8B m Provinciale bijdrage helft van mogelijk tekort in kosten aansluiting op A-28 ROTOL Leusden Hamersveldseweg 6A - Tel. 943381 Hoofdprijs voor Muriël -vandaag in 9e leusder krant- VRIESKISTEN EN -KASTEN leusder krant Grote vierkamp bij Leos Gemeente houdt vast aan toegezegde vijf miljoen gulden van minister Smit-Kroes: Win met Hamerkaart een taart Eemland GS willen milieu centrum in Hond aangeschoten BDU zeer scherpe prijzen! AUTOlSSEU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV De enige official MAZDA dealer voor Leusden e o i5 (advertentie) Alleen van 4 tot 18 juli Diverse merken o.a. Miele, Bosch, Marijnen en Gram tegen (Gespreide betaling via giro of eurocheque mogelijk.) Onafhankelijk |BOU| nieuwsblad voor de gemeente Leusden duu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bi] kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm Losse nummers. 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten Fluorweg 43 - Amersfoort tel 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken LEUSDEN - Volleybal-ver eniging LEOS opent het nien- we seizoen met een grote vierkamp. Op 30 augustus a.s. zullen drie eredivisiever enigingen, te weten Sudosa, Assen, Brevoc, Brother Mar- tinus, alsmede het eerste da mesteam van LEOS acte de presence geven in sporthal „de Meent". De Leusder damesselectie, die op twee plaatsen ver sterkt werd met le divisie speelsters (Gemma Moors en Peggy van Bekkum, beiden ex-Vollkei), kan dan zien hoe ver het met de voorbereidin gen op het nieuwe seizoen staat. Wellicht vindt het team van Ad van Woensel, Jo- landa Christ tegenover zich, die LEOS heeft verruild voor Brother Martin us. Dit toer nooi past in het streven van LEOS om de dames een se rieuze gooi te laten doen naar promotie naar de tweede di visie. Uw official Mazda-dealer op 10 minuien ri|afstand AMERSFOORT Volg de borden naar AUTO ISSELT 'ndustriotcrrein ..De Issell soest mazoa Leusdenaren gaven in Amsterdam een sprankelend concert pag. 3 Opslagplaats voor vervuilde grond in provincie Utrecht in gebruik genomen pag. 4 Leusdens Ver-leden pag. 4 Tour de Junior: Michel van de Voort pakt gele trui na lange solo pag. 5 Simone Meulman uitvoerig gehuldigd pag. 6 Jacqueline van Helden naar NX dressuur pag. 6 Leos kiest voor op toekomst gencht beleid pag. 6 Interview: Grafisch vormgever Bert Willem van der Hout pag7 Servicepagina pag. 9 DOKTERSDIENST: tel. 948111 LEUSDEN „Win een taart met j de Hamerkaart". Dat is de naam van de aktie die de ondernemers van 1 winkelcentrum de Hamershof de I komende maanden gaan houden Met het kopen van de aanbiedin gen die wekelijks m de dinsdagedi tie van de Leusder Krant vermeld staan, kan op woensdag en donder dag een stempel verkregen wor den op de zogeheten Hamer kaart" Bij drie stempels is de kaart vol en maakt een ieder kans op een van de acht taarten die wekelijks onder de inzenders verloot worden. Dus kopen die aanbieding bij de winke liers van de Hamershof. pkrant DONDERDAG 10 JULI 1986 - 18e JAARGANG NO. 21 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het bericht, dat we in navolging van een provinciaal persbericht afgelopen dinsdag publiceerden, als zou de provincie Utrecht 3,5 miljoen gulden willen bijdragen aan de aansluiting van Leusden op de A-28 is slechts ten dele juist gebleken. Uit een brief van de provin cie aan de gemeente Leusden blijkt, dat dat bedrag zowel hoger, als lager zou kunnen uitkomen. Dat is onder meer afhankelijk van de vraag, in hoeverre de minister van verkeer en waterstaat, de WD-ster Nelie Smit-Kroes, haar al gedane toezeggingen nakomt. De ge meente, zo blijkt uit een brief van het college van B W, is voornemens de minister aan haar toezegging te houden. Al op drie juli berichtte het Leus- dense college van B W aan de raadsleden, dat er publikaties inza ke de financiële tegemoetkoming van de provincie te verwachten wa ren. „Deze berichten zijn gebaseerd op een door de provincie uitge bracht persbericht," zo luidde een zinsnede uit de betreffende brief. „Met de provincie was de afspraak gemaakt dat haar standpunt inzake de financiering van de aansluiting eerst aan ons college bekend zou worden gemaakt. Op onze beurt zouden wij u dan geïnformeerd hebben, waarna de provincie haar besluit aan de pers bekend zou ma ken. Gelet op de met de provincie gemaakte afspraak, menen wij thans met op de inhoud van het persbericht en eventueel daaruit voortvloeiende perspublicaties in te moeten gaan," vervolgde het col lege in haar brief aan de raadsle den. Tenslotte zegde het college toe, zo spoedig mogelijk meer nieuws te zullen verschaffen, zodra de bnef van de provincie binnen zou zijn. ANDERS I De hiervoor geciteerde brief »rdt pas duidelijk, nu het officiële 'bericht van gedeputeerde staten Utrecht binnen is. De strekking 'an die bnef houdt namelijk in, dat ir geen sprake van is, dat het ge- mde bedrag van 3,5 miljoen gul len vast staat. Dat zou zowel meer, minder kunnen worden. I De provincie heeft de staatsse- Icretaris van economische zaken gevraagd om een bijdrage van 3,5 |miljoen gulden uit de centrale mid delen voor het zogenaamd „voor- pvaardenscheppend beleid". Als de staatssecretaris daarmee akkoord paat, en het college van gedepu teerde staten heeft daar goede Inot hoop op, schrijft men, dan wil GS dat bedrag aanvullen tot vijf miljoen gulden: een uitgave van 1,5 miljoen uit het provinciale fonds. RESTEREND Gelet op het feit, dat het Leusden- se gemeentebestuur al heeft laten weten, vijf miljoen gulden te willen bijdragen aan de aansluitingskos- ten, betekent dat dat er tien miljoen gulden „boven water" is. In totaal is zeventien miljoen gulden nodig. Als de minister van verkeer en waterstaat haar toezegging nakomt, zou dat een bedrag van vijf miljoen gulden betekenen, eveneens in mindering te brengen op dat totale bedrag van zeventien miljoen gul den. Wat resteert zouden provincie en gemeente dan delen, zo luidt de overeenkomst tussen GS van Utrecht en het college van B W van Leusden. Als het „tekort" ech ter 7 miljoen blijft, willen GS daar de helft van betalen. „Ter nadere toelichting", zo schrijven gedeputeerde staten, „merken wij op dat de bijdrage uit de middelen van het voorwaarden scheppend beleid op fifty-fifty ba sis tussen provincie en gemeente is verdeeld. Indien deze bijdrage ho ger of lager mocht uitvallen dan zal voor dit voor- of nadeel eveneens de fifty-fifty-verdeling gelden." MINISTER De houding, die de minister van verkeer en waterstaat zich in deze kwestie heeft menen te moeten aanmeten, wordt haar zowel van provinciale zijde, als van de kant van de gemeente Leusden, aller minst in dank afgenomen, zo blijkt. „Een eventuele bijdrage van de minister van verkeer en water staat," zo schrijven GS, „hebben wij Het punt bij de tennishal, waar de weg rechtdoor zou moeten worden getrokken voor de aansluitmg van Leusden op de A-28,. Dat is met alleen van belang voor het forensen-verkeer, maar ook voor de verdere ontwikkeling van het bedrijventerrein, bijvoorbeeld in de Horst" waar, op de foto op de voorgrond, de Beco in aanbouw is. (foto: Janus Visser). m beeld gehouden ondanks het feit, dat al onze pogingen en aangedra gen argumenten om een bijdrage te verkrijgen nog geen resultaat heb ben opgeleverd. Mocht de minister alsnog besluiten, een bijdrage te verlenen dan achten wij het redelijk dat deze bijdrage ook op fifty-fifty- basis tussen provincie en gemeente wordt verdeeld." TOEZEGGING De provincie en de gemeente Leusden hebben ook afgesproken, dat er van de kant van de gemeente de nodige acue ondernomen zal worden, omdat de minister wel de gelijk een toezegging aan Leusden zou hebben gedaan, dat zij een bij drage zou verlenen, ook als de ge meente Amersfoort van een sluiting af zou zien. Het college van B W van Leusden bevestigt dat ook m een begeleidend schrijven. „Ten aanzien van de bijdrage van het ministerie van verkeer en wa terstaat blijven wij onverkort vast houden aan ons standpunt, dat de door de minister toegezegde bij drage van 5 miljoen gulden ook geldt, als Amersfoort niet aansluit. Zodra de nieuwe regering is geïn stalleerd, zullen wij er bij de minis ter opmeuw op aandringen de eer der gedane toezegging gestand te doen," zo schrijft het Leusdense college. PROCEDURE Waar het college van GS een voorbehoud maakt om de helft van het tekort van zeven miljoen gulden voor haar rekening te nemen, een voorbehoud ten aanzien van de goedkeuring van provinciale sta ten, ziet de procedure naar besluit vorming op dit financiële aspekt er nu als volgt uit. In augustus zal het Leusdense college van B W de overeen komst, zoals die tussen gedepu teerde staten en het Leusdense col lege bestaat, ter goedkeuring aan de Leusdense gemeenteraad voor leggen. Als de gemeenteraad met het voorstel instemt - en dat zal wel gebeuren - zullen gedeputeerde staten een concreet voorstel over het provinciale aandeel in de kos ten aan provinciale staten voorleg gen. (advertentie) Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 LEUSDEN Er moet een natio naal milieucentrum in de provmcie komen. Dat vinden althans Gede puteerde Staten, die er een warm voorstander van zijn. Het centrum kan rekenen op financiële steun. Er is voorkeur voor een centrum in Eemland. Ook omdat de Amers- foortse initiatiefnemers steun van het regionale bedrijfsleven krijgen. LEUSDEN Een man uit de Wa terhoen heeft gisteren de politie gebeld: zijn twaalfjarige hond bleek aangeschoten. In de buik van het dier zat een kogeltje uit een luchtdrukpistool of -geweer. De dierenarts besloot niet te opereren gezien de leeftijd van de hond. Het is met bekend wie op het dier heeft geschoten en of dit met opzet is gebeurd. ONENIGHEID BIJ „WOELIGE HOEK": LEUSDEN Vorige week berichtten we al m de marge van het nieuws, in „Loep op Leusden" dat er naar aanleiding van het tienjarig bestaan van „de Heerd" een verloting was gehouden. We vermeldden er de lijst met uitgelote nummers bij. De hoofdprijs, een fiets, kwam terecht bij MuriëUe van der Bilt. Zij kreeg die prijs op wielen uitgereikt bij „Fiets Inn" in de Hamershof, waarvan het bijgaande plaatje getuigt. dat nieuwe jeugdcentrum doet z'n naam wél eer aan

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1