O* ftvanti hield examens judo Simone Meulman uit Achterveld hippisch springkampioene Europa Open toernooi LTV Leusden geslaagd Ook „De Haaien" present bij finale speedo-jaargangen Rotary Club Leusden betaalt reis voor invalide tennisser 'oursplinters Gezelligheid stond voorop: Jan Willem van Dijk vertegenwoordigt Leusdenaren: Ot vervolg van pagina 5 :e Steenbeek (Landsmeer) 26 08; 6 iloton op 26.09. Algemeen puntenklassement 13-ja- rigen: 1. Mike Hassmg 8, 2. Hester Ma- neke Kroes 4. 4 Danny Hamberg 4; Da nielle Overgaag 2. Uitslag le etappe 14-jarigen: 1. Pa trick de Boer (Haarlem) 34.58; 2. Ard Sormsen (Eibergen) 34.59; 3. Andreas Nolten (Duitsland) 35.000. 4 Rogier van Dokkum (Genemuiden) 35.37; 5 Edwin van Kley (Gorinchem) 35.38. Algemeen puntenklassement 14-ja- rigen: 1. Ard Sormsen 8; 2. Andreas Nol ten 7; 3 Patnck de Boer 7; 4 Niels v d. Steen 3; 5. Robin Vissers 3; 6. Edwin v. Kley 2. Ploegenklassement na 1 dag (onder voorbehoud): 1 Rabobank Achterveld 1.29.20; 2. Slagenj Van Wienngen 1.29.28; 3. Kela 1.292.29. Bij de Ronde van Achterveld boekte Nederlands kampioen Bennie Co- sink zijn eerste overwinning in een criterium. Patrick de Boer deed tijdens de le Mike Hassmg, haalde bij de 13-jan- etappe van Tour de Junior zijn start- gen een dubbele tnomf door zowel nummer eer aan door als eerste te de groene als gele trui w de wacht te Het parcours over Jan van Arkelweg, Hessenweg en Klettersteeg is met 3760 m maar 3960 m lang. PDM-prof, René Beukers, loste op maandagavond een startschot dat met te horen viel eindigen slepen - De bergnjdnt die vanmorgen bij Aart Jansen op de Leusderhei werd afge werkt, heeft een lengte van 1 km. - De Mini-tour voor Achterveldse jon gens en meisjes van 4-11 jaar ont breekt met op de Tour-agenda. - Zowel de meisjes als de Duitsers, die m het deelnemersveld veruit de min derheid vormen, manifesteerden zich op de eerste avond met twee pnjzen boven verwachting wié Beukers schiet de 12-jarigen - geluidloos - weg. CHTERVELD - De sportvereniging Avanti ging in ja- aari van dit jaar van start met een nieuwe sectie. Dit was sectie judo, die een geweldig succes werd. Al kort na start was er een groot aantal deelnemers, dat deze sport ^oefende onder leiding van de lerares Mieke Bakker met alp van Bert Diepeveen. i een half jaar van intens oefe- m werd het eerste halve sei- en afgesloten met de exa- ens voor hogere graduaties. 5 judoka's behaalden een ïle. oranje of groene slip. jf leden behaalden zelfs de ile band waardoor zij de tus- nliggende slippen over kon- in slaan. De gele band werd ihaald door Roy Diepeveen, roen Peters, Michoel Peters, ircel Eggenkamp en Frank ck. i oranje slip behaalden Karin hipper, Alexander Valkhof, irco van Stokkum, Marina ends, Jan Boersen, Martijn nter, Tijmens Loseman, irco Dooije waard. Emille haeffner, Aider Loseman, ian Blom, Jeroen van Druten, irco Blom en Cees Boersen. ile slip: Maneke Lammers, itasja Blom, Coen Bergsma, ert Jan Feld, Maneke Blom, ive Boersen, Jacob Muller, ik Lamers, Sebastiaan Blom, jquelina Lamers, Sandra Bru- ig, Brigitte van Stokkum, Os- r Menkveld en Jeroen ends. ©ene slip: Kersto Meinten, nate van Druten, Willem »ch, Menno Bontje, Mauriche nkhof, Phillip Kraanen, nny Voskuilen, Mariëlle Vos kuilen en Nancy van Dijk. Na de examens kregen alle deelnemers namens de sectie een consumptie aangeboden. De middag werd besloten met het afscheid van lerares Mieke ACHTERVELD - De 12- jarige Achterveldse ama zone Simone Meulman uit Achterveld is met haar vijftien-jarige halfbloed- arabische merrie Daisy Brown Europees kampioe ne springruiters gewor den. Dat gebeurde in Ita lië, tijdens de daar gehou den Europese kampioen schappen. Het succes van Simone en haar pony is een voortzetting van een reeks. Eerder al werd zij provinoeel kampioene, en volgde de uitverkiezing voor Papendal, waar zij weer werd geselecteerd voor de Europe se kampioenschappen in het Italiaanse San Remo. Simone is lid van de Nederlandse Pony club Rayon Oost Zwolle, die onder de Hippische Sportbond valt. Simone, die al blij was met haar deelname aan de Olympi sche Jeugdsportdag op Papen dal, bleef onder haar nieuwe succes nogal nuchter. Ze maakte deel uit van een ploeg van vijf dressuur-ruiters en vijf springruiters (en amazones), die de dne hippische bonden m ons land samen selecteer den. „Ik dacht, ik zie wel hoe ver ik kom," zo luidde haar commentaar. Simone knjgt les van de Gar- derense instructeur Peter Dicks. De twaalf-jarige Achterveldse amazone Simone Meulman (archieffoto) werd afgelopen weekend Euro pees kampioene in het Italiaanse San Remo Zij behaalde dit succes in het springen op haar pony „Daisy Brown". LEUSDEN Gezelligheid stond voorop in het jaarlijkse open toernooi voor C- en D spelers van de LTV „Leusden", dat mede dankzij het uitstekende weer een geweldig succes is geworden. Maar liefst 7 Leusdenaren stonden zondag in de diverse fina les. Betty Klave en het damesdubbel Hoekstra-de Boer wisten htm partijen ook nog in winst om te zetten. Het fraaie weer van de afgelopen dagen was er mede de oorzaak van dat de wedstnjdcommissie, be staande uit Manjke van Veen, An- nelies van Staveren. Hans Woordes en Ferry van Uffelen, bijgestaan door Bondsgedelegeerde Chris Rekké, zondag tevreden terug kon den kijken op een geslaagd evene ment. Het kostte weinig moeite om de zaak in goede (gravel) banen te lei den. Alleen zondagmorgen bleek een regenbuitje de kwaliteit van de speelvelden enigszins te hebben aangetast. De vroege vogels kon den daarom zien hoe Hans Woor des en Ad Brouwer druk in de weer waren met sponsen, om de banen voor de finales weer in het gerede te brengen. Een kleme 300 partijen waren er nodig om de finalisten van het toer nooi, dat geopend werd met een demonstratie rolstoeltennis, aan te wijzen. Toen de kruitdampen na een week tennis waren opgetrok ken, bleken niet minder dan 7 plaatsgenoten sterk genoeg om zich m de eindstrijd te mengen. Gezelligheid troef bij LTV Jjeusden. Finalisten (herenenkel) In het dames enkel (C) bleek „Leusden"-speelster Betty Klave Bakker In verband met haar verhuizing naar Den Haag moest zij haar werkzaamheden beëindigen. Zij werd hartelijk dank gezegd voor haar gewel dige inzet waardoor het moge lijk was zo'n groot succes te kunnen behalen. Momenteel is men bezig naar een vervangster te zoeken zo dat het nieuwe seizoen weer met een nieuwe lerares kan worden begonnen. De finalisten van het open toernooi van LTV Leusden. zelfs sterk genoeg om de toernooi winst in haar klasse voor zich op te eisen. In 2 sets liet zij Lockhorst- speelster Brigitte Schoemaker kansloos (6-3, 6-0). Bijna even overtuigend ging de winst in het dames dubbel (D) naar Leusdenaar Hoekstra, die met haar partner de Boer het duo Rijnders- Abbing met 6-3 en 6-1 versloeg. In het gemengd dubbel leek Hoekstra haar prestaties in het da mes dubbel te gaan herhalen. Ech ter na een drie-setter bleek het dubbel aan de overzijde, de Boer- van Loo. net even te sterk. In hét heren dubbel deden „Leusden"-spelers Paehlig en Oost een gooi naar de toernooizege. Na een vnj eenvoudige zege in de eer ste set had het er nog alle schijn van dat dit streven gerealiseerd zou kunnen gaan worden (6-3). Hun op ponenten Meyer en Esmeyer kwa men echter gedurende de tweede set steeds beter in hun spel, al was er een tie-break nodig om de set winst binnen te halen (6-7). Meyer en Esmeyer maakten^ daarna het karwei simpel af (3-6), zodat de Leusdenaren slechts een troostprijs restte. Achtervelder Eek slaagde er, met partner Van Ooyen, evenmin m om de finalepartij m winst om te zettten. In het heren dubbel C wa ren 2 games het enige wat het dub bel Brouwer/Schutterhoef hen toe stond (6-1, 6-1). UITSLAGEN Poule heren enkel Cl 1. Bakker (Bakker Wernsen 6-0. 6-2) Heren dubbel C Brouwer/Schutterhoef Eek/van Ooyen 6-1, 6-1 Gemengd dubbel D De Boer/van de Loo Hoekstra/ Hoekstra 7-6, 3-6, 6-3) Dames dubbel D Hoekstra/de Boer Rijnders/Ab- bing 6-3, 6-1 Dames enkel D Th. P. M. Moors B. Lamsdorp 6-0, 6-2 Heren dubbel D Meyer/Esmeyer Paehlig/Oost 3- 6, 7-6, 6-3 Dames enkel C A. M. Klave B. Schoenmaker 6-3, 6-0 Gemengd dubbel C Schepers/Brouwer Meerding/ Meerding 6-4, 6-1 Heren enkel C2 Doppenberg Wernsen 7-5, 4-6, Finalisten (herenenkel) LEUSDEN - Zaterdag heeft Jan Willem van Dijk dit jaar als enige Haaienpupil deelgenomen aan de Finale Speedo Jaargangwedstrijden in het Sportfondsenbad te Amers foort. Tijdens de Speedojaargang- wedstrijden eerder dit jaar in de Knng Utrecht had Jan Wil lem zich ais zestiende en laatste geplaatst voor de landelijke fi nalewedstrijd op de 800 m vrije slag. Lucien Smits van de Zwoer, ook uit de kring Utrecht, had zich via deze voorwedstrijden als twaalfde geplaatst op deze af stand In een druk bezet Sport fondsenbad met tropische tem peraturen ging Jan Willem on der luide aanmoedigingen van een aantal Haaien die nog niet op vakantie waren van start. Op de eerste honderd meter kon Jan Willem nog redelijk met de eersten meekomen. In 't ver- Jan Willem van Dijk. loop van de wedstnjd werd de afstand echter steeds groter. Uiteindelijk eindigde Jan Wil lem als veertiende in een tijd van 11.21.88 met slechts een genng verschil op nummer dertien Lucien Smits van de Zwoer uit Driebergen. Met het zwemmen van Jan Willem slo ten De Haaien het zwemsei- zoen '85/'86 af Maandag 18 au gustus wordt weer een begin gemaakt met de trainingen voor het seizoen '86/'87 en voor 30 augustus staat de eerste wedstnjd gepland LEUSDEN - De Rotary Club Leusden heeft besloten de jaarlijkse opbrengst van de zo genaamde „guldenspot" ter beschikking te stellen van de invalide rolstoeltennisser Bob van de Broek. L>e niusierdammer, die zon dag 29 juni jl. samen met Chan- tal Vandierendonck een de monstratie rolstoeltennis ver zorgde bij de opening van het open tennistoernooi van LTV Leusden, wordt zo in staat ge steld om aan een internationaal Bob van de Broek rolstoeltennistoemooi in Israel deel te nemen. De 29-jarige van de Broek reageerde aangenaam verrast op het bericht: „In een woord geweldig. Normaal zou ik nooit hebben kunnen deelnemen. Dat is financieel voor mij met haalbaar. Nu kan ik mijn positie op de wereldranglijst (bij de eerste 10, red.) verdedigen," aldus Van de Broek, die sinds z'n twintigste, na een auto-on geval, aan een rolstoel gekluis terd zit.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7