TOYOTA [leusdenj afsluiting schooljaar Loysder Hoek Afscheid van Rossenbergschool Prijs aardgas sxtra verlaagd 280 zwemdiploma's en 560 brevetten in Leusden uitgereikt AUTO EEMHAVEN ÏÏökaaL leusder krunls Geslaagd Ondanks uitgebrand zwembad Bavoort: Ingezonden Bewoners Hooiland veront waardigd HOE WORDT HET WEER IN LEUSDEN? LEUSDER 1 II KABEL KRANT Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Zomer in een crisis (ttex weet in dejjemeede/ plaatselijk nieuws Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 Wij - bewoners van Hooiland - zijn zeer verontwaardigd, van wege het weghalen van onze speeltoestellen. Volgens de gemeente waren de toestellen te gevaarlijk om mee te spelen en moesten ze weg. Volgens het R.W.A. kon het ge repareerd worden, maar de ge meente vond de kosten te hoog. Hier is natuurlijk in te komen, maar zorg dan wel voor iets an ders waar de kinderen mee kunnen spelen. Na een telefoontje werd ge zegd aat ue pot ieey wd& voor 1986. Maar al te gek wordt het als er met meer als twintig kinderen op een plein geen toestel meer is om mee te spelen, alleen dan nog een uitgeholde zandbak vol met bacteriën waar ze niets meer mee kunnen doen. De ge meente doet ook hier niets meer aan. Het enige wat ze wel willen doen is de zandbak weg halen. Als we hem willen hou den, komen de onkosten voor rekening van de bewoners zelf. Deze brief is ook aan de ge meente gestuurd, met de hand tekeningen van de ouders met spelende kinderen. Het wegha len van de speeltoestellen ge beurde op 3 juli, 1 dag voor de vakantie van onze kinderen. Namens alle bewoners van Hooiland, 'bedankt gemeente Leusden'. Namens de bewoners: Mevrouw van den Berg Hooiland 17 Leusden (advertentie) Zon, regen, onweer, storm, hagel, mist ot sneeuw: /I Ja KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriek LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren t - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tanef: eerste twee regels 12,-per dag. Elke regel meer: 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. :(a<$vertentie) Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. P Redaktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 65,60 per jaar, 33,30 per half jaar, 16,90 per kwartaal I Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 1/ 10- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. Zoals we vorige week al vreesden, is de zomer in het afgelopen weekeinde in een crisis geraakt. Zaterdag le verde ons dat voor het eerst sinds weken weer neerslag van enige betekenis op. De aftappingen van afgelopen zondagmorgen gaven aan, respectievelijk Achterveld 13,4; Leusden 11,5; Barneveld 12,2 (alle in millimeters uiter aard). Dat waren echt weer hoeveelheden, die er zijn mochten. Het is daarom weer een echt boeren-weekeinde geworden, want de boeren zullen er het meest blij mee geweest zijn. Ook de temperatuur be leefde een sprong terug; we kunnen nu gerust van koel weer spreken. Deze week zal, naar ver wachting, in het teken blijven staan van koel en wisselval lig weer. De temperatuur zal nauwelijks de twintig graden te boven gaan en de kansen op regen zijn vrij groot. Het weer kan dus snel omslaan. Moeten we nu voor de rest van de zomer pessimistisch zijn? Wel, er zijn gevallen be kend waarop juni uitstekend zomerweer te zien gaf, en de zomer begin juli aftakelde. Maar in zeer stabiele zomers, zoals 1947 en 1976 was er ook een periode met wisselvallig weer. In 1947 bijvoorbeeld, was ook de eerste helft van juli koel met veel neerslag, en daarnaopnieuw zomer met in augustus een ware hit tegolf. We moeten afwach ten. Ik blijf goede hoop hou den. Onlangs werd me de vol gende vraag gesteld: wat is de hoogste temperatuur, die ooit in Nederland gemeten werd? Het antwoord is: 38,6 graden, gemeten op 23 augus tus 1944 in Warnsveld. Wat een hitte! En de laagste? Dat was -27,4 graden op 27 januari 1942 in Winterswijk, Brrrr. LEUSDEN - Aan het Eemland- college Zuid in Amersfoort slaagden na het tweede tijdvak Centraal Schriftelijk Eindexa men: HAVO Ronald Bauer, Angelique Ger- ritzen, Marianne Gijsberts, Astnd Herder, John Eric v. 't Klooster, Liesbeth Kroes, Rita Pilkes, Simone Plekkepoel, Hassie Swinkels, Arjan Ver- meij, Diana v. Woudenberg. VWO Yvonne Bosma, Arjan Chan, Erica Exterkate, Bernadette v. Noordenburg, Maya v. Scha- gen, Arjen Verhoef, Ronny Ver hoeve. ACHTERVELD Woensdag 9 juli: 9.00 uur: Handwerkhobbyclub, De Moespot. 19.00 uur: Bradene, Hes senweg. Vrijdag 11 juli: 20.30 uur: touwtrekken: Ruurd Vis serstraat. .EUSDEN - Het Gasbedrijf Centraal Nederland verlaagt iet ingang van 1 juli 1986 de gasprijs met ruim 10 cent per i3. Hiermee wordt de gasprijs voor cliënten van het LC.N. 1 cent lager dan de landelijke gasprijs. "feze extra prijsreductie wordt toegekend over de periode an 1 juli 1986 tot 1 juli 1987. Dit is het gevolg van een esluit dat onlangs door de Algemene Raad van het C.N. is genomen. Jolgens dit besluit zullen de -oorziemng gasinkoop-/ver- koop en de algemene reserve van het gasbedrijf niet verder stijgen. Als er sprake is van een exploitatie-overschot, wordt 50% hiervan besteed voor het realiseren van aansluitingen in onrendabele gebieden. De overige 50% keert het G.C.N. uit aan haar cliënten in de vorm van een pnjsreductie. Elk jaar wordt afhankelijk van de be drijfsresultaten nagegaan in hoeverre er geld beschikbaar is voor deze doeleinden. Het exploitatie-overschot over de jaren 1985 en 1986 maakt het mogelijk de gaspnjs te verla gen tot 58,48 cent per m3 aard gas, terwijl de landelijke gas prijs per 1 juli 59,68 bedraagt. Gemiddeld zal door de lande lijke gaspnjsdaling de gasreke- ning 260,- lager kunnen uit vallen, afhankelijk van het vroe gere en van het toekomstige verbruik. Cliënten van het G.C.N. zullen circa 290,- voordeliger uit kunnen zijn, eveneens afhanke lijk van vroeger en toekomstig verbruik. Ten gevolge van het besluit van de Algemene Raad kan het G.C.N. nu ook meer geld be steden voor het aansluiten van percelen in buitengebieden. In het afgelopen jaar zijn in ver schillende buitengebieden ruim 670 percelen aangesloten op het aardgasnet. Het gasbe drijf denkt dit jaar ruim 700 per celen in buitengebieden van aardgas te kunnen voorzien. LEUSDEN - Met de brand, die vorig jaar het Leusdense zwembad „Bavoort" in de as legde, rezen veel problemen. Naast het recreatie-zwemmen, de wedstrijden voor „De Haai en" en andere problemen, was er met name de moemjxneid van het zwem-onderwijs op te lossen. Hoe grandioos de gevonden oplossingen hebben gewerkt, blijkt wel uit de aantallen zwemdiploma's en -brevetten, die dit jaar zijn uitgereikt. Het doorzwemmen van de schooljeugd in het Amersfoort- se Sportfondsenbad heeft dus duidelijk resultaat gehad. Er zijn 115 A-, 165 B-diplo- ma's en 560 brevetten uitge reikt. Jammer genoeg waren een paar kinderen nog niet zo ver met zwemmen, dat ze aan de eisen voldoen, maar die gaan het volgend jaar nog een keer proberen. Datzelfde geldt voor een aantal kinderen, dat ziek was. DINSDAG 8 JULI 1986 HJEUSDEN-ZUID - Donderdagavond 3 juli stonden kinde ren en ouders om 7 uur te wachten op het speelveldje ach- er de speeltnin van Leusden-Zuid. Men had geen idee vat er stond te gebeuren totdat er een heuse KNVB- ficheidsrechter met bolhoed aan kwam stappen met onder :ijn arm een voetbal en achter hem aan een 'stelletje on- jeregeld' met name de ouderraad, medezeggenschaps raad en het team van Loysder Hoek uitgedost in de meest vreemdsoortige kleding. Deze club 'FC Loysder Kickers' genoemd, moest het zien te winnen van de groepen 6, 7 en 8 van de school, hetgeen net niet lukte. Spectaculair waren wel de doelpunten van een 'oma' die de bal in haar tasje verborg en zo een punt voor de ploeg bin- nensleeDte: en wat te zeggen llfiff en de Young Ones. van een bruid met dikke buik die galant door de scheids rechter over de doellijn werd begeleid. Echter daarna bleek de buik te verdwijnen en een doelpunt was een feit. Na de voetbalwedstrijd ging men naar school waar een drankje en een hapje klaar stond. Groep 8, die die avond voor het laatst op school was, voerde een toneelstukje op over hoe het over twintig jaar zou zijn als ze een reünie zou den houden. Hiema volgde een optreden van de Loysder Kickers in andere outfit Ze wa ren veranderd in Cliff Richard en de Yong-ones. Het lied 'Li ving Doü' werd vrij vertaald in gebeurtenissen van de jongelui uit groep 8. Hilariteit was niet van de lucht. Vooral bij het slot van het lied toen de leden van de 'Loysder Kickers' zich d.m.v. een slag met een ha mertje 'buiten westen' sloegen. Na dit optreden volgde een meer serieus gedeelte van de avond. Afscheid werd geno men van groep 8 en van een le rares. Ouders werden bedankt voor hun inzet in het afgelopen jaar. Het geheel werd afgesloten met een lied en een gebed. Na elkaar een goede vakantie ge wenst te hebben ging men huiswaarts. Men kan terugkij ken op een fantastisch school jaar. GevoetbaldNou nee, maar wel gelachen. LEUSDEN - Groep VIII van de Rossenbergschool, be staande uit 24 leerlingen, vierde woensdag 3 juli haar af scheid in de boerderij Groot Krakhorst. Dit jaar was gekozen voor een cabaret, dat de kinderen zelf in elkaar gezet hadden. Dit is om aan de mogelijkheden en eigen ideeën van de kinderen tege moet te komen. Zeven liedjes en een aantal sketches vormden het pro gramma. De liedjes stonden vast, de teksten waren door de kinderen zelf bedacht. Een héél leuk liedje was 'Nico- line is zo netjes', waar een sketch bij hoorde. Dne mensen aan tafel, de één gedroeg zich niet, zoals Nicoline dat wilde. Zij ging op hem zitten vitten, omdat hij geen manieren had. Hij liet een harde boer, de zaal lachte, misschien herkende men hierin iets. Een andere ge slaagde sketch was 'Snoep goed Klaagzang'. Het lied zat goed in elkaar en ook de sketch was een groot succes. Er verscheen een tand arts in een veel te grote jas op het toneel die zogenaamd met een enorme tang de tanden uit de mond van een kind ging ha len. Het kind schreeuwde luid. Het was om tegenzin in snoep te knjgen. Na de sketch 'Ik wil een tuin', waarbij allerlei kinderen ver kleed op het toneel rondlie pen, was het afgelopen. De directeur van de school de heer Pierik had voor elk kind, dat wegging, een woord klaar. Hij zei dat het tijd werd, dat zij weggingen, zijn 'trucendoos' was volledig uitgeput. Hij was ook degene die al maanden lang met de kinderen het ge heel ingestudeerd had. Dit keer had hij niet voor een musi cal gekozen, zei hij, want voor een zelf in elkaar gezet cabaret was véél meer creativiteit no dig. Een nadeel noemde hij, dat men zich niet kan schminken of verkleden, de sketches volgen elkaar te snel op. Na de uitvoering bleven de ou ders en kinderen nog wat bij elkaar om gezellig na te praten. Zó kun je in het gekostumeerde voetbal natuurhjk oók een doelpunt maken.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3