SB i j^y\ ïVc 444 44 4 nr1 X I rkrant Evert van Benthem grote ster in Achterveldse sponsorloop 5 musici bij laatste azzsociëteit Hakhorst aag m Koninklijk onderscheiden Veel belangstelling leusder krant® rommelmarkt ponyclub 14 lopers deden mee ï4 uzzeltocht van )ranje vereniging ^vana Nieuwe directeur Rabobank Leusden Centerfold bij lustrum De Geut Kindermarkt bij De Til krant gemeente Leusden iCtjl BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterwèg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV w DINSDAG 17 JUNI 1986 - 18e JAARGANG NO. 14 EUSDEN - Afgelopen za- rdag werd er een sponsor- op gehouden in Achter- eld. Deze was georgani- eerd door de SV Achter- eld ter gelegenheid van et veertigjarig bestaan, ie bekende elfstedentocht- innaar Evert van Bent- em nam ook deel aan deze >op. /ert van Benthem, niet alleen winters actief, maar ook mid- in de zomer, weet nog de aandacht te trekken, met hem bleek al ij ondanks de grote )pulanteit zichzelf is geble- Op de vraag of hij in conditie was voor deze antwoordde hij dat hij niet was over zijn buik- Dit was gebleken tij- opwarmoefeningen. Aan beenspieren lag het in ie- niet. een uur lang rondge- en dertien rondes gedaan. m enkeling liet zich op een wel zeer ongewone plaats stempelen. LEUSDEN - De Jazz Socie- it Leusden sluit het seizoen een spektaculaire manier Maar liefst vijftien jazzmu- ci komen zondag 22 juni en erken daar aan mee. Vanaf 14.30 uur kan iedereen in de verbouwde Hakhorst terecht voor een paar uur gezellige muziek. Op het programma staan onder meer een optreden van de Swing profs, met als gast de vibraforust Georg van Deuyl. Geert Jan van Turnhout, bestuurslid van de Jazz Sociëteit Leusden, heeft voor deze gelegenheid een orkest samenge steld, dat onder de naam Kunstlicht zal optreden, in Um vt;ucA onder andere Herna Haltrichter (slagwerk en zang) en Jan Verwey (mondharmonica). Ook het combo Djespirations on der leiding van Peer Hartjesveld geeft zondag eveneens acte de pré- sence. Zij zullen zangeres Olga Meier en de bekende Leusdense tenorsaxofomst Peter Fiévez bege leiden. De entree-prijzen bedragen vier gulden voor leden en zeven gulden voor met-leden. Het jazz-spektakel duurt zondag tot 17.30 uur. ÏUSDEN - Ter gelegen- id van de 75e verjaardag in Zijne Koninklijke Dogheid Prins Bemhard ludt de Oranje Ver- liging op zondag 29 juni in auto-puzzel tocht. Ie dere belangstellende kan tussen 13.00 uur en 14.30 uur starten vanaf het jonge rencentrum De Til aan de Hamersveldseweg. De tocht is bedoeld als gezel- ligheidsrit voor het hele ge zin. Naast de vragen en dergelijke voor de ouderen zullen er ook vragen en spelletjes voor de kinderen zijn. Tijdens de tocht zijn er enkele verrassingen en wordt er een verfnssing aangeboden. Er zijn bovendien nog verschillende pakken, vaantjes en petten van de SV Achterveld kon kopen. Ook kon men er worstjes en kippepoten kopen, die op de barbecue gegrild werden. Om vijf uur was de start. Er stonden in totaal 114 lopers klaar om te vertrekken. Enkelen waren zeer opvallend gekleed. Zoals Jan van Dijk slechts in een luier gehuld. IJSMUTSEN Verschillende lopers hadden ijsmutsen op en waren winters gekleed, ondanks de hoge temperaturen Bettie van Ruitenbeek deed de ronde op haar skippy-bal. Zij haalde die ronde wel, maar was totaal uitgeput. Er liep een man mee met een gescheurde broek, waaronder een beschilderd zitvlak te zien was. Er waren drie klüners in schaatstenue, die er wel wat langer over deden als de rest. Bijna alle leeftijden waren ver tegenwoordigd (van 6 tot 481/2 jaar). Men kon zich in laten schrijven op een formulier en voor een bepaald bedrag de ronde gaan lopen Verschil lende mensen zetten geld op één loper. De bekende afstandloper Harry van Ruitenbeek was ook van de partij. Zijn naamgenoot, de voorzitter van het actiecomité, Harry van Ruitenbeek, vertelde dat er wekenlange voorberei dingen aan vooraf waren ge gaan. Bijna aan het eind van deze loop werden de Hinterfel- der musikanten uitgenodigd om ook een ronde te doen voor tweemaal het hoge bedrag van 225,-. Zij sloegen die uitnodi ging niet af; ook de zangeres liep mee. Om zes uur was de loop afgelo pen, half zeven werden de prij zen uitgereikt, die men bij een ballenspel gewonnen had, te weten drie taarten, 's Avonds was er een disco. Het was in ieder geval een groot succes. De opbrengst van deze loop wordt zaterdag 21 juni bekend gemaakt op de grote feest avond in Ons Gebouw, aan vang 20.00 uur. Het nieuwe zwembad in Leusden krijgt voorlopig geen buitenbad Het weer m Leusden College gaat alsnog praten met Abva/Kabo Mininatuurtjes Pagina 3 Pagina 3 Pagina 6 Pagina 6 Sportdag in Achterveld werd groot feest Haaien actief op internationaal zwemfestijn Pagina 7 Pagina 7 Eén ronde is ruim een kilome ter. In het café De Roskam in Achterveld kreeg hij nog harin gen aangeboden door een en thousiaste fan, de plaatselijke visverkoper. Gelukkig was hij zo verstandig om die niet op te eten vóór de loop, anders was het zeker misgegaan TRACTOR Om vier uur stapte hij op een tractor, een voertuig dat hem welbekend is. om door Achter veld heen te rijden onder ge juich van zijn fans. Achter de tractor was een wagen beves tigd, waarop de Hinterfelder musikanten, die in Tiroler kle ding gestoken waren, speel den en zongen. Bij het binnenrijden van het Kerstens Sportpark werd er weer gejuicht. Evert van Bent hem gaf toen even heel veel gas, zodat de musici bijna om rolden. In het sportpark waren stands neergezet, waar men trainings- Tijdens het lopen moest er ook af en toe gestempeld worden. LEUSDEN - De Neder landse popgroepen Center fold en I've Got The Bullets zullen naar alle waarschijn lijkheid optreden tijdens het eerste lustrumfeest van OJJC De Geut. Zoals be kend. wordt dat op zater dag 6 september gehouden. Bovendien zal een viertal groepen uit de regio acte de presence geven Om welke bands het gaat, kon men nog niet zeggen omdat het organisatiecomité nog vol op bezig is met de onder handelingen. De kaartverkoop voor het lustrumfeest van De Geut begint meteen na de zomer vakantie. In de voorver koop kosten de kaarten tien gulden per stuk, op 6 sep tember komt daar 2,50 gul den bij. Voor meer informa tie kan men contact opne men met telefoonnummer 033-946848. LEUSDEN - De Rabobank in Leusden krijgt een nieuwe di recteur. Het wordt de heer C. M. Leliveld. Hij is vanaf begin 1959 binnen het bankbedrijf in diverse functies werkzaam geweest. Sinds 1978 is hij me dedirecteur van de Rabobank in Hilversum. Leliveld volgt de heer mr. Th. G. J. M. van de Burgt op, die per 1 augustus 1986 in dienst treedt als directeur van de Rabobank in Al- mere. Van de Burgt was negen jaar lang actief als directeur bij Rabo bank Leusden. Komende vrijdag wordt de wis seling van de wacht bij de bank in 't Ros Beyaart feestelijk gevierd. LEUSDEN - Ter afsluiting van het seizoen houdt het jongerencentrum De Til op zaterdag 28 juni een kinder markt. Deze wordt gehou den van 11.00 uur tot 15.00 uur op de pleintjes rondom De Til. Bij slecht weer wijkt men uit naar binnen. Kinderen die aan de markt wil len meedoen, kunnen zich tot uiterlijk 25 juni aanmelden tij dens de openingstijden van De Til via de telefoonnummers 033- 941826 en 033-941245. Aan deel name zijn geen kosten verbon den. (advertentie) bekers en andere trofeeën be schikbaar gesteld. Ook zijn er speciale prijsjes voor de kinde ren. Per deelnemende auto wordt er tevens een herinne ring uitgereikt. De kosten van deelname zijn vijf gulden per auto. De prijsuit reikingen staan gepland om 18 00 uur, eveneens in De Til. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. PLANNEN NIEUW ZWEMBAD: droogzwemmen IPHCllffn Onafhankelijk |BOU| EMaUKI nieuwsblad fTl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Afgelopen za terdag werd de jaarlijkse rommelmarkt van Pony club Nieuw Hagenauwe ge houden op het terrein van manege Het Centrum aan de Asschatterweg. De op brengst was bestemd voor de vereniging, die activi teiten wil organiseren in de grote vakantie. Volgend jaar wordt er een lustrum gevierd: de club bestaat dan vier jaar. Het bestuur verkocht zaterdag allerlei spullen. Die waren uit gestald rond de boerderij. Er was van alles te koop. Veel huishoudelijke artikelen tot speelgoed en bergen kleding. Onder het geloei van koeien en het gehinnik van paarden kon men op zijn gemak iets uitzoe ken. In een zelfgemaakte gereed schapskist lag een boerderij poes zijn dutje te doen. Het was prachtig weer zaterdag, er kwamen dan ook veel bezoe kers. LEUSDEN - De heerj. Renes uit Leusden is afgelopen vrijdag koninklijk onderscheiden. Hij kreeg de eremedaille in de orde van Oranje Nassau in goud uitgereikt uit handen van de Amersfoortse wet houder CC. de Bruijn. De heer Renes viert op vijf augustus zijn veertigjarig overheidsjubileum, en gaat dan met de vut. Het afscheid werd echter al afgelopen vrijdag gevierd, in het gebouw van de sociale dienst van de gemeente Amersfoort De heer Renes was daar werkzaam als plaatsvervangend chef van de afdeling juridische zaken Daaraan alleen heeft de heer Renes echter zijn koninklijke onderscheiding niet te danken. De on derscheiding vloeide mede voort uit de talrijke maatschappelijke activiteiten, die de heer Renes naast zijn ambtelijke loopbaan ontplooide. Zo was hij onder meer een kleine twintig jaar diaken van de Nederlandse Hervormde Kerk, secreta ris-penningmeester van het bureau voor gezinshulp en maatschappelijk werk, bestuurslid van de Stichting voor Kerkelijke Sociale Arbeid, was hij actiefin de plaatselijke politiek, en sinds 1970 lid van de werkgroep Naamgeving Wegen.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1