Bestuur Antilopen in de steigers ergtijdrit in Tour de Junior Record aantal titels Haaien fans-bokaal voor Roda(za.) Slagvaardigheidsdag vij fde keer in Leusden ampioenen bij TV De Eemelaar Vrijdag 13 juni vergadering euwe primeur bij 29e editie: Marsman en Van Dijk smaakmakers el transfers in Leusden Ploegen tijdrit bij Pon NSDAG 10 JUNI 1986 15 Maandag 7 juli 10.00-1100 uur aankomst van de renners 14.00 uur ploegfoto-opnamen waarna aansluitend ploegenvoor- stelling bij gemeentehuis 18.45 uur wegwedstrijden op par cours van 3760 m. 12- en 13-jarigen 4 ronden 14-jangen 6 ronden Dinsdag 8 juli 10.30 uur bergtijdnt nabij Aart Jan- sen 18.45 uur knterium, parcours Jan van Arkelweg, Pater Stormstraat en W. van Amersfoortsestraat 12-jarigen 15 km 19 ronden 13-jarigen 20 km 25 ronden 14-jangen 25 km 31 ronden Woensdag 9 juli 10.00 uur Mimtour voor de Achter- veldse kinderen van 4-11 jaar (Van Oldenbameveltstraat) 14.00-17.00 uur disco-middag in de I Klaveet voor alle Achterveldse jeugd en de renners. 18.45 uur wegwedstrijden over 3 en 5 ronden, aansluitend grote brade rie op de Hessenweg, tevens ker- mis. Donderdag 10 juli 09.30 uur ploegentijdrit over 2000 m. 10.00 uur Tour-koffieuurtje in d'Ouwe Peerdestal 18.45 uur wegwedstrijden over 4 en j 6 ronden. Vrijdag 11 juli 09.30 uur persoonlijke tijdrit over 1500m. 18.45 uur wegwedstrijden over 4 en 6 ronden. Zaterdag 12 juli 13.00 uur kriterium als dinsdag 8 juli j 20.00 grote feestelijke prijsuitrei king in Ons Gebouw. LEUSDEN - Op vrijdag 13 juni houdt korfbalclub Anti lopen in de kantine op het Burg. B u in in gp ark de jaar lijkse algemene ledenver gadering. Na de bijzondere vergadering van eind vorig jaar alweer de tweede van het seizoen '85-'86. De bij eenkomst van korfballers is er echter niet minder be langrijk om. Nadat het des tijds mislukte om een nieuw bestuur van de grond te til len - de voorstellen haalden toen geen meerderheid - zal het verkiezen van een nieuw bestuur opniuw tot de belangrijkte agendapun ten behoren. De formatiecommissie, die de bestuursperikelen onder de loep zou nemen, heeft de werk zaamheden zo goed als afge rond en kan op de jaarvergade ring een bijna voltallig Antilo pen-bestuur presenteren. Al leen de posities van penning meester en technische zaken zijn nog niet ingevuld, hoewel in de wandelgangen werd ver nomen, dat ook voor deze func ties kandidaten zijn gevonden. Zeker is wel, dat Ab Knook kan didaat staat voor het voorzitter schap, terwijl niemand minder dan Cor Osnabrugge op de no minatie staat als secretaris. Bart Heuting, Frouk Geutjes en Olaf Rademaker worden bij goed keuring de overige bestuursle den van de Leusdense korfbal club. Liep het op het bestuurlijke vlak het voorbije seizoen niet helemaal naar wens, sportief gezien timmerde Antilopen be hoorlijk aan de weg. De topfor- matie wist op het veld haar plaats in de landelijke promo tieklasse te behouden, terwijl in de zaal via het kampioen schap voor het eerst in de ge schiedenis de landelijke over gangsklasse werd bereikt. Het tweede team pakte voor de tweede maal op rij op het veld de titel en wist zich in de zaal keurig te handhaven. De junio ren keerden na een jaar weer in het district terug. Daarnaast vie len nog vele andere kampioen schappen te vieren Om het door de jaren heen be haalde peil te waarborgen, zal het besturen van Antilopen in een nieuw jasje gestoken moe ten worden, aldus de formatie commissie. Een professione lere aanpak is op korte termijn wenselijk. Wordt de discussie over een nieuwe organisatie structuur te lang uitgesteld, dan is ook Antilopen het Soester- kwartier- en Amersfoort-lot be schoren, voorspellen de onder zoekers. Een goede taakverdeling en de juiste man op de juiste plaats moeten de leidraad vormen bij het besturen van de vereniging Antilopen. Vrijdagavond wordt duidelijk of de leden de com missievoorstellen goedkeuren. Valt de stemming ditmaal posi tief uit, dan is al het werk in ie der geval niet voor niets ge weest en kan Antilopen be stuurlijk de toekomst met ver trouwen tegemoet zien. LEUSDEN - De laatste van de vijf kringkampioen schappen is door de Leus dense zwem- en poloclub De Haaien met een handvol prijzen afgesloten. Hierbij waren maar liefst weer twee kringtitels, twee zilve ren en één bronzen plak. Bovendien verbeterde Jan Willem van Dijk het clubre cord op de 400 m vrij. uver de vijf wedstrijden wer den door de pupillen van Jules Baars maar liefst 31 ere-plaat- sen mee naar Leusden geno men, waarbij een recordaantal kringtitels, namelijk zes stuks: drie voor Chester Marsman, twee voor Jan Willem van Dijk en éen voor Rogier Tolboom. In totaal mochten bij deze kam pioenschappen 28 Haaien deel nemen In 1981 bedroeg dit aantal nog maar 11 Haaien-deel- nemers en in 1984 en 1985 be droeg het aantal behaalde ere plaatsen nog slechts 17 respec- van veertien auto-impor teurs aan de start op het Pon terrein. De wielren ners vertrekken om 10.00 uur en worden tus sen 11.30 en 13.00 weer in Leusden terug ver wacht. De jaarlijkse sportdag komt in 1986 om uiteen lopende redenen te ver vallen, zodat de impor- teursploegen toertocht en de bedrijfsvoetbal competitie, die deze week ten einde loopt, de enige sportactiviteiten zijn die dit voorjaar bij Pon's Autmobielhandel plaatsvinden. tievelijk 18. Trainer/coach Ju les Baars is dan ook zeer con tent over het zwemmen van zijn pupillen. Bijna de helft van de 31 ereplaatsen werd bij elkaar gezwommen door Chester Marsman en Jan Willem van Dijk. Chester pakte 8 plakken, 3 maal goud, 2 maal zilver en 3 maal brons en Jan Willem 2 maal goud en 4 maal zilver. KRINGKAMPIOEN Dit weekeinde werd Chester kringkampioen op de 200 m vlinderslag j. 69/68 m 2.23.7 en tweede op de 100 m vrije slag in 58.2 sec. Jan Willem van Dijk haalde dit weekeinde zijn tweede kringti- tel binnen op de 400 m vrije slag j. 75 in een nieuwe clubre cordtijd van 5.22.5. Hij verbe terde het clubrecord met 3.3 seconden. Bij de meisjes was het Marjolijn van Dijk die van zich liet spre ken. Op de 200 m wisselslag in '72 moest Marjolijn nog genoe gen nemen met een vierde plaats in een nieuwe persoon lijke besttijd van 2.49.6 (2.53.8). Omdat een keerpunt de mist in ging, verspeelde ze een zekere derde plaats. Nu kwam ze tien centimeter te kort Op de 100 m vrije slag nam Marjolijn echter revanche. Als vijfde geplaatste van start gegaan behaalde ze een dik verdiende tweede plaats in 1.08.8. De laatste toppositie van dit weekeinde behaalde Saskia Helsdingen op de 400 m vrije- slag m '75 in 5.38.7. Hiermee pakte Saskia een mooie derde plaats en verbeterde ze haar tijd met ruim 6,5 seconden. Overige uitslagen: Ruben Tolboom. 400 m vrijeslag j. *74. 5 28 0(5 29.4) Simone Sybrandy, 400 m vrijeslag m. 74,5.25.9 Yolanda van Damik, 400 m vrijeslag m. 74,5 24 5 Peter Toes, 100 m vnjslag j 71. 1.03.1 (1.03 2) Kirsten Ruitenbeek, 100 m school slag m '73. 1.32.3 Kirsten Ruitenbeek, 100 m vnjeslag m. 73, 1 08.5(1 10 2) Chester Marsman, 100 m rugslag j. 69/68, 1.08 3 TERVELD - De Tour de r, het internationale iwielerfestijn in kerk- Achterreld, kent ook aar weer een aantal e facetten. In de eer- laats wordt de Tour al het begin van de ngfclvakanties gehouden, 'stjlijk van 6 tot en met 12 Daarnaast heeft de 'jlt erveldse organisatie r leiding van Johan Os- ijver, die zijn tweede en als Tourbaas tege- gaat, het fietspro- dt 01 ma iets gewijzigd of us uitgebreid. at n al ergtijdnt nabij Aart Jan- p de Leusderhei en een end criterium op de slot- moeten de stnjd en de ing van de 29e Tour de opnieuw verhogen, oegenvoorstelling bij het wc entehuis in Leusden en iterium door Achterveld, 1985 voor het eerst deel jkten van het fietsfestijn iterveld, zijn zowel bij de emers als de Tourorgani satie in de smaak gevallen en komen dan ook dit jaar op de agenda voor. Ook de ploegentijdrit voor Achterveldse bedrijfs- of ver- enigingsploegen als tussen doortje tijdens "de proloog" van de Ronde van Achterveld voor meuwelingen en liefheb bers is een succes gebleken dat voor herhaling vatbaar is. "De vier man sterke ploegen moeten wel afkomstig zijn uit de gemeente Leusden, deelne mers en teams van buitenaf ko men niet in aanmerking voor deelname", laat johan Ossen drijver alvast met klem weten. "Degene die voldoen aan deze criteria, kunnen zich al bij mij laten inschrijven voor de ploe- gentijdnt", aldus de Tourbaas (telefoon 03425-1742). Voor het overige is de Tour de Junior en het Tourprogramma als vanouds: een week lang gaan zo'n tachtig jongens en meisjes in de leeftijd van 12 tot en met 14 jaar, verdeeld over zeventien ploegen, met elkaar in de slag om de gele en groene tricots en de vele an dere prijzen en zullen de mini- tour voor de Achterveldse kin deren van 4 tot 11 jaar, het kof- fieuurtje in d'Ouwe Peerdestal, de presentatie ten gemeente huize, de feestelijke prijsuitrei king en niet te vergeten de bra derie van de plaatselijke mid denstand op de Hessenweg van Achterveld weer voor een week Tourdorp maken. Het volledige Tourprogramma luidt (onder voorbehoud) als volgt Zondag 6 joli Ronde van Achterveld, parcours Hessenweg, Jan van Ar kelweg en Pater Stormstraat 12.45 uur Nieuwelingen 50 km 44 ronden '4.00 Ploegentijdrit Achterveldse bedrijfs- of verenigingsploegen 14.45 uur Liefhebbers 50 km 44 ron den 16.00 uur finale ploegentijdrit Ploegentijdrit alleen voor Leusdenaren. tekende 8-2 overwinning. De derde elftallen deden op de slotdag niet voor elkaar onder en hielden met 1-1 de balans keurig in evenwicht. TRANSFER-PERIKELEN Nu de overschrijvingstermijn in de afdeling Utrecht is verstrek ken, kan de balans op het trans fer-front worden opgemaakt. Bij de Roda zaterdag vmden veruit de meeste wisselingen plaats. Trainer Eltjo Kapenga vertrekt naar tweede klas KNVB 'er Jonathan in Zeist, Zijn plaats wordt ingenomen door Wim van de Linde, die samen met twee spelers van WOG uit Harderwijk komt. Daarnaast vullen Harry Settels van KWA uit Amersfoort en Ronald de Haas, weer volledig hersteld van een beenbreuk, de lege plaatsen op die maar liefst zeven spelers achter la ten. Bert Staubach verhuist naar Quick in Amersfoort, terwijl Ruud Stoelhorst de rijen van Sparta in Nijkerk gaat ver sterken. Libero Erik Vreekamp wordt jeugdtrainer bij Quick. Henk van Pluuren vertrekt naar WZA in de Keistad en Oscar Dros naar KWA. Hans Ruiter- berg gaat (weer) naar Amers- foortse Boys. Ruus Huygens tenslotte meldt zich bij Hoog land. Al met al een gevoelige aderla ting voor de zaterdag-afdeling, die een zeer moeizaam verlo pen seizoen in de hoofdklasse van de afdeling Utrecht achter de rug heeft. Intern zal er be hoorlijk geschoven moeten worden om de selectie weer op sterkte te krijgen. Of de hoofdmacht er werkelijk veel zwakker op geworden is, zal komend seizoen moeten leren. ZONDAG De zondag-afdeling telt minder mutaties. Trainer Meindert Vlug gaat zijn tweede seizoen bij de eerste klasser in. Bas Pe ters stopt met voetballen, ter wijl Dick van 't Klooster het op nieuw een stapje lager gaat proberen. Hildebrand van de Meer kiest weer voor het kee persvak en keert daarmee in de top-elf van de Roda-zondag te rug. Peter van Barneveld van WZ '49 uit Soest is, voor zover be kend, de enige nieuweling van buiten af. Het is niet ondenk baar dat een paar talentvolle A- junioren uit eigen kweek in aanmerking komen voor een plaats in de zondag-selcetie. Wel is zeker dat Erik Jan Slee king in de A-selectie weer van de partij is. ACHTERVELD In tegenstelling tot andere ja ren heeft ook Achterveld met transfer-perikelen te maken. Niet minder dan drie man gaan het Achterveldse nest verlaten. Goaltjesdief Cor Horst komt ko mend seizoen voor zover de benchten kloppen bij afde lingskampioen Hoevelaken uit. Daarnaast keren ook Leo van Ruitenbeek en Marcel Boonen de ploeg van trainer Jan Drost de rug toe. JSDEN - Na een tennis- etitie van zes weken is ij de L.T.V. De Eemelaar een aantal teams kam- geworden. Uiteraard ok dit jaar voor sommige teams de spanning tot het laat ste moment weer groot. Het dames A-team was genood zaakt op de laatste dinsdag vier wedstrijdpunten in de wacht te slepen om zodoende hun jaarlijks terugkerende rivalen van Randen broek buiten spel te zetten, die daardoor ook dit jaar weer door De Eemelaar-dames werden versla gen. Het dames B-team was reeds een week eerder verzekerd van het kampioenschap, terwijl ook bij de I.T.A. competitie op woensdag een kampioensteam van het gravel stapte. De beide dinsdag-teams moeten 10 en 17 juni promotiewedstrijden spelen. De zaterdag-spelers lieten dit jaar verstek gaan, maar op zondag scoorde De Eemelaar lang niet gek. Het eerste heren-team bereikte evenals vorig jaar de eer ste plaats, met dit verschil dat zij nu voor hun promotie zullen moeten spelen en wel op 15 juni. Dat zou de vierde klasse kunnen betekenen. De beide seniorenteams zijn ech te zondag-spelers. Zij wisten niet alleen allebei het kampioenschap m de wacht te slepen, maar gaan automatisch door naar de derde en vijfde klasse. Omdat zes keer kampioen met niks is voor een kleine vereniging als De Eemelaar, en alle teams gewoon met eigen spelers tot het elaar-kampioenen poseerden gewillig voor onze fotograaf Janus Visser. LEUSDEN - Op zaterdag 21 juni wordt bij Pon's Automobielhandel de tweede ploegen-tijdrit voor importeurs afge werkt. Na het succes in 1985 komen dit jaar maar liefst achttien ploegen OPROEP jb DEN/ACHTERVELD - De ontmoeting tussen de afdelingen van Roda '46 op de slotdag van het sei- om de zogeheten Gans-bokaal is wederom gewonnen de Roda-zaterdag. Met 5-2 versloeg de ploeg van n Eltjo Kapenga de zondagelf van Meindert Vlugt. I eerste helft namen de za- met zijn tweede treffer de is Ie aa s rgf heren door doelpunten oen van Dijk en Harry es met 2-0 de leiding, een door arbiter Dick lten toegekende penalty de Roda-zondag tot 2-1 John Jansen gaf doelman Buunk vanaf elf meter van kans. dphitterende doelpunt van eling Harry Settels (ex- gaf het zaterdagteam "A snel weer ruimte. Maar )hn Jansen voor de Roda- opnieuw de roos trof, ie strijd weer volledig (3-2). Echter niet voor Harry Kerssies ontnam Vlugt-boys alle illusies om de beker, genoemd naar de voor malig zondagtrainer, weer eens in de wacht te slepen. Een fraai doelpunt van Co de Smalen op de valreep gaf de zege (5-2) van de Roda-zaterdag nog meer glans, hoewel de score daarmee iets te hoog uit viel. De Gans-bokaal bleef dus in het zaterdag-kamp De reserves, de tweede elftal len, troffen elkaar ook op het groene gras van het Burg. Bui- ningpark. Als een stoomwals liep zondag-2 over hun colle ga's van de zaterdag heen en finishte tenslotte met een afae- rst: .Hoevelaken?. worden. De beste vijf verenigingen zouden hun district in Nieuwegein vertegenwoordigen. ADEMLOOS Toen om half drie alle oefeningen waren afgewerkt, wachtte de jury ook de moeilijke taak de eerste vijf verenigingen aan te wijzen. Maar terwijl de spelleiding zich in con claaf had teruggetrokken, werd het wachten voor de jeugd op aangena me wijze verkort door het optreden van een clown en een goochelaar, die hun jeugdige gehoor ademloos in de ban hielden. Het geslaagde pauzenummer was de organisatie aangeboden door het squash- en tenruscentrum. Uiteindelijk werd „Larsheim" uit Leersum als eerste uit de hoge hoed van de jury getoverd, direct gevolgd door 't Spieghel" uit Bus- sum en Naarden. De Kuil uit Huizen en Eemnes eindigden ex-aequo op de vierde plaats en completeerden het vijftal verenigingen dat namens het district Utrecht gaat deelnemen aan de landelijke bal- en slagvaar digheidsdag. Voor alle deelnemers was er na afloop een diploma. Bas Peters: .stopt. einde deze plaats wisten te beha len, werden zij afgelopen zaterdag nogmaals met champagne overgo ten en op de kiek gezet. Een klein maar zeer fijn Gneks feest zette luister bij aan het geheel en bete kende voor de meeste competitie- spelers het einde van een erg gezellige periode tijdens het ten-| nisseizoen 1986. Niet minder dan vierenveertig verenigingen uit het district, waar onder LTV „Leusden" en „Look horst", reageerden uiteindelijk op de oproep van de organisatie en gaven zaterdag acte de présence, waarna het evenement om half tien van start kon gaan. Elke deelnemende vereniging vaardigde twee jongens en twee meisjes af, in leeftijd variërend van zeven tot en met twaalf jaar. Voor waarde voor deelname was dat de betreffende jongens en meisjes nog niet in competitieverband tennis sen. De allerjongsten, de zeven- tot en Het speelse en recreatieve element stond voorop tijdens de bal- en slagvaardigheidsdag Ronald de Haas: terug. LEUSDEN - Ruim honderdzeventig kinderen, in de leeftijd van zeven tot twaalf jaar bevolkten afgelopen zaterdag het I tennis- en squashcentrum Leusden, in de volksmond nog steeds bekend als „De Inslag", om deel te nemen aan de zesde districts bal- en slagvaardigheidsdag. Ook dit jaar lag de organisatie in handen van de jeugdafde ling van de commissie Recreatie, Jeugd, Vporlichting en Accomodaties van de KNLTB, district Utrecht. De tennissers- in-de-dop werden de gehele dag intensief beziggehouden door zo'n veertig begeleiders en streden en passant om een plaats in de districtsafvaardiging naar de landelijke bal- en slagvaardig- heidsdag, die in Nieuwegein zal worden gehouden. Gerda Bouman, voorzitster van voornoemde commissie, wenste er I na afloop van het geslaagde evene ment de nadruk op te leggen dat bij de organisatie het speelse, recrea tieve element voorop stond. „Wij vinden het heel belangrijk om de kinderen op een speelse manier te laten kennismaken met elkaar en met het tennissen. En daarnaast willen wij de verenigin gen ideeën aanreiken en enthou siast maken om iets dergelijks met de jeugd in de eigen club te gaan I doen," aldus mevrouw Bouman. De centrale ligging m het district en de kwaliteit van de accommoda tie vormden belangrijke argumen ten om voor de vijfde achtereenvol gende maal de keuze op Leusden, als meest geschikte lokatie voor dit evenement, te laten vallen. met negen-jarigen, werden getest op hun balvaardigheid, die ze in een aantal oefeningen konden de monstreren. De groep tien tot en met twaalf jarigen, die in hun moto rische ontwikkeling al wat verder zijn, mocht zich uitleven in oeferun- gen waann de slagvaardigheid centraal stond. Dat de prestatie niet op de eerste plaats kwam, bleek uit het feit dat in memge oefening het geluk, in de vorm van een dobbelsteen, een belangrijke rol speelde. Desalniet temin werd er door de jeugd fana- üek om de punten gestreden. Er kon per slot van rekening deelna me aan de landelijke bal- en slagvaardigheidsdag verdiend

Leusder Krant | 1986 | | pagina 15