Braderie in Achterveld tijdens Tour de Junior TOYOTA Haaien uit de brand met opbrengst rommelmarkt leusder krant Voorlezen tijdelijk gestopt Grote schade bij auto diefstallen Dubbel pech Inbraak in Rockerskeet Gereedschap gestolen AUTO EEMHAVEN Ondanks concurrerende aktiviteiten: Europese moesson Leusden Achterveld DINSDAG 10 JUNI 1986 I plaatselijk nieuws 3 ACHTERVELD - Het feest comité in Achterveld zal ook dit jaar weer een brade rie organiseren in de Tour week. Deze wordt gehou den op woensdagavond 9 juli van 19.00 uur tot 23.00 uur. Het evenement vindt plaats op de Hessenweg tussen het kruispunt Jan van Arkel- weg, Hessenweg, Groot Achterveldplein en het kruispunt Hessenweg, Pa ter Stormstraat, Kon. Julia- naweg. Het feestcomité is zelf ook weer present met het inmid dels traditionele Rad van Avon tuur en de oliebollenkraam. Ook wil het comité een spira- lenspel maken van twee meter hoog. Met een bezemsteel moet de spiraal dan gevolgd worden. De toneelvereniging Culdoto voert 's avonds een wagenspel op op het Kela-terrein. Voor dat terrein vindt weer de kinder- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 65.60 per jaar. 33,30 per half jaar, 16 90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. braderie plaats. De deelne mende kinderen hoeven zich niet van te voren op te geven Rijvereniging De Singels houdt dit jaar weer het pony rijden. Speciale attractie is het gewicht raden van een Bels. Dit jaar doen er weer meer win keliers mee dan voorgaande ja ren. Van de standhouders die vorig jaar meededen heeft in middels tachtig procent zich weer opgegeven voor deel name. Er worden nog enkele verenigingen verwacht, die met iets origineels de kas wil len spekken. Woensdag 9 juli begint ook de kermis Deze wordt gehouden op het terrein van Jan Rutte en duurt tot en met zaterdag avond. De vrijdagavond wordt ook weer het touwtrekken gehou den. De plaats waar dit zal plaats vinden is momenteel nog met bekend. Deelnemers voor dit touwtrekken kunnen zich vanaf nu opgeven bij Wim van Middelaar, telefoon 03425-2001 De deelnemende ploegen die nen te bestaan uit zes personen en een coach. De braderie in Achterveld trok vong jaar enorm veel publiek. Foto archief Leusder Krant). LEUSDEN - In verband met de vakantie wordt er tij delijk gestopt met voorle zen in bibliotheek Nieuw Langenbeek Dat gebeurt van 11 juni tot 18 augustus Op 20 augustus gaat het voorlezen dan weer van start, van 13.30 tot 14.00 uur. LEUSDEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag is er bij acht personenauto's die geparkeerd stonden bij De Mof, ingebroken Uit alle voertuigen werden radiocas sette-recorders ontvreemd Vier automobilisten hebben inmiddels aangifte gedaan bij de politie. De totale schade bedraagt tot nu toe zo'n drieduizend gulden LEUSDEN-De heer H. uit de Uilenhoeve had afgelo pen weekeinde dubbele pech. Zaterdag moest hij zijn auto wegens pech par keren aan de Rossenberg laan. De volgende dag kwam hij er achter dat men had ingebroken in zijn auto. In het voertuigen werden onder meer het stuur verbo gen en de claxon vernield. De buit van de dader(s) bestond uit een zonnebril, cassettebandjes en hand schoenen. LEUSDEN De Rockerskeet heeft zaterdag rond 17.35 uur onge wenst bezoek gehad. Men forceer de de deuren en brak een gokauto maat open. Tot op heden wordt er niets vermist. Van de dader(s) ont breekt nog elk spoor. LEUSDEN - Uit een aanhangwa gen die geparkeerd stond bij het A.C.-restaurant in Leusden is zater dag rond 17.55 uur een boormachi ne en gereedschap gestolen. De buit heeft een waarde van vierdui zend gulden. De aanhangwagen en de gestolen goederen zijn eigen dom van de firma Tabaco uit Olden- zaal (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 door Jan Versteegt De Europese moesson draaide het afgelopen week einde op volle toeren. Er viel veel regen en de temperatuur bleef laag. Zaterdag was er slechts een maximum van 11,3 graden. Wat houd de term Europe se moesson nu eigenlijk in? Hier de verklaring: door zon nestraling wordt het conti nent sneller verwarmd dan de zee. Daar daalt dan de luchtdruk. Er ontstaat een depressie boven Europa, ter wijl tegelijkertijd het Azoren- hogedrukgebied op oorlogs sterkte is. De wind wordt dan noord-westelijk en brengt koele oceanische lucht tot diep in Europa. Dit verschijnsel treedt het meest op rond half juni. Ook vorig jaar, rond 5 juni, had den we een moesson-inval die tot eind juni duurde. Dit jaar is er echter sprake van een vroege inval. Een Europese moesson kan het zomerweer langdurig be derven. In 1978 en 1980 resul teerde het in ruim dertig da gen koud en onstandvastig weer. Een bittere pil voor menig vakantieganger. Nu terug naar het actuele weer. Na zondag moet het weer enigszins opknappen. De wind verhuist naar de Zuidhoek en derhalve wordt het warmer. Bij het opstellen van dit weerbericht (zondag ochtend) ziet het er voor de rest van de week redelijk goed uit. De zon komt erbij en de temperatuur wordt aange naam. Is de Europese moesson nu dan doorbroken? Laten we het hopen. Tenslotte begin nen over niet al te lange tijd de vakanties. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubneken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer: 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. Woensdag 11 mei 14.00 uur: Start braderie in en om winkelcentrum De Biezenkamp 18.00 uur: Tiende Ronde van Leus den. Donderdag 12 mei 20.00 uur: Openbare vergadering van de commissie Algemene Be stuurszaken in de commissiekamer van 't gemeentehuis, 't Erf 1. Woensdag 11 juni 09.00 uur: Handwerkhobby- club in De Moespot. Donderdag 12 juni 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw Zaterdag 14 juni 17.00 uur: Sponsorloop. Start vanaf Kerstenssportpark 20.00 uur: SVA-disco voor Ach- terveldse jeugd op Kerstens sportpark. 20.00 uur: Gerard Joling met drive-inn show in De Klaveet. Zondag 15 juni 10.00 uur: Zeskamp SVA, De Eemelaar en Avanti op het ter rein bij het sportpark. 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Maandag 16 juni 20.00 uur: Volksdansen in De Moespot. Dinsdag 17 juni 09.00 uur: Welfareclub De Zon nebloem in Ons Gebouw Woensdag 19 juni 09.00 9uur: Handwerkhobby- club in De Moespot. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Vrijdagavond 6 juni. Koopavond. De re gen komt met emmers tegelijk uit de lucht gevallen. Er staat een koude wind. Het is ongeveer tien graden Celsius. Er rijdt een geluidswagen door het dorp die de weinige kooplustigen onder ons aanspoort om de volgende dag massaal naar het terrein van het voor malige zwembad Bavoort te komen. De bemanning van de geluidswagen doet zijn werk maar denkt ver moedelijk met een angstig voorgevoel aan de dag van morgen. De weergoden zijn de Leusdense Zwemvereniging De Haaien wel heel erg slecht gezind. Zij organiseren de volgende dag een rommelmarkt met als motto: 'Help ons mee uit de brand'. Een bijzondere teleurstelling moet wel zijn geweest, dat de datum van deze rom melmarkt dezelfde is als die van de rommelmarkt op het Euterpeplein te Amersfoort. Een markt die al ge durende een jaar of vijftien georganiseerd wordt en die telkens een liefdadigheidsdoel als achtergrond heeft, iets waarvoor de mensen in groten getale naar toe plegen te trekken, en waar altijd voor een gran dioos bedrag bij elkaar gegaard wordt. Alsof dit nog niet genoeg pech is, vindt er op dezelfde dag een door kinderen georganiseerd rommelmarkt plaats in Leusden op de Biezenkamp. SUN POWER Op het allerlaatste ogenblik, zo vernemen wij van de heer E. Salters, lid van de organisatie commissie, heeft aannemers bedrijf Bloemendaal op de vooravond van de markt di verse stands ter beschikking gesteld, terwijl stroomaggrega- ten en veel andere hulp afkom stig was van de firma Schoon hoven. Zeilmakerij Veenendaal leverde geheel belangeloos flink wat zeil. Op zaterdag 7 juni blijkt dat de koopdrift van veel Leusdena- ren de strijd met de natuur elementen en de Amersfoortse en Leusdense concurrentie glansnjk wint. Rond half twaalf - het is nog redelijk meegevallen tot nu toe met het weer - wordt er een tussenstand genoteerd van vijfduizend gulden. De heer Salters is optimistisch over het verdere verloop van de dag. De organisatiecommis sie had voor zichzelf een streef bedrag van vijfduizend gulden gesteld, indien het slecht weer zou zijn, een opbrengst van tienduizend gulden daarente gen, wanneer het weer zou meewerken. Mevrouw E. van Dijk laat ons wat verder kijken achter de schermen van dit rommel marktfestijn. Zij vertelt, dat het ledental van De Haaien na de brand van het Leusdense zwembad nogal wat teruggelo pen was Bestuur en leden van de vereniging vonden, dat daar iets aan gedaan moest worden. Het is immers in het belang van iedere vereniging (en zeker van deze vereniging die te kampen heeft met noodvoor zieningen; alles speelt zich af in het Amersfoortse Sportfond- senbad) dat de aanmelding van nieuwe leden onverminderd doorgaat, dat ouders niet de moed verliezen, doordat de vereniging niet over een eigen accommodatie beschikt. Het is daarom niet toevallig, dat enige maanden geleden het idee geboren werd om dit fes tijn te organiseren De op brengst is bestemd voor de in richting van de eigen clubac commodatie die De Haaien bij de bouw van het nieuw te bou wen zwembad Bavoort zal krij gen. Mevrouw Van Dijk vertelt dat veel vergaderingen, slapeloze nachten, een enorme dosis ij ver en enthousiasme alsmede kundigheid en ervaring van een aantal commissieleden ge leid hebben tot de realisering van deze dag. Met name noemt zij de krachtige motor van het geheel, de heer E Salters. Deze heeft een grote ervanng in huis op het gebied van rom melmarkten. Daar heeft de commissie dankbaar gebruik van gemaakt, evenals van de grote inzet, waarmee oud-voor- zitter Jaap Dokter vele leden en oud-leden van de vereniging warm wist te krijgen voor het idee. Grote waardering spreekt zij uit aan het adres van mevrouw W. Kampes die er in is geslaagd om - door middel van vele per soonlijke gesprekken - een groot aantal dames zover te krij gen, dat zij hun banketbakkers gave belangeloos inzetten voor deze dag Deze stand heeft al leen al een bedrag van zeshon derd gulden weten op te bren gen. DANKBAARHEID Wie 's morgens om negen uur het aanbod van de te verkopen spullen gadesloeg, kon begrij pen, dat er bij de commissie een grote dankbaarheid be stond voor de inzet van de agra riër C.G J. Tolboom, die zijn stallen een flinke schoonmaak beurt heeft gegeven opdat de organisatie in de afgelopen maanden alle spullen voor deze dag veilig en droog kon opber- Ondanks concurrerende activiteiten in Amersfoort en Leusden zelf, trok de rommelmarkt van De Haaien heel wat mensen naar het terrein nabij het voormahge zwembad Bavoort. Tot het succes van deze dag heeft ongetwijfeld voor een heel groot deel bijgedragen Age van Lemel van Dnve-in- Discotheek Sun Power. Hij heeft het gepresteerd om de hele dag in weer, wind en re- Wie aan zijn of haar uitzet wilde beginnen, kon op de rommelmarkt een aardig begin maken. gen. Ongetwijfeld heeft hierin het feit meegespeeld dat de zo nen Ruben en Rogier Tolboom reeds diverse malen in het nieuws geweest zijn vanwege hun meer dan voortreffelijke zwemprestaties. Wie bovendien ook nog eens om drie uur 's middags op het terrein van Bavoort aanwezig was, merkte dat bijna alles ver dwenen was, en wat meer waard is: de goede sfeer zat er bij alle medewerkers nog steeds in. Met een met afla tende ijver bleef men de ver koopwaar in zijn stand aanprij zen aan het inmiddels met para plu's gewapende publiek. De kooplustigen hadden een wer kelijk grote keus aan mogelijk heden: van koffie en gebak tot meubels, kleren, schoenen, au toradio's, televisietoestellen, sanitair en echt antiek. gen de mensen aan te blijven moedigen tot aankopen met een niet aflatende ijver. Afge wisseld met gezellige muziek, natuurlijk Het eindresultaat bedraagt 9678 gulden. De heer Salters toont zich een bijzonder gelukkig mens. Hij had deze opbrengst niet durven dromen. Hij is der halve grote dank verschuldigd aan Leusden. Want zonder Leusden was dit nooit mogelijk geweest. In vergelijking met de opbrengst van de rommel markt op het Euterpeplein te Amersfoort komen De Haaien er beslist niet gek van af. De opbrengst daar is natuurlijk wel veel hoger - 's middags om dne uur was een tussenstand be kend van vijftigduizend gul den. Maar daar doet men het veel en veel grootser. De kleren hingen droog, zodag men rustig het een en ander kon

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3