Mogelijkheid openhouden om te bouwen in westelijk deel Schoolsteeg bosjes" lexico is meer dan voetbal III Forse straf geëist voor Utrechtenaar Isl Spoiled Brats bij Rockers vandaaein_ "9e leusder krant1 i Wagenaar tijdens hoorzitting: ien spreekuur rgemeester Gespreksgroep voor ouders jonge kinderen susdense baby lelste kruiper Conferentie over filosofie en literatuur Opbrengsten collecten Oud papier- aktie 't Palet Bibliotheken in vakantie .idariteitswinkel zaterdag in Hamershof Vrijwilligers gezocht voor vakantieweek Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden rant O J Auto Vandermeer Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering •fir krant DONDERDAG 26 JUNI 1986 - 18e JAARGANG NO. 17 administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Tele* 8DU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.90 per kwartaal Uitgave BDU BV SDEN De gemeente en wil de mogelijkheid houden om in de toe huizen te bouwen in het Lijke deel van de School- K>sjes. Dat bleek afgelo- insdag uit de woorden ethouder Jan Wagenaar, i het provinciehuis te it een mondelinge toe- ig gaf op de bezwaren i gemeente Leusden in- tegen het ontwerp plan. gedeelte van de School- osjes is zeer waardevol," zo Leusdense wethouder in de nehoofdstad. Maar, zo vond hij, dat geldt niet voor het stuk langs de Hamersveldseweg. Wagenaar noemde het „nonsens" om dat deel het etiquet „waardevol" te geven. „Het uitlopen van de Schoolsteeg bosjes in wellanden vind ik niet van een groot natuurkundig belang," al dus de wethouder. Het is voor de eerste keer dat de gemeente Leusden zich duidelijk uitspreekt over de plaats waar men in de Schoolsteegbosjes eventueel in de toekomst wil gaan bouwen. Bouwen in het westeljk deel van het al veelbesproken natuurgebied be tekent niet een waardeverminde ring van het natuurgebied, zo ver klaarde Wagenaar afgelopen dins dagmiddag. In het ontwerp streekplan wordt het bouwen in de Schoolsteegbos jes tot de onmogelijkheden gere kend. In het bezwaarschrift van het college was echter een omschrij ving opgenomen, waaruit bleek dat men die optie toch wilde openhou den. De fracties van PvdA en D'66 deelden dat standpunt van de ge meente niet. HEET PUNT Het realiseren van woningbouw in de Schoolsteegbosjes is al jaren lang een heet punt van discussie. Het gebied komt overigens pas écht in aanmerking voor bebou wing nadat 't Ruige Veld en 't Vliet zijn volgebouwd. Wagenaar legde dinsdagmiddag uit waarom de gemeente daar hui zen wil wegzetten „Als 't Ruige Veld en 't Vliet vol zijn, ligt het cen trum van Leusden niet in het mid den. Bouwen in het westelijk ge deelte van de Schoolsteegbosjes maakt dan van het centrum weer een centrum." Een tweede punt dat Wagenaar aankaartte, was de terugname van het aantal hectaren in het industrie terrein De Horst. „U zegt dat eerst Amersfoort tot ontwikkeling moet komen. Dat begnjp ik niet. Waarom moet Leusden wachten tot Amers foort vol is?" aldus de Leusdense wethouder. Volgens Wagenaar is werkgele genheid met alleen een zaak van Amersfoort. „Ik verzoek u dan ook om ons in de gelegenheid te stellen werkgelegenheid naar Leusden te halen," zo zei hij. „We moeten blij zijn dat er nog bedrijven zijn die zich in Leusden willen vestigen." Tenslotte ging Wagenaar nog I even in op het sluipverkeer dat Leusden teistert. Eén der gedepu teerden stelde daar namelijk wat vragen over. Wagenaar: „We be grijpen de problematiek erg goed. Het is alleen moeilijk op te lossen. We kunnen 't verkeer wat de kor- ste weg kiest alleen tegenhouden door rigoureuze maatregelen. En daar treffen we het Leusdense ver keer zelf mee." Drukke dagen voor Klimrakkers pag. 3 Soli Deo Gloria legt de hand op oude koordocumenten pag. 5 Rolstoeltennis op toernooi LTV Leusden pag. 6 Antilopen moet keihard knokken pag. 6 Leusdens Ver-leden pag. 7 Autonieuws pag. 8 Loep op Leusden Servicepagina Film pag. 9 pag. 11 pag. 11 DOKTERSDIENST: zaterdag: teL 944223 zondag: teL 943300 SDEN - Het spreekuur van neester J. W. M. Rademaker i de penode van 7 juli tot en juli te vervallen. In dringen de gevallen kan via het secretariaat van Burgemeester en Wethouders, telefoon 941247 toestel 113, een af spraak worden gemaakt met een van de wethouders. LEUSDEN Over enkele maanden biedt de Sociaal Pe dagogische Dienst de gele genheid aan ouders en kinde ren van 0 tot 5 jaar om met elkaar in gesprek te komen. De kinderen hebben óf een vastgestelde blijvende ont wikkelingsachterstand óf een ontwikkelingsvertraging waarvan de oorzaak en het verloop nog onzeker is. De deelname aan de gespreks groep is kosteloos. Belangstellen den kunnen op 2 september deel nemen aan de ïntroductie/keruus- makingsavond van 20.00 tot 22.00 uur. Belangstelling? Wilt u dan vóór 1 1 uli aanstaande reageren bij de Sociaal Pedagogische Dienst, 't Zand 25, 3811 BG Amersfoort. Tele foon 033-720624 (Jeanne Luyten en/ of Christine Bakker-Bus; EUSDEN De tieneneenhalve maand oude baby Sanne kenes uit Leusden heeft afgelopen weekeinde 'n baby- ipwedstrijd m Mariënheim (een klem dorp bij Raalte) ge- men. Zij legde de afstand van vijftien meter in een record van 1.27.81 minuten af. De baby die op de tweede plaats ligde, deed er ruim tweeeneenhalve minuut over, nummer zelfs ruim drie minuten. >e baby-kruipwedstrijd vond plaats in het kader van een zomerfestijn in het dorpje Mariènheem. De bekende tele- a-presentator Harry Vermeegen trad daarbij op als com- itator. De ouders moesten de baby's naar de eindstreep ten, maar mochten hun nakomeling niet duwen, trekken ïtera. et succes van Sanne Bakkenes was te danken aan het je shag wat haar moeder voorhield. Sanne blijkt namelijk op zo'n pakje te zijn. Niet vanwege de rokerijen, maar jr vanwege de kleuren en het geluid dat zo'n pakje shag maken. totaal deden er negen babies tot en met 1 jaar aan de eke wedstrijd mee. Voor alle deelnemers was er een ffelbeestje. De nummers één, twee en drie kregen daar- st nog eens een mooie beker. Voor de kampioen, Sanne was er een extra prijs: een lang weekeinde in een vakan- 'ungalow voor acht personen. LEUSDEN - In een zomercursus van maandag 30 juni tot en met 4 juli vindt volgende week een conferen tie plaats op de Leusdende Interna tionale School voor Wijsbegeerte, met als onderwerp „Filosofie en Li teratuur". Tijdens de week zal een groot aantal sprekers onderwerpen be handelen als: Rilke en de fenome nologie, het moralisme van Iris Murdoch, Robert Musil als psycho loog van de emoties, en tal van an dere onderwerpen die op het stu- die-veld betrekking hebben. Aanmelding en/of meer informa tie over de cursus kan worden ver kregen bij de school, tel. (033- 15020. LEUSDEN - De collecte van het Astmafonds heeft in Leusden een bedrag opgebracht van 7.665,18 in Leusden-Centrum en 1.183,72 in Leusden-Zuid. De opbrengst van de Rode Kruis-collecte 1986 lever de in de gemeente Leusden een bedrag van 12 408,60 op. (1985: 11.700,-.) LEUSDEN Komende maandag kan men voor de laatste keer dit seizoen zijn of haar oud papier kwijt in de container bij basisschool 't Pa let aan de Willem de Zwijgerlaan m Leusden-Zuid. Men kan er de hele dag terecht. LEUSDEN De bibliotheken in Leusden zijn tijdens de zomervakantie slechts beperkt open. In de periode van maan dag 7 juli tot en met vnjdag 1 augustus is de bibliotheek in Leusden-Centrum op maandag en donderdag gesloten. De bieb in Leusden-Zuid is van maandag 7 juli tot en met 15 augustus dicht op dinsdag en donderdag. LEUSDEN - Wegens een veertigtal inbraken in onder andere Leusden, Amersfoort en Harderwijk eiste de procu reur-generaal bij het Amster dams gerechtshof, mr. L. de Beaufort, maandag een ge vangenisstraf van twintig maanden tegen een 21-jarige inwoner van Utrecht. De Utrechtse rechtbank had de man tot vijftien maanden ver oordeeld. Tussen juli en november 1985 trok de verdachte met een vriend de provmcie in. Zo'n of drie per week deden zij een kleinere stad IJSDEN - Deze maand zit- eel Leusdenaren aan de gekluisterd voor het we- ampioenschap voetbal, oor de tweede keer in co wordt gehouden. Mexico zelf zullen tele- rijkers niet veel wijzer en. ereen die meer over dit 'ontwikkeld land wil we- :an zaterdag 28 juni van 10.00 uur tot 16.00 uur bij de kraam van de Solidariteits- winkel in de Hamershof. Kenmerken van onderontwikke ling zijn armoede, honger, grote werkloosheid, ongelijke verdeling van de rijkdom en grote economi sche afhankelijkheid van de grote mogendheden. Ai deze kenmerken zijn op Mexico van toepassing. Door op grote schaal exportpro- dukten te produceren wordt het ba sisvoedsel voor het Mexicaanse Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- nilieberichten en losse advertenties 43 cent per mm kontrakten belangrijke korting isderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) ;se nummers: 75 cent per stuk. ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage van 9 00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend 5rdags gesloten. volk op een laag peil gezet. Om de vervangende importprodukten te kopen zijn de salarissen met toerei kend. Dus: honger, armoede, werk loosheid. Door al deze omstandigheden le ven de meeste Mexicanen noodge dwongen van dag tot dag. Vele boerengezinnen verbouwen aller lei groenten en vruchten die in de stad verkocht worden. Zestig pro cent van de vrouwen houden klein vee of gaan werken in de huishou ding bij mensen in de stad. Ze be ginnen daar vaak op 12-jarige leef tijd mee. De behandeling is meestal slecht, het loon laag (de helft van het minimumloon). Mannen trek ken vaak weg om elders geld te verdienen. In het oogstseizoen gaan zij naar de grote ïmgatiedis- tricten in het noorden van Mexico. Velen (ongeveer 2 miljoen) gaan zelfs naar de VS om daar werk te zoeken. SAM Als antwoord op de voedselcrisis werd het Mexicaanse voedingssys teem de Sam (Sistema Alimantario Mexicano) opgezet. De SAM be staat uit een aantal maatregelen dat ervoor moet zorgen dat Mexico weer zelfvoorzienend wordt wat voedsel betreft. Vooral de traditionele, klein schalige landbouw krijgt daarbij speciale aandacht in de vorm van kortingen op kunstmest, goedko pere kredieten, stijgmg van de garantieprijzen van basisvoedsel gewassen. De S.O.S.-wereldhandel heeft een contract met een kleinschalige organisatie in de stad Morelia. Deze organisatie produceert aardewerk, houtsnijwerk, vlechtwerk en hand werk voor de verkoop. Op deze manier probeert zij enige financiële veiligheid te krijgen. Het doel van de organisatie is tevens: bestrijding van werkloosheid ter plaatse, ver hoging van inkomens en de trek naar de stad tegen te gaan. Door hun produkten hier in Leus den te verkopen, wil de solidan- teitswinkel solidair zijn met deze mexicanen die zelf het initiatief na men te bouwen aan een menswaar diger bestaan. „Zaterdag 28 juni kunt u uw steentje bijdragen door de kraam m de Hamershof te be zoeken," aldus de Solidariteitswin- kel. LEUSDEN - De band Spoüed Brats geeft zaterdagavond een concert in het Rocker's Clubhuis aan de Valleilaan 6. Het optreden begint om 21.30 uur. De toegang is gratis. Spoiled Brats speelt eigentijdse rock muziek van eigen hand. De drie man sterke formatie heeft al een aardige naam verworven in Amersfoort en omstreken met de oude bezetting. Komende zaterdag is de band in nieuwe samenstelling te zien en te beluisteren: Herman Hazebroek, Ronald Willemse en Peter van de Kletesteeg. (advertentie) Auto Vandermeer, het meest vertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion Een dikke 120 vertrouwde, doorgemeten, gecontroleerde, glanzende A-1 occasions staan te popelen in de showroom van Auto Vandermeer. En wij staan ijzersterk garant voor deze „luxe" gebruikte wagens. Boven dien staan élle Ford-modellen in onze show room voor u klaar. De Fiesta, de Escort, de Orion, de Siërra, natuurlijk de Scorpio en niet te vergeten... de nieuwe Ford Transit bestelwagen" U kunt naar hartelust kijker., voelen, zitten, rijden, kortom: uitproberen Reden genoeg om eens bij ons langs te I komen. I AL MEER DAN 10 JAAR UW VER7 Fluorweg 49-51 - Amersfoort Tel 033-15548 VERTROUWEN WAARD Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. aan waarvan zij wisten dat zij er nieuwbouwwoningen konden ver wachten. De mededader van de Utrechter, die een straf van twee jaar uitzit, forceerde via een boven licht de toegang tot zo'n woning door met een touw de hendel van het raam omhoog te trekken. De procureur-generaal wees er op, dat de verdachte m die paar maanden 120.000 gulden had buit gemaakt. Zijn kameraad kwam met twee ton weg. Mr. De Beaufort nam het de Utrechter vooral kwalijk dat hij steeds woningen koos om zijn slag te slaan en dan met name in kleine provinciesteden in Utrecht en Gelderland. Mr De Beaufort: „Als je in am- sterdam woont, weet je dat je auto kan worden opgengebroken. Ik zou bijna zeggen dat je daaraan ge wend raakt. Maar m Leusden wo nen mensen voor hun rust." Uitspraak op 3 juli. LEUSDEN Evenals voor gaande jaren organiseren De Til en Blijhof wederom een kinder vakantieweek voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Deze vindt plaats op 12, 13 en 14 augustus. Om alles ook organisatorisch rond te krijgen zoekt men nog vrij willigers. Geïnteresseerden kun nen zich aanmelden bij Marian Vos (telefoon 033-947979), De Til (tele foon 033-941826), Anita Voorburg (telefoon 033-944642) of bij Antoi nette van Rhee (telefoon 033- 943553). OUD ZEER WONINGSTICHTING: wordt de Vijf Vinger Theorie ook al gebruikt bij het aanvragen van woning wetwoningen

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1