Toernooi LTV Leusden verloopt vlekkeloos Sportman en sportvrouw van het jaar bij pupillen Zondag 6 juli Ronde van Achterveld Tourwinnaars door de jaren heen Veel belangstelling voor rolstoeltennis HF va De Treek Feestelijkheden veertigjarig SV Achterveld afgesloten: Ons Genoegen Toursplinters DONDERDAG 3 JULI 1986 LEUSDEN - Afgelopen zondag is op het tennispark aan de Valleilaan van de LTV „Leusden" het jaarlijkse open toernooi van start gegaan met een demonstratie rolstoeltennis. De orga nisatie vond wereldkampioen Chanted Vandierendonck alsme de Bob van de Broek, behorende tot de top-10 op de wereldrang lijst, bereid om Leusden kennis te laten nemen van deze sterk aan belangstelling winnende tak van invalide sport. Fred Marx, vriend en trainer van Chantal, gaf het vijfhonderd man sterke publiek nader inzicht in de mogelijkheden en beperkingen van de rolstoeltennisser, terwijl het negenjarige invalide jeugdlid van „Leusden", Charlotte van Marissing, onder leiding van Jaap van Pelt haar vorderingen aan het publiek toonde. Toernooüeider Ferry van Uffelen kwam na een ontmoeting met Chantal Vandierendonck sterk on der de indruk van het rolstoelten nis. De aanwezigheid van een inva lide lid binnen de eigen vereniging (Charlotte van Marissing), vormde dan ook een prima aanleiding om tennisminnend Leusden kennis te laten nemen van deze tak van sport. De demonstratie moest vooral dui delijk maken dat invalide tennis sers een volwaardig en geïnte greerd onderdeel van een tennis vereniging kunnen zijn. Daarnaast moest het vooroordeel worden weggenomen als zouden rolstoelers met hun voertuigen de gravelbanen beschadigen. Onder zoekingen van de KNLTB, in sa menwerking met TNO, NSF en de Nederlandse Invalide Sportbond, hadden al eerder uitgewezen dat de banen niet extra te lijden heb ben van rolstoeltennis. Om half twee werden de gasten die de demonstratie zouden verzor gen, ontvangen door de kersverse nieuwe voorzitter van „Leusden", Bert Eerden en Jos van Marissing, waarna om twee uur de demonstra tie onder stralende omstandighe den van start kon gaan. Trainer Fred Marx boeide zijn gehoor met een uitleg over de specifieke trai- ningsarbeid van een rolstoeltennis ser. Met name de opgooi bij de serve blijkt een probleem te zijn. De ten nisser heeft op dat moment beide handen nodig voor de opslag, zodat hij korte tijd de controle over zijn rolstoel kwijt is. Chantal liet zien hoe dit probleem, door middel van Burgemeester W. M. Rademaker fleurde de demonstratie rolstoeltennis op. speciale technieken, overwonnen werd. De spelregels zijn ook enigs zins aangepast. Zo mag de bal, in tegenstelling tot het valide tennis, twee maal stuiteren. De eerste keer moet de bal de grond binnen de lijnen van het speelveld raken. Fred Marx merkte op dat deze spelregel m de praktijk nauwelijks toegepast hoeft te worden, daar de invalide tennissers een dusdanige behen digheid ontwikkelen in hun disci pline, dat slechts in uitzonderings gevallen de bal pas na twee stuiten geretouneerd wordt. SINGLE Het werd zo langzamerhand tijd voor het echte werk. In een single toonden Chantal Vandierendonck en Bob van de Broek al snel aan dat het rolstoeltennis zich ontwikkelt tot een volwassen tak van sport, waar men letterlijk niet neerbui gend tegenover hoeft te staan. Dat integratie van de invalide tennisser m een vereniging heel goed moge lijk is, lieten de dames en heren zien m een variant op het mixed- dubbel; de invalide tennissers speelde met een valide partner. Chantal en partner Jaap van Pelt bleken met hun tegenstanders Bob van de Broek en Betty Klave een interessante partij te kunnen afleve ren, waarin alle spelers op eigen niveau konden acteren. Charlotte van Marissing, de ne genjarige dochter van oud-voorzit ter Jos van Marissing, liet samen met trainer Jaap van Pelt zien hoe het stond met haar vorderingen op het gebied van het rolstoeltennis, waarna burgemeester Rademaker het evenement besloot met een toe spraakje. Nadat de spelers onder applaus de bloemen en het tegeltje van de burgervader in ontvangst hadden genomen, liet Chantal zich als een gevierde ster interviewen door Superradio, die in het pro gramma „Vrouwen onder elkaar" aandacht zullen besteden aan het rolstoeltennis in het algemeen en wereldkampioen Chantal Vandie rendonck in het bijzonder. -- ,v;;. V..v" 'vV-:-v:-w v*.' Toemooileider Ferry van Uffelen toonde zich na afloop van de de monstratie zeer enthousiast. „Mis schien moeten we erover gaan den ken om in de toekomst een toernooi voor rolstoelers op te gaan zetten," aldus van Uffelen, die daar overi gens aan toevoegde dat dit nog maar losse gedachten waren. De dag daarop gmg het jaarlijkse open toernooi van start. Inmiddels is dit evenement tot de helft gevor derd, waarbij alles naar wens ver loopt. Een smakelijk detail vormde maandag een herenenkel, waarbij de spelers tot diep in de nacht op het scherpst van de snede bleven strijden. Toen de heren om kwart voor een, na een drie-setter, de lichten op het complex uitdeden, bleek de verliezer nog de thuisreis naar Limburg te moeten aanvaar den. De finales zullen aanstaande zondag worden afgewerkt. Charlotte van Marissing. Chantal Vandierendonck: Wereldkampioene rolstoeltennis. LEUSDEN - Komend week end worden bij Paarden- en Pony-centrum de Treek aan de Buurtweg dressuurwed- strijden gehouden. Zaterdag wordt om 10.30 uur een begin gemaakt met de M-dressuur, terwijl om 17.00 uur de ruiters in de DM-klasse hun opwach ting zullen maken. Zondag 6 juli wordt dit dressuur- festijn voortgezet met een wedstrijd in de Z-klasse. Om 09.30 uur gaat dit onderdeel van start, waarna om 13.00 uur de bezienswaardige DS- dressuurproef de paardensport tweedaagse bij Fons van Heugten waardig zal afsluiten. Want juist in deze klasse komen bekende com binaties in de ring om selectie af te dwingen voor de Nederlandse Kampioenschappen. Bekende namen: Gerda Smelt, Rien en Inge v.d. Schacht en Jac queline v. Helden uit Leusden zul len het publiek, dat weer gratis toe gang heeft, zeker weten te verma ken. De combinaties behorend tot de sub-top van Nederland en de vereniging van dressuurruiters, de organisatie, staat daar garant voor. ACHTERVELD - Elf leden van Ons Geneogen namen deel aan de onderlinge wedstrijd op de buiten baan te Scherpenzeel. Het was J. E. van Hamersveld die met 92 punten eerste werd. De overige uitslagen waren: 2. A. van Daatselaar 91 3. P. Smink 90 4. G. Schimmel 85 5. L. van Hamersveld 84 5. W. v.d. Kletersteeg 84 7. J. Voskuilen 82 8. G. Tolboom 81 9. A. Vlug 75 10. G. van Hamersveld 71 11. J.Krall 55 te LEUSDEN - Komende week zal heel Achterveld weer op zijn kop staan als de 29e editie van de Tour de Junior verreden wordt. Traditiegetrouw zal ook dit jaar het belangrijkste zomer sportevenement van Leusden weer geopend worden met de Ronde van Achterveld, een criterium voor liefhebbers/vetera nen en nieuwelingen. Evenals vorig jaar is het programma verrijkt met een ploegenachtervolging voor „vriendenclubs". Zondag 6 juli zal op het parcours Hessenweg, Jan van Arkelweg en Pater Stormstraat het startschot klinken voor de Ronde van Achter veld. Om kwart voor één zullen dan de Nieuwelingen aan de start ver- schijnen en gaat het 100 man sterke peloton op jacht naar succes. r' Over wie er na de 50 af te leggen 11 kilometers als winnaar uit de bus "■zal komen valt nog weinig te zeg- ,gen. Wel zullen de toeschouwers 1 met meer dan jtormale belangstel- ling kennis nemen van de verrich- ezi:tingen van Erik Dekker uit Hooge- veen, die vorig jaar de Tour wist te winnen. W. Lotgerink uit Rossum, ^'Nederlands kampioen veldrit, mag laten zien dat hij ook op de weg zijn mannetje staat. P. Slot is de enige Leusdenaar m dit gezelschap en op zijn schouders rust dan ook de zwa re taak om de plaatselijke eer hoog te houden. A. Jansen uit Soest, N. Mooij (Nij- kerk) en S. Knipmeyer uit Amers foort vertegenwoordigen de regio. Om twee uur gaan de voorron den van de ploegenachtervolging van start. Voor dit programmaonderdeel kunnen „liefhebbers" zich overi gens nog steeds inschrijven. Er moet wel aan een paar voorwaar den worden voldaan. De belang rijkste is dat de deelnemers in de gemeente Leusden woonachtig moeten zijn. Een ploeg bestaat ver der uit vier personen die op de één of andere manier iets met elkaar te maken moeten hebben. Geïnteres seerden kunnen zich bij Tourbaas Johan Ossendrijver melden. (03425- 1742) Om kwart voor dne verschijnen de Liefhebbers en de Veteranen aan de meet voor hun rondjes. Gro te afwezige in dit gezelschap is on getwijfeld Achtervelder Paul Os sendrijver. De nummer twee in de ronde van vorig jaar en de nummer dne m de recentelijk verreden Ronde van Leusden zal in het pelo ton node gemist worden. De veron derstelling lijkt gerechtvaardigd dat P. van Leeuwen uit Zeist, zondag een „makkie" zal hebben. De winnaar van vorig jaar liet met een overwinning m de laatste uitga ve van de Ronde van Leusden zien m grote vorm te verkeren. De ge broeders De Brouwer uit Apel doorn zijn echter concurrenten waar terdege rekening mee gelui den moet worden. De gemeente Leusden is dit jaar slechter verte genwoordigd dan andere jaren. Slechts zes deelnemers verte genwoordigen hun gemeente m de Ook dit jaar stelt rijwielhandelaar Henk van Druten een fiets ter be- schikkmg, die verloot zal worden onder de adoptieouders. Garage Kleinveld stelt de gehele week een auto ter beschikkmg van de EHBO. De uitslagenverzorging is weer in de vertrouwde handen van compu terbedrijf Honeywell Bull, terwijl Kwiek, Centrum voor tekstverwer king, voor de vermemgdvuldiging ervan zorg zal dragen. De KNWUheeft opnieuw een beker ter beschikking van de organisatie gesteld voor de strijdlustigste ren ner bij de 14-jarigen. Aan de finish zullen de renners da gelijks worden opgewacht door de tourmissen van '86, Miriam Vlug en Angehque Bontje. Ereprijzen werden ter beschikkmg gesteld door Z.K.H. Prins Bemhard, de Commissaris van de Konmgin m de provmcie Utrecht, de Gemeente Leusden, de Gemeente Barneveld, de Komnklijke Nederlandse Wiel- ren Unie en de Duitse Bondsambas- ACHTERVELD - In verband met het 40-jarig bestaan van de voetbalvereniging DWS werden zondagmiddag de feestelijkhe den afgesloten met een feestmiddag voor de jeugd. Ondanks de grote warmte was er deze middag toch een groot aantal jeugdspelers met hun ouders en andere belangstellen den in Ons Gebouw aanwezig. Na de opening reikte de leider van de zestien F2-voetballers aan Daan v.d. Wetering, Ronald Bloe- mers, Jeroen Lunnir, Dave Boersen, Rob Houtveen, Eric Tolboom, Ed win Houtveen en John de Jong ere- standaards uit. Deze standaards werden uitgereikt in verband met hun bijzondere verdiensten zoals o.a. de Blijheidsprijs - de doorzetter - de doelpuntenmaker en dergelij ke. Na deze uitreiking volgde er een toneelstuk opgevoerd door de jeugdleden van Culdoto. Deze acht tien jeugdtoneelspelers en -speel sters voerden in totaal 31 rollen uit. Het toneelstuk had als titel „Thea terbureau Tis Knudde". Het was voor deze jeugdspelers voor de eerste maal dat zij voor het publiek optraden. Het verhaal De directeur richt met behulp van zijn secretaresse een theaterbureau op om begin nende artiesten te helpen. Zij moe ten allen een proefoptreden ma ken waarbij hen alle medewerking wordt verleend om verder bekend heid te krijgen. Na de autiditie moe ten zij echter wel een bepaald be drag betalen. De opzet van de di recteur en de secretaresse is dat, als allen geweest zijn, er met het betaalde geld vandoor gaan. Ze hebben echter pech, want onder de optredende artiesten is er één die de directeur heel goed kent van vroeger en al haar geld had inge palmd. Dit heeft tot gevolg dat de politie wordt ingeschakeld en bei den worden ontmaskerd. Een leuk en heel goed gespeeld stuk. Hoewel het een eerste optre den was, is een woord van waarde ring voor dit goede optreden zeker op zijn plaats. Zonder de anderen tekort te doen mag toch zeker het spel ge noemd worden van Marcel Eggen- kamp, van Shirly van Nimwegen, Sander Tolboom en Jolanda van Dijk, die een geweldig applaus kreeg voor het door haar zelf ge maakte liedje. Regisseur was Henk Schouten, soufleuse Betty van Bekkum en gri- meuse Marijke Hulshof. Na een korte pauze reikte B. v.d. Velden, jeugdvoorzitter een aantal De jeugdspelers van Culdoto verdienden voor hun eerste optreden een compliment. Niek Tessles (8 jaar) en Miranda van de Velde 11 jaar) werden bij SV Achterveld jeugd sportman en -vrouw van ereprijzen uit, zoals Robm Bouw man als volhouder, Sander Tol boom voor de blijheid, Marianne Tijmensen als onverslaanbare doelvrouw, Petra van Rossum en Mario van Burgsteden als denkers en nog vele anderen voor hun trou we opkomst en hun inzet. Dit vond ook plaats bij de eerste uitreiking van de ere-standaards, waarbij nog een groot aantal spelers voor een standaard in aanmerking kwamen. Tot slot van de middag werden de bekers uitgereikt voor de sport man en sportvrouw van het jaar. Voor hun geweldige inzet en grote sportiviteit werden de gelukkige winnaars als sportjongen Niek Tes- sels en als sportvrouw Miranda van der Velden. Jeugdvoorzitter Van der Velde bedankte hierna allen voor hun ge weldige inzet waardoor niet alleen het achterliggende voetbal-seizoen weer goed is geslaagd, maar ook deze middag goed verliep. Extra werd bedankt Henk Schou ten, Betty van Bekkum en Marijke Hulshof die m de bloemen werden gezet. Een speciaal woord van dank was er ook voor Mien van Da len die voor de kleding van de jeug dige toneelspelers had gezorgd. ff tide: «958 RMJemt Methorst, Barneveld. «959 ijfenk van Dijk, Achterveld. *■960 lenk Rutte, Achterveld. 961 Vim van Middelaar, Achterveld. 962 os Huybs, België. 963 tert Wiggers, Rossum. 964 J. Wolkotte, Duitsland. >965 an Vlastuin, Scherpenzeel. 967 ohan Demming, Duitsland. 968 lein Bokkers, Voorthuizen, ^969 Carl Thiele, Duitsland. 970 ton Z: 971 1972 Sjaak Pieters, Zwanenburg. 1973 Corné Kokke, St. Willebrord. 1974 Russel Oliver, Engeland. 1975 Russel Oliver, Engeland. 1976 Steve Moss, Engeland. 1977 Rino Schurink, Weesp. 1978 Volker Diehl, Duitsland. 1979 Stefan Bercz, Duitsland. 1980 Frank van Leeuwen, Nieuwkoop. 1981 Rommert Talen, Luinjeberd. 1982 Remco Startman, Eibergen. 1983 Arno van Boeyen, Baam 1984 ivo..— aiwezigen op de deelnemerslijsten zijn Gijs Oudshoorn en Ed Smit, al moet met inschrijving te elfder ure rekening gehouden worden. De aandacht van de Achtervelders zal voorna melijk uitgaan naar de gebroeders Kerkhof, die de kleuren van hun dorp zullen verdedigen. Ex-Leus- denaar Gert Mosterd moet ook in staat worden geacht een duchtig woordje mee te spreken. De dag wordt afgesloten met de finale van de ploegenachtervolging, waarvan het begin gepland staat om 4 uur. Jos Kerkhof.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7