FNV-onderscheidingen voor jubilerende Leusdenaren n Damesbrandweer 1 r De Heerd gaat feestvieren TOYOTA 4 LEUSDEN Fikse straf voor inbrekers leusder krent I Afdeling Leusden vierde 40-jarig bestaan ï'-SSS'Sï In verband met tweede lustrum: Vakantieweek voor jeugd Fietstocht 't Pinkeltje WDR 4 tijdelijk niet via kabel te ontvangen AUTO EEMHAVEN HOE WORDT HET WEER IN LEUSDEN? LEUSDER jKABELC KRANT Het blijft zomer Kanaal 4. w weekindegemeede/ v Leusden Achterveld DONDERDAG 19 JUNI 1986 plaatselijk nieuws (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De afdeling Leusden van de Bouw- en Hout bond FNV bestaat veertig jaar. Ter gelegenheid van dat jubileum was er afgelopen zaterdag voor de leden een feestje in het jongerencentrum De Til. Voorafgaand aan het feest was er de gelegenheid om het bestuur tijdens een receptie te feliciteren met de bereikte mijlpaal. Tijdens het jubileumfeest werd een drietal trouwe leden door het FNV onderscheiden met een "bondsspeld". Piet van de Ven, bondsbestuur- der van de FNV, was zaterdag middag naar Leusden geko men om het afdelingsbestuur van de bouw- en houtbond te feliciteren met het veertigjarig bestaan van de afdeling. Be halve een bloemetje was er voor de afdeling ook nog een vaantje meegebracht vanuit het FNV-kantoor in Woerden. Veertig jaar solidariteit, strijd vaardigheid en standvastig heid", zo karakteriseerde Van de Ven de afgelopen veertig jaar. Even leek het er op dat de toespraak voor een andere af deling bedoeld was; van enige echte vakbondsstrijd is er in Leusen nooit of nauwelijks sprake geweest. Het ziet er niet naar uit dat de vakbond in de nabije toekomst de Leusdense bouwvakkers tot enige strijd zal weten te mobiliseren. De Leusdense afdeling van de Bouw- en Houtbond FNV is een voortzetting van de op 14 fe bruari 1946 opgenchte afdeling Hamersveld van de Katholieke Arbeiders Bond. Een fraai vaan del, vroeger vol trots meege dragen tijdens processies rond de kerk, had zaterdagmiddag een ereplaats gekregen achter de bestuurstafel. Tot op de dag van vandaag is het ledenbe stand van de afdeling opge bouwd uit de bouwvakkers van het eerste uur en van hun kin deren. De receptie werd zaterdagmid dag bezocht door bestuursle den van afdelingen van omlig gende gemeenten. Ook een vertegenwoordiger van de Leusdense CNV-afdeling en het bestuur van de ABTB gaven actie de présence. Alhoewel ook de plaatselijke politiek was uitgenodigd, waren er ternau wernood vertegenwoordigers van politieke partijen. Behalve het D66-gemeenteraadslid Oo- stra en een delegatie van Leus den '85 schitterde de plaatse lijke politiek door afwezigheid. ONDERSCHEIDINGEN Tijdens het jubileumfeest voor de leden en hun aanhang werd er een drietal onderscheidin gen uitgereikt. Twee broers, Wim en Gerrit Prinsen, kregen ieder de zilveren bondsspeld uitgereikt voor het 25-jarig lid maatschap van de bond. Distnctsbestuurder A G. Bar- gerbos had voor Wim Hout veen een gouden speld bij I T Leusdense afdeling. Omdat dit feit zich veertig jaar geleden voordeed, kreeg de heer Hout veen nu de onderscheiding. Van links naar rechts: Ton Vermeulen, Ams Weerstra en Annemiek Scholze, dne leden van de lustrumcommis sie. LEUSDEN - Evenals voor gaande jaren wordt er weer een vakantieweek gehouden voor de jongens en meisjes in de leeftijd van vier tot en met twaalf jaar. De organisatie daarvan is in handen van jon gerenvereniging De Til en Blij hof. De vakantieweek vindt dit jaar plaats op 12, 13 en 14 augustus en heeft als thema „Kindermarkt", „Mu ziekdag" en „Keukelendag". De week wordt afgesloten met een grandioos kampvuur. Om het programma goed te laten verlopen, zoekt de organisatie nog enkele vrijwilligers. Mensen die daar interesse in hebben, kunnen contact opnemen met één van de volgende telefoonnummers: 941826 (De Til), 944642 (Anita Voorburg), 947979 (Manan Vos), 943553 (Antoi nette van Rhee) of 945651 Qolanda Velt). LEUSDEN/UTRECHT - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag een 22-jarige inwoner van Amersfoort veroordeeld tot twaalf maanden gevange nisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. Een 21-jarige plaatsgenoot van hem moet eveneens een half jaar de ge vangenis in, maar kreeg geen voorwaardelijke straf. De rechtbank bepaalde tevens dat beide Amersfoorters zich onder toezicht van de reclassering moe ten stellen. De mannen hadden begin dit jaar ingebroken m een tankstation te Leusden en in het woonhuis van een oudere vrouw. In het laatste geval hadden ze een bedwelmend mid del bij zich om in geval van nood de bewoonster van het huis uit te scha kelen. De jongste van de twee had in augustus vorig jaar ook nog een au to gestolen in Amersfoort. r L.l'i' De Leusdense dames aan het oefenen voor hun wedstrijd, komende zaterdag in Hoevelaken. LEUSDEN - Leusden kent sinds korte tijd niet alleen vrijwillige brandweer, maar ook vrouwelijke brandweer ploegen. De reden voor die emancipatoire stap is, dat er komende zaterdag, 21 juni, voor het eerst dames-brand weerwedstrijden worden ge houden in de regio Eemland. Men heeft dat bedacht, om dat de enige wedstrijden op dat gebied altijd voor de brandweerlieden zelf zijn. Vandaar, dat de dames de uit daging maar eens hebben op genomen. Of dat voortvloeit uit het feit, dat ze wel eens zelf wil len ervaren, wat er nu eigen lijk allemaal waar is van al die sterke verhalen, waar de heren brandweerlieden mee thuis komen na de wedstrij den, vermeldt de historie niet De gemeente Leusden telt inmiddels twee dames teams. Niet alleen in Leus den, maar ook in Achterveld namelijk, zijn de dames zich gedegen aan het voorberei den. Naast de ploegen van Leus den en Achterveld doen nog negen andere teams mee aan de wedstrijden, die komende zaterdag in Hoevelaken wor den gehouden. Die teams komen uit Amersfoort, Putten (met twee teams), Kootwijkerbroek, Barneveld, Scherpenzeel, Wageningen, Hoevelaken en Bunschoten. De ploegen be staan uit één bevelvoerder en zes spuitgasten. De Leusden se dames hebben acht woens dagen geoefend, onder lei ding van brandmeester E. Becker. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie). Redaktie-secretariaat: Mia Veen Hoofdredaktle: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 65,60 per jaar, 33,30 per half jaar, 16,90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag: 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De peuters van speelzaal 't Pinkeltje gin gen afgelopen zaterdag met hun ouders, broertjes, zus jes en leidsters op de fiets naar het bos, waar zij op zoek gingen naar het jarige vriendje van Pinkeltje, ka bouter Pim-Pam-Pommetje. In de week voor deze fiets tocht hadden de peuters al de nodige voorbereidingen getroffen: er was een spe ciaal liedje ingestudeerd en er waren kadootjes, slin gers, feestmutsen en een grote strik. Kortom, de stemming zat er al goed in. Rond 10.00 uur vertrokken de kinderen, als kabouters ver kleed en met versierde fietsen. Zon, regen, onweer, storm, hagel, mist of sneeuw: KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriekvan de LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op KANAAL 4! (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De openbare basisschool De Heerd aan de Ber- kelwijk in Leusden bestaat tien jaar. Dat is reden voor acht dagen feest, zo vindt men daar. Volgende week woensdag bar sten de festiviteiten in het kader van het tweede lustrum los. Op woensdag 2 juli, zo vlak voor de zomervakantie, zet men er dan een feestelijke punt achter. Een team van zes mensen heeft de aktiviteiten voorbereid. Behalve een vol programma, werd er ook een lustrum-krant gemaakt waann op een ludieke manier verslag wordt gedaan van tien jaar De Heerd. SLOOT Zoals gezegd, gaat het feest ko mende woensdag van start. Men beperkt zich dan tot het versieren van de school, het schoolplein en het dependance-gebouw. Pas op donderdag, en wel tussen 8.30 uur en 9.00 uur, wordt het definitieve startschot gegeven. Dat heeft weer te maken met het feit dat de zesde- klassers woensdag nog verplichtin gen hebben. „De officiële start wordt een zeer ludieke aangelegenheid," zo het Arris Weerstra, voorzitter van de lustrumcommissie, tijdens een on langs gehouden persconferentie weten. Wat er precies gaat gebeu ren, wilde hij met vertellen. „Jullie komen zelf maar kijken." lachte hij tevreden. Na de opening volgt er een sport en spelmiddag. Diezelfde donder dagavond nog vindt dan het zoge naamde pieremegoggelfestijn plaats in de sloot rondom de school. De kmderen van de bovenbouw zijn daarvoor al weken bezig met het in elkaar timmeren van vaartui gen. Heel Leusden wordt opgeroe pen om getuige te zijn van dit spek takel, dat om 18.30 uur van start gaat en duurt tot ongeveer 20.00 uur. Vrijdagmiddag is het tijd voor een muzikale happening. De leer lingen van groep acht verzorgen dan een opvoering van de musical „Spoken op Gnezelsteyn". De dag erop, zaterdag 28 juni dus, bereikt het feest een hoogtepunt, 's Och tends wordt er tussen 9.45 uur en 11.00 uur een gekostumeerde op tocht gehouden. De groepen een tot en met vijf doen daaraan, mee, evenals muziekvereniging Lisidu- Tussen 16.00 uur en 19.00 uur vindt er een reünie plaats voor oud- leerlingen in de school aan de Ber- kelwijk. In verband daarmee wil de organisatie alle oud-leerlingen die deze reünie willen bezoeken, op roepen zich vooraf aan te melden. Men wil graag van tevoren weten hoeveel mensen er komen. Op maandag 30 juni gaat de hele school op reis naar een nog onbe kende bestemming. Bij terugkomst op school krijgen alle leerlingen een aardig aandenken aan dit tweede lustrum. Voor dinsdag 1 juli staan speurtochten vol verrassin gen op het programma. AFSLUITING Dan volgt op woensdagochtend 2 juli een grandioze afsluiting. Daar doet onder andere een bekende tv- man aan mee. Wie dat is, büjft nog even een verrassing. Ook wordt die ochtend de trekking van een lotenj gehouden. Tijdens de heel feest- week zijn daarvoor loten te koop. De hoofdpnjs is een fiets. Mensen van De Heerd zijn ruim een jaar bezig geweest met de or ganisatie van dit lustrumfeest. Het grootste deel van het benodigde geld kwam binnen via een loterij. Dat was overigens een succesvol initiatief: alle tweeduizend loten werden verkocht. Ook via de plaat selijke bedrijven en instellingen is veel binnengekomen. In de krant van dinsdag komen we terug op het jubileum van De Heerd. LEUSDEN - De Duitse zender te ontvangen. Deze radiozender WDR 4 is tijdelijk met via de kabel zendt gewoonlijk uit op de 88,2 MHz. Door een frequentie-wisse ling van deze zender moeten er in het Amersfoortse ontvangststation enkele technische veranderingen worden aangebracht. Over enkele weken zal de WDR 4 weer gewoon te ontvangen zijn. vanaf de speelzaal richting bos Daar aangekomen konden al lerlei spelletjes gedaan wor den. Na de gezamenlijke lunch was het tijd om de jarige kabou ter te zoeken. Via een speurtocht langs grote en kleine paddestoelen, een konijn dat worteltjes uitdeelde en een boom vol met snoep- spekjes werd Pim-Pam-Pom- metje gevonden. Nadat alle feestelijke versieringen waren aangebracht, kon er eindelijk gefeest worden. Natuurlijk stond er ook een tractatie op het programma, waarna de kin deren moe maar voldaan naar huis terugkeerden. Mede dankzij het prachtige weer was het een geslaagde feestmorgen, die bedoeld was als gezellige afsluiting van het speeljaar. In de week voor de zomervakantie, van 30 juni tot en met 5 juli, krijgen de ouders onder het genot van een kopje koffie de gelegenheid om nog wat na te praten over het voor bije speeljaar. door fan Verst eegt Maandag en dinsdag geno ten we ook in Achterveld twee tropische dagen. De temperaturen liepen op tot respectievelijk 31,8 graden op maandag, en 30,2 graden op dinsdag. In Leusden was het zelfs nog warmer: op maandag werd 32 en dinsdag 31 graden gemeten. Opvallend was - opnieuw - het verschil in neerslag tus sen Leusden, Barneveld, Amersfoort en Achterveld. Maandagavond werd in Ach terveld op twee plaatsen 0,5 en 0,8 milimeter regen geme ten. In Leusden, Barneveld en /imersioort viei eenter geen neerslag. Dinsdagavond viel koelere lucht ons land binnen. Er viel veel neerslag langs de oost grens en in het noorden. En kele gegevens: Terwolde (bij Deventer) 91,5 mm; Deventer 65 mm; Lichtenvoorde 48 mm in 65 minuten. In Achterveld en Leusden viel geen neer slag. Sommige landerijen verto nen gele plekken en de grond is op enkele plaatsen ge scheurd. Dit doet weer den ken aan de historische zo mers van 1947 en 1976. Hoe gaat het nu verder? Het is, zoals gezegd, koeler geworden, maar de zon is er iouai ui). De temperatuur is vrij aangenaam voor allerlei aktiviteiten. Naar het week einde toe wordt het weer toch onstabieler. De kans op een bui wordt dan wat groter. De temperatuur bereikt geen hoge waarden meer, zo als in het begin van deze week, maar die tropische warmte was voor velen ook niet plezierig. De maand juni heeft nu al vijf zomerse dagen opgele verd, tegen normaal vier. Bo vendien waren er van die vijf dagen twee tropisch. Nor maal hebben we recht op een halve tropische dag in juni. De eerste buit hebben we binnen, zullen we daarom maar zeggen. Leusder Kabel Krant. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubnek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeén of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75 - per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 Donderdag 19 juni 20.00 uur: Openbare vergadering van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening en de Woningstichting over de wo ningbouw in 't Ruige Veld. Plaats: de commissiekamer van het ge meentehuis. Zaterdag 21 juni 14.00 uur: Open huis bij Brezan aan de Hamersveldseweg 6. Met o.a. het Mexicaanse orkest Los Mana- chis. Zondag 22 juni 14.30 uur: Laatste Jazz sociëteit van het seizoen in De Hakhorst. Met zo'n vijftien getalenteerde jazz muzikanten. Maandag 23 juni 20.15 uur: Ledenvergadering van de PvdA in De Pepermolen op de Biezenkamp. Zaterdag 21 juni 20.00 uur: Club Escolet met Drive Inn Show in De Klaveet. Zondag 22 juni 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Maandag 23 juni 20.00 uur Volksdansen in De Moespot. Dinsdag 24 juni 09.00 uur: Welfareclub De Zonne bloem in Ons Gebouw Woensdag 25 juni 09.00 uur: Handwerkhobbyclub in De Moespot.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3