êi br X rkrant Definitief plan voor nieuw zwembad m ^vandaag in uu J l! loajumn innMan] Plan voor ruim elf miljoen gulden komt maandag ter sprake in uitgebreide commissievergadering: SBK houdt open huis Klettersteeg tijdelijk afgesloten leusder krant Aanleg voetpad Nog één keer trio Wiebe Haanstra voor vakanties r1 Receptie van jubilerende SV Achterveld ~"fle leusder krant" Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering BDU Hoofdredakteur: I I 1 Bert Vos uj Redaklie en ni administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV DONDERDAG 12 JUNI 1986 - 18e JAARGANG NO. 13 ■iMUUQ-anw. MoS^oq-Qüoq: BASISPLAN MUCmik* RUtvtTE T^LflfiO£W 86J012.1 De plantekening met rechts boven het binnenbad met een lengte van vijfentwintig meter Links onder het peuterbad buiten, links boven een tnmbad van tien bij twmtig meter. Tussen het trimbad en het bmnenbad op de tekening het komvormige warme buitenbad, en iets meer naar rechts het speelbad. ACHTERVELD - De R.K. Sportvereniging Achterveld be staat volgende week vrijdag (20 juni) veertig jaar. Ter gele genheid daarvan houdt het bestuur van de jubilerende vereni ging die dag een receptie in de eigen kantine Tussen 20.00 uur en 22.00 uur zijn alle leden, donateurs en iedereen die de vereniging een warm hart toedraagt van harte welkom. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het bestuur van de Zwembadstichting heeft een definitief ontwerp voor een nieuw zwembad gereed. Dat ontwerp bestaat uit een programma van eisen en uitgangspunten, ontwerptekeningen en een rapport, waar in de randvoorwaarden voor een gezonde exploitatie op een rij worden gezet. In het programma van eisen is een basis zwemvoorzie- ning opgenomen. Daaraan zijn onderdelen toegevoegd, om de zwemvoorziening te verbeteren. Financieel komt de basisvoorziening erop neer, dat men uitkomt op een vergelijkbaar exploitatietekort, zoals dat voor het oude zwembad gold voordat het afbrandde. De basisvoorziening, waar men met betrekking tot zwembad „Ba- voort" van uit gaat. bestaat uit een overdekt zwembad, het warme bui tenbad met uitzwem-kanaal, een glijbaan met apart opvangbad, twee springplanken, één van één, en één van dne meter, een jury ruimte en de bestaande ligweide met openlucht peuterbad. De geraamde exploitatie van dat geheel leidt tot een tekort van 290.000,-. Dat is vergelijkbaar, met wat er op het oude zwembad moest worden toegelegd. TOEGEVOEGD Aan die basis-voorziening heeft men een aantal mogeüjkheden toe gevoegd. De gemeenteraad zal zich er eerst over moeten uitspre ken, of, en zo ja welke, van die „Wanneer een besluit wordt genomen om naast de basisvoorziening aanvullende voorzieningen te treffen", zo vermeldt de aanbiedingsbrief, „dan moet de rest van de incidentele budgetruimte voor 1986 worden benut." Er is trouwens ook nog een andere pot, waar het geld uit kan worden geput, namelijk de investeringsreserve. De plannen worden aanstaande maandag besproken in een uitgebreide commissievergadering. Daar doen zoveel commissies aan mee, dat het eigenlijk een kleine gemeen teraadsvergadering betreft. Voor alle duidelijkheid wijzen we erop, dat het plan, en vooral de wat uitgebreidere voorzieningen die er bij worden vermeld, niet meer zijn dan een plan: de gemeente raad zal zich daar eerst nog over moeten uitspreken. voorzieningen kunnen worden ge- van de bestaande parkeerruimte. realiseerd. Het gaat om een sauna-ruimte, uitbreiding van de jury-ruimte tot een multi-functionele ruimte, een openlucht recreatiebassin, uitbrei ding en herinrichting van de be staande zonneweide en uitbreiding Daarmee zou het exploitatie-tekort oplopen tot 530.000,-. CIJFERS Uit een vergelijkende staat met cijfers, opgenomen bij het pro gramma van eisen en uitgangspun ten noemen we wat cijfers. Het overdekte zwembad knjgt een wateroppervlak van 640 vier kante meter. De totale overdekte ruimte beslaat 1860 vierkante me ter. Totaal bebouwd wordt onge veer 2500 vierkante meter. Van de overdekte bassins zijn de oppervlakten als volgt: wedstrijd bassin: 375 m2; ondiep-halfdiep: 235 m2; peuterbassm 15 m2; opvangbas- sin glijbaan: 15 m2. De totale oppervlakte van de openluchtbassins zou, als de plan nen worden uitgevoerd, 455 m2 beslaan. Daarin is geen wedstnjd- bassm voorzien. De overige bassins meten: ondiep-halfdiep: 350 m2; warm buitenbassin: 55 m2, en een peuterbassm van 50 m2. UITVOERING Voordat met eventuele uitvoe ring van de bouw kan worden begonnen, moet nog een aantal „stations" worden gepasseerd. „Wanneer het bouwplan kort na 16 juni ter visie kan worden ge legd", zo meldt de aanbiedings brief, „is het, gelet op de te volgen procedure, haalbaar m september aanstaande de bouw aan te beste den. In oktober a.s. kan dan met de bouw worden gestart. Rekening houdend met ongeveer vijftien maanden bouwtijd, zal oplevering dan emd 1987 of begin 1988 kunnen plaatsvinden". De reden voor de lange bouwtijd is, dat het gaat om een ingewikkeld bouwwerk, waar - onder meer met het oog op de installaties om het water te verwarmen - een zorgvul dige voorbereiding voor noodza kelijk is. De totale investering die met de bouw en aanleg is gemoeid - op voorwaarde, dat de gemeenteraad met alle genoemde voorzieningen instemt, - bedraagt 11.340.000,-. LEUSDEN/AMERSFOORT - De Stichting voor school- en beroepskeuzevoorlichting houdt donderdag 19 juni van 17.00 uur tot 21.00 uur Open Huis in het informatiecentrum van haar bureau aan de Heili- genbergerweg 34 te Amers foort, telefonisch bereikbaar onder nummer 033-720660. De bedoeling van deze avond is, dat iedereen, zowel volwassenen als leerlingen van het voortgezet onderwijs, die op emgerlei wijze bezig is met het zoeken naar een geschikte opleiding en/of beroep die avond welkom is zich in ons informatiecentrum te orienteren. Met name denkt het bureau voor SBK aan volwassenen, die onder meer via de mogelijkheid van vol wasseneneducatie een opleiding of scholmg willen gaan volgen, maar ook aan volwassenen en leer lingen uit het voortgezet onderwijs, die door bepaalde omstandighe den genoodzaakt zijn een andere school, opleiding of studierichting te moeten kiezen. Doordat de Open-huis aktiviteit in de namiddag en de avond plaats vindt, wordt zowel ouderen, die doorgaans daartoe overdag niet in de gelegenheid zijn, ais ook de ou ders van leerlingen nu de mogelijk heid geboden over de bovenge noemde problemen en mogelijkhe den te komen praten met een be roepskeuze-adviseur of psycho loog. Deze medewerkers zullen gedu rende de genoemde uren ter be schikking zijn om belangstellenden behulpzaam te zijn. Het informatie centrum is voor bezoekers even eens iedere werkdag geopend van 13.30 tot 17.00 uur. ACHTERVELD - Vanaf maandag 16 juni tot en met vrijdag 27 juni wordt het kruispunt van de Kletter steeg met de Hessenweg in Achter veld gereconstrueerd. Het verkeer zal de Klettersteeg dan niet vanaf de Hessenweg kunnen bereiken. Een omleidingsroute wordt aange geven. Onafhankelijk |BOU| nieuwsblad voor de gemeente Leusden pyu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - Met ingang van ko mende maandag 16 juru wordt een begin gemaakt met de aanleg van een voetpad en met de bouw van een geluidswand langs de Groene Zoom tussen de Duiker en de Zuiderinslag. Het fietsverkeer kan hiervan enige hinder ondervinden, maar men zal proberen dat tot een minimum te beperken. (advertentie) Uw official Mazda-deaier op 10 minuien rijafstand AMERSFOORT AUTO ISSELT Industrieterrein De Isself bOESl mazoa LEUSDEN - Het trio Wiebe Haanstra zal voor de vakantie nog één keer te beluisteren zijn. Dat gebeurt aanstaande zondag, 15 juni, m het Amster dams Jazz Café aan de Stations straat 42 in Amersfoort. Gastso- list is mondharmonica-speler Jan Verwey. Dit is voor de Leusdense jazz-liefhebbers, die het jazz- podium m De Hakhorst nu al Wéei uiuicic ncAtii nc*jAjen moeten missen, nog een laatste gelegenheid om de bekende Leusdense jazz-formatie voor de vakanties nog een keer te horen. Overigens maakt het trio ko mende zaterdag in de piano zaak van Herman de Vaal in Voorthuizen opnamen. Belang stellenden kunnen die opna men bijwonen tussen 13.00 en 15.00 uur. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 HUURCONTRACT DE KORT vissers-Latijn. Braderie van De Biezenkamp werd één groot volksfeest Hout- en Bouwbond FNV bestaat 40 jaar: „Er komen gewoon geen bouwvakker in Leusden wonen" Ivy Bruyserd, eigenaresse hondentrimsalon: „De meeste mensen maken te veel een kind van hun hond" Regen grote spelbreker bij tiende Ronde van Leusden Boekerubriek Uitgelezen Loep op Leusden Leusdens ver-leden Servicepagina DOKTERSDIENST: tel. 03425-1222 pag.3 pag.4 pag.4 pag.5 pag.6 pag.7 pag.7 pag.9

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1