Bouw sporthal Achterveld gestart "Kindermarkt in De Biezenkamp Rob Hoeke in De Swartesteegh ^vandaag in Öe leusder krant» Gevangenis straf geëist wegens inbraken leusder krant Tasjesrover Aantal uitleningen bibliotheek gedaald Schrijf avond Amnesty Morgenavond negen uur: Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden r krant Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV Gijs van Woudenberg (links) slaat de eerste paal in de grond, terwijl Jan Wagenaar het stuk hout vasthoudt. Met flinke klappen werd zo de stevige basis gelegd voor het toekomstige sporthuis van Achterveld. foto: Janus Visser LEUSDEN - Wegens een tweetal inbraken in Leus den heeft officier van justi tie bij de Utrechtse recht bank, mr. A. Kuus, negen en zes maanden gevange nisstraf geëist tegen twee inwoners van Amersfoort. Een van de verdachten werd daarnaast van auto diefstal beschuldigd. In februari van dit jaar zouden de Amersfoorters hebben inge broken in een Leusdens tank station Nadat zij met een valse sleutel een bijruimte waren bin nengekomen, hadden zij met een moker een muur geslecht, waardoor zij de winkelruimte binnen konden De buit om vatte rookwaren, videobanden ACHTERVELD - Afgelopen vrijdagmiddag was het dan zover. Na veel praten krijgt de sporthal in Achterveld steeds meer gestalte. De wethouders Gijs van Woudenberg (sport) en Jan Wagenaar (ruimtelijke ordening) sloegen die dag rond 16.00 uur de eerste paal in de grond op het bouwter rein aan de W. van Amers- foortstraat te Achterveld. Eind dit jaar hoopt men de nieu we sportzaal, waar Achterveld al jarenlang naar uitkijkt, in gebruik te nemen. In totaal gaat het gebouw 1,3 miljoen gulden kosten. Zo'n achthonderdduizend gulden had de gemeente Leusden daar al voor gereserveerd De sporthal wordt vierendertig Er was flink wat belangstelling voor het startschot dat de wethouders Van Woudenberg en Wagenaar gaven voor de bouw van de sporthal Achterveld. meter lang, tweeentwintig meter breed en zeven meter hoog. De eerste plannen voor een sporthal in Achterveld dateren uit 1978. Ruim de helft van alle actieve balsporters in Achterveld moet voor trainingen en wedstrijden voorlopig nog even uitwijken naar Leusden-Centrum, Terschuur en Barneveld. De rest van de sporters heeft de beschik king over een gymnastieklokaaltje. eveneens aan de W. van Amers- foortstraat. Dat lokaal wordt na oplevering van de meuwe sporthal gesloopt. Behalve de twee wethouders wa ren ook veel andere plaatselijke politici bij de officiële start-behan deling aanwezig. Ook de directie van Projectontwikkeling Drachten BV, de firma die de werkzaamhe den uitvoert, gaf acte de présence. (van één onzer medewerkersters) LEUSDEN - Afgelopen zater dag werd de kindermarkt van De Biezenkamp gehouden. Ondanks de kou en het slechte weer waren de kinderen toch gekomen met al hun spullen. Afwachtend zaten zij op hun dekens naar de voorbijgan gers te kijken. Sommigen hadden hun broer tjes of zusjes meegenomen en waren dan soms meer met el kaar bezig dan met de geïnte resseerde koper. Er was werkelijk van alles te koop van huishoudelijke appa raten (bijvoorbeeld een sinaas appelpers tot schaatsen), tot heel veel speelgoed, ook duur speelgoed van bekende mer ken voor weinig geld Er waren allerlei soort boeken, waar onder Science Fiction en boe ken over salades maken. Ver der kleding, lampen, gordij nen. enzovoort. EMMER De kinderen hadden zelf spel letjes verzonnen om het pu bliek bezig te houden. Men kon geld in een emmer water gooien waar een glaasje on derin stond. Als het munstuk in het glaasje kwam kreeg men het dubbele terug. Er lag al een munt in het glaasje, die had hij er zelf in ge daan, vertelde de jongen heel eerlijk. Een meisje had een puzzel te koop. Er stonden dne prijzen op. Op de vraag wat de juiste prijs was. antwoordde zij ..dat mag je zelf weten". Daarna gaf zij ook nog eens een gulden te veel terug Het was vies weer zaterdag maar zij hielden het vol tot het einde en gingen daarna huis waarts met een goed gevulde portemonnee Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. en een televisietoestel met een gezamenlijke waarde van bijna veertigduizend gulden. De tweede inbraak vond plaats in de woning van een 72-jange vrouw. Een van verdachten had een flesje met een bedwel mend middel meegenomen om de vrouw uit te kunnen schake len als ze wakker zou warden. De buit viel tegen. In plaats van de verwachte grote hoeveelhe den sieraden, troffen de inbre kers "slechts" voor driedui zend gulden aan broches en armbanden aan De officier vond het vooral kwalijk dat de Amersfoorters het bedwelmende middel had den meegenomen Hij be toogde dat zij er blijkbaar niet voor zouden zijn terugge schrokken om geweld te ge bruiken. Verdachten ontkenden dat en ook hun advocaat, mr. P Mol, bestreed dat zijn cliënten van zins ware geweest om geweld te gebruiken. Dat kon volgens de raadsman niet worden aan getoond en de officier zou het dan ook niet mogen laten mee tellen in de hoogte van de straf die hij eiste. Mr. Mol eiste een straf die gelijk was aan de hoogte van de duur van het voorarrest. De rechtbank doet op 17 juni uitspraak. LEUSDEN - De 76-jange mevrouw P. uit Leusden is vrijdagavond rond 18.30 urn- van haar tasje beroofd. Ze liep over de Koolzaadlaan waar ze werd aangespro ken door een jongeman. Die vToeg haar hoe laat het was. Toen de dame op haar hor loge keek, rukte hij haar tasje weg en verdween nchting Grasland. Het signalement van de dader luidt: ongeveer 20 jaar, donker type, 1.80 me ter, zwart krullend haar en een rood jack. Eventuele getuigen worden verzocht om contact op te nemen met de rijkspolitie in Leusden- Zuid, telefoon 033-944444. Geslaagde rommelmarkt De Haaien pag. 3 Het weer m Leusden pag. 3 Leusdense markt jubileerde pag. 5 Veel veranderingen bij de Hohoret pag. 5 Abva/Kabo wil gesprek met college over salarissen zwembadpersoneel pag. 6 Geen wanklank bij a vondfletsvierdaagse pag. 11 Tweede lustrum RondevanLeusden pag. 14 Bestuur Antilopen in steigers pag. 1S ACHTERVELD - Maandag avond 16 juni vanaf 1.30 uur zijn degenen die willen schrijven voor Amnesty In ternational weer van harte welkom bij Nel Schwager- mann aan de Verjaagde Ruiterweg. Deze avond zal geschreven worden naar de autoriteiten in Zuid-Afrika voor de gewetensbezwaar den aldaar. Voorbeeld-brieven liggen klaar, evenals schrijfpapier, postzegeld en enveloppen. In de maanden juli en augustus worden er geen schnjfavonden gehouden in verband met de vakantie. De eerst volgende schrijfavond staat gepland op de derde maandag van de maand september. LEUSDEN - Het aantal uitle ningen van de openbare bi bliotheken in Leusden is vorig jaar met 516 gedaald. Met name bij de bibliotheken in Leusden-zuid en Achterveld liep het aantal uitleningen be hoorlijk terug (respectievelijk 2800 en 2933). In Nieuw Lan- genbeek te Leusden-Centrum had men vorig jaar te maken met een stijging van 5217. De stijging wordt verklaard uit de afronding van de wijk Clave- renblad/W ildenburg. Uit het resultatenoverzicht van 1985 van de Stichting Federatieve Bibliotheek-voorzieningen Leus den wordt verder duidelijk dat met name de jeugd minder leent. Voor al de steunposten in Leusden-Zuid en Achterveld tonen een verlaging in deze categorie (respectievelijk 2341 en 3893). ,,De conclusie zou kunnen zijn dat jeugdige lezers minder lezen en mogelijk ook dat in Achterveld en Zuid het aantal jongeren onder de achttien jaar verhoudingsgewijs la ger wordt," aldus stichtingsvoorzit ter J. A. ter Maten. Op 31 december was 35,13 pro- een van de totale Leusdense bevol king m geschreven als lezers/le ners bij de openbare bibliotheek. In absolute cijfers zijn dat er 9143, 704 minder dan het jaar ervoor. Vooral de verlaging van 1185 bij het aantal jeugdige lezers valt hierbij op. Dat is weer te verklaren door het feit dat per eind december 1985 door de automatisering exact wordt aangegeven hoeveel jeugdige gra tis lezers echt gebruik maken van de bibliotheek. LEUSDEN - Eén van Europa's beste boogie-woogie pianis ten, Rob Hoeke, treedt woens dagavond 11 juni in Leusden op. Als de braderie op de Bie zenkamp ten einde loopt, be gint zo rond de klok van negen uur in het dorpscafé De Swar testeegh, een optreden van deze zeer populaire pianist. Geen pianist heeft in ons land zozeer zijn stempel gedrukt op de in Europa gespeelde boo gie-woogie en blues als Rob Hoeke Het is opmerkelijk te noemen dat de in 1939 in Haar lem geboren pianist nooit enige pianoles heeft gehad. Rob Hoeke is gezegend met een instinktief talent en een groot creatief vermogen. Bekendheid kreeg Hoeke door vier jaar achtereen het Oude Stijl Jazz festival in Loosdrecht te winnen. Rob Hoeke heeft sinds die tijd niet stil gezeten. Inmiddels staan er achttien langspeelplaten en vijfendertig singles op zijn naam. BERUCHT Rob Hoeke weet haast elk pu bliek te boeien, of het nu om jongeren gaat of om de wat ou dere muziekliefhebbers. Zelfs in een 'beruchte' discotheek, trefpunt van uiterst extreme jongeren waar hij met zweet in de handen achter de piano kroop, wist Hoeke zijn publiek een wild enthousiast applaus te ontlokken. Ab en Truus van De Swarte steegh aan de Hamersveldse- weg hebben Rob Hoeke naar Leusden gehaald om ook een steentje bij te dragen aan de feestelijkheden op de Biezen kamp. De toegang is woensdagavond vrij. Het optreden duurt, met de nodige pauzes, van zo'n negen uur 's avonds tot het midder nachtelijk uur. Lekker onder de parasol, zodat je tenminste niet nat werd. Rob Hoeke morgenavond in De Swartesteegh achter de piano. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. BASISSCHOLEN: .computer gestuurd? DINSDAG 10 JUNI 1986 18e JAARGANG NO. 12 I i 1

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1