S „Gebrek aan contact met buren vaak reden tot klachten over geluidsoverlast" ROTOL Leusden Aankoop grond in 't Vliet goedgekeurd /oor 20.000,-aan sieraden gestolen Trekker om boom "vandaag in Öe leusder krant" Opperwachtmeester A, J. van Mansom van Leusdense Rijkspolitie: meneer, het stof van de buren komt met vegen in mijn tuin terecht. DWS oud Dapier leusder krunt Alcohol in verkeer Inbraak bij AC „Wegwijs in het openbaar onderwijs" verschenen VRIESKISTEN EN -KASTEN Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden zeer scherpe prijzen! Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie ^sschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV 1| rkrant DONDERDAG 3 JULI 1986 - 18e JAARGANG NO. 19 (van één onzer verslagge vers) LEUSDEN - In één week tijd werd Leusdense Rijkspolitie maar liefst dertien keer te hulp geroe pen in gevallen van buren gerucht. Die dertien keer staan dan los van de „nor male" gevallen, die er het hele jaar door wel zijn. Dat kan variëren van blaffen de honden tot sproei-in- stallaties. Maar dat is nor maal. Die dertien gevallen in een weekje, waar we het hier over hebben, zijn toe standen die zich in Leus den iedere - mooie - zo mer aandienen. De men sen blijven 's avonds lang buiten zitten, organiseren in het weekend een tuin feestje, en de buren probe ren in hun warme slaapka mers de slaap te vatten met de ramen open. Zie daar de oorzaak van veel zomers leed in Leusden. Het zijn echter niet alleen de mensen die klagen over ge luidsoverlast. die met bepaald gelukkig zijn met geluidsover last. Ook de politiemensen, die telkenmale mogen opdraven om een eind te maken aan de ergernis, staan niet direkt te springen voor zo'n karwei. Want wat blijkt? In negen van de tien gevallen hebben degenen die klagen niet eens de moeite genomen om con tact op te nemen met de buren, in negen van die tien gevallen de bron van de ellende. STRUCTUREEL Daar zijn trouwens grote ver schillen in, die klachten. Som mige zijn zelfs structureel te noemen, zoals die over ge luidsoverlast van een terras bij ,,De Korf'. „In feite zouden ze dat gebouw moeten draaien", aldus de Leusdense opper wachtmeester der Rijkspolitie A. J. van Mansom. Waarmee hij bedoelt te zeggen, dat de in gang van het gebouw niet zo dicht bij de woonbebouwing van De Hamershof had moeten liggen. Andere klachten echter, zijn nauwelijks meer seneus te ne men. Zoals een klacht, die de politie bereikte van een inge zetene dezer gemeente, over stof. „Het stof van de buren komt met vegen in mijn tuin terecht", zo klaagde deze Leusdenaar, daarmee aantonend, dat de hit te in enkele gevallen wel een zeer bijzondere bijwerking heeft. als de mensen zich aan een be perkt aantal regels zouden houden. „Als men zich reali seert, hoe een ander zich kan ergeren aan geluidsoverlast, is het natuurlijk makkelijk, om daar ook rekening mee te hou den. Om te beginnen zou men er zelf toe moeten overgaan, even te melden", zo constateert de Leusdense politieman. ONNADENKENDHEID „Er is in een bepaalde mate BEGRIJPELIJK „In feite is het allemaal best begrijpelijk", aldus de opper wachtmeester. „Met zulk mooi weer zitten de mensen gezellig buiten, muziekje erbij, ge sprekken die in een stille avond nu eenmaal ver dragen, en de buren die met de ramen open slapen. Maar dat wil met zeggen, dat er niet veel meer in goede harmonie is op te los sen". REGELS Dat zou al makkelijk kunnen, om als een soort vuistregel de muziek om elf uur 's avonds uit te zetten. En als men dan buiten wil blijven zitten praten, is het ook een kleine moeite om je stem wat te dempen. Geluid draagt nu eenmaal ver, als het 's avonds stil is", aldus Van Mansom. Een ander aspect aan de ge luidsoverlast zijn de feestjes. „Het is toch een kleine moeite, om je buren even te waarschu wen, dat je een feestje hebt. Misschien kun je die mensen wel uitnodigen, om gezellig mee te doen. Maar anders is het nog een aardig gebaar naar je buren, om zoiets op z'n mmst wel sprake van een soort „fo- rensenstad-verschijnsel". Vaak blijkt, dat de mensen hun buren niet eens kennen, en maar direct de politie bellen. Bij een buurtonderzoek, na een inbraak bijvoorbeeld, blijkt dat ook regelmatig. Dan vragen we: „Bij uw buren is vannacht ingebroken. Heeft u wat opge merkt?". En dan krijg je als ant woord: de buren? Hoe heten die mensen dan?" Terwijl men al langer dan een jaar naast el kaar woont" „Het tekent zich m de menta liteit, dat mensen om acht uur 's morgens de deur achter zich dichttrekken, en er 's avonds om vijf uur weer in komen. Die dan zeggen: luister, ik heb één keer in het jaar een feestje, en dat is nu, dat moet kunnen. Maar in een blok van tien wo ningen hebben al die mensen v/el een feestje, dat zijn er dus tien in een zomer, en dan wordt duidelijk, dat er meer aan de hand is dan dat ene geval". „Aan de andere kant komt er ook veel onnaden kendheid bij kijken. Zoals in een geval dat we pas hadden, 's Nachts om vier uur stond op dat feest de stereo nog op zes. Dan zeg je als politieman: had je dat zelf nou niet kunnen bedenken? En dan is het antwoord: ja, nu u het zegt, dat is natuurlijk wel zo. En dan gaat dat ding uit". „Kortom, als de mensen er wat beter bij nadach ten, dan was veel van die ellende met geluidsover last te voorkomen." LEUSDEN/UTRECHT - Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben de aan koop van 12 ha grond in 't Vliet goedgekeurd. De raad besloot tot aankoop in maart van dit jaar. Een jaar eerder was hiertoe ook al besloten, maar toen onthielden Gedeputeerde Staten hieraan nuu goed keuring. Naar hun mening kon pas medewerking aan deze trans actie worden verleend op het moment dat emge zekerheid zou zijn verkregen over de toe komstige bestemming van 't Vliet. In het inmiddels verschenen ontwerp-streekplan Utrecht wordt 't Vliet als toekomstige woninggebouwgebied aange geven. Op grond daarvan heb ben Gedeputeerde Staten de aankoop nu wel goedgekeurd. Dit met de aantekening, dat de goedkeuring „overigens niet betekent dat wij ons hiermede hebben vastgelegd voor wat de aanvaardbaarheid van de toekomstige planologische ontwikkelingen van 't Vliet be treft". ACHTERVELD - In ver and met de oud papieraktie an de muziekvereniging >WS zal zaterdag weer een container worden geplaatst op het Groot Achterveldplein. Iedereen die zijn oud papier op wil ruimen kan dit in bedoelde con tainer komen deponeren. Degenen die door bijzondere omstandigheden met in de gele genheid zijn het oud papier zelf te komen brengen, kunnen dit mel den bij W. van Hamersveld, tel. 03425-1688 en W Wouters, tel. 033- 941197. Dit moet dan wel gebeuren voor vrijdagavond 19.00 uur. Omwoners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud papier ook deponeren bij W. Wouters, Hessenweg 95 te Stoutenburg. ACHTERVELD - In Achterveld is i de nacht van dinsdag op woens- ag in een woning aan de Koningin üianaweg. Er wordt voor tegen de vintigduizend gulden vermist, oornamelijk sieraden. De inbraak ij de familie R. moet 's nachts tus- en een en twee uur hebben plaats- evonden. De politie zoekt getui- en. Bij de inbraak is een aluminium 1 ladder gebruikt, waarmee men op het balkon van de woning klom. Die ladder was niet van de bewoners, en moet ergens anders vandaan zijn j gehaald. Wie in Achterveld dus een j ladder mist, kan zich bij de Achter- veldse politie bellen. Onafhankelijk |BOU| nieuwsblad voor de gemeente Leusden PUUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - Afgelopen weekeinde werden twee bestuurders van auto's aan gehouden in verband met het te veel aan Bacchus hebben geofferd. In de nacht van vrijdag op zater dag werd 's nachts om drie uur de 44-jarige mevrouw M. de B. uit Zeist op de Treekerweg aangehouden. Zij bleek danig onder in vloed, wat een bloedproef tot gevolg had. In de nacht van zaterdag op zondag was het de 25-jarige M van H. uit Leusden, die in Leusden Centrum tot staan werd gebracht. Ook hier volgde een bloed proef. LEUSDEN - Bij het AC-restaurant is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. Men ver schafte zich toegang door een ruit te breken. Men nam voor ongeveer 1 400,- aan rookartikelen mee. De trekker werd niet slechts beschadigd. LEUSDEN - Woensdagochtend omstreeks half negen raakte een trekker met een gierwagen erach ter vlakbij het politiebureau van de Arnhemse weg. De stuurinrichting van de trekker raakte door nog on bekende oorzaak defect, waarna het stuurloze gevaarte tegen een boom botste De trekker krulde zich daar min of meer omheen, op geduwd door de tank met zo'n twaalf kubieke meter water gevuld. In verband met de droogte was dat water bestemd voor het sproeien van landerijen. Van de trekker bleef weinig heel: bestuurder V. L. uit Baarn kwam met de schnk vrij. Het duurde ovengens tot half twee woensdagmiddag, voordat de ra vage was opgeruimd. Tijdige ontpachting 't Ruige Veld zou gemeente veel geld kunnen besparen pag. 3 Het „spookte" bij het afscheid op „De Heerd" 't Startblok nam afscheid van zesde-klassers Loep op Leusden Nieuwe open brief over volkstuinen Alle nieuws over Achterveldse Tour de junior pag. 6 Toernooi LTV Leusden verliep vlekkeloos pag. 7 Sportman- en -vrouw bij SV Achterveld bij pupillen pag. 7 Interview: technisch illustrator Bert Heemskerk uit Achterveld pag. 8 Servicepagina pag. 9 WEEKENDDIENST tel. 944600 LEUSDEN - Onder de titel „Wegwijs in het Openbaar Onderwijs" is een gids ver schenen met informatie over de zes openbare basisscholen in de gemeente Leusden. Per school wordt het een en an der verteld over de geschiedenis, over de manier waarop het onder wijs wordt gegeven, over specifie ke schoolactiviteiten en over de contacten tussen ouders en school. De informatie per school wordt voorafgegaan door een hoofdstuk waarin wordt ingegaan op de orga nisatie van het openbaar onderwijs. De gids is gratis verkrijgbaar bij de openbare basisscholen en bij de afdelingen Onderwijs en Voorlich ting in hey gemeentehuis. (advertentie) Alleen van 4 tot 18 juli Diverse merken o.a. Miele, Bosch, Marijnen en Gram tegen (Gespreide betaling via giro of eurocheque mogelijk.) Hamersveldseweg 6A - Tel. 943381 maar ging daadwerkelijk door de knieen. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 KWESTIE rOUSERT: ,,als dat peilen in de wandel gangen maar niet beneden ANP uitkomt.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1