rukke dagen voor Eüimrakkers zakelijkheden Geluidswal nadert voltooiing Brezan in Leusden H Visser Visser LEUSDEN Van de Belt BV verhuisd leusder krant; Raad Leusden vergadert Ouderwetse zomer? bokaal Suzanne Jeulink de gelukkige HOE WORDT HET WEER IN LEUSDEN? "71 JidLEUSDER 1 □□KABEL KRANTÜ Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. mekinclegemeente/ Leusden Achterveld DONDERDAG 26 JUNI 1986 plaatselijk nieuws (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Overal nadert het einde van het schooljaar. Voor eerlingen, hun ouders en personeel een drukke tijd. Allerlei aatste indrukken voor de eindrapportage worden verzameld door ijverige leraren en leraressen. Iedereen is blij, dat het erste jaar basisschool achter de rug is. Behalve een groot iantal vernieuwingen als het verplicht invoeren van medezeg genschapsraden, het realiseren van schoolwerkplannen en ac- iviteitenplannen is er toch een aantal dingen ongewijzigd ge lieven. FEESTDAG Zo gingen de leerlingen van oep 8 van de r.k. basisschool üimrakker onlangs op school- camp. Als begeleiders gingen mee ie directeur van de basisschool, de leer R. A. M. van den Hurk en twee mders, de dames A. Zwanenburg »n M. Kommeren. Met de voorbe reiding is men zo'n twee maanden ezig geweest. Als tijdelijk adres van groep 8 joldt De Grote Bunte in Nunspeet. )esgevraagd deelt de heer Van len Hurk mee, dat men dit jaar be- vust gekozen heeft voor een ande- lokatie voor het schoolwerk- camp: Nunspeet is wat centraler jelegen in de onmiddellijke nabij- leid van historische plaatsjes als llburg, terwijl men wat zuidelijker >os tot zijn beschikking heeft en wat noordelijker het Veluwerand- neer. Behalve een bijdrage van de ou ters van tachtig gulden werd een in ander mogelijk gemaakt door ubsidies van de ouderraad van de chool, alsmede van de Stichting iatholiek Onderwijs Leusden. Rogier Rijkers, leerling van [roep acht en derhalve schoolver- ater, noteert voor ons: IETSGROEPEN „Woensdag 18 juni, 's morgens roeg om 08.15 uur moest iedereen ich bepakt en bezakt op school levinden. Dat waren we dan ook. De heer R. van den Hurk had ons m fietsgroepen verdeeld, zodat het fietsen veilig en makkelijk zou gaan. Om 08.30 uur vertrok de eer ste groep, nagewuifd door ouders". Twee leerlingen hadden wel bij zonder veel pech: Wim Voskuilen was met in staat om te fietsen: zijn arm was gebroken. Hij werd gerief lijk per auto naar het kamp ge bracht Alexander Blom stond zijn klasgenoten met een bleek gezicht uit te zwaaien: hij was de nacht er voor ziek geworden en zou zich pas een dag later bij het gezelschap kunnen voegen. Wij volgen weer de notities van Rogier Rijkers: „Om ongeveer 11.30 uur waren we op onze bestemming. Om 12.00 uur nuttigden wij onze meegebrachte lunch; daarna kon den wij ons kamphuis bekijken en onze kamertjes inrichten. Beneden was een grote zaal met biljart voor gezamenlijke bezigheden. Om 13.00 uur moesten we beneden aan treden voor een speurtocht. Het spoor bestond uit gele draadjes en ondertussen moesten we de aan de boom gepnkte opdrachten uitvoe ren. Na ongeveer twee uur moesten we op een speelweide in onze groepen een kamplied maken. Toen we het lied af hadden, ver volgden we onze weg". LEKKER Over het eten was men blijkbaar dik tevreden: lekker en ook uitge breid. Nog een aantal hoogtepunten uit het verslag van Rogier Rijkers: een bezoek aan Elburg (door de ver slaggever omschreven als rustiek) waar onder andere een bezoek werd gebracht aan de oudste „touwtrekkerij" van Nederland; een rondvaart op het Veluwerand- meer was zonder meer een gewel dige ervanng. Opmerking in het verslag: „We bekeken de mooie jachten en treiterden de surfers". Op de tweede avond kwam een delegatie van ouderraad, mede zeggenschapsraad en personeel op bezoek. Zij werden door de kampleiding mgezet bij een hand- tekeningenspel: ze hadden zich overal verstopt; de schoolverlaters moesten zoveel mogelijk bezoe kers weten op te sporen en om hun handtekening vragen. Wie de meeste signaturen had verzameld, had gewonnen. Hierna werd er een bonte avond gehouden. Zwemmen en een heuse disco maakten voorts nog deel uit van het programma. Op vrijdag 20 juni ging men 's middags weer richting huis. Ondertussen konden de leerlin gen van groep 7 kennis maken met de oude geschiedenis van de stad Amersfoort. Met de moeders Ma rieke Hobbs en Mieke Morsink en leraar Jaap Riewald werd de Stads wandeling van Museum Flehite ge maakt. Allerlei vragen moesten worden beantwoord door de zevende- groepers. Tijdens de tocht werd getrakteerd op limonade en ijs, wat gezien de hoge temperaturen geen overbodige luxe was. Tot slot werd een bezoek gebracht aan Museum Flehite, waar alles met grote inte resse bekeken werd door de jonge historici. Terwijl u dit in de krant leest, heeft de Klimrakkerschool een feestdag. Maandenlang is de bui- tendagcommissie van de school, dit jaar bestaande uit de dames Marij ke van de Bremer, Mieke Morsink, Trees Verbeek en Agnes Zwanen burg alsook de heer Gerard Bos, bezig geweest met de voorberei ding van dit spektakel. Via een uit voerige route door de Wetering, waarbij de leerlingen van de bo venbouw ingedeeld waren in groe pen die naar allerlei sprookjesfigu ren genoemd waren, moest men 's morgens middels allerlei opdrach ten speuren naar kabouters. Boven dien luidde de eerste opdracht een moderne versie te maken van het sprookje, waarvan de groepsnaam de aanduiding was. De groepen 1 tot en met 4 benut ten m de ochtend letterlijk iedere ruimte in het gebouw van de school en het terrein er om heen om zich te vermaken met liefst veertien spel letjes, die allemaal de naam van een sprookje hadden gekregen. Tussen kwart over twaalf en éen uur werd er gepauseerd voor eten. Een blik op het boodschappenlijst je van de buitendagcommissie doet ons raden, wat er op het menu stond: diverse broodsoorten, kaas, gekookte worst, jam, pindakaas, appelstroop, melk, chocomel, mar garine, appels, sinaasappels, ont bijtkoek, pannekoekmeel, poeder suiker, ijs, koffie enzovoorts. Voor de middag stond op het programma een videoshow voor de bovenbouwers, terwijl de onder bouw kon kijken naar een film. In de avonduren vindt er nog een ontspannen samenzijn plaats van de leden van ouderraad, medezeg genschapsraad en personeel. Een barbecue is de hoofdmoot voor de ze gezellige happening die traditio neel door de ouderraad jaarlijks georganiseerd wordt, telkens in een andere vorm. De doelstelling van deze avond is om al die ouders te bedanken, die zich het hele jaar belangeloos heb ben ingezet voor het schoolleven. Alsof dat nog niet genoeg is, vindt er op maandag 30 juni een afscheidsavond plaats, geheel ver zorgd door de schoolverlaters. LEUSDEN - De veelbesproken geluidsmuur langs de Groene Zoom nadert zijn voltooiing. Afgelopen dinsdag werd het tweede gedeelte van deze geluidwerende wal geplaatst. Nu maar hopen, dat het bouwwerkje straks ook zijn nut heeft. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag opende de nieuwe, Leusden- vestiging van Brezan haar deuren. Het bedrijf, gespeciali- leerd in auto-materialen, is gevestigd aan de Hamersveldse- iveg 6. Het is de vierentwintigste vestiging van Brezan in ons and. De opening werd opgeluisterd door een Mexicaans or- cest, „Los Mariachis". Brezan is een bedrijf, dat zich al sinds 1928 bezighoudt met automa terialen. In de loop der tijd heeft men zich vooral gespecialiseerd in de zogenaamde „fast moving parts", zoals schokdempers, ruite- wisserbladen, remvoeringen, ac cu's, bougies, uitlaten, kontaktpun- ten, en olie- en luchtfilters. Maar naast dat assortiment biedt i Brezan ook accessoires zoals ra dio's, spiegels, imperiaals en een grote sortering handgereedschap pen. Ook op het leveringsprogram ma staan hulpartikelen zoals moto rolie, anti-vries, accu-laders en al lerlei onderhoudsprodukten. Het hoofdkantoor van Brezan is gevestigd in Barneveld. Daar is ook het centraal magazijn gevestigd, van waaruit men de verkooppunten in het land bevoorraadt. In Leusden is bedrijfsleider de heer T. van Daal. Het telefoonnummer van het ver kooppunt in Leusden is (033)- 948852. De openingstijden zijn: maandag van 13.30 tot 18.00 uur; dinsdag tot en met vnjdag van 08.30 tot 18.00 uur, vrijdagavond koop avond tot 21.00 uur; en zaterdags van 09.00 tot 16.00 uur. LEUSDEN De bouwonderne ming T. J. van de Belt Leusden B.V. is verhuisd. Met ingang van 23 juni zit het bednjf aan de Burgemeester de Beaufortweg 25, 3833 AD Leusden-Centrum. Het telefoon nummer is 033-942052. )e opening van Brezan aan de Hamersveldseweg werd opgeluisterd net een muzikaal optreden van een Mexicaans orkest: „Los Mariachis" Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktiej Redaktle-secretariaat: Mia Veen. Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 65,60 per jaar, 33,30 per half jaar. 16,90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Ook bij kapsalon Gironde viel er op de braderie van De Biezenkamp iets te winnen, namelijk een permanent. Slechts het trekken van een enveloppe was al voldoende om kans te maken op een kappers bon. Suzanne Jeulink was de gelukkige die uit handen van één van de kapsters de prijs in ontvangst kon nemen. (advertentie) Zon, regen, onweer, storm, hagel, mist of sneeuw: KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriek LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op KANAAL 4! LEUSDEN - Het duo Visser Visser opende zaterdag jongsleden hun nieuwe garage aan de Klepelhoek in Leusden. De be langst elhng, zo blijkt ook op bovenstaand plaatje, was groot. Het geduld ook overigens. De parachutisten die om 15.00 uur met de sleutel zouden landenlieten name lijk op zich wachten. Ruim een halfuur later was het dan toch zover en kon de opening alsnog plaatsvmden. Voor wie de krant van vorige week donderdag niet gelezen heeft: het duo Visser Visser is gespecialiseerd in Volvo's, maar ieder ander type auto wordt natuurlijk ook graag „behan deld". LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden houdt vanavond een openbare vergadering in de raads zaal van het gemeentehuis aan 't Erf 1 te Leusden-Centrum. Deze begmt om 20.00 uur Op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening; 2. Mededelingen; 3. Notulen; 4. Ingekomen stukken; 5. Aanwijzing vijfde lid Gewest raad; 6. Inspraakverordening; 7. Aanvraag ex artikel 74 WBO ten behoeve van Protestants Christelij ke basisschool „De Vallei" (rubber tegels); 8. Aanvraag ex artikel 74 WBO ten behoeve van Protestants Christelij ke basisschool „De Brink" (tapijt in 4 lokalen); 9. Aanvraag ex artikel 74 WBO ten behoeve van Protestants Christelij ke basisschool „De Holm" (stencil- inbrander); 10. Aanvragen ex artikel 74 WBO ten behoeve van Protestants Christelijke basisscholen „De Holm" en „De Groenhoist" (diverse aanschaffingen en voorzieningen); 11. Beschikbaarstelling krediet ex artikel 74 WBO ten behoeve van de Gereformeerde basisschool (tech nisch onderhoud c.v.-installatie); 12. Uitbreiding Gereformeerde ba sisschool te Leusden-Centrum met één lokaal; 13. Invoering van de computer op de basisschool; 14. Vaststelling huisvestingsover zicht basischolen 1987 t/m 1990; 15. Eenmalig stimuleringssubsidie Schaakvereniging; 16. Subsidie jeugd- en jongeren- club „JUID", 17. Tijdelijke verhuur gebouw „De Sprinkplank"; 18. Renovatie dak gymnastieklo kaal Asschatterweg; 19. Reparatie neten dak biblio theek „Nieuw Langenbeek"; 20. Overeenkomst tot huur en ver huur activiteitencentrum „De Korf'; 21. KRedietverlening ten behoeve van aansluitingen op de CAI; 22. Voorbereidingsbesluit Hessen weg 95; 23. Voorbereidmgsbesluit Paar- denmaat; 24. Voorbereidingsbesluit Ha- mersveld; 25. Voorbereidingsbesluit m ver band met uitbreiding rooms katho lieke begraafplaats Leusden (plan Rozenboom); 26. Voorbereidingsbesluit perceel Klettersteeg (D 3241); 27. Gewijzigde Wet op de Ruimte lijke Ordening/procedure bij toe passing artikel 19; 28. Verkoop grond in het plan Pnn- cenhof; 29 Vaststelling „Lozingsverorde ning nolenng gemeente Leusden"; 30. Aanschaf grasveegmachine en bladblazer; 31. Nieuwbouw zwembad „Ba- voort; 32. Toepassmg artikel 19 WRO in verband met nieuwbouw zwembad „Bavoort"; 33. Kwestie Fousert, Achterveld; 34. Benoeming commissie Perso neelszaken, 35. Verzoek om planschade ex ar tikel 49 WRO J. J. Kool (onder voor behoud); 36. Rondvraag; 37. Sluiting. Maandagavond is er dan eindelijk weer eens wat re gen gevallen. De metingen op dinsdagochtend gaven de volgende resultaten: Achter veld 3,6 milimeter, Leusden 4,5 milimeter, Barneveld 2,8 milimeter en Amersfoort 4,0 milimeter. Ook werd er, zij het beperkt, onweer waarge nomen. De temperatuur ging een flink eind naar beneden. De inzinking duurde kort. Woensdag was er alweer mooi zomerweer, na opnieuw een uitbreiding van het hoge- drukgebied vanuit Scandina vië. Dit proces wist erop, dat de natuur niet van plan is om op een ander weertype over te schakelen. Oceaandepressies blijven buiten spel. Dat is een beeld wat niet past bij wisselvalli ge zomers. Het is overigens opvallend, dat de zomerdoor- braak op een belangrijk mo ment in juni plaatsvond. In het weerbeeld treedt vaak een persistentie op, dat wil zeggen dat een eenmaal radicaal ingezet weertype vaak langdurig kan zijn. Zie bijvoorbeeld februari 1986. In het verleden gebeurde dat ook in ouderwetse zomers. Maar of dat dit jaar ook het geval zal zijn, moeten de maanden juli en augustus be wijzen. Voorlopig blijven in ieder geval de laatste juni-dagen fraai zomerweer opleveren. Voor het weekeinde zijn de verwachtingen gunstig. En dat komt goed uit voor aller lei buiten-aktiviteiten. Voor de watersporters: de ver wachte windrichting is Noordoost en bedraagt waar schijnlijk een kracht van 4. De temperatuur mag er trouwens ook zijn. Deze schommelt rond de 25 graden of misschien zelfs nog hoger. Nog even terug in de tijd: in 1947 was er in de periode van 25 tot en 29 juni sprake van een hittegolf. Er waren toen vijf tropische dagen achter elkaar met als maximum tem peratuur 33,0 graden in De Bilt. Een voorbeeldje van hoe raar het kan gaan met het weer in ons land. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aküviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag- en aanbod-rubneken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. TeL 033-941495. Van harte! Dagelijks fehcitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren. Tanef: eerste twee regels 12,-per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. Donderdag 26 juni 20.00 uur: Openbare raadsverga dering in de raadszaal van het ge meentehuis aan 't Erf 1 te Leusden- Centrum Vrijdag 27 juni 20.00 uur: Musical-uitvoenng van leerlingen van De Wegwijzer in de Korf aan De Smidse 1 20.00 uur: Musical-uitvoenng van leerlingen van 't Palet in de hal van de school van de Willem de Zwij gerlaan te Leusden-Zuid. 20.00 uur: Eind-uitvoering van leerlingen van de muziekschool in de St. Josephkerk aan de Hamers veldseweg. Zaterdag 28 juni 10.00 uur: Solidariteitswinkel in De Hamershof met stand. Thema: Mexico, met alleen voetbaL 11.00 uur: Kindermarkt m De Til aan de Hamersveldseweg 30 16.00 uur: Reünie van De Heerd in het schoolgebouw aan de Berkel- wijk 33. 21.30 uur: Optreden van de band Spoiled Brats in het Rockers Club huis. Zondag 29 juni 13.00 uur: Start puzzelrit van Oranje Vereniging Leusden bij De Til aan de Hamersveldseweg. 14.00 uur: Demonstratie rolstoel- tennis tijdens LTV Leusden toer nooi. Zaterdag 28 juni 14.00 uur: Afsluiting SVA-jubileum- aktiviteiten voor de jeugd in Ons Gebouw. 20.00 uur: Veromca Top 40-Dnve Inn Show in De Klaveet. Zondag 29 juni 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Dinsdag 1 juli 09.00 uur:Welfareclub De Zonne bloem in Ons Gebouw

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3