Sportfestijn in Achterveld jroot jubileum-feest Morgenavond jaar vergadering SVL V W - Auditoernooi wederom succes Haaien actief op internationaal zwemfestijn ïtob Stuiver en Gisela Bolk kampioenen Lookhorst Tankwerkplaats op herhaling Nieuw Antilopen-bestuur krijgt het groene licht Mis ja Abelt wint jeugd-rollathon Clubrecord voor Yolanda van Doornik Tournooi De Inslag Succes voor ruiters Nieuw Hagenauwe o< o* ACHTERVELD - Achter veld vierde zondag feest: een sportfestijn in de vorm van een groots opgezette zeskamp voor de Achterveldse jeugd. Niet minder dan tweehonderd jongens en meisjes uit Achter veld en Stoutenburg, maakten van de lustrums, die de Sport Vereniging Achterveld (40 jaar), Lawn Tennis Vereni ging de Eemelaar (15 jaar) en de Sport Vereniging Avanti (10 jaar) dit jaar te vieren heb ben, een grandioze sportieve happening. Tijdens de zeskamp was er een leuk optreden van twee jazz-dans- groepen van Avanti. Spectaculair was het optreden van de behendi ge clownssprmggroep van Avanti. De voetbalfmales waren er vanwe ge de strafschoppenstrijd als gou den winnaar Mark v.d. Goes, 2. Joop Steenkamp, 3. Bert Schimmel. Prijswinnaars zeskamp: meisjes 5 en 6 jaar: 1. Astrid v. Dijk, 2. Maneke v. Nimwegen en 3. Margriet Muller, jongens 5-6 jaar: 1. Jeroen Lunter, 2. Jar- no Smal, 3. Frank v Dijk; jongens 7-8 jaar- 1. Robin Bouwman, 2. Niek Tessels, 3. Roland Lammers; meisjes 7-8 jaar 1. Vivian Tolboom, 2. Anita Smal. 3. Ilona v.d. Kooy, meisjes 9-10 jaar: 1Ankie v. Dijk, 2. Anja Kerkhof, 3 Bianca v Burgsteden; jongens 9-10 jaar. 1. Daan Blom. 2 Benno Voskuilen, 3. Jasper v Middelaar; meisjes 11-12 jaar: 1. Judith Steenbeek, 2 Suzanne Schimmel, 3 Adirarue Kraan; jongens 11-12 jaar: 1 Peter de Vaal. 2 Mano v Burgsteden, 3. Maurice Kerk hof, meisjes 13-14 jaar: 1. Karin v. Houten, 2. Sandra van Dijk, 3. Evelien Plomp; jongens 13-14 jaar: 1 Peter Tolboom, 2. Henry v Burgsteden, 3. Edwm Prinsen, meisjes 15-17 jaar. 1. Chnstel v Dijk, 2. Mirjam van Dijk, 3. Petra van Rossum; jongens 15-17 jaar 1. Mark Leermakers, 2. Huub Brinkhof, 3. Jan van Gulik. LEUSDEN - Het tweede VW-Audivoetbaltoemooi voor be drijven en instanties uit Leusden en Amersfoort, georgani seerd door Pon Voorwaarts de voetbalafdeling van de per soneelsvereniging van de Leusdense auto-importeur, is opnieuw een grandioos succes geworden dat de vergelij king met de ter ziele gegane bedrijfsvoetbalcompetitie van de KNVB met glans kan doorstaan. Organisator Peter Bos deelde vorige week vrijdag tijdens een reuze gezel lige slotavond in de personeelsruimte van Pon dan ook in de huldiging die alle ploegen ten deel viel. bedoeling was om de bal in eén van de bakjes te krijgen. Dat was met zo makkelijk als men denkt EUSDEN - Schaak Ver- liging Leusden houdt oensdag 18 juni de jaar- jkse algemene ledenver- adering. Plaats van han- eling is het ontmoetings- entrum 'De Kom' aan de amersveldseweg, nog im- ler de clubaccommodatie an de dit jaar jubilerende ^haakclub. Of dit komend »izoen weer zo zal zijn, ligt iet voor de hand. Als alles ieezit, kunnen de schakers edio september eindelijk de kelder van het ge- teentehuis trekken, en de oor hen te dure lokaliteit abij de katholieke kerk erlaten. f dit werkelijk het geval zal jn, ligt aan de snelheid van andelen van de Leusdense emeenteraad. Keuren die de uidige voorstellen van B&W oed, dan kunnen de SVL-ers iet een gerust hart aan de festi- iteiten rond het 40-jarig be- aan beginnen, zonder zich af vragen of het allemaal wel n heeft. n dat is zeker het geval, want elet op de prestaties die de eusdenaren met name de laat- jaren neer gezet hebben, aast de enorme toeloop van ieuwe leden, is dat zonder vijfel een lustrumfeest van for- laat waard. Na het kampioen- chap in 1985, wist het eerste ental zich opnieuw van pro motie te vtïizekeren. Voor het eerst in bestaan komt SVL in de hoogste klasse, de promotie klasse, van de Sticht Gooische Schaakbond uit De ovenge teams handhaafden zich en ein digden keung in de midden moot. Het clubkampioenschap kwam voor de derde maal in succes sie terecht bij de man die slechts een nederlaag opliep; Harry Vossebeld Dat verlies werd hem toegebracht door de sterkste schaker van categorie twee, Pieter de Jager, die daar mee de opmars van de Leus dense schaakjeugd illu streerde. Ook Michel van Bruynsvoort, winnaar van groep drie, kwam voor het eerst bij de semoren kijken en gaf en passant zijn visite-kaartje af, die zelfs een aantal schakers in hogere regionen versteld deed staan. H. van Dalen en K. Linse werden groepswinnaar van de lagere categonën. JEUGD Bij de jeugd gaat het weer een stuk beter na de destijds nood gedwongen verhuizing van het Burg. Buiningpark met desa streuze gevolgen voor het le denaantal. De neerwaartse spi raal is omgebogen in leden winst. In de bondscompetitie scoorde de SVL-jeugd over het algemeen goed. Het B-l team eindigde in de middenmoot, terwijl het tweede B-team op bordpunten zelfs het kam pioenschap wist te pakken Het nieuwe C-team kwam niet ver der dan drie overwinningen. Ook op regionale toernooien lieten de SVL-jeugdspelers zien veel in hun mars te hebben. Di verse prijzen werden in de wacht gesleept, hetgeen ver trouwen geeft voor de toe komst. Naast het goedkeuren van alle jaarverslagen en het uitreiken van de bekers aan de kampioe nen, wordt het lustrumpro gramma van de Schaak Ver eniging Leusden nader uit de doeken gedaan. Voor zover be kend, wordt het lustrumfeest een geweldige schaakhappe ning voor jong en oud Binnen kort zullen we in deze krant uit gebreider op het schaakfeest in oktober terugkomen. Bestuurlijk zit het bij de scha kers wel snor. Secretaris Cees Kerkhof en penningmeester Cees Veenendaal stellen zich herkiesbaar, terwijl voor jeugd leider M. Roozenburg Jos Boe- maars klaar staat om de scepter over te nemen. Tenslotte komen de plannen voor het nieuwe schaakseizoen ter sprake met betrekking tot de competities. Dat daar ook de nieuwe clubaccommodatie in de kelder van het gemeente huis bijhoort, staat buiten kijf. Want als er iets is waar SVL met smart al lang op heeft zitten wachten, dan is dat de eigen lokaliteit wel na veertig turbu lente jaren. Een waardiger lu strumgeschenk is eigenlijk niet denkbaar. LEUSDEN - De algemene le denvergadering van korfbalclub Antilopen heeft vorige week vrij dag in de kantine op het Burg. Buiningpark het nieuwe bestuur opgeleverd dat de formatiecom- missie (bestaande uit Marjolein Vermaas, Gert Graafland, Olaf Rademaker en Bob Knollenburg) zo keurig na het mislukken van de vorige kandidaatstellingen op papier had gezet. Zelfs voor de functie van penningmeester kon op de valreep nog iemand worden voorgedragen. Het nieuwe be stuur was daarmee bijna com pleet, alleen de technische man/ vrouw in het zeven namen tellen de Antilopenbestuur moet nog worden gevonden. Ad Knook, voor velen de grote onbekende, nam de voorzittersha mer van Henk Verburg over, terwijl Cor Osnabrugge na jaren als secre taresse weer terugkeerde van weg geweest. Peter van Nunen, in het dagelijks leven hoofd administra tie, werd de nieuwe penningmees ter. Bart Hueting (algemene zaken), Frouk Geutjes (jeugdzaken) en Olaf Rademaker (public relations), maakten het Antilopen-parlement zo goed als compleet. De ruim vijftig aanwezigen had den geen moeite met de voordracht van de speciale commissie. Het licht ging op groen, zodat aan alle bestuursperikelen emdelijk een goed einde was gekomen. Nadat de nieuwelingen in het Antilopen- bestuur zich wat nader hadden voorgesteld (Ad Knook is 52 jaar en werkzaam bij DHV) werd door het nieuwe bestuur het beleidsplan uit de doeken gedaan, althans wat daarover te zeggen viel. De structuurwijziging die de for matiecommissie voor ogen staat, een professionelere aanpak van de organisatie, waarbinnen sterk be zette commissies een belangrijke rol spelen, wordt voorlopig als lei draad gehanteerd Binnenkort wordt het nieuwe beleidsplan exacter ingevuld en uitgewerkt. De prestatiebeker kwam ditmaal bij Fijt Ockerse terecht, de Lanic- trofee was voor de junioren 1 ploeg. LEUSDEN - De 11-jarige Misja Abels uit Leusden won zondag de halve mara thon voor de jeugd tijdens de Rollathon (een marathon op rollerskates) in Amers foort. Zij legde de afstand (twintig ronden van 1050 meter) af in 1.05.34 uur. De tweede en derde plaats werden ingenomen door twee Amersfoortse meisjes, respektievelijk Cindy de Vries en Cindy Boersma. Als vierde in het totaal-klasse- ment kwam de 9-jarige Remko Abels, eveneens uit Leusden, Mevrouw L. Nieuwenburg, me dewerkster van de bank die de prijzen beschikbaar stelde, reikte de prijzen uit. Het was overigens de derde Rollathon van Rollerskatmg Amersfoort. Niet alleen door zijn collega's werd hij in het zonnetje gezet, maar ook het team van de ge meente Leusden en de Tank werkplaats gaven 'de spil' van het voetbaltoernooi een blijk van waardering. Negen weken achtereen stond Peter Bos na mens Pon Voorwaarts borg voor een vlekkeloos toernooi Alles was tot in de puntjes ver zorgd. Iedere woensdag- en donderdagavond stonden arbi- j ters paraat om de wedstnjden I te leiden, terwijl achter de bar in de ontmoetingsruimte ie mand aanwezig was om de moegestreden matadoren van hun natje en droogje te voor zien. Zelfs het kort voor de aanvang van het toernooi terugtrekken I van een van de deelnemers, loste Peter Bos zonder proble- men en vrijwel moeiteloos op. In allenjl werd de Basisschool aan het deelnemersveld toege voegd, dat in de Tankwerk plaats, DHV, Zon en Schild, Bank Giro Centrale, en twee elftallen van Pon Voorwaarts als vertrouwde gezichten kende. Eveneens nieuw was de forma tie van het Automatiserings Centrum van Pon's Automobiel handel. Deze ploeg uit het Pon concern bleek een enorme aanwinst. Lange tijd zag het er naar uit dat de 'computer-boys' de fraaie wisselbokaal zouden I gaan gnjpen. Aan het einde I van de rit kwamen ze echter twee punten te kort om de Tankwerkplaats te onttronen en van de eerste plaats af te houden. ZWAAR GESCHUT Slechts een verliespunt liep het zware geschut van de Leusder- heide op. Uit handen van ma nusje van alles Piet Nieuwen- huis,mocht de aanvoerder van de Tankwerkplaats dan ook volkomen terecht, als winnaar voor de tweede maal in succes sie, de hoofdprijs in ontvangst nemen. AC Pon werd eervol tweede. De hoofdmacht van Pon Voor waarts, dat er alles aan gelegen was om het eigen toernooi als winnaar af te sluiten, kwam niet verder dan een derde plaats in de eindrangschikking. Het nipte 0-1 verlies tegen de Tank werkplaats maakte in de slot fase van de strijd een einde aan alle illusies. De formatie van de gemeente Leusden, die voornamelijk uit politie-agenten bestond, stond vooraf als outsider te boek. Voor een heuse toppositie kwam dit ambtelijke keurkorps nog wat doortastendheid te kort Maar toen het team op volle toeren begon te draaien, ondanks de vele wisselingen die noodgedwongen moesten worden toegepast, waren de ambtenaren een gevreesde op ponent voor menig tegenstan der. Ook de Bank Giro Centrale moest onder meer door avond en ploegendiensten veelvuldig een beroep doen op diverse spelers uit eigen gelederen. In gespeeld raakte dit team dan ook nauwelijks. Meer als een positie achter middenmotor DHV zat er voor hen dan ook met in. Zon en Schild kon te midden van dit geweld niet overtuigen, evenals de tweede keus van Pon Voorwaarts. De Basis school kon in eerste instantie helemaal geen vuist maken, maar dat was gezien de korte voorbereidingstijd geen won der. Echter, naarmate het toer nooi vorderde raakten de leer meesters beter op dreef, en konden zodoende nog net af stand doen van de laatste plaats en de weinig begeerde rode lantaarn. Eindstand VW-Auditoernooi Pon: 1 Tankwerkplaats 2 AC Pon 3 Pon Voorwaarts 1 4 Gemeente Leusden 5 DHV 6 Bank Giro Centrale 7 Zon en Schild 8 Basisschool 9 Pon Voorwaarts 2 8-15 (26- 4) 8-13 (27- 9) 8-12 (30- 4) 8-10 (25-12) 8- 7 (14-16) 8- 6 (14-19) 8- 4 7-42) 8- 3 (12-46) 8- 2 (13-18) STEMMING Op de slotavond zat de stem ming er direct goed in, niet in de laatste plaats dankzij de aan wezigheid van een band die voor de nodige muzikale om lijsting zorgde Ook aan de in wendige mens was weer ge dacht. Niets kwamen de aan wezigen te kort. Het was niet verwonderlijk dat de deelnemers alvast aan de or ganisatie lieten weten dat ze ook in 1987 weer van de partij zullen zijn, als de derde editie zijn beslag zal krijgen. Of dat het geval is. staat nog niet hele maal vast. Maar gelet op het en thousiasme kan Pon Voor waarts en dus Peter Bos daar niet meer omheen. AC Pon: twee punten tekort. EUSDEN - Het is Frank issers niet gelukt om voor et derde achtereenvol- ende jaar clubkampioen te orden bij LTV Lookhorst, de halve finale moest hij ijn meerdere erkennen in ob Stuiver, die hem met e overtuigende uitslag 6-2, 2 terugwees. de andere halve finale won ans Bosboom jr met 6-2, 7-5 an Cyril Holleman. De jeug- ige districtskampioen tot en iet 12 jaar had weinig kans in eerste set in de finalepartij gen Rob Stuiver (1-6); de veede set kon hij nog bijblij- sn tot 5-5, maar de laatste twee ames moest hij toch aan Rob tuiver laten, die het spijtig ond. dat niet meer kansheb- srs voor de titel zich hadden emeld voor deze kampioen happen. Zo ontbraken Arthur herpenzeel en Rob Vial van et eerste team en Albert ioordkamp en Michel Vial van tweede team. dat zondag og een promotiewedstrijd loest spelen. i) de dames kwamen Gisela olk en Irene Abbink in de fi nale. Gisela won in de halve fi nale van Marinka Bosboom (6-1 7-5) en Irene van Wendy Bos boom (6-1,4-6, 6-1). In een twee en een half uur durende partij in tropische hitte won Gisela de eerste set (7-5). Irene de tweede (5-7) en Gisela weer de derde (6-1). Ook in 1984 was Gisela al club kampioen. Vong jaar was dat Birgit Schoemaker, die met Ma- ryse Roelofszen het damesduo vormde in de promotiewed strijd van het tweede mixed team afgelopen zondag. Bij de dames ontbrak verder Madeion Schoemaker. VERLIEZERS In de verliezersronde wonnen Vincent Koopman van Peter van Beek (6-4, 5-7, 6-0) en Jas mijn Wagenaar van Carolien Schuiling (6-2. 6-1). In de tweede poule won Peter Reumkens de finale overtui gend met 6-0, 6-0 van Harry Speksnijder. Reumkens re kende in de halve finale af met Schouten en Speksnijder met Albers. Bij dames won Anneloes Ho- vingh met 6-2, 6-2 van Carla van Os. In de derde poule zegevierde Weerstra van Dijkstra (6-3, 3-6, 6-2) en bij de dames Tessels van Costerus(6-0, 6-1). Moddemeyer wist bij de ve teranen-heren beslag te leggen op de eerste plaats ten koste van Barkhuis (7-6, 7-5) Het zelfde deed Ackers bij de da mes. Zij won van Geubel (0,6, 7- 5, 6-2). Lookhorst wilde zoveel moge lijk voor de vakantie afwerken. De competitie was nog maar nauwelijks afgelopen of de en kel kampioenschappen senio ren werden georganiseerd, die nog deze week worden ge volgd door de enkel kampioen schappen junioren. Voor zaterdag 21 juni staat voor de senioren de "Nacht van Leusden" op het programma, waarvoor de inschrijving (in het clubhuis) nog niet gesloten is. LEUSDEN - Maandag is op de tennisbanen van LTV de Inslag bij de Leusdense tennishal het jaarlijkse open toernooi van start gegaan. Het toernooi, dat open staat voor heren-spelers uit de C en D categorie en daarnaast met een invitatie dubbel B veld telt, duurt tot en met zondag 22 juni. Dan zullen oige- de finales women werkt. Iedere avond worden op de buitenbanen partijen ge speeld, bij slecht weer wordt het tennistoernooi di rect in het Leusdense Ten nis- en Squashcentrum voortgezet, zodat het pro gramma binnen het tijd schema tot een goed einde kan worden gebracht. LEUSDEN - Zaterdag heeft een 38 man sterke zwem ploeg aan de Leusdense Zwem- en Poloclub De Haaien deelgenomen aan de tiende Internationale jaargangzwemwedstrijd in het Vjennebad te Vriezen- veen. Er deden vijf zwem verenigingen mee uit West- Duitsland, Denemarken en Israël alsmede een 16-tal Nederlandse verenigingen met in totaal 470 deelne mers, goed voor 1070 starts. In dit enorme gezelschap wis ten de pupillen vancoach Jules Baars zich uitstekend te weren. In totaal werden elf medailles, drie ere-medailles en één club record mee naar Leusden te ruggenomen. De drie ere-medailles werden behaald door Chester Mars man, Rogier Tolboom en Jan Willem van Dijk. De ere-me- dailles werden uitgereikt voor de beste prestatie in de desbe treffende leeftijdsgroep. Ches ter behaalde deze medaille door eenmaal als eerste, twee maal als tweede en éénmaal als derde te eindigen. Jan Willem van Dijk door tweemaal als snelste te eindigen en Rogier Tolbaan door éénmaal als eer ste en derde te eindigen. Chester Marsman werd eerste op de 100 m vrije slag j 69 in 57.1 sec., tweede op de 100 m rugslag in 1.08.8, tweede op de 100 m vlinderslag in 1.03.8 en tot slot uitstekend derde op de 100 m schoolslag 1.17.1 waar mee hij 0,5 sec. sneller was dan ooit te voren. Jan Willem van Dijk was weer Yolanda van Doornik. goed op dreef. Zowel op de 100 m schoolslag als 100 m vrijeslag jongens geboren in 1975 bleef Jan Willem zijn concurrenten voor en verbeterde bovendien zijn tijden. Zijn winnende tijden waren 1.32.9 respectievelijk 1.111. Het jongste talent van de Haaien-ploeg, Rogier Tolboom, veroverde bij de jongens onder 10 jaar een verdiende eerste plaats op de 100 m vrije slag in 1.14.2 en een derde plaats op de 100 m schoolslag in 1.43.3. Bij de jongens werd nog een aantal persoonlijke besttijden verbeterd Het meest vielen die op van Marco Woerdman en Karl van de Pijpekamp alsmede van Hugo Jansen op de 100 m vrijeslag. Hun tijden waren res pectievelijk Marco 1.07.9 was 1.10.2, Karei 1.05.7 was 1.07.1 en Hugo 1.03.6 was 1.04.0. Rob van Wegen realiseerde op deze afstand een tijd van 1.07.0 Peter Toes een tijd van 1.03.7 en Enk Küthe 1.00.7 MEISJES Bij de meisjes waren het Yo landa van Doornik en Anne- lieke Jacobs die zich in de prij zen zwommen. Yolanda veroverde twee derde plaatsen op de 100 m rugslag meisjes '74 in 1.22 4 en op de 100 m vrijeslag in 1.08.3 waar mee Yolanda 0,2 sec sneller was dan ooit te voren en der halve haar clubrecord m.o. 12 jaar eveneens scherper stelde. Annelieke Jacobs veroverde een derde plaats op de 100 m rugslag meisjes '71 in 1.14.0. Ook op de 100 m vrijeslag bij de meisjes was een aantal Haaien snel ler dan voorheen; namelijk. Simone Sybrandy; J. J 1.3(1 J 1.6) Kirsten Ruitenbeek; 1.08.4(1.08 5) Annechien Helsdingen; 1.11.6 (1 12.2) Marjolijnvan Dijk; 1.07 7(1.08.3) Kirsten v.d. Worp; 1.10.9(1.11.0) Adinda Kelder; 1 08.7(1 08.9) Verder werden nog de volgende persoonlijke records verbeterd: Marco Woerdman, 100 m school slag; 1 30.9(1 31.0) Tjiwolt Wierda, 100 m schoolslag; 1.27.4 (1.27 6) Karei v.d Pijpekamp, 100 m school slag. 1.29.6(1 30.9) Peter Toes, 100 m schoolslag; 1.19.9 (1.21 0) Sandra v Wegen. 100 m schoolslag; 1 54.6(2.02.2) Danny Ale wijn, 100 m schoolslag; 1 38.3(1 39.0) Maneke Ruitenberg, 100 m school slag. 1 40 2(1.42.6) Carine Kampes, 100 m schoolslag, 1.33.7(1 34.7) Eddy Eynthoven, 100 m vnjeslag; 1.22.3(1 24.5) Simone Sybrandy, 100 m vnjeslag; 1.25 2(1.27 0) LEUSDEN - Een drietal le den van ponyclub Nieuw Ha genauwe heeft afgelopen za terdag deelgenomen aan de Regionale Dressuur-wedstrij- den in Putten. Die wedstrijden golden tevens als selectie voor afvaardiging naar de Na tionale Kampioenschappen die op 5 juli in Apeldoorn ge houden worden. Carola Keddeman uit Leusden wist 120 punten (plus 1 winstpunt) te behalen met Angela, ondanks een zeer strenge jurenng. Met een vier de prijs in haar nng scoorde zij hoog in het totale deelnemersveld en werd twaalfde. De beide andere deelneemsters, Marjon Veenendaal en Martine Kraaymaat, waren minder fortuin lijk in het scoren van punten.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7