't Startblok nam afscheid van zesde-klassers Open brief over verwoeste volkstuinen Reuzenfiets -lezers. schrijven^ Joep op _Jeusden_ VERGROTEN? Zwembad? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Waterlasten Minder tehulpzame oorlichter loterij bij DeHeerd" JEUSDER KABEL KRANT Planschade Aanwezig plaatselijk nieuws Uan de burgemeester A.I. en de heer Van Gooi. Heren bestuurders, In de Leusder krant van donder dag 26 juni heeft u tot mijn opperste verbazing gereageerd op mijn open brief aan burgemeester en wethouders over het schandalige beleid inzake de volkstuinen. Van zelfsprekend krijgt u van mij uitvoe rig antwoord. Ik ben immers, in te genstelling tot uw college, nooit overleg uit de weg gegaan en ik heb nooit geweigerd om een vraag te beantwoorden of om te reageren op een verzoek. EXCLAMATIES U beweert in uw schrijven dat ik in mijn open brief een voorstelling van zaken geef „die niet in over eenstemming is met hetgeen heeft plaatsgevonden. Het zou te ver voe ren om op alle onjuistheden in uw brief in te gaan." Dit soort exclama ties vmd ik een bedenkelijk blijk van zwakte. Als u vindt dat er zo goed als niets deugt van mijn voor stelling van zaken dan had u de moed moeten tonen om op een aan tal heel duidelijke punten de onjuistheden aan te wijzen. Als u vervolgens in het enkele punt dat u wenst aan te stippen het heeft over „sterk de indruk wekken" en daar na ten aanzien van het „agrarisch grondgebruik" de correspondentie niet blijkt te kennen, dan zijn we weer op het bekende Leusdense niveau aangeland. Eerst uw eerste opmerking. Ik heb op geen enkele wijze goed overleg tussen raad, commissies en het college in twijfel getrokken. Dat soort zaken onttrekt zich zelfs voor een groot deel aan mijn waarne ming. Als u vindt dat ik dat wel ge daan heb dan had u de desbetref fende passages dienen te citeren. Ik heb vervolgens nergens be weerd dat een lid van het college I op onoirbare wijze raad en com- I missies onder druk gezet heeft. U zegt natuurlijk met dat ik dat ge schreven heb, want dat zou te ge vaarlijk zijn, omdat het niet hard te maken is. Nee, ik wek sterk de in druk. Laten we op dit punt de lezers en burgers van Leusden zelf maar laten oordelen. Ik heb beweerd, dat als de heer Wagenaar, die t.a.v. volkstuinen zijn sporen al ruim schoots verdiend heeft, volgens het Wat wil Leusden9 Een sauna, een recreatieruimte met water, een su perglijbaan, een wervelbad, een aquadroom, een tropisch regen woud, etc. etc. of toch een zwem bad? Ik heb sterk de indruk dat men van alles wil, behalve een echt zwembad! Waarom geen 50 m (bui- krantenverslag zegt dat er straks illegaal huizen worden gebouwd als de volkstuinen voorshands ge tolereerd worden, dat dan de heer Wagenaar het argument van de bangmakerij hanteert en daarmee anderen onder druk zet. Ik vind het van mijn kómt een droevige zaak dat u kennelijk een dergelijke argu mentatie in zijn wezen, nl. druk uit oefenen, niet meer onderkent. Vervolgens laat u een heel ver haal volgen over agrarisch grond gebruik. Volgens u zou ik beweerd hebben dat de gerezen problemen hun oorzaêLk vinden in het feit dat ik met agrarisch grondgebruik ge start ben. Waar haalt u zulke india nenverhalen toch vandaan? De oor zaak van de problemen liggen er gens anders. Maar eerst nog even verder dit tweede punt. Ik heb gezegd dat ik bij de start van de volkstuinen niet van het bestemmingsplan op de hoogte was. U durft nu publiek te verklaren en dat het mij van het begin af aan duidelijk had kunnen zijn, ja dat ik het zelfs had kunnen vermoeden. Dóiarmee zet u de tot nu toe gehanteerde methode voort: die vervelende boer is de schuldi ge, hij had zelfs édles kunnen ver moeden. Bij hem ligt de oorzaak van de moeilijkheden, niet bij ons In feite bent u daarmee bezig, pu bliek iemands goede trouw m twij fel te trekken. Dat vind ik slecht, want ik kan me daartegen met ver weren. AFWIJKING U schrijft dat de agrarische be stemming van de grond een zo we zenlijke afwijking als volkstuinen niet toelaat. Nu laten we even in het midden dat deze afwijking hele maal met wezenlijk is. Belangrijker is dat u zelf al had besloten om de volkstuinen tot 1 oktober toe te staan. Daarmee weerspreekt u uw eigen stelling dat volkstuinen met toelaatbaar zijn. Waarom verzwijgt u opnieuw de kern van de zaak en daarmee de oorzaak van alle pro blemen. Ik zal de Leusder Krant vragen om de volgende zin vet te drukken: Waarom wenste u niet te spreken over uw onmenselijke ul timatum waarmee u mij wilde dwingen te verklaren dat ik de groente van de tuinders voor 1 okt. zou vernietigen? Daar liggen de problemen, m uw hardnekkige weigering om met een burger van de gemeente overleg te plegen. Er moch immers tijdelijk getuinierd worden aan de Tabaksteeg? Dat had u toch zelf besloten9 Of wilt u dat nu tegenover de burgerij ont kennen? Kom heren, bestuurders. meneer de burgemeester, al of niet ad interim, meneer Wagenaar, me neer van Gooi en nog vele anderen die steeds met onbevlekt blazoen in de Leusdense arena opereren, wat zou het fijn zijn, ais u eens niet vluchtte m bijkomstigheden, maar de kern van zaak aanroerde. Dat het zover nog zal komen, dat geloof ik echter niet. En wel om de volgende redenen. In het begin heb ik al gezegd dat het mij uitermate verbaasd heeft dat u gereageerd hebt. Een en andermaal heb ik u verzocht gedurende afgelopen maanden. Maar u gaf niet thuis. Waar komt dan nu die plotselinge bereidheid om te reageren in deze vandaan? Ik heb daar de volgende verklaring voor. Wanneer u eigen optreden in de ze zaak publiek gemaakt wordt en het gaat om uw eigen image, dan bent u bereid om in de benen te komen. Maar als het gaat om een vraag van ondergetekende dan verroert u geen vin. Verder maak ik er maar geen woorden aan vuil De mondige burgen) heeft heus wel m de gaten hoe het op bestuurlijk ni veau in ons drop toegaat. Daarvan tot slot nog eens een frappant voorbeeld. Voor het ver woestende werk dat u aan de Ta baksteeg heeft laten aanrichten heeft u mij een rekening gestuurd van 2.000,-. Dat door u gemaakte kosten in dit verband op mij ver haald kunnen worden, zal ik niet ontkennen. Ik zal die kosten dan ook zeker betalen. Maar wat doet zich voor? Ik wordt geconfronteerd met exhorbitant hoge taneven, waarvan ik de juistheid in twijfel trek. Vandaar dat ik u verzocht heb om uitleg en om overleg. Ook al heb ik in uw ogen een onrechtmatige daad begaan, ik heb als burger toch nog wel het recht om uitleg te vragen over bedragen die ik moet betalen9 Wie dat echter denkt m Leusden vergist zich gruwelijk. Want wat zegt u vanuit uw hoogheid neerziende op de eenvoudige bur ger: (citaat uit uw brief van 17 juni): „Wij wensen op geen enkele wij ze met a in discussie te treden omtrent gemaakte manuren c.q. de noodzaak van ingezet mate rieel". Ziedaar hetzelfde autoritaire be leid als inzake de volkstuinen. U wenst gewoon met met mij te pra ten. Er is dus mets veranderd en er zal ook niets veréinderen zolang de ze bestuurders in het zadel zitten. Laten we als burgers van Leusden hopen dat we zo langzamerhand wat uit de schandaaltjes-sfeer ra ken. J. van Loenen ten-)bad, waar men normaal in kan zwemmen? Een buitenbad te duur m.b.t. energieverbruik? Lijkt me met te kloppen; kijk maar b.v. naar de ge meente Apeldoorn waar met be hulp van zonne-energie het water verwéurmd wordt. Waarom kon trouwens het be staande buitenbad met gewoon ge opend. worden deze zomer (en dus ook volgende jaar)? Te duur van wege „tijdelijk" aanschaf van ver- warmings- en zuiveringsinstalla ties? Waarom geen geld beschik baar voor deze sociale voorzie ning? Is het geld soms op? Verdwe nen aan andere „nuttige" bestedin gen, zoals tenrushal, fietspadom leggingen, „goedkope" grondver- kopen, etc. etc. Bert Veen vliet, Zonnedauwhof 41. Leusden. LEUSDEN Een onderne mende Leusdense jongeling dacht ongetwijfeld, dat een fiets ook maar heel gewoon een fiets is, waar verder weinig opwindends aan te beleven valt. Daar deed hij vervolgens het nodige aan: mét Van Speyk, volgens het principe „dan maar de lucht m". Van twee fietsen werd er één gemaakt, met een inge wikkelde trap-as. Ook overi gens werd het nieuwe mobiel „aangekleed" volgens de re gelen der kunst. Zo werd het een vervoermiddel „met toe ters en bellen", waar onze Leusdense schoher groot ge noegen aan beleefde. Tot vonge week. Toen haal de de politie hem namelijk met fiets en al van de weg af. Niet uit jaloezie over zo'n fraai vervoermiddel. Men moet een maal met altijd het slechte den ken van depohtie. Nee, het wa ren overwegmgen, die direct te maken hadden met de vei ligheid van de berijder van dit stalen ros. Bij de constructie van de fiet sende hoogvheger namehjk, was tussen de onderscheidene onderdelen enige speling ont staan, die het geheel tot een wat wankele vertoningen maakte. Vandaar, dat de Leusdense pohtiemensen, voordat ze dit bijzondere vervoermiddel weer aan de rechtmatige eige naar terug gaven, meldden dat het misschien verstandiger was, om met déze constructie met meer op de openbare weg te komen. Maar een mooie fiets blijft het natuurhjk wel De fraaie fiets, die helaas met deugdelijk genoeg bleek, om je zonder gevaar m het dagelijks verkeer op voort te bewegen. VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer- service tegen redeli/ke prl/zen. Asschatterweg 19 (Bi| de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en niet vrijdag van 9 uur tot 12 uur. van 14 uur tot 17 uur. lingen beter bekend als AJ. Je hebt hier gewerkt om ervaring op te doen. In verband met een andere studie ga je ons verlaten. Jammer voor het onderwijs. We reiken een goede leerkracht kwijt," werd daarbij gezegd. Als dank kreeg hij een leuk aandenken van de leerlin gen. Daar volgde trouwens geen antwoord op (hm) In de discussie rond het nieuw te bouwen zwembad in Leusden gaat het vooral om de vraag, in hoeverre een dergelijke voorziening betaalbaar blijft. Je kunt één keer veel geld uitgeven, dat is het probleem niet. Maar de jaarlijkse lasten, die een exploitatietekort met zich meebrengt, dat is andere koek. Daar zijn de leden van Leusdens gemeenteraad - terecht - heel voorzichtig mee. Zo voorzichtig, dat men er in het taalgebruik haast niet meer uitkomt, getuige de volgende tekst: „De bubbels en de bellen en de glijbaan, die trekken het bezoek aan." Dat is sterk, nietwaar? En dat voorEpOostra. Nog sterker maakte Ben Stoelinga het met een creatieve oplossing voor het financiële tekort. „Laten we, waar het om water en lasten gaat, de Leusdense burger hierin nou maar tegemoet komen, als compensatie voor de te veel betaalde en nog te betalen waterschapslasten", stelde hij voor. Het voorstel werd niet overgenomen. (hm) Waar pachter Gijs van Woudenberg straks mogelijk aanspraak maakt op een redelijke schadevergoeding van de gemeente, als men op grond die hij pacht huizen wil bouwen, is er een manier om die aanslag op gemeenschapsgeld te voorkomen. Een manier, die de wethouder Gijs van Woudenberg vorige week donderdag zelf al aangaf. Tijdens de discussie over enkele subsidies gaf Gijs de weg zelfalaóm. „Een wethouder", zei hij, „is altijd gehouden om zijn eigen salaris te verminderen." We zullen zien (hm) (advertentie) ACHTERVELD - Maandag werd op de basisschool 't Start blok afscheid genomen van de leerlingen die de school gaan verlaten. In totaal 20 leerlingen namen deze avond afscheid. Er was deze avond zowel van de zijde van de leerlingen als van de ouders grote belangstelling. Ook een aantal oud-leerlingen was leze avond aanwezig. Allen werden verwelkomd door de di recteur van de school, de heer Hulshof. )e scheidende leerlingen voerden •en toneelstuk op dat helemaal door ienzelf bedacht en geschreven is. )aann ontmoetten drie heren op seftijd elkaar en begonnen een ge- prek. Zij haalden veel dingen op lit de tijd dat zij naar school gmgen. leginnende bij de kleuterschool tot an het moment dat zij de school erlieten. Nadat zij een verhaal lebben verteld werd dit door de cheidende leerlingen op het to- eel gespeeld. Op een hele leuke :n originele manier werden de mo- nenten in de kleuterklas en de ove- ige school jaren nagespeeld. Veel lingen werden naar voren gehaald lie nu nog op de school voorko ken. Zeker het stuk waar een rueu- re hospitant in de klas komt om aar leiding te geven om ervaring p te doen. Wat de leerlingen met em uithaalden was vermakelijk m dit nog zo eens te zien. Hoe de lan geplaagd werd, en als de ei- en meester binnenkomt er geen ravere leerlingen zijn. Ook uitge- aalde grappen met mede-leerlin- Ien werden op een hele originele n leuke manier gebracht. Na af- >op werden de leerlingen dan ook iet een daverend applaus be- >ond. De avond werd afgesloten door de heer Hulshof, die zei: „Weer een groep die de school gaat verlaten. Ze zijn er aan toe. Maar het uitzwaai en brengt toch nog wel enige zorg bij mij. Het team heeft veel tijd en zorg aan deze leerlingen besteed. Ik ben daar als schoolleider trots op." „Ze gaan nu naar het voortgezet onderwijs waar zij het vertrouwde zullen missen. Ze gaan nu onder in de grauwe massa. Al het vertrouw de en het buitengewone van deze schooljaren is dan weg." Vervolgens werd aan elke leer ling het schooldiploma uitgereikt. Voor elke scheidende leerling had de heer Hulshof bij de uitreiking een persoonlijk, op hen betrekking hebbend, afscheidswoord. De scheidende leerlingen boden zo wel aan hun meester als aan het hele team een aantal leuke herinne ringen aan. TEAMLEDEN Hierna werd ook nog afscheid genomen van enkele teamleden. Als eerste Marianne Smidts. Ze kreeg veel dank en waardering ^ogenomen. voor haar geweldige inzet in het werk met groep 3. Van de leerlin gen kreeg zij een leuke herinne ring, een album met de foto's van de kinderen en een door hen zelfge maakte tekening. De volgende was Nicolette Tim mer. Ook zij werd bedankt voor het werk dat zij als hulp heeft gedaan. „Dank zij jou hebben wij als vaste krachten echt van onze AT V-dagen kunnen genieten, hetgeen er bij an dere collega's nog wel wat aan mankeert. Op maandag en vrijdag heb je je geweldig ingezet voor groep 8," zo kreeg zij te horen. Ook zij kreeg van de leerlingen een leuk aandenken. Als derde werd afscheid geno men van A T Rr>ehiii'7<->*- v:; 'oor. Namens de ouderraad en de me dezeggenschapsraad werd het team bedankt voor de geweldige inzet om zo de leerlingen te bren gen waar zij moeten zijn. Het team kreeg bloemen aóingeboden. Omgekeerd bedankte het team iedereen, die hen m de afgelopen periode in het werk steun verleen de. Afscheid nemen, altijd een wat weemoedig tafereel. edaktie: Hans Mosterd ijdragen: Hans Verhorst en mus Visser Het tienjarig bestaan van „De is in Leusden niet lerkt voorbijgegaan. Met ie de pieremegoggel-show die ^ën had georganiseerd mocht in een grote belangstelling leugen. Evenals de andere iteiten, trouwens. Men had ook nog een loterij L"j»organiseerd. Mede in verband vakanties, hebben echter et alle prijswinnaars kennis gnomen van het feit, dat ze in de :en zijn gevallen. Vandaar, it we hier vermelden dat de ie Van Genderen, die het ier 000110 in bezit heeft, in rubberboot gewonnen heeft, andere hoofdprijzen zijn iddels ih bezit vóu\ de iinnaars. i Maar voor de volledigheid hier lijst met nummers, waar ook >gprijzen op gevallen zijn: 10648,001475,002078,002347, 0426,000554,000195,000044, 1416,000163,002542,002239, 0282,000665,000698,002036, 2500,000968,002422,000749, 2572. De prijzen kunnen 8 juli tussen .00 en 18.00 uur op Lepelaar 22 Leusden worden opgehaald, ^prijzen die niet worden ihegaald zijn na de vakantie op hooi te verkrijgen. Het treffende lot moet wel worden (advertentie) 10E WORDT HET WEER IN LEUSDEN? regen, onweer, storm, hagel, mist of sneeuw: KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriek LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op Aangezien echter niemand het woord vroeg, en men zonder meer instemde met het voorstel om Kools verzoek af te wijzen, had hij dat piraatje nog niet half af, toen hij al weer in zijn stoel kon gaóin zitten. Merkwaardig was echter, dat toen de pacht in 't Ruige Veld aan de orde kwam, de burgemeester wethouder Gijs véin Woudenberg, tevens pachter van die grond, niét verzocht om de raadszaal te verlaten. Sterker nog, toen Gijs zelfs het woord nam over de kwestie, werd hij nog niet gezegd over de inmiddels haast legendarische aansluiting, die Leusden misschien ooit nog eens op de A-28 krijgt. Maéir, let op: het was een vraag aan Wagenaar. Waarop zich de volgende dialoog afspeelde: Gijs van Woudenberg: „Eeeeh, meneer Voortman, was ik daar aanwezig?" Ton Voortman: „Als uw naam G. van Woudenberg is, wel." Gijs: „En de heer Wagenaar niet? Waarom vraagt u dat dan niet aan mij?" de Leusdense gemeenteraad zich vorige week na de raadsvergadering in besloten zitting nog mee had bemoeid: de bouw in 't Ruige Veld. Gemeentevoorlichter Hans Hermans vond het in elk geval geen gezicht, dat bord op de achtergrond. Dus dat moest eerst worden weggesjouwd. Onze fotograaf Hans Verhorst legde dat historische moment vast, waarbij hij constateerde: „Zo, meneer Hermans, dat is weer goed voor een Loepje". Bij deze dus. (hm) Joop Kool uit Leusden krijgt, zo heeft de gemeenteraad vorige week besloten, geen planschade. Om de netheid van de discussie te bevorderen, verzocht burgemeester Rademaker aan het raadslid Kool, toen het onderwerp ter sprake kwam, om zich van zijn zetel te verheffen, en zo de raad in de gelegenheid te stellen om „zuiver" over de zaak te discussieren. Dat gebeurde. Joop Kool begaf zich naar de góing achter de raadzaal, om daar een shaggie te draaien. teruggefloten. Wat op zijn minst een merkwaardig en selectief invullen van de functie van raadsvoorzitter mag heten. (hm) Ton Voortman van de WD had, naar aanleiding van notulen van een bijeenkomst der werkgroep Agrarische Zaken, vorige week een vraag aain zijn partijgenoot en wethouder Jan Wagenaar. In die werkgroep was het een en ander De heren Van den Wal Bake en Jacobs, zonder bord op de achtergrond. Soms krijgt u als lezer een foto onze krant voorgeschoteld, ïai eigenlijk een verhaaltje bij ort. Dat was afgelopen dinsdag ook t geval, toen u een fraaie foto nschouwen kon van de heren in den Wal Bake en Jacobs, iden van het bestuur van de rembadstichting. Die foto kon echter niet maakt worden, zonder dat er rst iets aan de entourage was daan. Achter beide heren, reten in de commissiekamer in l gemeentehuis, stond namelijk j een bord met flap-overs, lis die dingen schijnen te :en. Daar stond nog een eressant rijtje op. „Grondprijs, :htingskosten, bouwkosten en komende kosten", zo lazen we. d. >at zo begrepen we, was waar Voorhchter Hans Hermans: .géén gezicht, zo'n bord op de achtergrond i

Leusder Krant | 1986 | | pagina 5