Bergtijdrit maakt 29e Tour de Junior kompleet Deelnemers Tour de Junior Tour-organisatie Sponsors Programma Tour Achterveld van 6 tot en met 12 juli weer in de ban van jeugdwielerwedstrijd: Leusder Krant in de Tour Winnaars 1985 29e INTERNATIONAAL JEUGDWIELERFESTIJN ACHTERVELD ACHTERVELD - Ook de 29e editie van de Tour de Junior, het internationale jeugdwielerfestijn in Achterveld, kent weer een nieuw fenomeen; een heuse bergtijdrit. Een race tegen de klok berg op nabij Aart Jansen op de Leusderhei. Een droom van de organisatie is hiermee in vervulling gegaan. Want gaven de Tourbazen vorig jaar al te kennen dat Franse uitgave van de Toer als voorbeeld geldt voor de Achterveldse, door het invoe ren van o.a. bonificaties bij de eindstreep en puntenstrijd bij alle tussensprints, door het programmeren van een bergrit, in het bijzonder een tijdrit voor de specialisten in het Tourpeleton, is de Tour de Junior '86 compleet, en bijna niet meer te onder scheiden van de Tour de France. Dat is op zich al een compliment waard aan het adres van Tourleider Johan Ossendrijver en zijn mede werkers die het alweer voor de 29e keer m successie het voor elkaar hebben gebokst om alles op tijd rond te knjgen. Waren we de laat ste jaren immers gewend dat het Achterveldse jeugdwielerfestijn pas na de bouwvakantie gehouden werd, ditmaal vindt de Tour de Ju nior weer eens voor de „grote uit trek" plaats. Of dat m positieve zin zal uitwerken op bijvoorbeeld de publieke belangstelling, is moeilijk te voorspellen Dat is veelal afhan kelijk van het weer. Wel is het zo dat het aantal renners wat tegen valt. Kwamen bij de vorige Tour de Junior nog zo'n 100 jongens en meis jes aan het vertrek, nu zullen de organisatoren het met 75 „peda- leurs" moeten doen. Het aantal sponsors is met drie teruggelopen naar zeventien gulle gevers, die wederom bereid waren om een ploeg van vijf of vier renners te fi nancieren en onder hun hoede te nemen. Bij de jongsten, de 12-jari- gen gaan 12 coureurs in de slag om de felbegeerde tricots. Het peloton vein de 13-jarigen telt 30 namen, ter wijl de 14-jarigen, de smaakmakers van de Tour de Junior, met 33 deel nemers op de Achterveldse straten hun geluk gaan beproeven in de hoop om zo hoog mogelijk te eindi gen. Kortom, op papier is alles pico bello m orde. PROGRAMMA In de loop van de maandagoch tend (7 juli) zullen de renners in Tourdorp Achterveld arriveren, waarna om klokslag 14.00 uur een begin zal worden gemaakt met het nemen van de ploegen (sponsor)fo- to's. Aansluitend brengt de gehele Tourkaravaan een bezoek aan het gemeentehuis in Leusden-Cen trum, alwaar een ploegenvoorstel- ling zal plaatsvmden. 's Avond6 zul len de jongens en meisjes voor het eerst de krachten tijdens de weg wedstrijden gaan meten en in de slag gaan om de punten voor de groene trui en seconden voor de gele trui. Op dinsdag (aanvang 10.00 uur) wordt dan nabij Aart Jan sen op de Leusderhei de primeur van deze Tour de Junior verreden, de bergtijdrit. Dat dit gevecht om de seconden al reeds na een dag grote verschuivingen m de klasse menten tweeg gaan brengen, staat al bijvoorbaat vast. Wat de met klimmers echter op de „berggeiten" bij uitstek aan tijd zullen gaan verliezen, kunnen ze bij het kriterium op de vlakke weg door Achterveld-city weer inhalen, als de benen tenminste m de juist vorm verkeren. De tweede dag van de ronde wordt hoe dan ook een interessante aangelegenheid, want de ingekorte wegwedstrijden van een dag later, woensdag 9 juli, zul len worden gebruikt om tot rust te komen en zich voor te bereiden op de rest van de nog zware tourweek. In alle vroegte moeten de ploe gen donderdag aan de bak voor een tijdrit over 2000 m, vrijdagoch tend gevolgd door een individuele race over 1500 m. Op beide dagen zullen wegwedstrijden de strijd complementeren. Op de slotdag, wordt wederom een afsluitend kri terium verreden over de Jan van Arkelweg, Pater Stormstraat en W. v. Amersfoortstraat. Daarna kunnen de laatste resultaten in de compu ter, zodat 's avonds tijdens de grote feestelijke prijsuitreiking in het ren nerskwartier de 29e Tour de Junior zijn hoogtepunt zal beleven en ten einde zal lopen. FAVORIETEN Zijn er uitgesproken favoneten in dit selectieve Tourveld? Op voor hand valt weinig met zekerheid te zeggen, maar gelet op een aantal bekende namen die zo op de deel nemerslijst voorkomen, is het niet ondenkbaar dat opnieuw een paar van de gevestigde orde weer van voren zullen koersen. Bij de 14-jari- gen lijkt Patrick de Boer een kans rijke kandidaat voor de eindzege bij afwezigheid van Jos Boshuizen. Of steekt Ard Somsen soms zijn vroegere concurrenten de loef af, en hoe staat het met de kansen van Hooglander Niels v.d. Steen die in 1984 zoveel furore maakte in de jongste leeftijdsgroep. Erik Boeze- winkel uit Hooglanderveen, Marcel Mispelaar uit Amersfoort en zijn stadgenoot Daniel Rakhorst kunnen m eigen omgeving ook wel eens voor aangename verrassingen gaan zorgen en meestrijden om de gele en/of groene trui. Hester Maneke Kroes, in '85 win nares van het puntenklassement bij de 12-jarigen, kan ook bij de 13- jarigen wel eens hoge ogen gaan gooien en een mogelijke dubbel slag slaan. Want van haar vroegere nvalen zijn er weinig van de partij. De jongsten, de 12-jarigen, ko men pas kijken aan het Tourfirma ment. Het is dan ook eigenlijk on mogelijk om hier een of meer kans hebbers aan te wijzen, hoe klein het aantal 12-jangen ook is. Wie waagt die wint, zal op deze groep dan ook het sterkste van toepassmg zijn, maar gelet op de loodzware pro gramma dat deze jongens en meis- Tijdritten spelen bij de 29e editie in de Tour een belangrijke rol. jes in een week tijd te verhapstuk ken krijgen, zal degene met de langste adem en de rapste benen de meeste kans maken op een triomf in de Tour de Junior van Ach terveld. En dat zou best eens een meisje kunnen zijn, dat is in het verleden wel vaker voorgekomen. De jongens zijn al bij voorbaat ge waarschuwd. Tour de Junior klaar voor de start. ACHTERVELD - Moest de Tourorganisatie in het verleden nogal eens jongens en meisjes teleursteUen omdat het aantal inschrijvingen het aantal startplaatsen en ploegen overtrof, anno 1986 is toch een kentering opgetreden in de belangstel ling voor het internationale jeugdwielerfestijn in kerkdorp Achterveld. Vorig jaar viel al iets te merken van het teruglopen van het aantal verzoeken om mee te doen aan de enige echte Tour de Junior in het hartje van Nederland. Het verminderde aantal jeugdleden bij de wielrenclubs in den lande en de con currentie van het nieuwe fenomeen het fietscrossen, zijn daar voornamelijk debet aan. Toch zag Tourleider Johan Os sendrijver, die voor het tweede jaar als de Achterveldse Felix Levitan de Tourkaravaan gaat leiden, nog kans om 75 jeugdwielrenners voor een week naar Achterveld te halen. In niet minder dan 17 ploegen zijn de jongens en meisjes onderge bracht. Het deelnemersveld is m vergelijking met 1985 toch met een kwart ingekrompen. „En dat is ui teraard niet niks en reden om even bij stil te staan, gaf Tourleider Johan Ossendrijver te kennen. Zet deze tendens zich door dan zitten we bin nen enkele jaren zonder renners, en dat kon uiteraard nooit de be doeling zijn. Tijdens de tourweek zullen we als organisaties met de jeugdleiders van de wielrenclubs gaan praten over de ontstane situa tie. Komen we met z'n allen na on derling overleg tot de conclusie dat het op deze manier allemaal geen zin meer heeft, dan is het heel goed mogelijk dat de Tour de Junior van het wielertoneel zal verdwijnen en op een geheel andere leest ge schoeid zal gaan worden. Ik wil met op de zaken vooruit lopen, maar de mogelijkheid bestaat. De naaste toekomst zal het leren," aldus een weirug optimistische Johan Ossen drijver. Zover is het dus niet en het is te hopen dat het met zover komt. want de Tour de Junior staat toch syno niem voor jeugdwielrennen. Niets LEUSDEN - Ook de Leusder Krant/BDU zal weer in de Tour de Junior van voren koersen. Voor alweer de 16e maal njdt een ploeg uit de Kombinatie Midden Nederland mee. Alleen Jeroen Land uit Maarssen is nog over van de vorige ploeg, die helaas als laatste in het ploegenklasse- ment eindigde. Door de komst van Marcel Mispelaar uit Amersfoort, Mi chael Calf uit IJmuiden, Dave v.d. Watering uit IJmuiden en Lammert Wittingen uit 't Harde, moeten de jongens toch in staat zijn om op een hogere positie beslag te leggen. Nog mooier is uiteraard om als eindwinnaar van het ploe- genklassement te voorschijn te komen, zodat de fraaie wissel bokaal die nu nog m het bezit is van slager van Wieringen eens in de prijzenkast van de BDU verdwijnt De concurrentie is echter groot, laat de beste ploeg mogen winnen Leusder Krant-renners succes! Gele trui 14 jaar: Erik Dekker, Hoogeveen; 13 jaar: Jos Boshuizen, Ter Apel; 12 jaar: Jeroen van Hoorn, Rotter dam. Puntenklassement (groene trui) 14 jaar: Erik Dekker, Hoogeveen; 13 jaar: Jos Boshuizen, Ter Apel; 12 jaar: Hester Marieke Kroes, Hattem. Beste meisje 12 jaar: Hester Hattem. Maneke Kroes, Ploegenklassement 1. Slagerij van Wieringen, Achter veld; 2. Slokker Bouwmaatschappij. Hui zen; 3. Kela Tapijten, Achterveld. ACHTERVELD - De tourorganisatie heeft dit jaar 17 bedrij ven bereid gevonden een ploeg te sponsoren. Zonder de finan ciële medewerking van deze bedrijven zou het organiseren van een dergelijk evenement niet tot de mogelijkheden behoren. Overigens ontbreekt er dit jaar een aantal namen m het rijtje. Elek tra Frans Bosman uit Soest vond het na 10 jaar welletjes en is niet meer aanwezig. Ook Honeywell Bull ont breekt in het ploegenrijtje. Daar staat tegenover dat een een aantal andere bedrijven niet meer weg te denken is uit de Tour. Voorbij's Be ton uit Wilnis is met 20 dienstjaren de meest trouwe geldschieter, op de voet gevolgd door Café-Bar Bui- tenlust en de Winkeliersvereniging Achterveld, die volgend jaar hun vierde lustrum in de Tour kunnen vieren. De nieuwe sponsors van vo rig jaar, J. J. Molenaar - Citroen uit Amersfoort en Groen architectuur Teeuwissen uit Blaricum bleken be reid hun medewerking te continue ren. Er vallen dit jaar geen nieuwe namen toe te voegen aan het „dienstjarenklassement", dat er dit jaar als volgt uitziet' Voorbije's Beton, Wilnis, 20x Café-Bar Buitenlust, Achterveld, 19x Winkeliersvereniging Achterveld, 19x BDU/Leusder Krant, 16x Cafetaria „de Arkel", Achterveld, lOx Rabobank Achterveld, lOx Impex, Barneveld, 9x Slokker Bouwmaatschappij, Hui zen, 9x Schildersbedrijf Cees Blom, Ach terveld, 8x Jonker Hoevelaken B.V., 8x Coen van de Berg, Electro, Leus den, 8x Tapijttegel supermarkt Piet van Heugten, Achterveld, 6x AMPO B.V., Huizen, 5x Slagenj Van Wieringen, Achter veld, 4x Kletersteeg Bakkerijen, Stouten- burg, 4x J. J. Molenaar - Citroén, Amersfoort, 2x Groenarchitectuur Teeuwissen, Blaricum, 2x Ploeg Slagenj Van Wienngen verdedigt de wisselbokaal. meer en niets minder. Dat zullen de organisatoren in hun achterhoofd moeten houden, voordat ze de Tour de Junior vaarwel zeggen. Natuur lijk is het zo dat zonder deelnemers geen evenement te houden valt, maar met de huidige 75 man die zich aangemeld hebben, moet het nog te doen zijn. De vier Duitsers die in het Tourpeleton voorkomen, geven de 29e editie het internatio nale karakter. Het is ten opzichte van vroeger toen ook Britten aan de start m Achterveld verschenen ook wat dat betreft wat magertjes, maar beter iets dan mets zullen de heren m de rode overalls denken. De strijd om de felbegeerde tricots en het ploegenklassement zal er waar schijnlijk met minder om zijn. Want ondanks de misschien wat tegen vallende bezetting, staan de jon gens en meisjes van 12,13 en 14 jaar borg voor veel strijdlust en een ou derwetse Tour de Junior. De deel nemers en de ploegen die het zul len gaan maken, heten aldus: INDELING TOERPLOEGEN Slagerij van Wieringen, Ach terveld: 1. Patrick de Boer, Haar lem, 14 jaar, 2. Erik Boezewinkel, Hooglanderveen, 14 jaar, 3. Juma van Amsterdam, Zoetermeer, 13 jaar, 4. Geor Sluiter, Bussum, 13 jaar. Voorbije's Beton, Wilnis: 6. Jef frey Gebhardt, Haarlem, 14 jaar, 7. Robert Heyerman, Haarlem, 14 jaar, 8. Gido Bos, Hardenberg, 13 jaar, 10. Christien ten Bosch, Hattem, 12 jaar. J. J. Molenaar-Citroen, Amers foort: 11. Roy Driehuus, Maartens dijk, 14 jaar, 12. Ralph Wigger, Ros- sum, 14 jaar, 13. Jan Bos, Genemui- den, 13 jaar, 14. Cees de Vries, Heemskerk, 13 jaar, 15. Carla Mee- kel, Spaamadam, 12 jaar. Groenarchitectuur Teeuwis sen, Blaricum: 16. Jeroen de Haas, Rotterdam, 14 jaar, 17. Daniël Schouten, Haarlem, 14 jar, 18. An dre Bouma, Zwartsluis, 13 jaar, 19. Bryan Zwolsman, IJmuiden, 13 jaar 20. Bas Mol, Haarlem, 12 jaar. Winkeliersvereniging Achter veld: 21. Nathalie van Hoorn, Rot terdam, 14 jaar, 22. Edwin van Kley, Gonnchem, 14 jaar, 23. Maurice Hermes, Berkel en Rodenrijs, 13 jaar, 24. 25. John van Eek, Lienden, 12 jaar. Slokker Bouwmij. Huizen B.V., Huizen: 26. Jeroen van Hoorn, Rot terdam, 14 jaar, 27. Niels van der Steen, Hoogland, 14 jaar, 28. Daniël- le Overgaag, 's Gravezande, 13 jaar, 29. Mark Schouten. Haarlem. 13 jaar, 30. Frank Nolten, Duitsland, 12 jaar. ACHTERVELD - Voor de tweede maal zal tourbaas Johai Ossendrijver de scepter zwaaien over het omvangrijke organi satieapparaat, dat een vlekkeloos verloop van het grootse wie lerspektakel, bekend als de Tour de Junior, moet garanderen Voor de derde maal werd de populaire microfonist Ton Rade maker bereid gevonden de verrichtingen van de renners vo caal te ondersteunen. De tourorganisatie heeft in 1986 de vol gende samenstelling: Hoofdbestuur: Johan Ossendrijver, voorzitter; J. C. de Jong, penningmeester; J. L. van Donkersgoed, secretaris. Tour kantoor Van Geijnstraat 4, 3791 VS, Ach terveld (tel. 03425-1742). Financiële afdeling J. C. de Jong, Verjaagde Ruiter- weg 20, Achterveld (03425-1968). Huisvesting- en kledingcommis- sie H. Versteeg, R. van de Burgwal (03425-2118). Technische Commissie H. Versteeg (03425-2118), E. van de Hengel, A. Kok, R. Rijnders, J. van Hamersveld jr., E. v.d. Vrugt, H. de Jong, R. v.d. Burgwal. Terreincommissie J. van Hamersveld (hoofd) 03425- 1656; A. v.d. Berg, H. v.d. Berg, J. Ossendrijver, F. Kerkhof, G. van Hamersveld, B. Blotenburg, L. van Veen, H. van Dijk. Motorenvolgers W. Tolboom (hoofd) en mede werkers. Motorcontroleur P. Ossendrijver. Tijdcontrolecommissie A. Rozendaal (hoofd) 03425- 18K J. van Donkersgoed, A. Brinkhof, 1 Kok, H. Legdeur, H. Smit, C. Botha W. Vos. Consumptiecommissie H. van Ruitenbeek (hoofd), H. va: Nimwegen. Tourchauffeur J. Blotenburg. Tourfotograaf E. van de Vrugt. Medische commissie Gediplomeerde leden van d EHBO-Achterveld. Mevr. Kleinvei (03425-2127), mevr. Jansen (03425 1589), behandelplaats: Kruisg< bouw Wit-Gele Kruis, W. va Amersfoortstraat 36 (03425-1333). Alle medewerkers dragen rod overalls met op de rugzijde de teki „Tour de junior Achterveld". Zondag 6 juli Ronde van Achterveld parcours Hessenweg, Jan van Arkelweg en Pater Stormstraat. 12.45 uur: Nieuweling 50 km 44 ronden 14.00 uür: Ploegachtervolging (voorronden) 14.45 uur: Liefhebbers 50 km 44 ronden 16.00 uur: Finale Ploegachtervolging Maandag 7 juli 10.00 uur: aankomst van de renners 14.00 uur: ploegfoto-opnamen waarna aansluitend ploegenvoor- stelhng bij gemeentehuis Leusden. 18.45 uur: wegwedstrijden op parcours van 3760 m, 12- en 13-jan- gen: 4 ronden, 14-jarigen: 6 ronden Dinsdag 8 juli 10.30 uur: bergtijdrit nabij Aart Jansen 18.45 uur: kriterium; parcours Jan van Arkelweg, Pater Stormstraat en W. van Amersfoortstraat. 12-jarigen, 15 km, 19 ronden; 13-jangen, 20 km, 25 ronden; 14-jarigen, 25 km, 31 ronden. Woensdag 9 juli 10.00 uur: Minitour voor de Achterveldse kinderen van 4-11 jaar (Van Oldenbarneveltstraat) 14.00-17.00 uur: discomtddag in De Klaveet voor alle Achterveldse jeugd en de renners 18.30 uur: Wegwedstnjden over 3 en 5 ronden, aansluitend grote braderie op de Hessenweg, tevens kermis Donderdag 10 juli 09.30 uur: ploegentijdrit over 2000 m 10.00 uur: Tour-koffieuurtje in d'ouwe Peerdestal voor de Tourgast- gezinmoeders e.d. De ouders van de renners zijn ook welkom. 18.45 uur: wegwedstnjden over 4 en 6 ronden Vrijdag il juli 09.30 uur: persoonlijke tijdrit over 1500 m 18.45 uur: wegwedstrijden over 4 en 6 ronden. Zaterdag 12 juli 13.00 uur: kriterium als dinsdag 20.00 uur: grote feestelijke prijsuitreiking in Ons Gebouw. Schildersbedrijf Cees Blom, Achterveld: 31. Tonnie Koppers, Den Haag, 14 jaar, 32. Marcel van Neer, Ridderkerk. 14 jaar, 33. Hes- ter-Maneke Kroes, Hattem, 13 jaar, 34. Erik Schreurs, Elburg, 13 jaar. Leusder Krant, Leusden: 36. Je roen Land, Maarssen, 14 jaar, 37. Marcel van Mispelaar, Amersfoort, 14 jaar, 38. Michael Calf, IJmuiden, 13 jaar, 39. Dave van de Watering, IJmuiden, 13 jaar, 40. Lammert Wit tingen, 't Harde, 12 jaar. AMPO Bouwsystemen B.V., Huizen: 41. Markus Löhnert, Duits land, 14 jaar, 42. Canna van de Meer-Mohr, Bleiswijk, 14 jaar, 43. Danny Hamberg, Rijswijk, 13 jaar, 44 Armand van Rijn, Schipluiden, 13 jaar. Tapijttegel supermarkt, Ach terveld: 46. Ard Somsen, Eibergen, 14 jaar, 47. André Naberman, Gene- muiden, 14 jaar, 48. Ronald van de Meer-Mohr, Bleiswijk, 13 jaar, 49. 50. Martijn Franke, Rossum, 12 jaar. Coen van de Berg Electro, Leusden: 51. Rogier van Dokkum, Genemuiden, 14 jaar, 52. Iwan Ney- zmg, Assendelft, 14 jaar, 53. Mauri ce Steenbeek, Landsmaar, 13 jaar, 54. Tony Westhof, Soest, 13 jaar, 55. Daniél Rakhorst. Amersfoort, 12 jaar. Cafetaria de Arkel, Achter veld: 56. Raymond van de Wel, Bergschenhoek, 14 jaar, 57. Edwin Oudshoorn, Waverveen, 14 jaar, 58. Rico Tónis, Oldenzaal, 13 jaar, 59. Chantal Leussink, Rossum, 13 jaar. Café-Bar Buitenlust, Achter veld: 61. Rocco de Heus, Utrecht, 14 jaar, 62. Ira Reerink, Amsterdam, 14 jaar, 63. Michel van de Voort. Utrecht, 13 jaar, 64. Enka Kinkelaar, Hoogeveen, 13 jaar. Impex, Barneveld: 66. Maunts Schelling, Lelystad, 14 jaar, 67. Ro bin Vissers, Delft, 14 jaar, 68. Hessel L kop WOl spo Ror nen ver Zc Hes: Pate klinl veld 'de T schij pelo Storm, 's Gravezande, 13 jaar, E q, Jan Wieser, Den Haag, 13 jaar, i Willeke Stoel, Kampen, 12 jaar. j, Rabobank, Achterveld: 71. A'gen dreas Nolten, Duitsland, 14 jaar, 7. me( Pascal Volmuller, Culemborg, j^g jaar, 73. Jacco de Rijke, 's Grave2i'^Jlg€ de, 13 jaar, 74. 75. Erwin Kaiser, A veer melo, 12 jaar. Kletersteeg Bakkerijen, Sto;j^ecj( tenburg: 76. Torsten Wirba, land, 14 jaar, 77. 78. Piet Mol, Haiman] lem, 13 jaar, 79. Gaby Olde-Damm Oldenzaal, 13 jaar, 80. Rob Velthui^» Ootmarsum, 12 jaar. Jonker Hoevelaken B.V.: fj Henk van der Ziel, Wilms, 14 jas 82. Michel Deventer, Sliedrecht, 1 jaar, 83. Benito Rumuller, Lelystï 13 jaar, 84. Janneke Ruiter, Olde: zaal, 13 jaar, 85. Marcel Meesté Leidschendam, 12 jaar. 970 Hester-Maneke Kroes weer var»on Zi paiti). 97! DONDERDAG 3 JULI 1986

Leusder Krant | 1986 | | pagina 6