Veel strijd in Ronde van Achterveld Rustig begin Tour de Junior Programma Tour 29e INTERNATIONAAL JEUGDWIELERFESTIJN ACHTERVELD Peter van Leeuwen opnieuw de sterkste bij de liefhebbers: Meisjes en Duiters in voorste gelederen OUR DE JUNIOR DINSDAG 8 JULI 1986 marsum) 28.18; 4. Willeke Stoel (Kam pen) 28 19; 5 Daniel Rakhorst (Amers foort) 28.20 11. Lammert Wittingen (LK) ('t Harde) 28.20. Algemeen puntenklassement 12-ja- rigen: 1. Willeke Stoel 7; 2. Erwin Kaiser 6; 3. Frank Nolten 2; 4. Lammert Wittin gen 2; 5 Marlijn Franke 1 Uitslag le etappe 13-jarigen: 1. Mike Hassing (Noordwijk) 26.04; 2. Hester Marieke Kroes (Hattem) 26.05; 3. Daniel le Overgaag ('s-Gravenzande) 26.06; 4. Danny Hamberg (Rijswijk) 26.07; S Mau- vervolg op pagina 7 Dinsdag 8 juli 18.45 uur; kriterium; parcours Jan van Arkelweg, Pater Stormstraat en W. van Amersfoortstraat. 12-jangen, 15 km, 19 ronden; 13-jarigen, 20 km, 25 ronden; 14-jangen, 25 km, 31 ronden. Woensdag 9 juli 10.00 uur: Minitour voor de Achterveldse kinderen van 4-11 jaar (Van Oldenbarneveltstraat) 14.00-17.00 uur: discomiddag in De Klaveet voor alle Achterveldse jeugd en de renners 18.30 uur: Wegwedstrijden over 3 en 5 ronden, aansluitend grote bradene op de Hessenweg, tevens kermis Donderdag 10 juli 09.30 uur. ploegentijdrit over 2000 m 10.00 uur; Tour-koffieuurtje in d'ouwe Peerdestal voor de Tourgast- gezinmoeders e.d. De ouders van de renners zijn ook welkom. 18.45 uur; wegwedstrijden over 4 en 6 ronden Vrijdag 11 juli 09.30 uur: persoonlijke tijdrit over 1500 m 18.45 uur; wegwedstrijden over 4 en 6 ronden. Zaterdag 12 juli 13.00 uur; kntenum als dinsdag 20.00 uur: grote feestelijke prijsuitreiking m Ons Gebouw. Interessanter was de strijd tussen de mannen van „Blom" (Ton van Ruitenbeek, Timo van Valkengoed, Ron Hartogsveld en Frank van Dijk) en „de Arkel" (William Kok, Gerard Kroeze, Rijk Rijnders en Peter Ha zelaar). „Blom" was als tweede uit de series naar voren gekomen en toen „de Arkel" al snel haar vierde man verloor, leek er voor de ploeg uit Leusden geen vuiltje meer aan- de lucht. „Blom" bleek uiteindelijk toch te veel te hebben gegeven m de series en moest, zij het met min der dan een seconde achterstand, genoegen nemen met een derde plaats. UITSLAGEN Nieuwelingen 1. Bennie Gosink 2. Gerard Kemper 3. Enk Dekker 4. Jan Willem Kuitenbrouwer 5. A. Groenewege 6. A. Vierhouten 7. T. van Meegen 8. A. Winters 9. E. Naberman 10. J. IJsselstijn 11. D. van Weel 12. M. van der Wolf Liefhebbers'V eteranen 1. Peter van Leeuwen 2. Richard van Kempen 3. J. Tromp 4. H. de Brouwer 5. J. Oosterbeek 6. T. Kers 7. R. Godfroid 8. G. Draayer 9. F. Havenaar 10. H. van Pierre 11. C Sprenger 12. R. Lems 13. J. Post 14. B. Blom 15. A. Bosch Ploegenachtezvolging 1. De Berken 8.28.10 2. De Arkel 8.45.85 3. Blom 8.46.60 Sprinten om de seconden én de punten. Bochtenwerk m Achterveld. me de Tourwinnaar van vorig jaar, Enk Dekker uit Hoogeveen, leek onvermoeibaar. Samen met onder andere Nationaal Kampioen veldrij den Willy Lotgennk uit Rossum meldde de Drent zich continu m de stnjd voor het premieklassement. Zijn manier van rijden dwong onge twijfeld respect af m het peloton, maar vermoedelijk veronderstel den de routiniers dat de 15-jarige debutant bij de nieuwelingen zo zijn kansen op een hoge eindklassering aan het verspelen was. Zij zouden slechts gedeeltelijk gelijk krijgen. Microfonist Ton Rademaker ver onderstelde rond de 25e ronde te recht dat „het spel op de wagen ging". Blijkbaar vonden de favorie ten dat het tijd geworden was om het aantal concurrenten te minima liseren. M. van der Wolf, die met een zonnebril la Phil Anderson de aandacht op zich vestigde, R. Holf- land en Enk Dekker vormden een kopgroepje dat twee ronden lang de greep van de groep wist te ont vluchten. Toch bleek dit slechts de aanleiding tot de beslissende slag. Die viel in de dertigste ronde. Een groep van zeven renners, onder aanvoering van, jawel, Enk Dekker, sloeg een serieus gat. Ach ter dit zevental gingen twee ren ners in de achtervolging. E. Naber man en A. Winters kregen mede werking van T. van Meegen, die het hoge tempo van de kopgroep met meer kon volgen en zich tot de ach tervolgers had laten terugzakken. In deze slagorde zou het hele gezel schap ook de finish bereiken, met dien verstande dat er in de nog één beslissende schermutseling zou plaatsvinden. Even haperde sa menwerking in het groepje en van die aarzeling profiteerde Nationaal Kampioen Bennie Gosink slim. De in Coevorden woonachtige renner liet Dekker, Kemper, Kuitenbrou wer, Groenewege en Vierhouten in verwarring achter en ging alleen op jacht naar succes. De coup slaagde en met een handvol seconden voorsprong pas seerde Gosink als eerste de eind streep en boekte daarmee zijn eer ste criteriumzege. In de spnnt om de troostprijzen moest de jury er nog aan te pas komen om Gerard Kemper en Erik Dekker respectie velijk als tweede en derde aan te wijzen. Jan Willem Kuitenbrouwer, A. Groenewege, A. Vierhouten ver deelden de rest van de buit, terwijl T. van Meegende rapste bleek van de achtervolgers. KLASSE APART Bij de liefhebbers/veteranen blijft Peter van Leeuwen uit Zeist een klasse apart. De winnaar van vong jaar kwam recentelijk ook al in Leusden als eerste over de finish. Zijn tiende overwinning van dit sei zoen kwam echter met zonder slag of stoot tot stand. De ex-amateur diende met een groot aantal con currenten af te rekenen en slaagde er niet in alleen over de finish te komen. In tegenstelling tot vorig jaar, toen de weersomstandigheden verhinderden dat er een interes sante wedstrijd kon ontstaan, werd er volop stnjd geleverd. Toch viel de eigenlijke beslissing al heel vroeg. Negen man reden weg uit het peloton alsof dat stilstond. Op het parcours Hessenweg, Jan van Arkelweg en Pater Stormstraat klokte de jury al snel een voor sprong van ruim een halve minuut en de groep wist deze gedurende de rest van de koers eenvoudig vast te houden. Voor de plaatselijke favoneten waren in dit geweld slechts bijrol len weggelegd. Ex-Leusdenaar Gert Mosterd en Achtervelder Jan Dijkhof leken zich in de eerste ron den nog serieus in de strijd om het eremetaal te kunnen mengen en waren steeds van voren, vaak m el- kaars gezelschap, terug te vinden. Toen zij echter de slag misten, wer den zij voor de rest van de koers tot geploete in het „pak" veroordeeld. Daar vestigden zij wel de aandacht op zich door hun vechtlust, maar de macht ontbrak om serieus de jacht naar de kopgroep te kunnen ope nen. Ondertussen hadden de mannen aan de leiding van de koers tot sa menwerking besloten. Richard van Kempen en Peter van Leeuwen wa ren de enige renners die de waak zaamheid van de kopgroep testten. Beiden besloten na het mislukken van hun pogingen op hun sprint- kwaliteiten te vertrouwen. De reactie vanuit het peloton kwam pas laat. Met nog 10 secon den voor de boeg vonden R. Lems, G. Draayer, C. Sprenger, F. Have naar en H. van Pierre elkaar en ge zamenlijk besloot men de achter volging op de koplopers m te zet ten. Daar had men het inmiddels te druk met de verdeling van de hoofdprijzen. Van ver werd de eerste tussenspurt iemand voor zich. Hester Maneke Kroes, winna res bij de jongste categorie in de vorige aflevering van de Tour, viel de eer te beurt als enige Mike te snel af geweest te zijn. Het optre den van de meisjes in deze catego rie was sowieso opvallend. Danielle Overgaag uit 's-Gravenzande deinsde ook niet terug voor haar mannelijke concurrenten. Ze kwam op de meet weliswaar iets tekort op Mike Hassing en Hester Marieke Kroes, maar ze bleef mannen als Danny Hamberg en Maunce Steen beek royaal voor. Hester Marieke Kroes veroverde net als vong jaar de groene trui, alleen was dit slechts het gevolg van het feit dat Mike Hassing niet twee truien tege lijk aan kon. Spannender was de strijd bij de 14-jarigen. In de derde ronde gooi de Patnck de Boer de knuppel in het hoenderhok, door een uitloop- pogmg te wagen Ard Sormsen en Andreas Nolten hadden snel door dat dit de beslissende slag was en volgden in het kielzog van de Boer. Eendrachtig samenwerkend bouw de de groep een voorsprong op die op de meet ruim een halve minuut bedroeg. Het jagende peloton eiste zijn tol en verschillende renners moesten in dit geweld het hoofd buigen. Ook Leusder Krant renners Jeroen Land en Marcel van Mispe laar konden het hoge tempo met langer volgen en moesten eraf. Grote pechvogels m dit gezelschap waren Ira Reerink, die geblesseerd moest uitvallen en Michel Deventer die onderweg getroffen werd door materiaalpech. Dat kon de mannen vooraan niet deren. Patrick de Boer bleek uiteindelijk het meest over te hebben en kwam als eerste over de streep, op de voet gevolgd door Ard Sormsen en Andreas Nolten. Ruim een halve minuut later toonde Rogier van Dokkum zich de snelste spnnter van het peloton RESULTATEN Uitslag le etappe 12-jarigen: Erwin Kaiser (Lamelo) 28.16.2; 2. Frank Nolten (Duitsland) 28 17; 3. Rob Velthuis (Oot PDM-prof René Beukers voor de micro. ploegen waren genomen en de ren ners zich daarna in optocht naar het gemeentehuis in Leusden hadden begeven voor de presentatie, werd het maandagavond tijd voor het se rieuze werk. Zo kon de gast van de avond, de 21-jange René Beuker, oud-Tourrenner en de jongste pro fessional uit de PDM-stal van Roy Schuiten, om zeven uur het start schot lossen, waarna 12 renners m de categorie der 12-jarigen op weg gingen voor hun proloog. Ondanks het feit dat de weersomstandighe den uitstekend te noemen waren, leek geen der renners zijn of haar nek te durven uitsteken. Er viel geen enkele seneuze uitlooppo ging te noteren. Alleen bij de tus- senspnnts, waar punten voor het puntenklassement te verdienen waren, was er sprake van enige strijd. Erwin Kaiser eiste bij de eer ste twee doorkomsten de eerste plaats voor zich op, maar bij de der de doorkomst spaarde hij zich, om dat hij ook ambities had om zich de eerste gele trui toe te eigenen. Het zou hem geen windeieren leggen. Anders verging het Leusder Krant renner Lammert Wittingen. Bij de voorlaatste doorkomst meldde hij zich ineens van voren en ging strij ken met de tweede plaats in de laat ste tussenspnnt. Hij moest deze in spanning bekopen en kwam met enige achterstand op het peloton over de finish. Willeke van der spnnt aangetrokken, die door Pe ter van Leeuwen werd gewonnen van Richard van Kempen. J. Tromp kwam als derde over de finish, ter wijl Harry de Brouwer uit Apel doorn (tweede in Leusden) op nieuw een goede klassering kon boeken. J Oosterbeek uit Amers foort hield de regionale eer hoog, en kwam net voor T. Kers op de meet. Als laatste vertegenwoordi ger van de kopgroep meldde R. Godfroid zich af bij de jurywagen. Hij bemoeide zich verder niet met de sprint. TIJDRIT Nadat de echte „kleppers" het veld hadden geruimd, kon het pu bliek zich nog gaan opmaken voor de „harkers" van de ploegentijdrit. Het werd duidelijk dat dit onder deel van het Ronde-programa aan populariteit wint en zeer serieus be naderd wordt. Maar liefst negen ploegen verschenen m de voorron den aan de start. Nadat de drie manches, waarin telkens dne ploegen van vier man hun rondjes draaiden, verreden waren, bleken de vriendenclubs van „de Berken", „de Arkel" en „Blom" de snelste tijden te hebben neergezet. Zij kwamen in een heuse finale tegen elkaar uit. Met tussen pozen van ca. twintig seconden werden de ploegen losgelaten. „De Berken", wann Peter Ruitenbeek, Hans Versteeg, Piet Tolboom en Fred Vonk verenigd waren, maak ten hun favorietenrol waar en zege vierden met grote overmacht. Ploegachtervolgmg een succes. VEELVRAAT ACHTERVELD Maandag avond is in Achterveld de 29e editie van de Tour de Junior van start gegaan met een weg wedstrijd. De 12-, 13- en 14- larige renners verschenen na elkaar aan de start om respec tievelijk 4, 4 en 6 ronden af te leggen op het bijna 4 kilome ter lange parcours. Slechts bij ie veertienjarigen werd het deelnemersveld fors uit el kaar getrokken. De andere ca tegorieën hielden de gelede ren gesloten. Nadat 's middags voor de kerk in Achterveld zoals vanouds de jroepsfoto's van de deelnemende Stoel meldde zich de hele koers in het voorste gelid, maar greep net naast eremetaaL Een vierde plaats werd haar deel, achter Erwin Kai ser, Frank Nolten en Rob Velthuis. Als troost werd haar de eerste groene trui van de Tour om de schouders gehangen. De stnjd bij de dertienjangen gaf eenzelfde beeld te zien. Het peloton bleef de gehele koers intact. Opval lend was het optreden van Mike Hassing, die nog te elfder ure aan het deelnemerslijstje was toege voegd. Hij bleek een aanwinst. De man uit Noordwijk toonde zich een veelvraat en duldde slechts in de ACHTERVELD Na zijn overwinning in de jongste afleve- ring van de Ronde van Leusden, toonde Peter van Leeuwen 1 zich andermaal de sterkste in de Ronde van Achterveld, de traditionele opening van de Tourweek in het Valleidorp. Hij bleef Richard van Kempen, die 's winters als marathonschaat ser furore maakt, luttele centimeters voor in de eindsprint van een zeven man sterke kopgroep. Ondanks het feit dat de kaarten bij de liefhebbers/veteranen al na de eerste ronden definitief geschud waren, bood de strijd een levendige aanblik. Bij de nieuwelingen etaleerde debutant Erik Dekker nadruk kelijk zijn talenten. De Tourwinnaar van vorig jaar was veruit de strijdlustigste renner, maar bleek op de meet iets te wild met zijn krachten te zijn omgesprongen. Hierdoor moest hij het antwoord schuldig blijven op de demarrage van Nationaal Kampioen Bennie Gosink, die hierna zijn overwinning in de I laatste ronden niet meer in gevaar zag komen. Deze kon en passant zijn eerste criteriumzege aan zijn palmares toevoegen. De ploegentijdrit lijkt uit te gaan groeien tot een aantrekke lijk onderdeel van het Ronde-programma. Negen teams hadden zich ingeschreven, waaronder een damesploeg. In de finale bleek „de Berken", na een tweede plaats vorig jaar, onver slaanbaar. De strijd bij de nieuwelingen, die het programma van de Ronde van Achterveld openden, kende van het begin tot het eind een zeer enerverend verloop. Ondanks het feit dat het circa 10 man sterke pe loton tot de dertigste ronde bijeen bleef, viel er voor de toeschouwers van alles te beleven. De mannen voorin onderhielden een dusdanig hoog tempo, dat ontsnappmgen lange tijd tot de onmogelijkheden behoorde. De staart van het peloton kalfde echter zienderogen af. Erik Dekker en Gerard Kemper waren de renners die de koers con troleerden. Elke aanval werd door dit duo krachtig gepareerd. Met na

Leusder Krant | 1986 | | pagina 5