Klimrakkers blijven aktief Tijdige ontpachting 't Ruige Veld zou gemeente veel geld kunnen besparen Het „spookte" bij het afscheid op „De Heerd" TOYOTA LEUSDEN, Jokaal VERGROTEN? üfit discussie in gemeenteraad blijkt: leusder krant; AUTO EEMHAVEN Achterveld Juni warm en droog LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT plaatselijk nieuws Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer. 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. fbex mkindegemeede/ I Zaterdag 5 juli: 20.00 uur Gehuwden-bal, café Buitenlust 20.00 uur: drive-m-show, De Klaveet J Zondag 6 juli: 14.00 uur: disco, De Klaveet Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur. van 14 uur tot 17 uur een depressie bij Engeland probeert een aanval. Dat zou het einde kunnen betekenen van een langdurige zomerpe riode. In het weekeinde kunnen er wel enkele buien vallen, maar de zon zal er volop zijn. Het wordt wel koeler. Vorig jaar juni werd op de luchthaven Schiphol nog een sneeuwdag waargenomen, wat betekent, dat het daar ook daadwerkelijk ge sneeuwd heeft. Deze waarne ming heeft felle discussie te weeg gebracht binnen onze vereniging van amateurs. Kan het, of kan het niet? Heeft de waarnemer hagel voor sneeuw aangezien? Belangrijk om te constate ren is echter, dat het met het weer in ons land per jaar bij zonder wisselen kan. VERKLEINEN? Op A3- ol A4-formaat? Het Kan allemaal bij de Een snelle totokopieer- service tegen redeli/ke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) De eerste zomermaand zit erop. Na een koud, somber en nat begin trad op 9 juni de verbetering in. Dat leverde drie weken zomerweer op. Hier de cijfers uit Achterveld: Juni 1986 Gem. max. temp. Gem. min. temp. Gem. temp. Neerslag Zomerse dagen Tropische dagen normaal 22,9 20,1 11.4 10,3 17,3 15,2 58,2 68 12 4 3 1 Conclusie: juni was een warme, iets te droge maand. De maand juli is eveneens goed begonnen, met dinsdag opnieuw een tropische dag in Achterveld, Leusden, Barne- veld en Amersfoort. Het ho- gedrukgebied boven de Noordzee werd vervangen door een nieuw hogedrukge- bied boven Frankrijk. Het weer voor de rest van de week en het weekeinde: De mogelijkheid bestaat, dat in het weekeinde het uur van de waarheid voor de zo mer aanbreekt. Een westelij ke circulatie, opgewekt door DONDERDAG 3 JULI 1986 (van een onzer medewerkers) LEUSDEN - Terwijl de temperaturen maandag in Leusden- Centrum opliepen tot 23 graden binnenshuis, probeerde een ijverig leraarsvolk zijn leerlingen te enthousiasmeren om de laatste schoolweek zinvol door te komen. Het onderwijs had veelal plaats gemaakt voor allerlei schooljaar afsluitende werkzaamheden. Op de Klimrakker gonsde het van bedrijvigheid: de leerlin gen van groep 8 oefenden druk voor de musical „De reünie". De leerlingen van groep 6/7 waren elders in het gebouw druk doende met de laatste loodjes voor het toneelspel „Jan 'e zien wief'. (advertentie) pachtovereenkomsten in het ge bied zat. Corri Verduin stelde daarop, dat waar men als raad normaal gespro ken altijd over dit soort zaken geïn formeerd werd, die inlichtingen dit maal ontbraken. „In het algemeen knjgen we altijd inzage in het ont- pachtings- en exploitatierapport Hier nog niet, en wij willen die infor matie gewoon hebben", zei zij. Joop Kool (Leusden '85) infor meerde vervolgens, of het juist was, dat als de pachtovereenkomst voor 16 juli aanstaande zou worden opgezegd - dit in het kader van de pachtovereenkomst en de Pacht wet - de pacht volgend jaar vnj zou zijn. Indien dat het geval is, zou dat de gemeente een fors bedrag kun nen schelen aan pachtschadever- goeding. Behalve de mededeling, dat de ontpachting „op de rol" stond, wat zoveel betekent als dat het binnen kort aan de orde komt, verschafte het college verder geen informatie. Zoals we al eerder publiceerden, zou met het ontpachten van de grond een bedrag gemoeid zijn, dat tussen de drie-en-een-halve en vier-en-een-halve ton geraamd wordt. Indien de pachtovereenkomst echter, gezien de looptijd, per 16 juli opzegbaar is, zou van een daad werkelijke pachtvergoeding nau welijks sprake meer zijn. Alexander Blom speelde zeer overtuigend de rol van de oude schoolmeester: de slimme bankdi recteur werd perfect vertolkt door Rogier Rijkers, terwijl de boeven- steken van Gustaaf Handjes, een snelle kruimeldief, niet onopge merkt bleven door het sublieme spel van Martijn Boerhof. Over het algemeen kon gezegd worden, dat de zanggedeelten voor koor wat ongelijk werden ge bracht, terwijl bewondering uitging naar de diverse solisten. Met name Pascal Dubbeling deed het voor treffelijk. Ontroerend lief werd het lied „In de eerste klas" gezongen door Tamara Tijmensen, Wendy van Heugen en Ellen van Dijk. Na afloop van de musical, die ge heel op video werd opgenomen, werd schoolleider Ronald naar vo ren gehaald door Alexander Blom, die hem namens de schoolverlaters een plant aanbood. Alle andere meesters en juffen werden met een kort maar krachtig lied bedankt. Vervolgens gaf de heer Max Linde man traditiegetrouw aan elke schoolverlatende dame een roos. Dinsdagmorgen, 1 juli 1986, was het weer een drukte van belang. Allereerst werd er afscheid geno men van lek de Vos, muziekleraar van de katholieke basisscholen in Leusden-Centrum. Hij heeft slechts een jaar gewerkt in Leusden, maar wist zich in die korte tijd aardig po pulair te maken bij leerlingen, ou ders en leraren van het katholieke basisonderwijs. En dat lag met al leen aan de liedjes die hij de leer lingen aanleerde: voor het grootste deel eigen composities, maar veel meer ook aan zijn aangeboren les geverstalent. lek de Vos heeft m Utrecht een betrekking aanvaard bij het Colle ge Blauwcapel, een school voor vwo, havo en mavo. Bovendien heeft hij urenuitbreiding gekregen bij een andere functie: artistiek coordinator van de muziekschool m Breukelen, waar hij koorvorming en algemeen muziekvormend on derwijs geeft. Het afscheid werd omlijst met een lied, dat geschre ven was door de adjunctdirectrice van de school, Sylvia van Veen. Ter herinnering kreeg lek een collage van schoolfoto's aangeboden. 's Middags vond er voor leerlin gen een generale repetitie plaats van het toneelspel „Jan 'e zien wief'. Berlinda van Schaik, leerling van groep 7, vertelde ons: „Het verhaal speelt rond 1500 m de Leusdense buurt. Het gaat over het gezin van Jan, zijn vrouw en hun twee kinde ren. Jan wil zijn vrouw verdrinken, omdat zij iets vreselijk doms ge daan heeft: de schapen van Jan voor niets verkopen. Eerst gaat Jan kij ken, of er nog dommere mensen zijn dan zijn vrouw." Dit zijn ongeveer de belangrijk ste gegevens waaromheen het ver haal zich afspeelde. Berlinda deel de ons mee, dat meester Bos het idee uit een boek had gehaald. Over het waarom van dit spel vertelde zij: „Omdat we het leuk vinden. Bovendien hebben we een grote maquette gemaakt van Amersfoort en Leusden. Iedere leerling heeft ook een eigen werk map gemaakt over de oude ge schiedenis, naar aanleiding van een wandeling rond het museum Flehi- te in Amersfoort." 's Avonds vond voor de ouders de opvoering van dit spel plaats. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het is mogelijk, dat een tijdige ontpachting van de grond in 't Ruige Veld de gemeente een aanzienlijke bespa ring op zou kunnen leveren. Dat viel op te maken uit de discus sie hierover, die zich vorige week in de Leusdense gemeente raad ontspon. Aanleiding tot die discussie, die enigszins ge spannen verliep, mede omdat wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) - tevens pachter van de grond - zich met de discussie bemoeide, waren vragen van de PvdA en Leusden '85. Com Verduin (PvdA) informeer de bij de rondvraag naar de pacht- termijnen in 't Ruige Veld, en naar de pachtovereenkomsten. Waar die normaal altijd bij de stukken zitten, ontbraken die in het geval van 't Ruige Veld, zo stelde hij. Wethouder Jan Wagenaar, in wiens portefeuille de grondzaken thuis horen, zei het maar een vreemde vraag te vinden. „Er is in deze gemeenteraad nog nooit naar de ontpachting gevraagd. Waarom nu dan wel?", zo informeerde hij. Ook wethouder Gijs van Wou denberg, tevens pachter van de be treffende grond, bleek zich aange sproken te voelen. Ook hij wilde weten, waarom men nu juist in dit geval wilde weten, hoe het met de Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Manm Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretarlaat: Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). LEUSDEN - Woensdag 2 juli 1986 nam groep VIII van de Openbare Basisschool „De Heerd" definitief afscheid. Met de opvoering van de Mu sical „Spoken op Griezel- steyn", waarbij de ouders het publiek vormden, sloten 35 leerlingen deze periode op de lagere school af. Wekenlang hebben de kinderen geploeterd, geoefend, teksten in gestudeerd. geplakt en geschil derd. Ria Beutick en Ellie de Leeuw hadden de regie. De decors, zeer verschillend, werden ontworpen en gemaakt door de kmderen zelf en hun leerkracht. De uitvoering werd gehouden op het toneel van de school, waar ook over toneel verlichting wordt beschikt. Alle aanwezigen hebben alles zins genoten. Ook het gehele team nam op een eigen wijze afscheid van „hun" kinderen, waarvan de meesten 8 jaar op deze school heb ben vertoefd. Zij zwermen allen uit naar de verschillende vormen van het voortgezet onderwijs, dat zij in Amersfoort en omstreken zullen gaan volgen. De avond werd afgesloten met een gezellig samenzijn van ouders, kmderen en teamleden onder het genot van een drankje. Op de maandagmiddag werd de musical voor de leerlingen ten to nele gebracht, 's Avonds vond de uitvoering plaats voor de ouders. Rond kwart voor acht opende schoolleider Ronald van de Hurk de bijeenkomst voor de ouders. Hij meldde dat de opkomst iets groter was, dan hij had voorzien. Dat was de reden, waarom iets later begon dan gepland was. Hij hield zijn toe spraak erg kort, omdat de leerlin gen van groep 8 de organisatie ge heel zelf m handen hadden. Het is een knappe prestatie van deze kmderen geweest, dat zij er wonderwel in geslaagd zijn zelf een geod stuk werk te maken van slechts een tekstboekje met regie aanwijzingen en een bandje met achtergrondmuziek. Zelfstandig heid en zelfwerkzaamheid, en het aankweken van verantwoordelijk heidsgevoel zijn belangrijke ge dachten geweest bij de voorberei ding van dit spel, waar de groepsle raar Van de Hurk zelf slechts op de achtergrond begeleiding heeft ge geven. In dit spel waren belangrijke in grediënten: terugblik op vroeger, vergelijkingen, maatschappelijke verhoudingen, criminaliteit en ver liefdheid. Abonnementsgeld: 65,60 per jaar. 33.30 per half jaar, 16.90 per kwartaal V Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt c opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 ^Nabestellen foto's: juf meeste 'n de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u ge nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling '7rontvangt u de gewenste foto('s) thuis. TlDE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. Over de schmink viel met te klagen, behalve dan, dat het zo warm was. Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3