8B Gemeentebestuur gaat Groot Schutterhoef steunen !emeenteraad stemt i met basis-plan zwembad Isl Geef jonge bomen water Leusder Kabelkrant start vacaturebank "vandaag in de leusder krant» Boete en ontzegging Auto's bekrast Verkeers borden vernield BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden aanschrijven provincie met mededeling over sluiten m '87: ties voor uitbreiding komen m augustus nog aan de orde: mant; i Verzoek aan bewoners nieuwbouw: Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 1 JULI 1986 - 18e JAARGANG NO. 18 (Van een onzer verslaggevers) SDEN - Het college van B W van Lensden zal aan het ense bejaardenoord Groot Schuttershoef alle steun die Ijk is gaan verlenen, om sluiting van het huis te voorko- 5at is een gevolg van een unanieme uitspraak van de ense gemeenteraad, vorige week donderdag. ollege krijgt die „opdracht", olg van een brief die de di- /an het bejaardenoord aan aeente stuurde. Aanleiding or was, dat het bejaar- d van de provmcie een bnef waarin in het kader van be- igen wordt gesteld, dat Ichutterhoef in de loop van i jaar zou moeten sluiten. NGEN lie brief van de provmcie dat het besluit dat Groot rhoef haar deuren zou moe ten voortvloeit uit de bezui- m in de rijksbegroting op ein van het ouderenbeleid, verdeling van die gelden ovincies en grote gemeen- or de provincie Utrecht be- iat, dat men rekening moet met een geleidelijke ver ing van de uitkering voor erenbeleid. mbinatie met noodzakelijke jelsuitbreiding in bejaar den zijn investenngen die ijdelijk zijn er oorzaak van, aantal zogenaamde verzor- iatsen moet verminderen, ege een aanmerkelijk aan- cerheden over de financie ring van het ouderenbeleid in de toekomst, meent het provinciaal bestuur dat er met aan te ontkomen viel, al voor 1987 een aantal bejaar denoorden aan te wijzen die moe ten sluiten. Ook voor de jaarprogramma's van 1988 tot en met 1990 is een aan tal tehuizen aangegeven dat, bij on gewijzigde financiële omstandig heden, dicht moet. De onzekerheid over de finan ciën is overigens zo groot, dat de provmcie in haar schrijven meldt, dat er misschien wel minder tehui zen hoeven te worden gesloten, als de financiële middelen worden verruimd, maar dat het anderzijds ook nog mogelijk is dat er meer bejaardenoorden dicht moeten, „bij een onverhoopte vermindering van de financiën." SLUITING „Tot onze spijt", zo schrijft het provinciaal bestuur aan de directie van Groot Schutterhoef, „moeten wij u meedelen, dat uw bejaar denoord op grond van de door ons gehanteerde planningscriteria m aanmerking moet worden gebracht voor sluiting op basis van het jaar programma 1987." Het Leusdense bejaardenoord Groot Schutterhoef. Overigens wordt er m diezelfde bnef op gewezen, dat - als het al zo ver zou komen - de feitelijke slui ting van de betreffende bejaar denoorden in de meeste gevallen pas in 1988 zal plaats vinden. Bovendien houdt men nog een slag om de arm. Men wijst er name lijk nadrukkelijk op, dat het hier gaat om een ontwerp-plan, waar over Provinciale Staten pas in de cember zullen beslissen. INSPRAAK Het ontwerp-plan voor de bejaar denoorden wordt begm juli aan de belanghebbende instanties toege zonden. De reden, dat de bejaar denoorden inmiddels een brief van de provmcie hebben ontvangen is, dat de zaak eerder al in de pers uitlekte. In dat ontwerp-plan zullen ook de mogelijkheden worden aangege ven, over inspraak op het plan, evenals de mogelijkheden om be zwaar tegen het plan aan te teke nen. Tijdens de raadsvergadering van afgelopen donderdag werd er on der meer van de zijde van het colle ge van B W op gewezen, dat prak tisch alle bewoners van Groot Schutterhoef daar op eigen kosten verblijven. Voorts zag WD-er Joost de Jongh mogelijkheden in de pla nologische sfeer. Dat wil zeggen, dat het misschien met een andere planologische bestemming voor Groot Schutterhoef mogelijk zou kunnen worden, de exploitatie van het huis op een andere wijze voort te zetten. Ineke Jansen van de PvdA stelde tenslotte voor. de mogelijk heden om van gemeentewege steun aan Groot Schutterhoef te ver lenen, in augustus in de commissie Welzijn op een rij te zetten. Ook die suggestie vond algemene instem ming. In Groot Schutterhoef verblijven momenteel vijf dames, met een ge middelde leeftijd van 88 jaar. Het bejaardenoord beschikt over totaal tien bedden. „Dat we zouden moe ten sluiten, is een gevolg van het inleveren van een aantal bedden in de provincie," aldus mevrouw E. H E. van den Hoek-Van der Lee, de vrouwelijke helft van het beheer ders-echtpaar. „Maar wat men daar nu mee op denkt te schieten is ons niet duide lijk. Want het zal op geen enkele wijze bijdragen aan een financiële bezuiniging voor de provincie. We draaien hier namelijk helemaal zelf standig, zonder steun van de pro vincie. En wat bedden betreft, de mensen zullen toch ergens anders moeten worden ondergebracht, dus ook op dat punt is er geen spra ke van een mogelijke bezuiniging." Groot Schutterhoef mocht, nadat het in de oorlog was afgebrand, weer herbouwd worden indien er meer dan een gezin m gehuisvest zou worden. De familie De Beaufort trok daarop m de woning, met een echtpaar voor huishoudelijke hulp. Toen het echtpaar Van den Hoek het huis in 1972 overnam - zij huren het van Den Treek - was een pen sion mei meer dun vier bejaarden voor de toenmalige wetgeving een bejaardenoord. Het huis is toen verbouwd, en he lemaal aan de bestemming aange past. (Van een onzer verslaggevers) SDEN - De Leusdense gemeenteraad is afgelopen don- f akkoord gegaan met de voorgestelde basis-voorziening et te herbouwen zwembad „Bavoort". Dat betekent, dat n buitenbad zal komen. i nog een mogelijkheid, dat daar in augustus op teragge- wordt, als in de verschillende commissies een aantal s" nader zal worden besproken. OPTIES Leusdense gemeenteraad n waar men het over eens wel als waarover men het lemaal eens was, redelijk zind. sasis-voorziening voor 8,8 gulden bleek voor ieder- i acceptabel plan. Maar de 'aarop was onderbouwd dat .cieel geen ruimte was voor tenbad bleek voor de WD ide van Lidy van Amerom idelijk genoeg, terwijl de et strikt onvoldoende achtte, erduin van de PvdA zag bo- i met verbijstering, dat de nse bevolking geen enkele id gehad, haar wensen ten van het zwembad kenbaar en. lat ook Ben Stoelinga (Leus den '85) verbaasde. Die laatste wil de dan ook, dat er op korte termijn een enquête zou worden georgani seerd. Evelien Blom van het CDA vertel de, dat er sprake was van een keus. „Of we kiezen voor een bad met buitenbad, met als consequentie dat het een luxe voorziening wordt, die duur is. Of we kiezen voor een basis-voorziening, zoals waar m het voorstel over wordt gesproken. Dat is betaalbaar voor iedereen. Dat heeft onze keus bepaald: wij kiezen zonder meer voor het basis-plan," aldus Evelien Blom. Wel drong zij er nog op aan, dat er een info zou worden uitgegeven, waarin de wij ze waarop de gemeenteraad haar keuze heeft gedaan, uitvoerig uit de doeken zou worden gedaan. Wethouder Fons Ummels (CDA) constateerde in zijn antwoord, dat de verschillende fracties nog een aantal opties had open gehouden, In augustus wordt daar in de terza ke doende commissies verder over gepraat. De wethouder juichte het toe, dat men het over het principe m elk geval eens was. „Zo kunnen we de opties in augustus bespreken, zonder de start van de procedures op te houden," zei hij. Die opties zijn: - de multi-functionele ruime; mo menteel wordt bekeken in hoever re die ook als kantine voor „De Haaien" zou kunnen worden benut; - het kleuterbad; de berekemngen daarover zijn nog gaande: - de zonneweide: dat is een finan cieel punt dat nog nader wordt be keken; - het platform m het overdekte bad. TRADITIONEEL De reacties die een aantal frac ties gehad hadden over het ontbre ken van een buitenbad in de plan nen, noemde wethouder Ummels begrijpelijk. ,Die reacties spruiten voort uit de ervaring, die het Leus dense publiek heeft met een tradi tioneel zwemgebeuren in een bui tenbad. Onbekend maakt onbe mind. Men denkt nu eenmaal, dat zonder een buitenbad niet optimaal gezwommen kan worden," aldus Ummels. Voor wat betreft de financiële on derbouwing van de plannen zegde de wethouder toe, dat hij de cijfers waarop het plan gebaseerd was, nog aan de fracties zou doen toeko men. De wethouder wilde eerst de basisvoorziening voor het Leusden se publiek bekend maken. Pas m een veel later stadium zag hij iets m een onderzoek onder de bevol king, „met zorg om de objectiviteit van het resultaat" zei de wethouder, die met enquêtes blijkbaar met zo'n gelukkige ervaring heeft. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- milieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. kontrakten belangrijke korting, usderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) sse nummers. 75 cent per stuk. ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: s kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- van 9.00-12.00 uur en van 14 00-17.00 uur geopend erdags gesloten. (van de redactie) LEUSDEN - Met ingang van gisteren, maandag 30 juni, is de Leusder Kabel Krant gestart met de Vacaturebank in nauwe samenwerking met het gewestelijke Arbeidsbureau te Amers foort. Gemiddeld brengt de Vacaturebank zo'n vijf beeldpagma's per dag, met elk twee vacatures, van met name Leusdense bedrijven Ook wordt aandacht besteed aan andere aktiviteiten van het Ge westelijk Arbeidsbureau, zoals omscholingscursussen e.d., gericht op werkloze burgers. De pagina's blijven in principe een week lang meedraaien in de dagcyclus van de Leusder Kabel Krant, maar worden uiteraard tus sentijds gewijzigd en aangevuld, zodra in een vacature is voorzien. Het Gewestelijk Arbeidsbureau hoopt met deze vrijwel huis- aan-huis bezorgde vacaturebank in Leusden de werkloze Leus- denaren sneller en gericht attent te maken op openstaande banen in Leusden en wellicht ook in de regio. LEUSDEN - „Niets van ge merkt", zei een 39-jarige in woner van Leusden maandag over twee gevallen van door rijden na een aanrijding, dat hem door de Utrechtse officier van justitie, mevrouw mr. J. Miltenburg-Dekking, ten las te was gelegd. Politierechter, mr. H. F. M. Hofhuis, sprak hem voor één geval vrij. Voor het ander kreeg hij drie maan den ontzegging van de rijbe voegdheid voorwaardelijk en 500 gulden boete. Beide ongevallen zouden op 1 au gustus vorig jaar in Amersfoort zijn gebeurd. Tijdens het mtparkeren zou de verdachte een andere auto hebben geraakt. Even buiten de bebouwde kom moest hij uitwijken voor een paar Fons Ummels: „...Leusdens pu bliek heeft ervaring met traditio neel zwemgebeuren in een buiten bad. MANAGER De exploitatie van het zwembad in de nieuwe vorm vergt, aldus de wethouder, een afgewogen beleid. „Men is er echter bij de Zwembad stichting in geslaagd, een manager te vinden in wie zich de zware ei sen, die aan de exploitatie worden gesteld, verenigen," aldus Ummels. fietsers. Een fietser aan de andere kant van de weg schrok van de aan stormende auto en smakte tegen het wegdek. De officier van justitie was ervan overtuigd dat de verdachte moed willig was weggereden zonder zich om de schade en het slachtoffer te bekommeren. Zij eiste achthon derd gulden boete en vier maanden ontzegging van de rijbevoegdheid voorwaardelijk. De rechte achtte het geval met de fietser niet bewezen omdat over dit voorval de verklaringen van getui gen verschilden. LEUSDEN - In de nacht van ze- terdag op zondag werden op Galicië twee daar geparkeerd staande auto's bekrast. De poli tie heeft inmiddels enkele na men van de vermoedelijke da ders. De zaak wordt nader on derzocht. LEUSDEN - De jonge aanplant in de nieuwbouwwijken van Leusden en Achterveld heeft het momenteel, met de droogte, maar moeilijk. Dat is de reden, waarom het ge meentebestuur van Leusden de inwoners van de nieuw bouwwijken van de gemeente verzoekt, de jonge aanplant met regelmaat van water te voorzien. De gemeentelijke afdeling Plantsoenen doet haar best om, waar nodig, jonge aanplant van water te voorzien, maar hulp van de inwo ners is daarbij zeer welkom, aldus een gemeentelijk pers bericht. Het gaat vooral om de pas aangelegde plantsoenen in de wijken Munnikhove, Bosveld, Claverenblad en Wildenburg. In Achterveld speelt de kwes tie in het nieuwbouwplan Kerk dijk. De jonge aanplant daar, die pas vorig najaar of dit voorjaar is aangeplant, heeft regelmatig water nodig. Dat is er de laatste weken door de droogte nau welijks van gekomen. En van daar dan ook dit verzoek van het gemeentebestuur aan de betrokken mwoners. Het is het beste om de jonge aanplant - en met name de bo men - 's avonds met een paar emmers water door de droogte heen te helpen. „Om ervoor te zorgen dat de bomen optimaal van het water profiteren," aldus het persbericht, „is het raad zaam om een geultje rond de boom te maken." In het persbericht wordt er overigens op gewezen, dat de droogte-problemen zich niet tot de jongste wijken van de gemeente Leusden beperken. „Ook in de oudere wijken zijn op diversé plaatsen jonge bo men geplant," zo wordt ge steld. En ook daar zouden de omwonenden met een paar emmers water aan het in stand houden van het groen kunnen bijdragen. LEUSDEN - Aan de Treekerweg in Leusden zijn vorige week drie verkeersborden vernield. Het betrof borden, waarop een parkeerverbod werd aangege ven. Van de drie borden waren de palen alle drie op de flens afgebroken. De borden zijn ei gendom van Rijkswaterstaat. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 die heeft al jaren leren kruipen Buitendag KIimrakker geslaagd pag. 5 „De Heerd" vierde tien-jarig bestaan pag. 8 Musicals bij „De Wegwijzer" en ,,'t Palet" mochten er zijn pag. 8 Sportnieuws pag. 9 Einduitvoering Muziekschool was muzikaal festijn pag. 3 Gemeenteraad kiest UBA als bouwer woningen in 't Ruige Veld pag. 4 Gemeente protesteert fel m brief over provinciaal voorstel grenscorrectie pag. 4 Bestuur Zwembadstichting tevreden over raadsbesluit pag. 5

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1