rracties gedeeltelijk akkoord net plannen voor nieuw zwembad Drie bezwaarschriften tegen bouwvergunning op kavel 25 Vligrantenbrunch /irus zonnige langelegenheid Bejaardenreis Sokaal uitenbad voorlopig in ijskast /aderlands pilsje )ntbrak niet „Op grove wijze de hand gelicht met bouwvoorschriften": leusder krant HOE WORDT HET WEER IN LEUSDEN? LEUSDER ji □KABEL KRANT Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. DINSDAG 17 JUNI 1986 plaatselijk nieuws (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het nieuwe zwembad van Leusden krijgt langza- erhand steeds meer gestalte. Gisteravond werden er in een ^combineerde vergadering van vrijwel alle commissies de Zangrijkste knopen doorgehakt. De plannen voor een buiten- ad verdwijnen voorlopig in de ijskast terwijl de realisering i een centrale parkeerplaats en een sauna-aangelegenheid ïfinitief van de baan zijn. Wat Leusden sowieso knjgt, is de isisvoorziening die bestaat uit een verdekt zwembad, een uit- vemkanaal met warm-buitenbad, en glijbaan met apart opvangbad, vee springplanken (een van een eter en een van drie meter), een ryruimte en de bestaande ligwei- met openlucht peuterbad. Vnjwel alle fracties zagen er wei- in om het integrale plan, het igenaamde maximale programma n eisen, te realiseren. Men maak- gisteravond duidelijk dat men aantrekkelijk zwembad in lusden wil, maar dat daarvoor met et geld over de balk gegooid >eft te worden. Het inmiddels veelbesproken uitenbad is voorlopig van de baan. De meeste fracties lieten dit onder deel vallen vanwege de hoge kos ten. „Het spijt ons dat het er op dit moment met inzit," aldus CDA- fractievoorzitster Evelien Blom. Wel willen de meeste fracties de mogelijkheid open houden om dat buitenbad op een later tijdstip als nog aan te leggen. Volgens de plan nen, die gisteren ter discussie la gen, is dat ook mogelijk. PEUTERBAD Waar men het gisteravond ook over eens werd, was de uitbreiding c.q. aanpassing van het peuterbad je. Ineke Jansen van de PvdA deed een voorstel m die richting. Zij vond De verschillende raadscommissies bogen zich gisteravond over de meuwbouwplannen van het zwembad. de plannen, die alleen in een peu terbadje voorzagen, onpraktisch. Met name ouders die behalve peu ters ook kleuters hebben, kunnen door deze ongelukkige situering moeilijk uit de voeten. Over de sauna bestond eveneens weinig verschil van mening. Eve lien Blom (CDA) zei het heel kort „De sauna kan geschrapt worden. Misschien houden we dan wat fi nanciële ruimte over voor uitbrei ding van het peuterbad." Harm Offereins bekeek dat punt van een iets andere kant. „Een zwembad is een voorziening voor de gemeenschap. De sauna heeft zijn weg in het particulier initiatief gevonden," aldus Offereins, die een stichtingsinvestering van 70.000 gulden voor alleen een saunavloer wel erg veel vond. Wat betreft de geplande multi functionele ruimte kwam men er nog met helemaal uit. Voordat men die gaat invullen, moet er eerst een goed overleg komen met de zwem en poloclub De Haaien en de even tuele pachters van de geplande restorette. Dat om eventuele pro blemen te voorkomen. De Haaien heeft de gemeenteraad inmiddels per brief laten weten bereid te zijn om een oplossmg te zoeken en des noods financieel een steentje bij te dragen. TEVREDEN Over het algemeen heerste er gisteravond een gevoel van tevre denheid over de gepresenteerde plannen. Echt verrassend of opwin dend was de drieeneenhalf uur du rende vergadering dan ook met. De an één onzer medewer- ïrs) fOUTENBURG - Jonge- Invereniging Virus sloot fndagmiddag het vereni- ngsseizoen af met een zo- (naamde migranten- nch. De organisatoren fiden hun best gedaan om ferechten en drankjes te Irveren uit landen van aar we in Nederland mi- tanten hebben. De Virus den kregen zondagmid- ^g op een afgelegen plek de Engweg gerechten |>orgeschoteld uit elf ver- hillende landen. fen groot artikel in een regio- Jle krant had de organisatie j> het idee gebracht van de uit- Ibreide lunch. In het betref inde artikel waren tal van nersfoortse winkels beschre- In die waren opgezet door Jntenlandse werknemers. Vi- heeft geprobeerd om inko- In te doen in alle beschreven jnkeltjes. p het menu van de gecombi- lerde lunch/ontbijt stonden ik de in Nederland erg be- inde zaken. Want dat er wijn uit Spanje en Portugal komt, weet vrijwel iedereen. Sinaas appels uit Brazilië en koffie uit Turkije mogen ook tot de be kende zaken gerekend wor den. Het wordt echter wat anders met Pide uit Turkije, een overi gens uitstekend smakend brood, waarbij de Salade Fetta met Olijven uit Griekenland zich goed laat smaken. De Mexicaanse Taco's gingen er zondagmiddag ook goed in bij de leden van Virus Bij een glas wijn of het sap van de passie vrucht (Suriname) smaakte de Javaanse notenkroeppoek trou wen ook best De Baklava, het zoete gebak uit Marokko, combineerde weer best met de Marokkaanse thee. De papaya's en mango's uit China waren goed om uiteinde lijk de gaatjes nog wat te vul len. Alleen bij het Mexicaanse bo nengerecht smaakte eigenlijk maar één drankje erg goed: het vertrouwde koele glaasje va derlandse pils. Op 5 september komen de Vi rusleden voor de eerste keer bijeen in het nieuwe vereni gingsjaar. De sportieve leden beginnen het seizoen dan met een avondje sporten. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er zijn drie bezwaarschriften ingediend tegen het voornemen van het Leusdense college van B&W om een bouwvergunning af te geven voor de bouw van een woning op de omstreden kavel 25 in Leusden. Eén van de bezwaarden is de heer G. Eising uit Zeist. Hij is degene, die met de gemeente in een gerechtelijke pro cedure is gewikkeld over de kavel. Zoals bekend, werd het stuk bouwgrond verkocht aan een andere gegadigde, terwijl de heer Eising formeel nog een reservering op het terrein had lopen. Dat is dan ook het voornaamste bezwaar, dat de heer Eising in zijn bezwaarschrift weergeeft. In zijn bezwaarschrift geeft de heer Eising het college van B&W in overweging, dat in de privaatrechtelijke procedure tussen de gemeente en hem zelf. nog geen uitspraak is ge daan. De rechter zou kunnen beslis sen. dat de kavel alsnog in de oorspronkelijke staat geleverd moet worden aan de heer Ei sing Bovendien is van een spoedeisend karakter inzake de bouwvergunning volgens de heer Eising geen sprake. FORMEEL De heer Eising somt in zijn be zwaarschrift verder nog een aantal formele bezwaren op. Zo is het volgens hem niet juist, dat een verklaring van geen be zwaar in ue algemene wordt afgegeven, in dit verband zou dat alleen specifiek kunnen. Bovendien stelt de heer Eising, dat er hier sprake is 'van ern stige frustratie tussen het pu bliekrecht en het privaatrecht' SCHADE Een ander punt. waar de heer Eising in zijn bezwaarschrift op wijst is, dat eventuele schade - indien de rechter uitspreekt, dat de kavel in oorspronkelijke staat moet worden opgeleverd - met gemeenschapsgeld zal moeten worden betaald, of voor rekening komt van de fa milie Bos, de aanvrager van de bouwvergunning Ook een andere mogelijkheid sluit de heer Eising in zijn be zwaarschrift niet uit, namelijk dat de gemeente Leusden dat al ondershands met de familie Bos 'geregeld' zou hebben De heer Eising stelt, dat dat dan wel gebeurd zou zijn - als er sprake van is, red - zonder me deweten van de gemeente raad. Tenslotte meldt de heer Eising, dat hij er vrede mee zou heb ben. als de bouwvergunning zou worden aangehouden, tot er een uitspraak ligt in het con flict tussen hem en de ge meente Leusden. OMWONENDEN Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 65,60 per jaar, 33.30 per half jaar, 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Het comité Ont spanning Bejaarden Leusden houdt op donderdag 28 augus tus haar jaarlijkse bejaarden- reis. Dit jaar staat een bezoek aan het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum te Overloon op het proamma. Men wordt 's ochtend rond acht uur van verschillende vaste punten afgehaald. Vervolgens ver trekt men om 09.00 uur vanuit Achterveld. Tegen half elf wordt het gezel schap in het Noordbrabantse Velp verwacht, waar in café-restaurant De Nieuwe Nachtegaal koffie met gebak genuttigd wordt En uur later is men dan m Overloon, waar alle deelnemers vnj zijn in hun doen en laten. Voordat de terugreis aanvangt, wordt er om 15 00 uur koffie ge dronken in café-restaurant 't Hof van Eden. Tegen vijf uur hoopt men weer terug in Velp te zijn voor een diner Rond 21.00 uur arriveert men in Leusden. De kosten bedragen veertig gulden per persoon. Geïnteresseerden kunnen zich tot en met 16 augustus opgeven bij éen van de volgende adressen: J. Tuin, Claverenbladstraat 78, tele foon 033-946027. W. Wittebrood. Pater Stormstraat 48 (Achterveld), telefoon 03425-2098, Zuster Van Kakkert, De Roo van Alderwerelt- laan 9, telefoon 033-945628 en A. van Kooy, W. van Amersfoortstraat (Achterveld), telefoon 03425-2395 (advertentie) Zon, regen, onweer, storm, hagel, mist ot sneeuw: A KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriek van de LEUSDER KABEL KRANT, hel dagelijkse kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op KANAAL 4! Si/k/i. door Jan Versteegt Redelijk zomerweer Er ligt een weekeinde met veel zon achter ons. In Achterveld werd 27,8 gra den gemeten. Wel stond er veel wind die drogend werkte. De zon staat bijna op haar hoogste punt (21 juni is het zover) en dat is duidelijk te merken. Bij een open lucht, zoals zater dag en zondag, staat de zon ongeveer vijftien uren per dag achter elkaar aan de horizon. Gisteren moet de warmte zijn hoogtepunt bereikt hebben. Mogelijk is een tropische temperatuur ge haald op het moment van het opstellen van dit weer bericht (maandagochtend vroeg). Dan de rest van de week. Zoals het er nu naar uitziet, blijft het redelijk tot goed zomerweer. Er zijn perio den met zon, al blijft er kans op een verspreide re gen- of onweersbui. De temperatuur kan ideaal zo mers worden genoemd en schommelt rond de 23 a 24 graden. Nog even terug naar vo rige week. Hoe groot het verschil in hoeveelheid neerslag tijdens buien kan zijn, bleek afgelopen woensdagmiddag. De waarnemer in Leusden ving 6,3 millimeter op. Barneveld kwam op 5,0. Ikzelf ving maar liefst 10,2 millimeter op en in Amers foort werd 14 millimeter gemeten. U kunt nog skiën. Op de Zugspitze (3000 meter) werd zaterdag nog een sneeuwhoogte van 2,35 ge meten. De verschillen zijn erg groot in de natuur. publieke belangstelling was. zeker gezien het warme weer buiten, be hoorlijk groot. „Met de basisvoorziening komen de beoogde doelgroepen enorm aan bod," zo sprak het CDA zich bij monde van Evelien Blom uit. Harm Offereins vond het voorstel een mooi plan. „Alleen is het jammer dat we voor hetzelfde geld met meer kunnen doen," reageerde hij nuchter. De WD zag de zeer positief ge presenteerde cijfertjes met emge voorzichtigheid tegemoet. Men vreesde dat het begrote exploita tie-tekort wel eens hoger zou kun nen uitvallen. De liberalen wilden dan ook wat meer realistische cij fers zien. Aan de andere kant, zo maakte WD-fractievoorzitter Al- nch Parson duidelijk, „zijn de voor zieningen voor de kleintjes erg ma ger!" Leusden '85 zat wat dit onder werp betreft in een wat moeilijker schuitje. Zij raakten pas vrij laat bij de voorbereidingen betrokken. De partij had nogal wat moeite met de concurrentie met het Sportfondsen- bad/Aquadroom in Amersfoort. „Dat kan best wel eens tegenval len," aldus fractie-voorzitter Ben Stoelinga. „Het liefst hadden wij een buiten bad," zei hij verder. „De mogelijk heid daartoe moet dan ook open blijven. Ook moet er een onderzoek onder de bevolking gedaan wor den naar de behoefte van dat bui tenbad." Dat laatste wilden meer fracties. Maar of dat onderzoek er ook inderdaad komt, werd gisteren met duidelijk. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-nibnek - vraag-en aanbod-rubneken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. TeL 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer: 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. De omstreden kavel aan de Landjonker. Er is inmiddels een omheimng om geplaatst, en een meter kast is verrezen. Of ook daadwerkelijk met spoed tot bouwen kan worden overgegaan, is echter de vraag Het gaat daarbij overigens niet om het aantal, maar vooral om de aard van de bezwaarschrif ten. Naast het bezwaarschrift van de heer Eising hebben drie omwo nenden ook nog een bezwaar tegen de voorgenomen verle ning van de bouwvergunning ingediend Hun bezwaren zijn van meer planologische aard. Zo bestaat er bezwaar tegen het bouwplan, waar de voorge stelde bouw drie meter over de vastgestelde achterste bouw- grens steekt, hetgeen een in breuk op de pnvacy zou inhou den voor de bewoners van de woning aan Jachtopziener 4 Ook de aansluiting van het bouwplan op de woning aan Jachtopziener 4 kan in de ogen van de bewoner geen genade vinden. De carport die bij zijn woning behoort, zou als gevolg van het bouwplan op kavel 25 helemaal dicht worden gemet seld aan de huidige open zijde. ,,Het is voor mij een onbegrij pelijke zaak dat de welstands commissie de voorgestelde lo catie voor de garage heeft laten doorgaan", aldus het betref fende bezwaarschrift. Ook de bebouwingsgrenzen, zoals die voor de betreffende kavel zijn vastgesteld, worden met het verstrekken van een bouwvergunning voor het inge diende bouwplan, ruim over schreden, zo wordt in het be zwaarschrift vastgesteld Overigens worden in dit be zwaarschrift nog de nodige kanttekeningen geplaatst bij de procedure, zoals het college van B&W die heeft gevolgd, en wordt geconstateerd, dat be zwaarde het hoogst vreemd voorkomt, dat 'uw dienst inzake kavel 25, waarover in het re cente verleden echt wel het een en ander te doen is ge weest, nu door het op grove wijze de hand lichten met de vigerende bouwvoorschriften opnieuw de publiciteit zoekt'. Ook een derde bezwaarschrift, ingediend door twee omwo nenden, geeft in grote lijnen dezelfde bezwaren weer Dat wil zeggen, de overschrijding van de voorgeschreven bebou wingsgrenzen, de inrichting en architectuur ten opzichte van de bestaande woningen, met name aan de Jachtopziener, en de gevolgde procedure. Tenslotte wordt, met het oog op de naderende vakanties, aangedrongen op het tijdig in formeren van betrokkenen

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3