t E SVA viert jubileum op grootse wijze Dode watervogels bij gemeente melden isl De Treeklopertjes sluiten seizoen af ^vandaag in Öe leusder krant- „Vijvers niet als zwemwater gebruiken" J t a p Voorlopige opbrengst sponsorloop 12.500 gulden Bestrijding botulisme: botulisme Leusden groeit langzaam leusder krant Vrijdag musical Wegwijzer Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden mm Waarschuwing van gemeente; help mee dat te bestrijden Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie jVsschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV I pkrant DINSDAG 24 JUNI 1986 - 18e JAARGANG NO. 16 (van één onzer medewerkers) ACHTERVELD - In verband met het 40-jarig jubileum van de voetbalvereniging S.V.A. hield het bestuur afgelopen vrijdagavond een receptie in de kantine op het Kersten sportpark. Het werd een zeer gezellige en druk bezochte bijeenkomst. Reeds voor het tijdstip van de aanvang stond een rij belangstellenden buiten te wachten, waardoor de deuren eerder werden geopend dan het was gepland. Tijdens het begin van de re ceptie droeg een aantal kleine voetbalstertjes (Jolanda Koo- loos, Margreet Tessels, Anja Kerkhof en Mary Boersen) een groot bord binnen waarop lau wertakken en medailles waren bevestigd uit de begin-jaren. Deze waren in een verborgen hoekje terug gevonden. De 6- jarige Joost Tolboom overhan digde aan het bestuur een grote beker met inscriptie van de bestuurssamenstellingen uit 1934 (toen was er al een club) van de heropnchting in 1946 en het huidige bestuur. Tijdens de receptie werd het woord gevoerd door de Leus- dense wethouder G. van Wou denberg. "Ik ben blij dat ik na mens de gemeente hier mag zijn om S.V.A. met dit jubileum geluk te wensen. Reeds voor de officiële opnchting van de voetbalvereniging werd er in Achterveld gevoetbald. Uit er varing kan ik hier niet over meespreken. Bij dit jubileum mag zeker de naam van de heer Kerstens genoemd worden, de man die zich geweldig heeft in gezet om dit van de grond te krijgen." S.V.A. is een ver eniging die niet stil zit. Vanaf het begin tot heden is er steeds een geweldig fijne onderlinge samenwerking waardoor dit al les is bereikt. De gemeente zal als plaatselijke overheid jullie ondanks de moeilijke tijden blijven steunen, hierbij niet ver getend het culturele effect. Namens de gemeente wens ik jullie allen nog veel sportieve jaren, ook met dit dorp," aldus Van Woudenberg. Namens de gemeente werden vier oefen- ballen aangeboden. KNVB Tweede spreker was de heer B Kamphorst, die sprak namens de afdeling Utrecht van de KNVB. Hij bracht zijn gelukwensen over met dit jubileum:.Bij deze gelegenheid wil ik het huidige bestuur als verpersoonlijking naar voren brengen voor alle mijn hoofd leren." zei Kerstens. ,,Ik hoop dat dit lied steeds mag blijven in alle nog ko mende jaren." 20 juiu zes en veertig een datum van gewicht kreeg Achterveld zijn clubje door vrienden opgericht men bracht de bal aan het rollen bij Zieltjes op het veld de mensen kwamen kijken en schreeuwden met geweld hup RKSVA - hup RKSVA speel de bal ruet zo saai Hup RKSVA - hup RKSVA houdt de bal flink en taai zet de bal flink voor schiet hem snel nu door mooi zo gedaan. Tijdens de receptie kwam ook een groot aantal vertegenwoor digers van sportverenigingen uit omliggende gemeenten hun gelukwens aan bieden. Namens de Carnavalsver eniging gaf Pnns Theo met zijn gevolg acte de présence en bood een mooi Puup met bal aan. De Achterveldse winkeliers vereniging kwam met een en- vervolg op pagina 3 receptie van de jubilerende SVA werd druk bezocht. De 6-jange F-2pupillenvoetballer Joost Tolboom was net met groot genoeg om de grote sportbeker te overhandi gen. Pas toen zijn voetbaloefenmeester hem boven op de bestuurstafel had gezet, kon de ceremonie protocolair verder gaan. voetballers en besturen van deze vereniging voor hun ge weldige inzet vanaf het begin. Door deze geweldige inzet heeft men veel kunnen berei ken. Zeker mag ik dan hier noe men de heer Kerstens, die hier voor zeer veel heeft bijgedra gen." Kamphorst bood de bondsvlag aan en een zeer mooie klok. De derde spreker was de heer A. Kerstens, die zijn felicitaties overbracht namens de Neder landse Katholieke Sportbond. ,,Er is hier veel gepresteerd mede dank zij de geweldige onderlinge samenwerking. Men is hier ook met de jeugd veel bezig, hetgeen ik hier zelf nog heb ondervonden. Alles kon omdat men zich in Achter veld hiervoor geweldig in zette." Vervolgeijs haalde hij nog een aantal leuke Achterveldse jeugdvoetbalherinneringen op en droeg hij het eerste couplet van het eerste clublied voor. ,,Ik moest dit van mijn vader uit Tijdens de feestavond van afgelopen zaterdag was Ons Gebouw te Achterveld goed gevuld. Mest van invloed op kwaliteit grondwater in provincie Utrecht Het weer in Leusden Woningstichting wordt nauwer bij bouwbeleid betrokken Mininatuurtjes Nieuwe banden-technologie Leusdense recreëren bi) Regenboog-tennistoernooi Pagina 3 Pagina 3 Pagina 5 Pagina 5 Pagina 6 Pagina 7 Pon-merkenwedstrijd Pagina 7 LEUSDEN - In een warme periode zoals we nu meemaken, is het uitvallen van het zwembad Bavoort een extra gemis. Er wordt hard gewerkt aan de plannen voor de bouw van een nieuw zwembad, maar deze en helaas ook de volgende zomer zal Leusden het zonder zwembad moeten stellen. Het is best te begrijpen dat een Wuytierslaan 232, Amersfoort, groeiend aantal Leusdenaren - en telefoon (033) 18618. dan voor kinderen - de vijvers als - Zwembad 't Willaer, Willaerlaan, alternatief zwemwater gaan gebrui ken. Toch moet dit ten sterkste worden afgeraden. In de eerste plaats voldoet het water m de vij vers met aan de eisen die aan zwemwater worden gesteld en m de tweede plaats kunnen op de bo dem allerlei v oorwerpen liggen die gevaar voor verwonding opleve ren. Als uitwijkmogelijkheid komen de volgende zwembaden in de om geving van Leusden in aanmerking: OPENLUCHTBADEN - Bosbad Birkhoven, Barchmann LEUSDEN - Botulisme is een verlammingsziekte onder watervogels. Eenden, zwa nen, meerkoeten en andere watervogels raken onder be paalde omstandigheden be smet door een bacterie die uit eindelijk een dodelijke ver lammingsziekte via een zwaar gif veroorzaakt. Het is zeer belangrijk dat zieke óf dode vogels snel worden opge ruimd. Het gemeentebestuur van Leusden doet dan ook een beroep op de inwoners, om dode watervo gels zo snel mogelijk aan te melden bij de dienst gemeentewerken Ha- mersveldseweg 105 of telefomsch door te geven op nummer 941594. LEUSDEN - Leusden blijft groeien. In de maand april Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. zijn er 75 nieuwe inwoners bij gekomen. Dat brengt het totale aantal inwoners op 26.190. Per 1 januari waren dat er nog 26.020. De loop der bevolking over de maand april 1986 Inwonertal per 1 april 1986 26.115 Geboren 32 Overleden 9 Geboortenoverschot 23 Gevestigd 159 Vertrokken 107 Vestigingsoverschot 52 Toename toaal 75 Inwonertal per 1 mei 1986 26.190 LEUSDEN - Groep 8 van de openbare basis school De Wegwijzer voert komende vrijdag de musical 'Paniek in de luie lift' op in activitei- tencentrum De Korf aan De Smidse 1Men begint om 20.00 uur. De regie is in handen van de dames L. Hilberts en Y. Mön- king. Mevrouw A. Mey- lof heeft de algehele lei ding in handen. LEUSDEN - „Dit is een fan tastische afsluiting van ons seizoen", aldus Mieke Weghs, voorzitster van peuterspeel zaal De Treeklopertjes. Zij zei dit toen ze vorige week don derdag de stoet peuters met hun ouders richting Den Treek zag fietsen. De Treeklo pertjes hielden daar onder lei ding van hun drie leidsters een geslaagde picknick. Mieke Weghs wijst erop dat het afgelopen seizoen wel bijzonder succesvol is geweest. In apnl werd de behuizing m de Woelige Hoek te Leusden-Zuid volledig venueuwd. Nu biedt de speelzaal elke morgen onderdak aan een gioep van vijf tien tot twintig peuters. Samen leren ze daar met elkaar spelen en om gaan. Dat gebeurt onder leiding van telkens twee deskundige leidsters De meeste peuters komen voor twee ochtenden per week. „Voor kinderen vanaf ongeveer twee jaar kan dit samen zijn, nog voor de kleuterschool, heel stimulerend zijn", aldus de voorzitster. Zij is er daarom blij mee dat er dit jaar bij de Treeklopertjes geen wachtlijst meer is. Nieuwe peuters kunnen direct geplaatst worden. Zij vindt dat belangrijk. „Als een kind er aan toe is, moet het ook kunnen komen. De Treeklopertjes is de enige speelzaal in Leusden zonder een wachtlijst", zo vertelt ze enthou siast. De Treeklopertjes bestaan in de cember vijftien jaar. De speelzaal is daarmee de oudste van Leusden. „In 1971 werd deze opgericht door een particulier initiatief van enkele ouders. Nadien kwam het speel- zaalwerk in aanmerking voor subsi die. Ook de overheid zag immer het nut van het speelzaal werk in", al dus de voorzitster. Zij voegt eraan toe dat ook in de toekomst een klei ne ouder-bijdrage nodig blijft. „Zelfwerkzaamheid, zoals vanmor gen, is het beste", zo besluit ze te vreden. Scherpenzeel, telefoon 03497- 1485. - Soester Natuurbad, Van Weer den Poelmanweg 4. Soest, tele foon 02155-12156. - Henschoter Meertje. De Hey- graaff 2. Woudenberg, telefoon 03498-2919. - Zwembad Liendert (met over dekt bad), Parelhoenstraat 12, Amersfoort, telefoon 033-721918. OVERDEKTE BADEN - Sportfondsenbad, Bisschops- weg 175, Amersfoort, telefoon 033-14568. - Zwembad Hoogland, Sportlaan 15, Amersfoort, telefoon 033- 801644. - Zwembad De Slag, Zuidennslag 2, Hoevelaken, telefoon 03495- 36677. - Zwembad De Bron, J. F. Kennedy- laan 12, Woudenberg, telefoon 03498-2400. - Zwembad Veluwehal, Nieuwe Markt, Barneveld, telefoon 03420-13046. (advertentie) Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 DON BOSCO SCHOOL: experimenteren met integreren

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1