Provincie wil 3,5 miljoen meebetalen aan aansluiting Leusden op A-28 Ifscheid voorzitter Stichtings bestuur Huize St. Joseph Isl vandaag in Üe leusder kranlr TT Onenigheid bij „De Woelige Hoek" Meisje door haar eigen hond gebeten oete en ont zegging voor lioorrijden Ila aanrijding Vernielingen Vier maanden ontzegging wegens rijden onder invloed leusder krant Jaar „zitten" wegens veertigtal inbraken Poging tot stelen van auto mislukt Huis overhoop gehaald VERGROTEN? School beklad Dertien automobilisten reden te hard Fietsers geschept Fietspuzzel- tocht AMBC gaat niet door Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Commentaar gemeente mogelijk pas later deze week: LEUSDER KRANT Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV pkrant DINSDAG 8 JULI 1986 18e JAARGANG NO. 20 LEUSDEN - Naar een pers- richt, dat de provincie recht vorige week ver- reidde meedeelt, is het rechtse college van Gede- teerde Staten bereid, 3,5 miljoen gulden bij te dragen aan de kosten, die de aanslui ting van Leusden op de A28 met zich meebrengt. De totale kosten zijn geraamd op 17 miljoen gulden. Het resterende bedrag zal voor het grootste deel door de gemeente Leusden betaald moeten worden, aldus het persbe richt. Naar alle waarschijnlijkheid zal het ministerie van economische zaken 2,5 miljoen aan de aansluiting bijdragen. Óf het ministerie van verkeer en waterstaat meebetaalt is nog geheel onduidelijk. Dit overi gens, ondanks enkele forse toezeg gingen van minister Smit-Kroes, die vorig jaar werden gedaan. De gemeente Leusden wenst nog geen commentaar te geven op deze mededeling van de provincie. „We hebben een bnef over de kwestie aan de leden van de gemeenteraad gestuurd, waarin we aan hebben gegeven, hoe de afspraken lagen tussen provincie en gemeente," al dus gemeentelijk woordvoerder Hans Hermans. „In afwachting van nadere mede delingen van de provincie aan de gemeente Leusden zal de gemeen te nog geen commentaar geven. We hopen in de loop van deze week op de kwestie terug te kun nen komen," aldus Hermans, 2HTERVELD - In verband met zijn vertrek uit Achter- ld werd vrijdagmiddag in de recreatiezaal van huize St. seph afscheid genomen van de heer H.J. Legdeur. De er Legdeur nam afscheid als voorzitter van het Stich- igsbestuur van St. Joseph, dit in verband met zijn ver- ik naar een andere gemeente. i directeur verwelkomde alle aanwezigen zoals de heidende voorzitter met zijn echtgenote, overige be- lursleden met echtgenotes en bewoners van Sine Cu- ra - Wagenberg en huize St. Joseph en personeelsleden jrtelijk. irvolgens werd het woord voerd door de nieuwe voor ier de heer G. Hilhorst. "Als ïuwe voorzitter hoop ik dat op dezelfde prettige voet n samenwerking zullen door- an", zei hij. "We staan voor ze ouderen en hebben op t gebied al veel kunnen be- iken. Ik hoop dat we zullen orgaan zoals dit reeds 90 jaar gedaan". liet alleen hebben we te ma tt met onze ouderen doch k met het personeel en de lpen. Er komt nu weer een tstuurswisseling, maar we ho rn dat men hier niets van srkt en dat alles normaal door l gaan. We zullen door moe- gaan waarbij we de hulp n allen niet kunnen missen, verband met de bezuinigin- n leven we in een hele moei- ce tijd. Laten we ons best on om kans te houden om te jven "overleven". We zullen s sterk moeten maken om 1988 door te komen, en met te moeten sluiten". "Vandaag ne men we afscheid van de heer Legdeur als bestuurder. Dat is hij geen erg lange periode ge weest, maar ook geen al te ge makkelijke. Er is in die penode wel het een en ander gewij zigd, maar u hebt dat op uw ma nier heel goed volbracht. U hebt nu meegemaakt hoe in een verzorgingstehuis alles werkt. Heel veel dank voor uw geweldige inzet Problemen en moeilijkheden ging u zeker niet uit de weg", aldus spreker. Als blijk van waardering wer den hem twee flessen geestrijk vocht aangeboden waarbij op de flessen zijn naam, de naam van het huis en de datum zijn gegraveerd. Ook zijn echtge note wordt hartelijk dank ge bracht voor het feit dat zij ge heel achter het werk van haar man heeft gestaan. Zij wordt in de bloemen gezet. Vervolgens werd het woord Na een jaar werd afscheid genomen van voorzitter Legdeur. gevoerd door directeur Hil horst. "Ik had zo wel het een en ander op papier gezet, maar de voorzitter heeft me al heel wat gras voor de voeten wegge maaid. Een jaar hebben we met de heer Legdeur samenge werkt. Een jaar is soms kort, maar soms ook weer lang ge noeg om elkaar te leren ken nen. U werd gevraagd bestuur der en voorzitter te zijn. Be stuurder van een verzorgings tehuis is nu heel wat anders dan enkele jaren geleden. Men moet alles bijhouden om bij te blijven U hebt u echter heel goed ingewerkt". "We hebben te maken met een bezuinigingsperiode. Er zijn sluitingen, maar wij hebben EVA gebouwd. Er was wel een risico aan verbonden, maar het getuigt van durf en doorzet tingsvermogen dat dit toch is gebeurd. We zetten ons in om de gaande zijnde sluiting tegen te gaan. Zoals het momenteel voorstaat hebben we gedurfd het risico genomen met een goed succes. De bestaande subsidie zal binnenkort in ver band met EVA worden uitge keerd. U hebt ook een prestatie geleverd op het gebied van be stuurder. U bent momenteel de eerste die dit zo'n korte tijd heeft gedaan. U verlaat geen zinkend schip. Jammer dat u weggaat. Namens bestuur, be woners, staf en staf en vele an deren heel hartelijk dank voor uw geweldige inzet. Ook uw echtgenote veel dank namens ons allen voor de manier waarop zij steeds in verband met dit werk achter u heeft ge staan", aldus directeur Hil horst. Als laatste sprak de scheidende voorzitter de heer H.J. Legdeur "Ik heb inderdaad een record gevestigd. Een jaar geleden werd ik benoemd en een jaar later ben ik weer weg. Ik heb zelf een zaak, maar die is in Et- ten-Leur gevestigd, waar we zullen gaan wonen. De afstand is wel wat ver om steeds naar hier te moeten komen. Er komt heel wat voor kijken om een goede bestuurder te zijn. Sa men hebben we de kar getrok ken en het is gelukt. Ik dank dan ook de nieuwe voorzitter, bestuur, staf, personeel en an dere medewerkers en wens hen het allerbeste, ook namens mijn echtgenote. Namens ons beide heel veel dank voor de fijne onderlinge samenwerking die er steeds is geweest", zo luidden de woorden waarmee de scheldende voorzitter af stand deed van zijn functie. Grandioze afsluiting schooljaar Loysder Hoek pag. 3 Peter van Leeuwen opnieuw de sterkste bij liefhebbers in Ronde van Achterveld pag. 5 Meisjes en Duitsers in voorste gelederen op eerste dag van Tour de 1 Junior pag. 5 Regenboogschool nam afscheid van haar schoolverlaters pag. 6 Simone Meulman uit Achterveld Europees kampioen springen pag. 7 Open toernooi LTV Leusden geslaagd pag. 7 Rotary Leusden betaalt reis naar Israël voor rolstoeltenniser pag. 7 LEUSDEN - Zaterdagavond werd de politie te hulp ge roepen bij ,,De Woelige Hoek" in Leusden Zuid. Daar waren buiten enkele kleine vechtpartijtjes gaand, waarbij sprake was van geluidsoverlast. De po litie kreeg daar meerdere klachten over van omwo nenden. Het viel echter allemaal nogal mee: ,,Er was sprake van wat onenigheid, maar het was niets ernstigs", al dus de politie. Aangezien de avond toch om elf uur afgelopen was, werd iedei- een naar huis gesturd, waarmee de zaak was op gelost. LEUSDEN - Het veertienjarige Leusdense meisje J.B. is afgelo pen vrijdagmiddag omstreeks 15.00 uur door haar eigen hondje gebeten. De aanleiding daartoe was. dat een andere hond haar huisdier aanviel. Het Leusdense meisje liet op een veldje aan de Valleilaan haar hondje uit. Even later stopte daar een auto komende vanaf de Randweg waar de be stuurder een bouvier uit los liet op het zelfde veldje. De bou vier viel het hondje van het meisje aan. Het hondje raakte daarbij gewond aan een poot. Het meisje tilde daarop haar hondje op, dat haar uit schrik in de hand beet Men zoekt getuigen van dit voorval. De personenauto moet vier portieren hebben, en is waarschijnlijk lichtblauw van kleur. yLEUSDEN - Doorrijden na - n aanrijding en rijden onder irloed leverde een 22-jarige woner van Leusden vrijdag de Utrechtse politierech- mr. H. F. M. Hofhuis, zes den ontzegging van de woegdheid en 1200 gul- in boete op. Beide misdrij- (n pleegde de verdachte in lersfoort. De inwoner van lusden kwam zich niet in irsoon voor de rechter ver boorden. 7 november werd de ver- :hte met 1,52 promille alcohol in i bloed tijdens een alcoholcon- le aangehouden. Twee dagen la- f botste hij op de Leusdenseweg tegen een verkeersbord en een lichtmast. „Omdat er alleen mate riële schade was, vond ik het niet nodig het te melden", vertelde hij later toen de politie hem had opge spoord. „Een gewaarschuwd man", noemde de officier van justitie, mevr. mr. J. Miltenburg-Dekking, de verdachte. Zij herinnerde de rechter er aan dat de Leusdenaar al eerder wegens het plegen van ver- keersnusdnjven m aanraking was geweest met politie en justitie. Mr. Miltenburg wenste de man veroor deeld te zien tot negen maanden ontzegging van de rijbevoegdheid en 1500 gulden boete. LEUSDEN - Aan de Hunzen- wijk werden afgelopen zater dagnacht vernielingen aan tui nen aangericht. Dennetjes werden uit de tuin getrokken en op de weg gedeponeerd, terwijl elders tuin-planten het zelfde lot ondergingen. De po litie heeft de zaak in onder zoek. LEUSDEN - Vier maanden ontzegging van de rijbevoegd heid en 400 gulden boete kreeg een 26-jarige inwoner van Leusden vrijdag van de Utrechtse politierechter, mr. H. F. M. Hofhuis, wegens rij den onder invloed. Het gerechtelijk laboratorium had 1,78 promille alcohol in zijn bloed aangetroffen nadat hij op 22 september vorig jaar in zijn woon plaats was betrapt. Dat gebeurde bij een normale controle. De politie had een zoge noemde „drankfuik" opgesteld. Te genover de rechter verklaarde de verdachte dat hij vijf pilsjes had ge dronken. Volgens mr. Hofhuis was die opgave „aan de bescheiden kant". Het vonnis was gelijk aan de eis van de officier van justitie, mevr. mr. J. Miltenburg-Dekking. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI I Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN/AMSTERDAM - Het Amsterdamse ge rechtshof veroordeelde donderdag een 21-jarige Utrechter wegens een veertigtal inbraken in on der andere Leusden, Amersfoort en Harderwijk tot een gevangenisstraf van één jaar. Procureur-gene raal mr. L. de Beaufort had twintig maanden geeist. Tussen juli en november 1985 trok de verdachte re gelmatig met een vriend per auto de provincie in. De vriend brak in in nieuw bouwwoningen in kleinere provincieplaatsen terwijl de Utrechter hem bleef op wachten. In die paar maan den maakten de mannen samen/ 120.000 buit. LEUSDEN - In de nacht van vrij dag tot zaterdag om omstreeks half vier is aan de Jonker Bol- poort geprobeerd, een auto te stelen. De dader had echter pech: de auto was van een alarm voorzien, dat dan ook af ging. Daarop zette de man het op een lopen. De dader had, aldus getuigen, vrij lang blond haar, en was gekleed in een le ren jack en een licht gekleurde spijkerbroek. LEUSDEN - Aan de Wilhelmina- laan in Leusden Zuid werd af gelopen vrijdag ingebroken bij de familie H Het hele huis werd overhoop gehaald. Of er wat wordt vermist, was bij de Leusdense politie nog niet be kend. (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. LEUSDEN - Bij de Leusdense Rijkspolitie is aangifte gedaan van het bekladden van de Val- leischool aan de Asschatter weg. Dat moet zondagochtend in alle vroegte zijn gebeurd. Er zijn wat woorden op de muren gespoten. ACHTERVELD - Donder dagmorgen 3 juli hield de politie op de Hessenweg in de bebouwde kom van Achterveld van 6.30 tot 8.00 uur een snelheidscontrole. Tijdens genoemde tijd wer den 500 automobilisten ge controleerd in verband met de snelheid van de toege stane 50 km/u in de be bouwde kom. Van het ge noemde aantal auto's werd 13 bestuurders een proces-verbaal aangezegd wegens overschrijding van de toegestane snelheid. De geconstateerde overtredin gen vaneerden van 60 t/m 77 km/u. LEUSDEN - Vrijdagavond werden op de Dodeweg, ter hoogte van de Paradijs- weg, twee Amersfoorters op de fiets geschept. De twee zaten op één fiets, en verleenden bij het overste ken van de Dodeweg geen voorrang aan automobilist A.R. uit Leusden Deze kon de fietsers niet meer ontwijken, waarop een botsing volgde. Met kneuzingen en schaafwon den werden de twee fiet sers, de 18-jarige M.K. en de 15-jange C.v.d.S. naar het Amersfoortse zieken huis De Lichtenberg over gebracht Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - orn wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tetjir. 03420-94911 ACHTERVELD - De A.M.B.C, Achterveld had voor zondag 13 juli een fietspuzzeltocht geor ganiseerd. Hiervan was reeds mededeling gedaan in het clubblad. In verband met on voorziene omstandigheden gaat deze fietstocht niet door. Of deze tocht op een later tijd stip alsnog zal worden gereden is momenteel nog niet bekend. klacht over stof van buren; kort van stof, hoor.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1