Van Benthem voor SV Achterveld „op de loop" Regen grote spelbreker bij tiende Ronde van Leusden ■eusaler krant 25.- Rommelmarkt Ponyclub Nieuw Hagenauwe Paul Ossendrijver op erepodium bij liefhebbers Zeel activiteiten rond veertigjarig jubileum: Succes voor Leusdense zwemsters Uitslag wedvlucht postduiven Leusden Frans Berrens winnaar amateurs SET BADMINTON RACKETS DONDERDAG 12 JUNI 1986 5 (advertentie) Weekendaanbieding (inclusief hoes) SPORTHUIS Winkelcentrum Hamershof Leusden, tel. 945263 UITSLAGEN dig de voorsprong in stand. Marcel Gerritsen kreeg in de achtervol gende groep te weinig medewer king om het gat met de kleppers in de voorste linies dicht te rijden. Uiteindelijk gaf hij de poging maar op en viel terug in de grote groep, die nog maar zo'n dertig renners telde. VALPARTIJ Achterin het veld vochten de gebroeders Van Leijen voor hun leven. Na een valpartij moesten zij een gaatje laten vallen. Op karakter keerden ze op hun tanden bijtend in een paar ronden tijd in de hoofd macht terug alsof er niets voorge vallen was. Frans Berrens en Harry de Boer hadden aan deze spectacu laire inhaalrace uiteraard geen boodschap en gingen zij aan zij op weg naar de finish. Bij de kenners werd naarmate de ronde van Leusden vorderde, drif tig gespeculeerd over wie van de twee de beste uitzichten had op het winnen van de hoofdprijs. Harry de Boer had op grond van zijn over winningen in de ronde van Soest en Klem Zwitserland de beste papie ren. Frans Berrens, dinsdagavond nog winnaar in Oud-Zuylen, dacht daar echter anders over. Dne ron den voor het eindepakte hij een tiental meters voorsprong en gaf die in de slotfase niet meer uit handen. Harry de Boer kwam als tweede over de meet. De strijd om de derde plaats op het erepodium, brandde in de finale in alle hevig heid los. Opmeuw was Marcel Ger ritsen de rapste van een losgesla gen dnetal en ging als derde onder het dundoek van de Leusder Krant door. Leusdenaar Ralph Greupink klasseerde zich uiteindelijk nog als vijftiende, terwijl Nico de Vnes achter in de restanten van de hoofdmacht eindigde. Nadat microforust Nico de Vnes de smaakmakers van de lustrumuit- gave van de Ronde van Leusden aan de tand had gevoeld over hun LEUSDEN - Ponyclub Nieuw Hagenauwe houdt za terdag 14 juni haar jaarlijkse rommelmarkt op het terrein van manege Het Centrum aan de Asschatterweg. Vanaf 10.00 uur zijn belangstellen den er van harte welkom. De opbrengst komt ten goede aan het zogenaamde Boerderij fonds. Dat is het fonds waaruit allerlei aktiviteiten rondom het pony- en paardgebeuren gefinancieerd worden. Mensen die nog spullen hebben voor deze rommelmarkt, kunnen dat melden via telefoonnummer 033-942251. Zowel grote als kleine stukken worden dan opgehaald. Afzien in de regen. ACHTERVELD - Tweevoudig Elfstedentocht-winnaar Evert van Benthem gaat zaterdag 14 juni „op de loop" voor de SV Achterveld. Niet dat de schaatskoning uit Sintjansklooster reden heeft om bang te zijn in Achterveld, maar veeleer om geld binnen te halen. Van Benthem neemt zaterdag deel aan een sponsorloop die de Achterveldse club op touw gezet heeft ter gelegenheid van haar veertig-jarig bestaan. De verjaardag wordt uitgebreid gevierd. Na een drietal internationale jeugd- toemooien, is er in de komende weken nog een druk program ma af te werken, met als hoogtepunt de sponsorloop en de komst van Van Benthem. vert van Benthem neemt deel aan de sponsorloop in Achterveld. De organisatie van de sponsor loop liet bij monde van woordvoer der Hans van der Goes weten uiter aard erg blij te zijn met de komst van 's lands meest gevierde natuu- njsschaatser. De Elfstedentocht winnaar van '85 en '86 wordt rond de klok van 16.00 uur bij „De Roskam" in Achterveld verwacht Hij zal per tractor dwars door het dorp heen naar het Kerstens sport park vervoerd worden, om deel te nemen aan de sponsorloop. Oud- bestuurslid en mede-oprichter Wim Schouten sr. zal de „geldlo- pers" om 17.00 uur wegschieten. Naast de schaatscrack zullen di verse andere bekenden meelopen, onder andere Harry Ruitenbeek en de lange afstands loper Bert van Hamersveld. Er zijn reeds honderd lopers ingeschreven. Diverse te nues en attributen zullen te zien zijn. Jan van Dijk loopt bijvoorbeeld met een luier om en Betty van Bekkum- Ruitenbeek gaat het parkoers rond op een skippy-bal. Ook klüners zijn van de partij. Bestuursleden van de voetbalvereniging zullen onder lei ding van Cor van Marwijk aantre den, om het goede voorbeeld te geven. Het is nu al bekend dat er lopers zijn cue vijfhonderd gulden of meer in de clubkas zullen bren gen. De Hmterfelder Muzikanten uit Backfield zullen met Oostenrijkse klanken voor een muzikale noot zorgen tijdens de loop. Na afloop staat er een discoavond gepland voor de jeugd. Deelnemers die hun formulier nog niet hebben ingeleverd kunnen dat alsnog doen bij Hans van der Goes, of twee uur voor het start schot in de kantine van de voetbal club. Zondag 15 juni staan de jubileum activiteiten in het teken van een grote zeskamp. Tweehonderd sporters hebben zich hiervoor aan gemeld. De zeskamp, die voor deelnemers van 5 tot 17 jaar uit Achterveld en Stoutenburg is, be gint om 10 00 uur. De organisatie is in handen van SV Achterveld in samenwerking met tennisvereni ging De Eemelaar en sportvereni ging Avanti. Het jubileumprogramma ziet er voor de komende weken verder als volgt uit: Vrijdag 20 juni: receptie in de kanti ne op Kerstens sportpark, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 21 juni: feestavond in Ons Gebouw; aanvang 20,00 uur. Zondag 22 juni: optreden jeugdto- neelgroep Culdoto (spel „Tisknud- de"); aanvang 14.00 uur. Aanslui tend uitreiking 40 trofeèn aan jeugdvoetballers. Suzanne van den Brink. LEUSDEN - De Leusdense meisjes Suzanne van den Brink en Paula Zondervang die uitkomen voor de Amers- foortse zwemclub AZPC, heb ben zich tijdens de kringkam pioenschappen goed gemani festeerd. Zij zwommen samen acht prijzen bij elkaar: vijf kringtitels en drie bronzen plakken. Suzanne van den Brink behaalde maar liefst vier kringtitels te weten de 100 meter vrij 1.07.9, 100 meter rugslag 1.16.5, 200 meter wisselslag 2.48.6 en de 400 meter vrije slag in 4.58.6. De bronzen plak behaalde zij op de 100 meter vlinderslag in 1.21.2. Paula van Zondervang behaalde een kringtitel op de 100 meter vlin derslag in 1.18.2 en twee bronzen plakken, op de 200 meter wissel slag 2.55 8 en de 400 meter vrije slag in 5.11.2. Suzanne van den Brink heeft zich tevens geplaatst voor de speedofinales die worden gehouden tijdens de N.K. te Amers foort over twee weken. Zij komt daar uit op de 100 meter vrije slag, 400 meter vrije slag, 800 meter vnje slag, 200 meter wissel slag en 100 meter rugslag. LEUSDEN - Afgelopen weekeinde werden de duiven van p.v. Leusden ingemand voor de wedvlucht vanuit het Franse plaatsje Venette, onge- i veer 355 kilometer hier van daan. Vanwege de slechte weersomstandigheden op za terdag werden de 225 inge- korfde duiven pas zondagoch tend om 10.00 uur gelost. Met een veranderlijke wind, va riërend vanuit het noordwesten tot zuidwesten, vloog deze wedvlucht winnende duif van combinatie Vnj- Bra met een gemiddelde snelheid van 82 kilometer naar zijn hok Deze werd geklokt om 14.19.04 uur. De laatste prijswinnende duif werd om 14.35.20 uur geklokt De complete uitslag luidt als volgt: Comb Vni-Bra 1-3-6-19-20-48-56 B Peters 2-13-16-30-39. A. F Dieters 4-25-26-38-40-53 Comb. Valkenhoef 5-15-17-28-34 P. Lambrechts sr. 7-24-43 Buters-Elverdmg 8-44-55. G. Dieters 9-11-31 J Damen 10-14-36. W Vnjhoef 12-23-27-50 A. v. Valkengoed 18-37-52. bevindingen en Ronde-miss Marij ke Herder de laatste bloemen en kussen had uitgedeeld, maakte de jury de volgende balans op: UITSLAG AMATEURS 1. Frans Berrens (Nieuwegem) 2. Harry de Boer (Hilversum) 3 Marcel Gerritsen (Hooglanderveen) 4. Louis van Wely (Vught) 5 Theo Franken (Barneveld) 6. Arie van Diermen (Bunschoten) 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. Sinus van Leijen (Wageningen) R. Poelwijk (Amstelhoek) Hans Voorn (Hilversum) Piet Groot (Oosterbeek) René Sel (Veenendaal) Hans van Leijen (Ewijk) Beniue van Leijen (Wageningen) Willem van Leeuwen (Wilnis) Ralph Greupink (Leusden) H. Hofs (Voorthuizen) Bert Angenant (Amersfoort) Taco Venema (Dieren) J. Oudshoorn (Waverveen) Jim van Overbeek (Soest) (Van onze sportmedewerker) LEUSDEN - Het feestje, dat de organisatie bij de viering van het tweede lustrum van de Ronde van Leusden, in gedachten had, viel grotendeels in het water. Een tropi sche wolkbreuk zette het parcours van de Ronde in no-time onder water, waar met name de recreanten en de liefhebbers/veteranen het slachtoffer van werden. Al spoedig werd duidelijk dat er slechts voor de grootste durfals een rol van betekenis zou zijn weggelegd. Slecht weer specialist Paul Ossendrijver uit Achterveld beves tigde zijn reputatie door bij de liefhebbers/veteranen een uitstekende derde plaats in de wacht te slepen. Leusdenaar Gijs Oudshoorn leek lange tijd een belang rijke kandidaat voor de hoofdprijzen bij de recreanten, maar in een moeilijke laatste ronde moest hij uiteindelijk nog zeven renners voorrang verlenen. De amateurs hielden het gelukkig droog. Winnaar werd hier Frans Berrens, terwijl er voor de Leusdenaren geen rol van betekenis was weggelegd. Ren- en Toerclub Amersfoort, de irganiserende vereniging van de tonde van Leusden, had zich de nering van het tweede lustrum mgetwijfeld anders voorgesteld, kote publieke belangstelling en »en zonnetje zouden het 10-jarig ubileum de nodige luister bij heb- >en moeten zetten. De weergoden jeschikten anders. Een fikse re- lenbui gooide roet in het eten. )esondanks viel de publieke be- angstelling niet tegen, mede dank- i) het feit dat op De Biezenkamp, in le onmiddellijke nabijheid van itart en finish, de jaarlijkse brade- le werd gehouden. Om zes uur verzamelden zich o'n dertig recreanten aan de start •oor hun wedstrijd. Door proble- rien op het parcours en door de irbarmehjke weersomstandighe- len werd het vertrek van deze froep aanzienlijk vertraagd De or- janisatie besloot dan ook de wed- trijd, die aanvankelijk over twintig zou gaan, m te korten tot over vijfentwintig minuten rondf?,naiisiay *4 WARE SLACHTING Het aanhoudende slechte weer richtte in de njen der Lefhebbers/ veteranen een ware slachting aan. Na één ronde al meldde zeker de helft van het aanvankelijk honderd man sterke peloton zich af bij de jurywagen. Ónder hen vele promi nenten en favorieten. Ook Hans Sleeuwenhoek, bekend NCRV-pre- sentator, behoorde tot de afvallers. Plaatselijk favoriet Ed Smit, die geen regennjder is, blies tot half zich kon gaan opmaken voor de sprint. Peter van Leeuwen bleek op de meet toch de slimste en kreeg loon naar werken. Hans de Brouwer en Paul Ossendrijver mochten, na een close-finish, respectievelijk als tweede en derde de bloemen van Ronde-miss Manjke Herder in ont vangst nemen. Rob Hols finishte als achtste, Dijkhof als tiende, terwijl Van 't Klooster nog net in de prijzen viel. Voor hem was er een veertien de plaats weggelegd. Om tien voor half zeven kon uiteindelijk het startsein gegeven worden. De beslissende slag viel al in de derde ronde. Onder aanvoe ring van Piet de Haas, door insiders al bij voorbaat tot kanshebber be stempeld, reden vier man uit het peloton weg. De oersterke Barne velders Heurneman en Kelderman, alsmede Leusdenaar Gijs Ouds- hoorn completeerden het kwartet dat de dienst zou gaan uitmaken. Terwijl achterblijvers gemaand qerden de koers te verlaten, moest Piet de Haas na een valpartij het Barneveldse duo laten gaan. Op karakter rijdend wist de man uit Tiel, samen met Gijs Oudshoorn, uit de greep van het peloton, of wat daar nog van over was, weg te blijven. Heurneman toonde zich op de meet de sterkste Hij versloeg zijn plaatsgenoot Kelderman na een lange spurt. Piet de Haas stelde de derde plaats veilig, maar Gijs Ouds hoorn moest m de laatste ronde nog diep buigen Als achtste passeerde hij uiteindelijk de eindstreep. Opletten geblazen op spekgladde wegdek. ,r 'rans Berrens winnaar bi) amateurs. koers dapper zijn partijtje mee, maar werd daarna door de wed strijdleiding uit de race genomen. Uiteindelijk zouden slechts zestien renners de wedstnjd uitnjden. Wel werd duidelijk dat een aan tal Leusdenaren onder deze om standigheden hun kansen rook. Achtervelder Paul Ossendrijver en Gerard van 't Klooster waren vanaf het begin in de voorste gelederen van het peloton terug te vmden en onderhielden een hoog tempo. Ook de winnaar van vorige jaar, Hans de Brouwer uit Apeldoorn, mengde zich nadrukkelijk in de strijd. Dit leidde al spoedig to! een schifting m het deelnemersvela, waarna een dertien man sterke kopgroep met alle favorieten het gezicht van de koers zouden bepalen. Die Leusde naren Hols, Dijkhof, Henk van 't Klooster, alsmede ex-Leusdenaar Gert Mosterd zaten in een achter volgend groepje, dat er echter niet m slaagde de koplopers te achter halen. Uiteindelijk was het Peter van Leeuwen uit Zeist die het lont m het kruitvat stak. Zijn uitlooppoging leek lange tijd beslissend. In de achtervolging meldden zich Hans de Brouwer, Benno Pauw en Paul Ossendrijver. Dne ronden voor het einde werd de vluchteling ingere kend, zodat een kwartet renners Recreanten: I Heurneman (Barneveld) 2. Kelderman (Barneveld) 3. De Haas (Tiel) Liefhebbers^veteranen: 1. Van Leeuwen (Zeist) 2. De Brouwer (Apeldoorn) 3. Ossendrijver (Achterveld) 4 Pauw (Nieuwegein) 5. Blom (Wilnis) 6. Vlaanderen (Maarssen) 7 Mosterd (Amersfoort) 8 Hols (Leusden) 9 IJzendoorn (Tiel) 10 Dijkhof (Achterveld) II Van Dam (Elburg) 12 Tonneman (Mijnsherenland) 13 Wennekes (Dodewaard) 14 Van 't Klooster (Leusden) 15 Kraai) (Nijkerk) SPEKGLAD Bij de start van de amateurs klaarde het gelukkig op, zodat het peloton van zo'n honderd man sterk (met daarin Ton van de Berg, Nico de Vries en Ralph Greupink als de plaatselijke favoneten) m ieder ge val geen nat pak haalde. Het weg dek was echter nog steeds spekglad, vooral in de bochten en op de klinkers van de Zwarteweg. Daar was het voor de coureurs uitkijken geblazen. Sommigen von den het onverantwoord en haakten reeds in een vroeg stadium van de stnjd af. Het deelnemersveld dunde ge lukkig minder snel uit dan bij de koers van de Lefhebbers en vetera nen. Voorin werd er stevig ge koerst. Ontsnappen bleek lange tijd onmogehjk Leusdenaar Ton van de Berg stapte halfweg koers af op een moment dat aan de kop van het lang gerekte lint dat door Leus den daverde, het spel op wagen ging. Frans Berrens uit Bussum en Harry de Boer uit Hilversum, beiden Ld van Tempo uit Soest, ontsnapten uit de greep van het peloton. Eendrachtig werkten de twee Tempo-rijders samen. Hun voor sprong groeide gestaag. Ze waren weg en bleven weg. ondanks man moedige pogmgen van onder an dere Marcel Gerritsen uit Hooglan derveen, Hans Voorn uit Hilversum en Sjonrue Lieverts uit Bussum om het tweetal weer tot de orde te roepen. Lang bleven de achtervolgers op zo'n halve mmuut achterstand fiet sen Maar de koplopers gaven geen knmp en hielden vrij eenvou- Regen spelbreker m 10e ronde van Leusden. Achtervelder Paul Ossendrijver sleurt aan de kop van het peleton en wordt tenslotte derde.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 5