Regenboogschool nam afscheid van schoolverlaters WGO Sonsbeek '86 Kantongerecht Amersfoort In reclame, marketing en public relations bestaat GOUDHANDEL „DE GOUDVALLEI" Xz Leverkruid TOTALE LEEGVERKOOP goud - zilver horloges briljanten trouwringen en cassettes op alles 50% KORTING op alles 50% KORTING Stichting voor Reclame-en Marketingonderwijs CASSETTES en TROUWRINGEN GOUD - ZILVER - BRILJANTEN - HORLOGES op alles 50% KORTING op alles 50% KORTING DINSDAG 8 JULI 1986 LEUSDER KRANT ACHTERVELD - Donderdagavond werd afscheid geno men van de schoolverlaters van de Regenboogschool. De avond werd geopend door de directeur van de school, Gert Broekhuizen. „Ik ben blij dat er ondanks deze zeer warme weersomstandigheden zoveel ouders, bestuursle den en medeleerlingen aanwezig zijn. Het is voor de laat ste maal dat onze vier schoolverlaters bij ons zijn. We hopen dat we allemaal een hele gezellige avond zullen hebben", zei hij. Het programma werd begon nen met de vertoning van een video van het schoolkamp en kele weken geleden in het va- kantiecentrum De Halm. Met de vertoning van deze video konden de ouders een over zicht krijgen hoe het met een dergelijk schoolkamp gaat en tevens een indruk hoe hun kin deren zich kunnen uitleven en vermaken. Men kon nu waarnemen hoe de kinderen met hun begeleiders op een leuke en ontspannen manier zich met elkaar bezig houden en elkaar vermaken. Dit alles tot groot enthousiasme van de kinderen, die zich nu in alle mogelijke situaties zelf be zig zagen. Daar de schoolverlaters groep 8 hun laatste schooljaar samen hadden doorgebracht met de groepen 5, 6 en 7 was er voor hen een leuk afscheidslied ge maakt. Op een hele leuke en onginele manier werd dit lied gebracht. De 15 leerlingen wa ren verborgen onder een groot laken waardoor alleen het hoofd te zien was. De door groep 8 gezongen re gels, betrekking hebbend op hun afscheid werden steeds beantwoord door de andere groepen, die hierin hun ver driet in verband met hun ver trek naar voren brachten. Na een korte pauze voerden de scheldende leerlingen een to neelstukje op. VERHAAL Tijdens een gesprek dat meester Cert met zijn leer lingen heeft komt ook ter sprake wat zij na het beëin digen van hun studie willen worden. De eerste wil graag winke lierster worden, maar dan een winkel hebben waarin van alles te koop is. Op een hele leuke mamer worden alle dingen m de door haar ingerichte winkel verkocht, van voetballen tot olifanten enz. Ook een klant komt om hash vragen. Na enkele da gen is het in haar bezit. Tot haar grote schrik is ze nu wel tegen de lamp gelopen want de koper blijkt een re chercheur te zijn. Nummer twee wil graag chirurg worden Ook dit wordt op een geweldige onginele manier gespeeld. Alleen is het te hopen dat de betreffende persoon als hij eenmaal zover is zijn pa tiënten wel anders zal be handelen en ook met ander materiaal zoals een nu door hem gehanteerde ijzer zaag, stofzuiger e.d. Regiseur worden is de wens van nummer drie. Ook nu is er een vriend waar hij diens taak als re gisseur mag overnemen. Door dit stukje werden de lachspieren heel wat keren goed in beweging ge bracht. De spelers worden verschillende malen opge roepen het spel over te spelen. De ene maal te langzaam, dan te snel, dan ruet emotioneel genoeg. Heel vlot en goed ge speeld. Als laatste is nummer vier aan de beurt. Deze heeft zich, nadat hij dit alles ge zien heeft nog eens be dacht en is van plan om door te blijven leren. Hij zal dan later wel zien wat hij als beroep zal gaan doen ARNHEM - In het prachtige park Sonsbeek te Arnhem worden al vanaf 1949 exposities georganiseerd. Ook dit jaar zullen beelden van 45 kunste naars uit West-Europa, de Verenigde Staten en Japan in het park te zien zijn. De beelden die nu te zien zijn hebben een relatie tot de natuur; om de sculp turen de juiste aandacht te schenken zijn speciale paviljoens en kassen ge bouwd. En verder zijn de beelden langs de vijvers en bij de kunstmatige waterval len geplaatst en op andere mooie plaat sen die Sonsbeek juist zo uniek maakt voor deze expositie. Den tentoonstelling duurt tot en met september 1986 en is dagelijks open van 10.00 - 19.00 uur. De toegangsprijs is 7,50, voor houders van een museumjaarkaart of qp en voor kinderen van 8 t/m 12 jaar is de entree 5,50; voor kinderen onder de 8 jaar is de toegang gratis. Over de expositie is een brochure verkrijgbaar bij alle AM- RObanken, bij de VVV-Arnhem en bij het Gemeentemuseum te Arnhem. De brochure kost 2,50 en bevat twee re ductiebonnen k 2,- op de normale toe gangsprijs. Tegelijk met Sonsbeek '86 is er in het Gemeentemuseum in Arnhem een ten toonstelling van beelden van kunste naars die in de jaren 60 en 70 de aanzet gaven tot nieuwe ontwikkelingen in de beeldhouwkunst. Het Gemeentemu seum is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00-17 00 uur en op zondag van 11.00—17.00 uur De chirurgie bleek op De Regenboog nog met in het basis-pakket te zijn opgenomen, getuige de gehanteerde instrumenten. AFSCHEID Hierna is het officiële gedeelte aangebroken om afscheid van de schoolverlaters te nemen. „We zijn met een kleine school", aldus meester Gert. Groep 8 gaat nu weg. Aan de ene kant zijn we blij dat ze dit al hebben bereikt. Maar aan de andere kant vinden we het ook wel weer jammer. We hebben drie jaar met elkaar opgetrok ken in de klas. Vel heb je op deze school geleerd. Ook heb ben we veel samen gepraat over veel problemen en andere onderwerpen waaronder het onderwerp God en geloof veel is besproken. Een heel belang rijk ding en daarom hopen we dat je dit nooit zult vergeten. Het is iets dat je in je verdere leven zeker nodig zal hebben". ,,Ik was van plan om verder nu eens alle personen die zich voor onze school inzetten per soonlijk te bedanken. Maar ik ben er maar mee gestopt om de lijst met namen te maken. Het zijn er zoveel dat ik bang ben toch nog namen te vergeten. Daarom allen heel hartelijk dank voor uw inzet. Het betreft het organiseren van feesten, helpen met lezen, de school krant, klussen, hulp bij het schoolkamp en nog veel meer. Alles wordt geheel vrijwillig en met volle inzet gedaan. Hier voor zijn we u als team heel dankbaar voor. Ook het school bestuur, de ouderraad en de medezeggenschapsraad heel veel dank voor de steun en me dewerking". ,,Een paar personen wil ik wel persoonlijk bedanken zijnde Wolter - Alien - Everdien - Nel en Afke. We waren een fijn team en ho pen weer op dezelfde manier in het nieuwe schooljaar zo te kunnen doorgaan" Hierna werd afscheid genomen van Afke Wiersma. ..Vanaf de cember als WVO kracht op de school werkzaam geweest. Je hebt voor de klas gestaan en nog veel andere werkzaamhe den verricht. Namens ons allen veel dank voor dit alles. Jam mer dat je ons gaat verlaten. Veel geluk en veel goeds op je verdere levensweg", aldus meester Gert. Ze kreeg namens alle kinderen een mooi foto boek aangeboden waann foto's tijdens haar werkzaamheden met de kinderen op school. Meester Gert gaf de schei dende leerlingen het boekje 'Tussen Start en Finish' van Ds. Jellema. Namens het bestuur werd de leerlingen door voor zitter W. van Dijk een bijbel aangeboden. „We hopen dat je, nu de school wordt verlaten en nu meer op jezelf bent aan gewezen niet zult vertegen hierin te blijven lezen", zei hij. De schoolverlaters bedankten allen voor de tijd die ze op school gehad hebben en wer den enkele leuke geschenken aangeboden zijnde stapelbak- ken en een heel leuk spel. De avond werd besloten met gezamelijk zingen. Het niet betalen van een boete uit slordigheid of vergeetach tigheid kan als consequenties hebben dat een aanmerkelijk hoger bedrag neergeteld moet worden. Immers ,,de kassa tikt door", zoals de officier het op de strafzitting for muleerde tegenover een inwo ner van Achterveld, die zijn parkeerboete niet betaald had omdat zijn naam niet juist op de girokaart vermeld stond. ,,De laatste 'n' was weggeval len en toen ik het ter correctie terugstuurde, werden m'n voorletters verwisseld. ,,Erg flauw", was het com mentaar van de officier. Ze eiste toch geen verhoging en handhaafde de oorspronkelijk gevraagde 35 gulden. Maar deze eis schoot de kantonrech ter, Mr. Nuboer - altijd zeer overwogen en zachtzinnig in zijn oordeel - in het verkeerde keelgat. ,,Ik geef u 50 gulden, want ik vind uw handelen geen stijl. We zitten hier niet voor niets. Eigenlijk had u 100 gulden verdiend wegens de moeite die u de Staat bezorgd heeft." Tegen de volgende parkeer- boosdoener, die er rond voor uitkwam het betalen van 35 gul den volkomen vergeten te zijn, zei Mr. Nuboer verontschuldi gend: ,,U heeft me net horen uitvallen tegen uw voorganger, omdat de hele machinerie voer niets in beweging gezet wordt door mensen die zonder se rieuze reden niet betalen. Maar omdat u uw vergeetachtigheid zo eerlijk hebt opgebiecht, zal ik m'n hand over m'n hart strij ken en u 35 gulden opleggen." Wegens het verlopen van deel III van het kentekenbewijs, had een inwoner van Stroe een transactiebedrag van 110 gul den aangeboden gekregen. Maar hij had nooit iets ontvan gen, vertelde hij, want zijn post werd op een camping bezorgd, waar het samen met post van anderen in een emmer gede poneerd werd. ,,En wordt die emmer dan nooit geleegd?" informeerde de offi cier, met nauw verholen onge loof. Uiteindelijk kreeg de verdacht toch nog de gelegenheid om de zaak af te doen. ,,Maar be taal die 110 gulden dan alsje blieft meteen hier," waar schuwde de kantonrechter, „anders komt de volgende ac ceptgiro weer in die emmer en dan zijn de gevolgen echt niet leuk!" ,,Die agent provoceerde zo vre selijk dat ik pissig werd," ver telde een verontwaardigde in woner van Voorthuizen. Het feit dat hem verweten werd, was het parkeren op een invaliden parkeerplaats in de Hoofdstraat van zijn woonplaats, „alleen om wat glas in de glasbak te gooien." De officier vond het ten on rechte in beslag nemen van een voor invaliden gereser veerde plek „een misselijke daad en wel 60 gulden boete waard." Gezien echter het feit dat ver dachte al tweemaal een poging had ondernomen om de aange boden transactie van 35 gulden te betalen, wat om administra tieve redenen weer terugge stort was, werd de boete niet verhoogd en kreeg hij alsnog gelegenheid zijn 35,- te vol doen. Iemand uit Woudenberg stond voor een gesloten overweg te wachten, toen een agent op zijn raam tikte en hem meedeelde dat een remlicht met werkte. Als hij het ter plaatse kon repa reren, zou de agent geen bon uitschrijven. Verdachte had geen lampje in de auto, maar stond 20 meter van een benzi nepomp vandaan en was dus toch in staat om in een paar mi nuten het euvel te verhelpen. Maar inmiddels was de bon wel geschreven. De officier vond het geen ver plichting van de politie om op reparatie te wachten en eiste 50 gulden. De kantonrechter legde slechts een tientje op, „rekening houdend met de vervelendigheid die u hebt on dergaan." Een jongen uit Leusden werd baldadigheid verweten, omdat hij op 1 januari van het vorig jaar koolstronken, stukken hout en een leeg bierblikje in de richting van een ruit van het po litiebureau had gegooid. Hi had dit gedaan uit ongenoe gen over het feit dat hij een be keuring had gekregen en bij een gesprek daarover op het politiebureau naar zijn zeggen onaangenaam behandeld was. „Ze noemden me balletje". „Ik zie in het proces-verbaal dat u zelf ook 'balletje' geroe pen heeft toen u die stukken kool gooide. Heeft dat een be paalde betekenis in Leusden?" vroeg de kantonrechter zich af. De officier eiste 50 gulden „Onzin", vond verdachte. „Geef dan eventueel een pak rammel, maar geen boete." Maar dat is uit de tijd, lijfstraffen zijn in strijd met het Europees Verdrag, legde Mr. Nuboer uit. Maar hij tilde ook niet zo zwaar aan het vergnjp en gaf een tien tje voor de vorm. Vooral langs de slootkan ten, maar ook wel op voch tige plaatsen in het bos en in rietlanden, zien we nu het Leverkruid bloeien. We zien hem niet gemak kelijk over het hoofd want het is een forse plant met vaak roodachtige stengels van wel anderhalve meter hoog. De bloemen zijn flink uit de kluiten gewas sen schermvormige plui men van dicht op elkaar staande roze bloemhoofd- jes. De eigenlijke bloemen zijn wit van kleur maar zijn omgeven door enkele, aan de punt roodachtige, om windselblaadjes die het geheel een roze kleur ge ven. De bloemen van het Lever kruid hebben een enorme aantrekkingskracht op al lerlei insekten en ze wor den dan ook druk bezocht door vlinders, bijen, hom mels en vliegen. De vruchtjes van het Lever kruid worden, met behulp van pluizen, door de wind verspreid. Het zijn nog be tere zwevers dan de zaden van de Paardebloem. De wetenschappelijke soortnaam, Canabinum, is afgeleid van de hennep, Canabis, vanwege zijn op hennep gelijkende bla deren. De Nederlandse naam Leverkruid kreeg de plant omdat deze bij lever ziekten en geelzucht aan gewend werd. De naam Koninginnekruid zoals het, zelfs in planten- gidsen en geheel ten on rechte ook wel wordt ge noemd, is een germa nisme. Die naam is een verbastering van het Duitse Kunigundekraut. Kunigunde was de vrouw van Hendrik de Tweede en stierf in 1033. Zij gold als de Patrones van zieke kin deren. In de heidense tijd was de plant gewijd aan Donar, de god van donder en bliksem en werd in de huizen als beveiliging tegen bliksem inslag opgehangen. In Limburg leeft dit ge bruik nog steeds voort en maakt de plant ook heden nog een belangrijk deel uit van de kruidwis die, na in de kerk gezegend te zijn, in de huizen wordt opge hangen voor hetzelfde doel. Ook mengden vroeger de vrouwen de bladeren van het Leverkruid door de sla om ze als liefdesmiddel te gebruiken. G.van L. (advertenties) T /V» 4 a Alleen met talent of handig heid of goed geluk kontje niet ver meer. De natte vinger heeft al lang moeten wijken voor gedegen kennis. Die haal je uiteraard bij de SRM. Waar je in kleine groepen de vakkennis uit de eerste hand krijgt. Van bekende professionals die zeil volop in de praktijk bezig zijn. Cases die je s avonds met hen behandelt, geven je de volgen de dag al méér houvast in je werk. Meer informatie? Bel ofschrijf voor het SRM cursusoverzicht. SRM, Stichting voor Reclame- en Marketingonderwijs, Antwoord nummer 16191,10Ö0 TE Amster dam, telefoon: 020 -17 09 35. VAKKENNIS UIT DE EERSTE HAND. TE KOOP GEVRAAGD Gevraagd Grote TREIN- BAAN Marklin of Fleisch- mann. Tel 02990-33212. I f OVtR rttt I OPGEGEVK KAN NIET V -JM 'IEKK I AM FONISCH :VtN AOVERTENTItt WORDEN AMt.tKO VOORKOM FOUTEN. GEEF UW ADVERTENTIE SCHRIFTELIJK OP OF KOM EVEN LANGS OP ONS KANTOORI SPECIALE AANBIEDINGEN: (zolang er is) zilverdoeken nu 1 gouden armband 2150,- nu 975,- gouden hanger met parel 175,- nu 79,- gouden dameszegelring 350,- nu 98,- dubbele zware gouden plaatarmband 1700,- nu 690,- gouden shorty 228,- nu 95,- zwaar gouden dameshorloge met band 4500,- nu 1950,- gouden damesring met diamant en granaat 800.- nu 325,- zware 3 kleuren gouden slavenarmband 4500.- nu 1950,- doublé herenhorloge met doublé band 275.- nu 88,- massief zilveren grove schakelketting 150,- nu 60,- zware massief zilveren slavenarmband f 180.- nu 40,- massief zilveren bedel of hanger 40.- nu 10,- zware massief zilveren roosring 55.- nu 15,- massief zilveren shorty 30,- nu 8,- edelstalen slacouvert 50,- nu 10,- 6 stuks ijs- of vruchtenlepels 65,- nu 15,- 6 edelstalen vorken 102,- nu 10,- 3-delig edelstalen kinderbestek 55,- nu 15,- Te koop: diverse BOE KEN HAVO, klas 2,3,5, na 17.ÖÖ uur "Tel 940139. 2 ROLLERBANEN (staal). Balanceerapp. (ban den); 20 kantinestoelen, 5 werktafels (staal). 033- 942707. uosteinde 95. scherpenzeel. 03497 1607. amsterdamsestraatweg 699. 030-444040 ALLES MOET WEG

Leusder Krant | 1986 | | pagina 6