Braderie van De Biezenkamp werd één groot volksfeest I LEUSDEN leusder krant )ndanks regen duizenden bezoekers: leusder krant «bokaal (t)e% weekindegemeedef Leusden Achterveld LEUSDER KABEL KRANT Opnieuw warmer DONDERDAG 12 JUNI 1986 Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 nor per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktmteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag- en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag Sterk gereduceerde pnjzen op kontraktbasis. Vraag informane: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,-per dag. Elke regel meer: 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor Donderdag 12 juni 20.00 uur: Openbare vergadering van de commissie Algemene Be stuurszaken in commissiekamer van het gemeentehuis, 't Erf 1. Zaterdag 14 juni 10.00 uur: Rommelmarkt van pony club Nieuw Hagenauwe op de ma nege Het Centrum aan de Asschat terweg. 16.00 uur: Receptie 40-jange Bouw en Houtbond FNV in De Til aan de Hamersveldseweg. 17.00 uur: Sponsorloop in Achter veld m het kader van 40 jaar SVA. Met medewerking van Evert van Benthém. 20.00 uur: Gerard Joling met dnve- tn disco in De Klaveet te Achter veld. Zondag 15 juni 10.00 uur: Dag van Achterveld. Een gezellige sportdag in het kader van 40 jaar SVA. 12.00 uur: Migrantenbrunch van Virus ter afsluiting van het seizoen, aan de Engweg la. Maandag 16 juni 20.00 uur: Openbare vergadering van de commissie Welzijn en On derwijs, Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening en Financieel Beheer en Beleid over de plannen voor het meuwe zwembad. In de commissiekamer van het ge meentehuis. Dinsdag 17 juni 20.00 uur: Vergadering van de Planadviesgroep in het gemeente huis. Zaterdag 14 juni 17.00 uur: Sponsorloop. Start vanaf Kerstenssportpark. 20.00 uur: SVA-disco voor Ach- terveldse jeugd op Kerstens sportpark. 20.00 uur: Gerard Joling met dnve-inn show in De Klaveet. Zondag 15 juni 10.00 uur: Zeskamp SVA. De Eemelaar en Avanti op het ter rein bij het sportpark 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Maandag 16 juni 20.00 uur: Volksdansen in De Moespot. Dinsdag 17 juni 09.00 uur: Welfareclub De Zon nebloem in Ons Gebouw. plaatselijk nieuws Afrekenen moest natuurlijk ook op z'n tijd. (advertentie) HOE WORDT HET WEER IN LEUSDEN? Zon, regen, onweer, storm, hagel, mist of sneeuw KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriek van de LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op KANAAL 4! (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De braderie, die gisteren in winkelcentrum De iezenkamp werd gehouden, kan zonder enige twijfel een eslaagd en groots volksfeest genoemd worden. Hoewel de egen enkele uren als spelbreker fungeerde, wisten toch vele tensen de weg naar de braderie te vinden, 's Middags rond 2.00 uur, twee uur voor de officiële start, liep er al heel wat olk rond. Zelfs toen de standhouders hun spulletjes weer npakten, was de belangstelling nog groot. BRUTAAL Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur openingsduel op de home-trainer: met een ruime voorsprong op urgemeester Rademaker won slager Fred Timmer. Een andere succesvolle trek pleister was het optreden van boogie-woogie specialist Rob Hoe- ke in café De Swariesteegh aan de Zwarteweg. Veel mensen kwamen af op de vrolijke klanken. Het was haast niet mogelijk om binnen bij de bar een drankje te bestellen. De buitenbar was dan ook een prima oplossmg. En de muziek? Rob Hoe- ke zorgde voor een geweldige muzikale avond. Het spektakel, zoals dat gisteren in De Biezenkamp plaatsvond, vraagt om een herhaling. Het is wel overduidelijk dat de koppeling van de braderie aan de Ronde van Leusden een gouden greep is. Of er ook inderdaad een herhaling komt Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 65.60 per jaar. 33,30 per half jaar. 16,90 per kwartaal Weer terug na een verblijf van enkele dagen oefenen in Duitsland. Ook daar vond in het weekeinde een behoorlij ke verbetering van het weer plaats, na een uiterst natte week. Hoe droog de grond ook daar is bleek uit het feit, dat na dagenlange regenval toch nog stukken hei vlam vatten bij schietoefeningen. Dinsdag was bij ons een warme dag in Achterveld met in Achterveld een tempe ratuur van 28 graden. Daarop vonü ommuaeilijk een over gang naar koel weer plaats, vergezeld met buien. De verwachting is echter, dat het hogedrukgebied bij de Azoren zich weer verder in onze richting uit zal brei den. Dat houdt in, dat het de komende dagen verregaand droog kan blijven, met de zon erbij, terwijl de temperaturen weer een stijgende lijn zullen vertonen. In het weekeinde kunnen we mogelijk zelfs weer tem peraturen boven de twintig graden registreren. Veel wind wordt niet verwacht: voor watersporters mis schien een teleurstelling. Tot nu toe is juni erg nat. In Achterveld is al 40,6 mm neerslag gevallen. Normaal is dat voor de hele maand juni 68 mm. Daarnaast zijn de eer ste tien dagen van juni van wege een noordwestelijke stroming veel te koud ge weest. Maar juni lijkt zich te gaan verbeteren. Voor de sterrenliefhebbers het volgende: de Volksster renwacht Simon Stevin in Hoeven viert haar 25-jarig bestaan. In verband daarmee is er zaterdag 14 juni een open dag. Deze duurt van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds. Meteen al na de opening was het behoorlijk druk op de braderie. Totdat de regen de grote massa mensen voor enkele uurtjes weg hield. slachtoffer. Dat zij in die gevallen de realiteit zeer goed weten na te bootsen, bleek gisteren op de bra derie. Niet alleen de semi-slachtoffers, maar ook de opdringerige en onge lovige vrienden en kletsende da metjes die meer in de weg lopen dan echt een vorm van hulp ver leenden, speelden hun rol pnma. Menig bezoeker van de bradene moet gedacht hebben, dat er inder daad mensen waren flauwgevallen of iets dergelijks. in deze vorm? Lineke de Jong van het organisatie-corrute: „We zullen moeten afwachten wat de reacties van de leden van de winkeliersver eniging zijn. Zelf hoop ik dat het licht op groen wordt gezet voor voortzetting van de bradene in deze vorm Maar daar zullen we met z'n allen over moeten beslis sen." „Het had wat mij betreft best nog wat voller gemogen," vulde me vrouw De Jong puur op persoonlij ke titel aan. „Er was voldoende belangstelling om wat meer kra men weg te zetten. Maar ik vind dat we dit jaar genoeg variatie hadden om het echt tot een bradene te maken." Een aardige geste van de organi satie was dat de vele medewerkers aan het emde van het feest een mooie bos bloemen mochten ont vangen. Jolien Pon reed met een winkelwagentje vol bloemen al die mensen af. Hopelijk zijn er ook nog enkele bossen over voor de vier dames van het orgaiusatie-comite. TREKPLEISTER Zij moest echter steeds „nee" ver kopen. HOMETRAINER De hele ochtend was het gisteren al behoorlijk druk in en rond win kelcentrum De Biezenkamp. Om twee uur 's middags ging het feestelijke spektakel pas echt van start in de vorm van een home- trainerwedstnjd tussen burge meester J. W. M. Rademaker en Fred Timmer, behalve slager ook voorzitter van de Winkeliersvereni ging De Biezenkamp. Fred Timmer won uiteindelijk; hij legde de vijfhonderd meter in 57 seconden af. De burgemeester deed er iets langer over. Hoeveel precies is niet bekend omdat alleen de tijd van de winnaar werd geno teerd. Gedurende de gehele bra derie konden fanatiekelingen pro- Een andere, opvallende act op het podium was het optreden van de jonge zangeres Hermien Herder uit Stoutenburg. „Erg jong, maar erg brutaal," zo werd zij aangekon digd. Dat brutale viel wel mee, want de rustige liedjes die zij zong, leen den zich daar met zo erg voor. Hermien stond wat onwennig op het podium. Dat ze niet altijd stem- vast was, lag ongetwijfeld aan het feit dat de geluidsband niet con stant goed te horen was en dan is het moeilijk zmgen. Desalniettemin kon ook zij een enthousiast applaus m ontvangst nemen. Een duidelijk teken van het aanwezige pubhek dat de organisatie met Hermien Herder een schot in de roos had Wat tussen alJe kramen ook op viel, was de demonstratie van de Iuotusgroep. Lotus is een vereniging van mensen die zich bij de brand weer- en politie-oefeningen en der gelijke beschikbaar stellen als De poppenkast had over belangstelling niet te klagen. door Jan Versteegt Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v. BDU B.V. te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. Terwijl de één op de koe zat, waren de anderen bezig het beest te melken. verbeteren Voor de dne beste tijden waren pnjzen beschikbaar Op het parkeerterrein achter De Biezenkamp en op het winkelcen trum waren zo'n honderd kramen weggezet. Die werden bevolkt door de meest uiteenlopende standhouders. Van kledmg, siera den en boeken tot aan platen, hand- werkspullen en lekkere hapjes voor de inwendige mens toe. Het van een niveau onder nul. De Ron- de-miss van de Leusder Krant, Ma rijke Herder, had ook een druk programma af te werken. Tussen het uitdelen van de bloemen en zoenen aan de winnaars bij de wielerronde moest zij ook nog eens optreden als de semi-Tineke Schouten. Dat deed zij overigens pnma. Tineke Schouten zélf zou het met beter kunnen. Jammer was wel dat Marijke's eerste optreden tijdens de hevige regenval plaatsvond Het pübliék had weinig gelegenheid tot applaudisseren voor de kippen-act van haar omdat men met moeite de paraplu's kon vasthouden. Ook het gelmd bij haar eerste optreden was met zo best. Later op de avond was Manjke zelf ook beter op dreef. Het weer was droog en het gelmd beter. Haar tweede optreden vond dan ook een groter gehoor en werd terecht met een enthousiast applaus beloond. van De Biezenkamp zelf met allerlei bradene-aanbiedingen kwamen. Een geslaagde happening dus. eker niet in de laatste plaats dank- de koppeling aan de Ronde van eusden. Lmeke de Jong, één van ie dames van het organisatie-comi- vroegen we om een eerste eactie. „Ontzettend geslaagd," Hidden haar eerste woorden. „We lebben een paar uur troubles ge- lad met het weer, maar iedereen is evreden. De belangstelling was iverweldigend." Een compliment voor het organi- atie-comité van de Biezenkamp- iraderie (bestaande uit Thea vande lengel, Gerda van de Hengel, Jo- en Pon en Lineke de Jong) is dan ok zeer op z'n plaats. Zij hebben ezorgd voor een leuke en afwisse- mde bradene, waar jong en oud ich pnma konden vermaken. Dins- lagavond en woensdagochtend reeg mevrouw Pon nog telefoon- es van mensen die nog in een hanist Rob Hoeke's optreden in de Swarte Steegh bleek een grote trekpleister te zijn. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens.' Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Mia Veen Hoofdredaktie: Berl Vos PODIUM Op het grote podium was ook van alles te beleven. De band Below Zero toonde heel wat talent in huis te hebben. De kwaliteiten van het geen zij brachten was zeker niet

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3