend geluid te noteren. Geven durfals als Paul Ossendrijver de voorkeur aan regenachtige omstandigheden, Ed Smit komt naar eigen zeggen het beste uit de verf als „de mussen dood van het dak vallen." „Van mij mag het 35 graden zijn! Dan voel ik me op mijn best. Ik heb ook wel m Italië gekoerst en daar verbaasden de mensen zich erover dat ik die omstandigheden zo goed aankon," aldus Ed, die hoopt dat er morgen veel publiek zal zijn. „Alleen hoop ik wel dat de men sen zich gedisciplineerd zullen ge dragen en niet oversteken tijdens de koers, dat is levensgevaarlijk," besluit hij. Jug over de Barneveldse Beek, waar de leuning van is „plat" gereden. Mevrouw Gierman sprak op de bijeenkomst over Vrouw en Veiligheid in 't Vooronder. EN - Aan de Domstad Aka- in Utrecht zijn Hanneke Mei- Marcolien Westland uit >n geslaagd voor hun B-akte inderwijs. e Gemeentelijke Scholenge- chap 'De Schothorst'. iet eerste tijdvak geslaagd: et VWO: a Agenant, Arthur Berculo, Borger, René Bouw, Wan g. Edith van Dalsem, Judith Luuc van Hagen, Bert Har- Marisa van den Hoek, Kann ild, Margaret Huibers, Rudolf beek, Clement Keijzer, Bar- m Kerkvoorden, Monica Kos- k Kraan, Annemieke Kramer, ;line Kriele, Arlette Nikken, en Onstee, Thomas Pijnac- iels Rot, Paul van der Touw. in van der Veer, Jacqueline nzen, Raimond Visser, San- n Zoeren, Marco van Zwetse- 1AVO: ue Albmus, Marie Bakker, El- m Beek, André van den Bos, Brandt, Ins van den Bnnk, llem van den Brink, Rodney er. Sharon Bruinvels, Laura Bullock, Jenmfer Chin, Petra Claas- sen, Wüma du Crocq, Robin Dam mers, Marco Deenik. Annemarie Docter, Silvie Elvé, Gooitsche En- gelsma, Bulut Erciyes, Jeannette van Haarlem, Debbie de Haas. Wendy Ham, Katja Hammersma, Janneke de Heer, Martin Heining, Jacqueline Hubregtse, Christine Huygens, Arjen Jonas. Ron van Kempen, Peter Kok, Eddy Kraats, Rudi Küchler. Boudewijn van Lan- gerak, Ingnd Lensing, Ellen Log- tenberg. Peter Matlung. Karin Meerbeek, Anneke Meijer, Harold Mulder, Ellen Nagtzaam, Ane den Ouden, Ilone Pater, Titia Ram, Mark de Rond. Arie Sanders, Mariëlle van Schaik, Wendy Schoordijk, Marcel Sleeking, Barbara Smit, Pa trick Spoel, Gijs Spoelder, Rob Tammeling, Robin Terpstra, Carin Tuin, Erik Vedder, Carla van de Veen, Rob Verheuvel, Nathalie Ver- straeten, René de Vries, Henk van 't Wel, Inger Westera, Liesbeth Wou ters, Dorina van Zetten. Wijnand Zoutendijk. Voor MAVO: Mustapha Ahabn, Erwin van Beek, Lydia van Beek. Esmé Bettinger. Germen de Boer. Franck Bonthuis, Co Bruijntjes, Ilse Brussard, Richard ter Burg, Karen van der Busse, Sonja Chambon, Agnes van Daal. Bngit Daamen, Ene Deen, Ronny Dix, Mark van Doorn, Glenda Egers, Marcel Fisser, Nancy Fol- mer, Miranda Geurtsen, Chnstiaan Gibcus, Melina den Haan, Eddy van de Haar, Angehque Hagebeuk, Diny Hansink, Sandra Horseling, Ri chard van der Horst, Esther van Ipenburg, Marcel Janssen, Desiré de Jong, Paul van Keeken, Angeh que Klawer, Willem Kneefel, Re- nate van de Kolk. Esther Kramer, Frans Kurvers. Muriel Lankreijer, Even-Jan van Leuveren, Diana Loo- man, Robin Looman, Maanen Mantje, Kees Monshouwer, Petra van Montfrans, Claudia Mulder, Marcel Peters, Manska Piek, An drea Plomp, Simone Pouw, Ton Pro sec, Olaf Ramak, Evelien Rijn, Ellen Rooks, Susan van Roosendaal, Gaby Schipper, Jeroen Schrijver, Sandra Smit, Joyce Steijger, Jacque line Sweers, Alfred Traa, Edwin Veldhuizen. Janine de Vries, Linda van Wankum, Frank Wijnands, Ro bin de Winter, Petra Zijlstra, Frank van Zijll, Laurens Zijlstra, René Hen driks Oprichting Vrouwen Trefcen trum Op woensdaq 11 ïuni wordt in Amers foort de Vereniging Vrouwen Trefcen trum opgericht. Vrouwen die bij de algemene vergadering aanwezig willen zijn, zijn op die dag welkom op het adres van H. van Viandenstraat 136. De bijeen komst begint om 20.00 uur Voor meer informatie kan men bellen 12789 en 633708. van de koningm m het Leusdense gemeentehuis in gesprek met het college van B&W. De heer van Blokland zit op de foto rechts naast wethouder Jan Wagenaar. voor een kennismakingsbezoek op het gemeentehuis te Leusden ont vangen. In een twee uur durend gesprek hebben de leden van het college de commissaris geïnformeerd over actuele zaken betreffende hun res pectievelijke portefeuilles. In het bijzonder is aandacht gevraagd voor enkele onderwerpen waarbij de provmcie nauw betrokken is, zoals de voorgenomen grenscor rectie nabij Oud-Leusden, de aan sluiting van Leusden op Rijksweg 28, de ontwikkeling van het be- drijfsgebied De Horst en de water schapslasten in leusden. Omdat het hier ging om een kennismakingsbezoek met een zui ver informerend karakter zijn er tijdens de bijeenkomst met de Commissaris geen besluiten geval len of toezeggingen gedaan. - De commissaris van Beelaerts van Blokland, is vorige m de provincie week door het voltallige college jonkheer drs. P. A. C. van Burgemeester en Wethouders (advertentie) WORDT HET WEER IN LEUSDEN? regen, onweer, storm, hagel, mist of sneeuw: enep KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriek van de LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op KANAAL 4!

Leusder Krant | 1986 | | pagina 13