Rolstoeltennis op toernooi LTV Leusden Zesde Kring-zeskamp van KPJ geslaagd Leos wil verwachte afbraak tegengaan Antilopen moet keihard knokken Toertocht Blom+2 zit erop Zondag demonstratie op baan 1: Toernooi LTV Leusden start zaterdag VERGROTEN? Dinsdag ledenvergadering: Samenstelling promotieklasse bekend: LEUSDER KRANT DONDERDAG 26 JUNI 1986 LEUSDEN - Van 28 juni tot en met 6 juli staat een van de belangrijkste evenementen op de tenniskalender van de LTV Leusden op het programma. Zoals elk jaar zal de vereniging ook dit jaar weer gastheer zijn van veel tennis- sers(sters) uit wijde omgeving. En zoals altijd doet de toernooicommissie, onderleiding van Ferry van Uffelen en onder supervisie van bondsgedelegeerde Chris Rekké, haar best alles gladjes te laten verlopen. Tijdens de gehele toernooiweek wordt ook de inwendige mens niet vergeten. Voor een gezellig samenzijn langs de baan staat de kanti- nedienst gereed. Tijdens dit Open Toernooi zal op zondag 29 juni een demonstratie rolstoeltennis worden gegeven door de Nederlandse wereldkam pioene Chantal Vandierendonck en Bob van den Broek, behorende tot de top tien van de wereldrang lijst bij de heren. De demonstratie zal plaatsvinden op baan 1 van 14.00 tot 15.00 uur. In Nederland wordt pas sedert 1983 rolstoeltennis gespeeld. Op het revalidatiecentrum De Hoog straat in leersum begonnen Chantal Vandierendonck en Frank van Bu ren deze sport seneus te beoefe nen. Veel informatie over de moge lijkheden van tennis voor rolstoe lers kwam uit de Veerugde Staten, waar men al langer bezig was. In Nederland zijn het vooral Bob van de Broek, voormalig rolstoelbas ketbalspeler, en tennisleraar Mar cel Dijkman die het rolstoeltennis sterk hebben gepropageerd. In Eu ropa was Frankrijk het eerste land en hiervandaan ontving Chantal Vandierendonck veel praktische in formatie. Veel valide tennissers hebben aanvankelijk wat vreemd tegen de ze tak van de tennissport aangeke ken. Met name was men beducht voor beschadigingen aan de gra- velbanen. In samenwerking met TNO, de Nederlande Sportfedera tie, de Nederlandse Invaliden Sportbond en de KNLTB is in 1984 en 1985 onderzoek gedaan naar de invloed van rolstoeltennis op gra- velbanen. De uitslag van deze on derzoeken wees uit dat de banen van het spel niet extra te lijden had den. ENTHOUSIASME Gezien het enthousiasme van de mensen die ermee bezig waren en de grotere bekendheid die rol stoeltennis langzamerhand kreeg, is het niet verwonderlijk dat het spel steeds meer beoefenaars telt. Toernooien worden georgani seerd, vaak met internationale deelname en organisatoren en toe schouwers raken onder de indruk Chantal met haar vriend en trainer Fred Marx. van de geleverde prestaties. Een speler uit de wereldtop zou in de normale Nederlandse kompetitie op C-mveau voor iedere valide ten nisser een geduchte tegenstander zijn. In 1985 is de Europese Rolstoel tennis Federatie opgencht. Aange sloten landen zijn: Frankrijk, Enge land, West-Duitsland, Israël, Ne derland, Noorwegen, Oostenrijk, Zweden en Denemarken Sinds be gin maart 1986 is het rolstoeltennis een officiële afdeling van de NIS. Er is een bestuur gevormd, waarin de betrokken organisaties vertegen woordigd zijn. En wel: de direkteu- ren van tennisparken, de Stichting Rolstoeltennis Nederland, de Ver eniging van Nederlandse Tennisle- raren (VNT) en de tennisbond (KNLTB). De afdeling staat onder voorzitterschap van Dick van Rijn, die namens de NIS nauw betrokken is geweest bij het onder één para plu brengen van de verschillende organisaties. Hij is zeer tevreden over het resultaat, juist vanwege het brede draagvlak en de direkte koppeling met de validen-sportwe reld. Het zou een voorbeeld moeten zijn voor de gehele NIS. In steeds meer plaatsen in Ne derland is het voorstoeltennissers mogelijk les te nemen, maar het be langrijkste centrum is Zoetermeer. Een staf van enthousiaste tennisle- raren is daar wekelijks mee aan de gang. Op zaterdagen van 17.00 uur tot 19.00 uur is de hal in Zoetermeer beschikbaar. Men begon met drie deelnemers, nu zijn het er al veer tien. Inlichtingen kunt u inwinnen bij de trainers: John Noakes, tel. 079-511469 en Jules Vandieren donck, telefoon 01736-3861. De spelregels van rolstoeltennis zijn in grote lijnen identiek aan die van het gewone tennis. De belang rijkste afwijking hiervan wordt ge vormd door de regels dat de bal twee keer mag stuiten, waarvan de eerste maal uiteraard binnen de lij nen. Het zal duidelijk zijn dat hier door de speler wat meer tijd heeft bij de bal te geraken. Het spel wordt hoofdzakelijk van achter uit het veld gespeeld, daar men an ders al te gemakkelijk een prooi zou worden van de lobs van de te genstander. PARIJS Chantal Vandierendonck is 21 jaar en studeert farmacie in Leiden. Zij zegt aanvankelijk niets m rol stoeltennis te hebben gezien, maar toen zij eenmaal m Parijs was wezen kijken, is ze erg enthousiast gewor den. Dit bezoek vond nog slechts 2Vz jaar geleden plaats en nu al is zij door intensieve training de beste speelster ter wereld geworden. In 1985 won zij in Californië het offi cieuze wereldkampioenschap rol stoeltennis, zowel in het enkel- als in het dubbelspel. Haar trainer John Noakes dicht haar dezelfde kwali teiten toe als aan Martina Navratilo- va; een echte winnaarsmentaliteit. Chantal heeft het voordeel van een uitgebreid slagenrepertoire en een geweldige techniek, te danken aan het feit dat vóór haar handicap, tengevolge van een auto-ongeval, reeds een zeer verdienstelijk B- speelster was. Haar zwakke punt in het rolstoeltennis is het rijden in de stoel, maar er wordt hard aan ge werkt ook dat te verbeteren. Op het wereldkampioenschap in Amerika waren ongeveer 300 deel nemers, waaronder 60 dames. Bij de heren was er een Open Klasse, een B-, C- en D-klasse, zodat iedere deelnemer op zijn eigen niveau kon meedoen. Bij de dames was er al leen een Open- en een Begin nersklasse. In Amerika spelen de dames een eigen kompetitie, in Ne derland doen zij mee met de heren. Chantal speelt in Pijnacker en traint hoofdzakelijk met validen. LTV LEUSDEN Charlotte (9 jaar) is het eerste in valide lid van LTV Leusden en wordt getraind door Jaap van Pelt. Om te kunnen meevoelen hoe het is om vanuit een rolstoel te moeten tennissen, is Jaap er zelf in gaan zitten en het viel hem niet mee. Te meer bewondering heeft hij voor Charlotte die het erg goed doet en er bijzonder veel plezier aan be leeft. Wellicht zijn er in de nabije omgeving meer mensen die een dergelijke training zouden willen volgen, of althans meer informatie over de mogelijkheden in Leusden willen hebben. Inlichtingen worden graag verstrekt door Jos van Maris- sing, telefoon 944306. Het rolstoeltennis is in Nederland bij veel mensen nog onbekend, maar maakt een enorme groei door. Ook Leusden lijkt voor rol stoeltennissers een geschikte loka- tie: veel banen en een tennishal. Het initiatief van de vereniging verdient belangstelling. Naast een demon stratie door Chantal Vandieren donck en Bob van den Broek, wordt er zondag ook getoond dat het spel heel goed samen met valide tennis sers gespeeld kan worden. Chan- tals trainer, Fred Marx, die tevens de toelichtingen voor zijn rekening neemt, en Jaap van Pelt zullen sa men met Chantal en Bob een soort dubbelspel laten zien. De organisa tie hoopt velen te zien langs de baan op zondag 29 juni te 14.00 uur. LEUSDEN - Zaterdag 28 juni begint op het Valleipark van LTV Leusden het open toernooi voor C- en D-spelers. Hoewel de inschrijving wat lager is dan in het verleden, telt het pro gramma nog zo'n 300 partijen. De hele week zal er dan ook volop getennist worden op de banen van LTV Leusden. Ie dere avond zullen de banen bezet zijn, terwijl ook voor een aantal door-de-weekse middagen wedstrijden staan ge pland. De heren Klinkenberg en Bakker zijn favoriet voor de titels in de C-klasse bij de hren en Liset Schoemaker bij de dames. In de D-klasse lijkt Leusdensi Jacqueline Goedhard hoge ogen te gaan gooien. ACHTERVELD - Zondag hield de KPJ DE Kring zes kamp. De organisatie was dit maal in handen van de Ach- terveldse KPJ. De zeskamp, die werd gehouden aan de Ruurd Visserstraat, bestona uit zes onderdelen. Deelne mers waren Hoogland met 3 ploegen, Eemnes met twee ploegen en Achterveld met drie ploegen. Elke deelne mende ploeg bestond uit zes spelers. Gestart werd mer met het glij- baanspel. Op een met groene •'leep glad gemaakte baan stonden zeven pionnen. De spelers moesten zich in een fietsband vastmaken aan een boom en dan proberen zoveel mo gelijk pionnen omver te werpen. Het tweede spel was het waterspel waarbij zoveel mogelijk water van de ene zijde naar de andere zijde moest worden gebracht, Dat moest gebeuren in tien minuten. De strandballenrace moest in de kortst mogelijke tijd worden vol bracht via een hindernisaan. Het bibber-zenuwenspel was een zeer spannend spel. Zo snel mogelijk moest men een in het model van een sjofel gebouwde ijzeren draad met een ijzeren oog de draad van de ene zijde naar de andere afleg gen zonder dat de draad werd ge raakt. HILARITEIT Het spijker in een fles brengen moest ook in de kortst mogelijke tijd gebeuren. Dit spel leverde bij de omstanders geweldige hilariteit op. Het laatste spel, de tonnenrace, kostte de deelnemers veel energie. Ook hier ging het weer om de snel ste tijd. Buiten de zes spelen moest ook nog worden deelgenomen aan het rodedraad-spel. De spelers moes ten eerst onder een zeil door krui pen. Daarna tien maal rond een paaltje lopen zonder dat paaltje los te laten. Als slot mocht men drie pogingen doen om een bal door een poortje te schieten. Elke misser leverde een aantal strafseconden op. Het werd een leuk en gezellig evenement waarvan zowel de deel nemers als de belangstellenden erg genoten. Er werd dan ook veel afgelachen. Na afloop van de zes kamp konden de prijswinnaars worden bekendgemaakt: 1. Ploeg 1 uit Achterveld; 2. ploeg 2 uit Achter veld; 3. een ploeg uit Hoogland. SLUITING Zondagavond hield de Achter- veldse KPJ hun sluitingsavond van het seizoen in de vorm van een heel gezellige barbecue op het terrein van de familie W. Ossendrijver aan de Hessenweg. Ruim 130 KPJ-ers waren deze avond aanwezig. Tij dens het nuttigen van het eten kon men zich ook nog verpozen met een gezellig dansje. De muziek werd deze avond ver zorgd door de Discotheek Van Loon uit Amersfoort. Dankzij de ge weldige medewerking van de fami lie Ossendrijver en het zeer mooie weer werd het een afsluiting van het seizoen die met vlug vergeten zal worden. In verband met het uitwisselings programma gaat de Achterveldse KPJ op 4, 5 en 6 juli een bezoek brengen aan de K.P.J. afdeling uit Raalte. (advertentie) VERKLBNEN? Op A3- of A4-formaat? Een snelle fotokopieer- service legen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur, LEUSDEN - Dinsdag 1 juli houdt volleybalvereniging Leos de algemene ledenver gadering in de schuur van de Hakhorst. Belangrijkste agen dapunt is ongetwijfeld de ver kiezing van het bestuur. Voor zitter Han Seton, die het afge lopen seizoen ad interim de zaken waarnam, krijgt als de leden akkoord gaan een waar dig opvolger in de heer Van de Ven. Daarnaast zal ook de heer P. Roosendaal na jaren trouwe dienst zich terugtrekken als bestuurslid. Voor zijn functie als vertegenwoor diger van de jeugdcommissie is echter nog geen kandidaat gevon den. Bestuurslid de heer D. Verha gen is herkiesbaar. Het presenteren van een soort beleidsplan, dat de toekomst van Leos zeker moet gaan stellen, zal op de jaarvergadering ook een be langrijk onderwerp van gesprek zijn. De situatie waann Leos nu ver keert, is alles behalve rooskleurig", laat voorzitter Han Seton via de uit nodiging weten. „Voor het verrich ten van de normale vererugingsak- tiviteiten zijn de financiële midde len nauwelijks toereikend en het aktieve kader is te beperkt in om vang. De afgelopen jaren vindt een duidelijke stagnatie plaats in het ontwikkelen van nieuwe aktivitei- ten", aldus de kritische Leos-voor- zitter. Het bestuur is dan ook van me ning dat er met nieuw elan gewerkt moet gaan worden om de verwach te afbraak tegen te houden en om een bloeiende vereniging te wor den en te blijven. Het beleidsplan zal daartoe een belangrijke bijdra ge moeten leveren. LEUSDEN - De Blom 90+2 toertocht heeft afgelopen zaterdag zo'n 200 deelnemers een prima fietsdag verzorgd. Niet alleen het weer droeg een belangrijk steentje tot het welslagen van deze tocht bij, maar ook de routes leenden zich op voorhand voor veel fietsplezier. De 30 kilometer ging via Achterveld weer terug naar Leusden, terwijl de deelnemers op het grote traject van ruim 90 kilometer de Veluwe verkenden. De organisatie, die in goede handen was van de Leusdense Trim- en Toerclub in samenwerking uiteraard met fl Blom njwielspeciaalzaak, de naamgever aan de tocht, had geen enkele moeite om de tocht in goede banen te leiden. De Blom 90+ 3 toertocht staat dan ook niets meer in de weg. de vorige competitie hebben geë taleerd, dan moet Antilopen in staat worden geacht om eveneens als een van de kanshebbers op een plaats in de overgangsklasse van start te gaan. De kwaliteiten zijn daarvoor aanwezig. Dat hebben we wel bewezen. Het is echter wel knokken geblazen vanaf de eerste tot de laatste wedstrijddag. Makke lijk zal het niet gaan. Het oefenpro gramma is echter dusdanig samen gesteld dat we begin september klaar zijn om onze aspiraties waar LEUSDEN - Ook het eerste team van korfbalclub Antilo pen en in het bijzonder trainer Kees van Buren weet wat het komend seizoen '86-'87 te wachten staat. In navolging van de voetbalbond maakte de competitiesamensteller van de Nedelrandse korfbal- bond de nieuwe indeling be kend, terwijl de Antilopentrai- ner zelf na enig plussen en minnen zijn selectie voor de hoofdmacht rond kreeg. Op papier is dus alles in kannen en kruiken, zodat begin au gustus weer met een schone lei aan een nieuw karwei op landelijk niveau kan worden begonnen. De indeling van de landelijke promotieklasse is verrassend te noemen, zeker voor Antilopen. Kwamen de Leusdenaren afgelo pen seizoen nog in een hoofdzake lijk zondagclubs getinte klasse uit, ditmaal zijn de Buiningparkers in complete zaterdagafdeling onder gebracht: de promotieklasse A. Al le clubs in deze klasse plegen dus hun duels op zaterdagmiddag (aan vang 16.00 uur) af te werken, zodat in de loop van de avond de stand alweer kan worden opgemaakt. Op zich is dat een leuke bijkom stigheid, maar trainer Kees van Bu ren dacht daar echter toch iets Ein ders over. „Tijdens ons eerste jaar in de promotieklasse had ik de mo gelijkheid om op zondag de tegen standers uitvoerig te gaan bekij ken. Zo kwam ik aan belangrijke informatie, die van pas kwam bij onze wedstrijden," aldus Kees van Buren. ERVARINGEN Dat is dus verleden tijd voor de Antilopen trainer. Hij zal nu zijn in formatie via andere kanalen moe ten inwinnen of moeten afgaan op ervaringen uit zijn recente arbiters verleden op dat niveau. Op zich moet dat voldoende zijn, want voor het overige moeten de dames en heren het in het veld toch zelf doen. „We zullen in deze klasse kei hard moeten knokken om in de bo venste helft mee te draaien. Een plaats bij de top vier geeft komend jaar immers recht op promotie naar de leuidelijke overgangsklasse. De promotieklasse verdwijnt ten fa veure van een omvangrijker hoofd klasse. Daarvan moet Antilopen profiteren," benadrukt Kees van Buren. „En dat moet mogelijk zijn in dit veld waar op het eerste gezicht geen uitgesproken favorieten zit ten." Voormalig overgangsklasser Drachten, promotieklasser Pernix uit Leiden en Ritola uit Zuidlaren weten weliswaéir wat er op lande lijk mveau te koop is en kennen het klappen van de zweep, maar bezit ten op geen stukken na de klasse van Wordt Kwiek en DTV, oppo nenten uit de vorige competitie. Ook VES uit Den Haag en Kinder- dijk uit Alblasserdam weten moge lijk van wanten, maar dat wil nog niet zeggen dat Antilopen bijvoor baat al kansloos is om een hartig woordje mee te spreken. „Als we de vechtlust kunnen op brengen die we in de slotfase van te maken," voorspelt een optimisti sche Kees van Buren. Twee nieuwkomers Thor, een oude bekende van Antilopen, en Sportclub Makkinga maken de pro motie-klasse A compleet. Promotieklasse A: Antilopen (Leusden) Drachten Kinderdijk (Alblasserdam) Pernix (Leiden) Ritola (Zuidlaren) Sportclub Makkinga (Makkinga) Thor (Harmeien) VES (Den Haag) SELECTIE Door het vertrek van Jerry en Ri chard Urbach en het bedanken van Frans ter Maten heeft de selectie van Antilopen zeker aan routine en ook een beetje aan lengte ingeboet Want de junioren Walter Urbach en Frank van de Pijpekamp, die aan de selectie zijn toegevoegd, komen op landelijk niveau pas kijken. De komst van Daniel Beekmans van promotieklasser NTE lijkt dan ook een welkome aanvulling voor Anti lopen. Bij de dames blijft alles onveran derd. Alleen juniore Annelies Krik- ke is de nieuweling m dit gezel schap. Om dus volledig ingespeeld en in perfecte conditie aan de competitie te beginnen, heeft de Antilopen trainer een pittig oefenprogramma uitgestippeld, dat in het eerste weekeinde van augustus begint met een trainingskamp. Op 12 au gustus starten de Leusdenaren de oefensene tegen het Amersfoortse Soesterkwartier. Het volledige oefenprogramma luidt als volgt: 12/8 Antilopen - Soesterkwartier; 14/8 Meeuwen/ Antilopen; 19/8 Antilopen - DVO; 21/8 ZKC - Antilopen; 23/8 Antilo pen op Dalto-toernooi; 24/8 HKC - Antilopen; 28/8 Antilopen - Blauw Wit; 29/30/31/8 Trainingskamp bij DETO toernooi in Eindhoven; 2/9 Antilopen - Groen Geel; 4/9 Dalto - Antilopen; 6/9 start competitie '86/ '87 Trainer Kees van Buur en rechts:hard knokken Tennis Randenbroek Tot en met 29 juni wordt bij LTV Ran denbroek een open tennistoernooi ge houden. Dit internationale evenement kent bij het invitatie B-toernooi deelna me uit onder meer India en West-Duits land. Verder is er een open C- en D 17-toernooi. Uit Amersfoort doen onder andere mee Haico Bloemendal, Ton Logtenberg en Saskia Krens. Het Open Randenbroek Toernooi is een van de grootste in zijn soort: er worden circa vierhonderd partijen gespeeld. Wielerronde Hooglanderveen De negende wielerronde van Hoog landerveen wordt komende zaterdag, 29 juni, verreden In het voorprogram ma, georganiseerd m samenwerking met atletiekvereniging Altis, is er vanaf 12.15 uur een dorps-tnmloop van één, dne en vijf kilometer. Men kan inschrij ven bij dorpshuis De Dissel. Het wielergebeuren begint om 13.30 uur met een race voor recreanten, om 14.15 uur gevolgd door de junioren (over zestig kilometer), om 15.00 uur starten de Lefhebbers en veteranen voor een veertig kilometer-rit. Om 17.00 uur gaat de Vereniging-stratenploegen tijdnt van start.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 6