Verrassend en meerdere malen indrukwekkend muzikaal festijn Kwestie Fousert wordt in wandelgangen' afgehandeld Computer doet intrede op Leusdense scholen LEUSDEN, leusal er Krant 4 Einduitvoering Muziekschool Leusden: leusder krant Raad akkoord Geslaagd HOE WORDT HET WEER IN LEUSDEN? LEUSDER hf 3 KABEL KRANT Weinig verandering Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusden Achterveld DINSDAG 1 JULI 1986 plaatselijk nieuws d (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De leerlingen van de Muziekschool Leusden speelden vrijdagavond in de Sint Josephkerk - ondanks de tropische hitte buiten - voor een "uitverkochte zaal" Quatre-mainmét inspanning. In een gevarieerd programma lieten de muziekleerlingen de aanwezige ouders, mede-leerlingen en verdere mu- ziekminnende dorpsgenoten, genieten van hun muzikale vorderingen. Dat die vorderingen er best zijn mogen, en dat er zeker muzikaal talent in Leusden aanwezig is, bewees het warme en soms langdurig applaus dat de uitvoerenden ten deel viel. Muziekschool-directeur Henk de Ridder gaf voor de aanvang van het muziekprogramma, een korte terugblik op het afgelo pen seizoen. "Het is een goed jaar geweest voor de Muziek school", zo zei hij en noemde in dat verband onder meer het succes van de cursus "key board", de kwantitatieve en kwalitatieve groei van het kin derkoor, de uitbreiding van de "knelpuntenpot", waardoor groepslessen kunnen worden bijgestuurd en de compositie wedstrijd. waarvan de uitslag tijdens een einduitvoering werd bekendgemaakt. "Dit al les", zo zei De Ridder", werkte eraan mee, om de Muziek school Leusden tot verdere vol wassenheid te brengen". Nieuw gebouw Voor wat betreft de toekomst van de school, memoreerde de muziekschool-directeur aan het feit, dat aan de Zwarteweg drie nieuwe lokalen in gebruik mochten worden genomen". Op zich een prima zaak, ware het niet dat deze lokalen akoes tisch gezien en in verband met de geluidshinder een ramp zijn". Overigens hoopt de Mu ziekschool op termijn te kun nen beschikken over een per manent gebouw op nr. 14, waar problemen rond akoestiek en geluidsoverlast tot het verle den zullen kunnen behoren. "We rekenen op een goed ge bouw voor het geven van mu ziekonderwijs dat we wellicht voor de cursus '87-'88 zullen kunnen betrekken", aldus De Ridder. In het nieuwe cursusjaar zal de Muziekschool overigens van start gaan met een nieuwe stu diemogelijkheid, namelijk zang. Er zijn in Leusden vele koren", zo zei Henk de Ridder. "Het is een goede zaak dat we op deze behoefte kunnen in spelen". Ook zullen belangstellenden in het nieuwe seizoen aan de Mu ziekschool een cursus muziek geschiedenis kunnen volgen. Verrassend Het concert in D voor vier vio len van Telemann, gespeeld door Sonja Boelhouwer, Anne- mieke Kool, Jacqueline Monné en Jasper Vink, vormde de ope ning van de uitvoering en het begin van een verrassend en meerdere malen indrukwek kend muzikaal festijn. Rutger Koperdraad op de dwarsfluit en Anita Riemersma op de piano brachten werk ten gehore van Mozart, evenals moeder en zoon Van der Spek, die gezamenlijk achter de piano plaatsnamen. Erwin Zijlstra kwam eerst al leen voor het voetlicht met een gitaar-solo en vervolgens geza menlijk met het gitaar-ensem ble onder leiding van Manjke Rodriguez. Esther Steketee en Helen Vor- werk voerden werk uit van Von Weber op klarinet en piano. Veel bewondering oogstte ook de jonge Wouter Verschuren met de blokfluit en werk van Temprement gevolgd door een Kleine Suite van Jurriaan An- driessen, samen met Tilly van der Spek aan de piano. Evelien Otto en Carolien Schui ling vergastten de toehoorders van achter de piano op een "morceau mélodieuse" van Gurlitt en speelden daama sa men met Vera Spönhoff en Mu riel Kolthoff het mooie "More" uit Mondo Cane van Carr Glo- ver. De "Festive March" van G. van Renesse, uitgevoerd door een groot gemengd ensemble on der leiding van Gert Mannée gaf de einduitvoering een heel feestelijk accent. Deze feest- mars vormde dan ook de inlei ding tot de prijsuitreiking voor de beste composities van mu ziekschoolleerlingen. Dit in het kader van de wedstrijd die de school dit seizoen had uitge schreven. Compositiewedstrijd De juryleden die alle composi ties op hun waarde en uitvoer baarheid hebben beoordeeld, Jan Willem van Dormolen, Bart van Rosmalen en hijzelf, zo zei Henk de Ridder vrijdagavond, waren best onder de indruk van het peil van veel stukken. "Ik geloof', zo zei hij, "dat er ook op dit gebied in Leusder. heel wat jong talent rond loopt". In de categorie tot twaalf jaar ging de eerste prijs naar Ginnij Cheung met een compositie voor twee fluiten. Mijke Soes bergen kreeg voor haar stuk in deze categorie de tweede Prijs. Voor de deelnemers van twaalf tot zestien jaar kwamen de prij zen terecht bij Pascal van Wie- ringen voor een "melodische compositie met gedurfde ele menten", bij Nancy Brouwer en Erika Jagers op de tweede en derde plaats. Professioneel In de categorie boven de zes tien kwam fluitist Rutger Koper draad als onbetwiste winnaar uit de bus met een viertal prima composities. De jury was in dit geval zeer onder de indruk van de professionele aanpak en de vaktechnische kennis van deze leerling en meent unaniem, zo zei direkteur De Ridder vrijdag avond, dat Rutger zich op dit gebied verder zou moeten gaan bekwamen. Henk de Ridder beloofde de toehoorders dat een van de winnende composities dit na jaar, tijdens een muziekschool- docentenconcert, zal worden 'uitgevoerd. De einduitvoering van de Mu ziekschool werd, zeer toepas selijk met het oog op vakantie, besloten met de "Sunnyland Blues" van H. Beeftink, swin gend uitgevoerd door broer en zus Benno en Jacobien Smit op piano en dwarsfluit en Wouter van Dijk op het slagwerk. De einduitvoering kende vele muzikale hoogtepunten. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De schadeclaim, die het Achterveldse echtpaar Fousert naar aanleiding van de vergiftiging van hun dochtertje bij de gemeente had ingediend, zal „in de wandelgangen" wor den afgehandeld. Dat werd vorige week donderdag tijdens de vergadering van de Leusdense gemeenteraad duidelijk. Waar het de toon is, die de muziek maakt, had de commissie Beroeps- en Bezwaar schriften in een eerder stadium al uitgemaakt, dat de toon die het Leusdense college van B W had aangeslagen in haar correspondentie met de familie, wel iets aardiger gekund had. Voor wat betreft de schade-claim van 455,- had de commissie geen advies aan de raad, omdat zij zich niet competent achtte. PROCEDURE De discussie speelde zich af. ter wijl ze werd afgewisseld met pijnlij ke stiltes, zo konden de toeschou wers constateren. Dat de zaak ten opzichte van het college nogal ge voelig lag. was al merkbaar door het feit, dat de commissievoorzitter Joost de Jongh een eerdere versie van het advies staande de vergade ring afzwakte: waar het college eerst de uitdrukkelijke opdracht kreeg, om excuses aan te bieden aan het echtpaar Fousert vanwege de gehanteerde stijl van schrijven, dat werd afgezwakt tot een ver zoek. Een tweede gegeven, waaruit bleek hoe gevoelig de zaak voor het dagelijks bestuur ligt was. dat burgemeester Rademaker op een gegeven moment nogal bits op merkte, dat hij graag zag dat de discussie „kort en zakelijk" bleef. Dat gebeurde naar aanleiding van een suggestie van Ben Stoelinga (Leusden '85), om als gebaar naar de familie Fousert op het speelter rein waar hun dochtertje de vergif tiging had opgedaan, een speeltoe stel ter waarde van 455,- te plaat sen, zijnde de hoogte van de scha de-claim. Alrich Parson (WD) vond, dat dat voorstel procedureel niet kon, waarin burgemeester Rademaker hem steunde. Ovengens was vol slagen onduidelijk, waarom een dergelijk voorstel, gesteund door twee raadsleden, iets zou zijn dat niet kon, maar Leusden '85 maakte er geen punt van discussie van. Tenslotte bleef vaag, wat er zal gaan gebeuren. Wat de raad aannam, wat tenslot te niet meer dan een verzoek aan het college. En voor wat betreft de suggestie, om een speeltoestel te plaatsen - hetgeen trouwens de sympathie van D66 en PvdA had - dat was, naar de woorden van bur gemeester Rademaker, een kwes tie om eens in de wandelgangen te peilen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusa,. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Mia Veen. Hoofdredaktle: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 65,60 per jaar, 33.30 per halfjaar. 16,90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. j DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- f krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Tijdens de raadsvergadering van vorige week donderdag ging de Leusdense gemeenteraad zonder noemenswaardige dis cussie akkoord met de volgen de onderwerpen: - aanwijzing vijfde lid Gewestraad: - inspraakverordening; - rubber tegels voor „de Vallei"; - tapijt voor vier lokalen van „de Bnnk"; - stencilbrander voor „de Holm"; - div. aanschaffingen en voor zieningen voor „de Holm" en „de Groenhorst"; - technisch onderhoud CV-instal- latie Gereformeerde basisschool; - uitbreiding Gereformeerde ba sisschool Leusden Centrum met een lokaal; - vaststelling huisvestingsover zicht basisscholen 1987 t/m 1990; - eenmalige stimuleringssubsidie schaakvereniging; - subsidie JUID; - tijdelijk verhuur „de Spring plank" aan regionale Kruisvereni ging; - renovatie dak gymnastieklokaal Asschatterweg; - reparatie neten dak bibliotheek „Nieuw Langenbeek"; - krediet voor aansluitingen op de CAI; - voorbereidingsbesluit Hessen weg 95; - voorbereidingsbesluit Paarden- maat; - voorbereidingsbesluit Hamers- veld; - voorbereidingsbesluit m verband met uitbreiding Rooms Katholie ke Begraafplaats Leusden; - voorbereidingsbesluit perceel Klettersteeg; - voorbereidingsbesluit Den Treek; - gewijzigde wet op de Ruimtelijke Ordening: procedure artikel 19 in Leusden; - verkoop grond in Princenhof; - vaststellen „Lozingsverordening riolering gemeente Leusden; - aanschaf gras-veegmachine en bladblazer; - afwijzen verzoek om planschade van J. J. Kool. Zon, regen, onweer, storm, hagel, mist of sneeuw: KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriek LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk-nieuwsblad In de gemeente Leusden op LEUSDEN - Met ingang van het komende schooljaar doet de computer definitief haar intrede op de Leusdense ba sisscholen. Dat is het gevolg van een besluit dat de Leus dense gemeenteraad vorige week donderdag nam. Met het invoeren van de computer is voor de jaren tot en met 1988 voorlopig een bedrag van 97.000,- gemoeid. Het kost de gemeente minder, omdat een Leusdens bedrijf 6.000,- voor haar rekening neemt. Alle raadsfracties toonden zich tevreden met het voorstel. Wel vroegen meerdere fractie-woord- voerders om een goede voort gangsbegeleiding van het project Men wil, zo bleek, graag inzicht houden in de ontwikkelingen, en pleitte daarom voor een regelmati ge verslaggeving. Een ander punt, waarvoor meer dere raadsleden de aandacht vroe gen, was de regelmatige vernieu wing van de programma's. Dit om te voorkomen, dat al snel met verou derde soft-ware wordt gewerkt. Dit streven vloeit vooral voort uit het feit, dat er zich jaarlijks zoveel ver nieuwingen op dat gebied aanbie den. Wethouder Gijs van Wouden berg (CDA) zegde een en ander aan de gemeenteraad toe. '/////'///A door Jan Versteegt Er ligt opnieuw een zomers weekeinde achter ons. Dat was overigens het derde achtereenvolgende week einde met mooi weer, wat best uniek genoemd mag worden. Zaterdag werd in Barneveld opnieuw een tropische dag genoteerd: 30,2 graden. Achterveld en Leusden haalden dat net niet, met 29,4 graden. Zon dag lag de temperatuur iets lager. De zomer zit toch wel ste vig in 't zadel en de afgelo pen week was met een ge middelde temperatuur van 20,6 graden de warmste sinds 1976. In die histori sche zomer begon op 23 juni een hittegolf die tot 9 juli duurde. In die periode noteerden we maar liefst 10 tropische dagen. De maand juni zit er inmid dels op. De eerste cijfers wijzen op een iets te warme en iets te droge maand. De eerste week was natuurlijk bijzonder slecht, wat het gemiddelde drukt. Nu het weer voor deze week. De weerkaart is zon der meer fraai. Een 'taai' hogedrukgebied boven de Noordzee weet van geen wijken, evenals een lage drukgebied boven West- Frankrijk. Naar verwach ting houdt het zomerse weer een groot deel van de week aan. Het blijft uitste kend vakantie-weer in ons land. Mogelijk, dat aan het einde van de week de tem peratuur wat omlaag gaat. De kans op neerslag blijft voorlopig klein. Wanneer is er nu sprake van een hittegolf? De term 'hittegolf wordt vaak gebruikt, maar ook ten onrechte. Er is pas prake van een hittegolf bij tenminste zeven opeenvol gende zomerse dagen (25 graden of meer), of vijf op eenvolgende, zomerse da gen waarvan tenminste drie tropische. De stand van nu is, dat 25 juni net geen zomerse dag opleverde (24,5 graden). Anders hadden we negen opeenvolgende zomerse dagen gehad. Geen hitte golf daarom, bij ons. Op andere plaatsen, zoals Bar neveld, was dat wel het ge val. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie, p a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. TeL 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk - Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer: 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. LEUSDEN - Plaatsgenoot G.C.H van Dijk slaagde aan de Katholieke Middelbare Techni sche School voor de vervolgop leiding middelbare mstallatie- techniek/CV-techniek. LEUSDEN/AMERSFOORT - De vol gende plaatsgenoten zijn geslaagd voor een opleiding Kort Middel baar Beroepsonderwijs te Amers foort: Studierichting detailhandel Monique van Heugten en Janny van Leeuwen Studierichting metaaltechniek: Erwin Jekel. w weetincle^emmte/' Dinsdag 1 juli: 20.00 uur: Vergadering CAI- commissie, gemeentehuis 20.00 uur: Vergadering Leos, De Hakhorst Woensdag 2 juli: 12.00 uur: Afscheidsreceptie A.M. van Dijk, basisschool "Groenhorst" Woensdag 2 juli: 09.00 uur: Handwerk-hobby- club, De Moespot Donderdag 3 juli: 13.30 uur: bejaardensoos, Ons Gebouw Zaterdag 5 juli: 20.00 uur Gehuwden-bal, café Buitenlust 20.00 uur: drive-in-show, De Klaveet Zondag 6 juli: 14.00 uur: disco, De Klaveet

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3