Jacqueline van Helden gaat Simone Meulman uitvoerig gehuldigd Leos kiest voor op toekomst gericht beleid naar Nederlands Kampioenschap Kwaliteit zwemwater in provincie Utrecht is vrijwel overal goed leusder krant: Arjan Gerritsen in de prijzen Belg wint Mini Tour Europees kampioene bij springruiters uit Achterveld: Willem van de Ven nieuwe voorzitter: nDe Singels" actief: DONDERDAG 10 JUL11986 6 ACHTERVELD - Na haar geweldige succes in Italië, waar Simone Meulman met haar pony Daisy Brown Europees kam pioene werd in het springen, arriveerde zij dinsdagavond ver gezeld van haar ouders en andere familieleden weer in Ach terveld. Daar werd de nog niet zo lang geleden 13 jaar geworden kampioene opgewacht bij de familie De Groot aan de Hessen weg. Na een aantal felicitaties in ontvangst te hebben genomen stapten allen in een open rijtuig getrokken door vier paarden en maakte zo verder de reis door het dorp naar huis. Thuis aangekomen werd zij ver rast door een groot aantal aange brachte versieringen en het grote aan de woning opgehangen span doek „Simone en Daisy Europees kampioen, laat ze dat maar eens nadoen". Daar werd het grote suc ces gevierd in het bijzijn van familie en kennissen. Woensdagavond werd tijdens de braderie de kampioene nogmaals gehuldigd. Het feestcomité had haar met haar familie om 20.00 uur uitgenodigd te verschijnen bij de stand van het feestcomité. Hier werd zij door de voorzitter van het comité Willem van Middelaar har telijk toegesproken en namens al len van harte gelukgewenst met haar grote succes. Onder groot ap plaus van de aanwezige bradene- bezoekers werd haar een envelop pe met inhoud overhandigd en werd zij in de bloemen gezet. Simone is lid van de Federatie van de Rij sport. Zij is hierdoor geen lid van een bepaalde vereniging. Zij wordt getraind door de heer Peter j Diks, rij-instructeur uit Garderen. j De wedstrijden werden gehou den in San Remo in Italië. Zij reed haar twee manches foutloos en plaatste zich hierdoor voor de bar rages. Zij moest daann de strijd aanbinden tegen de Zweed Robert Eskilsson. Ze kwam als beste uit de bus en werd hierdoor Europees kampioene. Bij haar huldiging al daar bracht de voorzitter van de Italiaanse Ponyruitersbond, de heer Orlandini haar rijstijl compli menteus naar voren. Tijdens de prijsuitreiking huldigde ook de Poolse FEI-gedelegeerde E. Bra- bec haar stijl van rijden. Zij won de beker en een gouden medaille. Bij het feest dat dinsdagavond thuis werd gevierd was ook een aantal afgevaardigden aanwezig van de Nederlandse Rijpaarden Po ny Stamboek. Het Federatiecen trum Uddel, De Nederlandse Hippi sche sportband, de gemeente Bar- neveld alsmede de Nederlandse springafgevaardigde J. Liefterink. „Ik heb heel veel te danken aan de heer Diks," aldus Simone. „Voor de aanvang van de wedstrijden heeft hij me op alle mogelijke ma nieren gerust gesteld waardoor ik mijn zenuwen wel enigszins in be dwang kon houden. Ik ben hem heel dankbaar, en blij dat hij nu hier ook is en meegeniet van de vreug de," aldus Simone. LEUSDEN Volleybalvereniging „LEOS" hield op dinsdag 1 juli in de schuur van „de Hakhorst" haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. Op deze met 30 leden goed bezochte verga dering, werd Willem van de Ven met algemene stemmen geko zen tot nieuwe voorzitter. De opvolger van Han Seton presenteerde in zijn maiden speech een beleidsplan dat „het nieuwe élan" bij LEOS gestalte moet gaan geven. Het creëren van een fonds ter fi nanciering van de jeugdopleiding, mtensiverig van de ledenwerving en het stimuleren van het vereni gingsleven vormen de speerpunten van het beleid dat het gezicht van LEOS de komende jaren moet gaan bepalen. Van de Ven, de kersverse prae- ses, hield dit zijn gehoor, visueel ondersteund door een overhead - presentatie", voor. Om één en an der te realiseren is het nieuwe be stuur van plan om de komende ja ren met een groot aantal activiteiten aan de weg te gaan timmeren. Deze activiteiten dienen zowel de finan- ciële armslag van de vereniging te vergroten, als ter promotie van de volleybalsport in Leusden. Van de Ven liet verder weten zich sterk te willen maken voor een hechter verenigingsleven. Door saamhorigheid te kweken moet er een sfeer ontstaan, waarin presta- tief volleybal niet onbelangrijk ge vonden wordt. Presteren op mveau lijkt een belangrijke randvoorwaar de om tot een gezonde vereniging te komen. De begroting, die penningmees ter Dio Verhagen de vergadering LEOS-voorzitter Van de Ven. ter goedkeuring voorlegde, ver toonde voor het tweede achtereen volgende jaar een tekort. Het bestuur achtte het niet wen selijk om dit tekort te dekken via contributieverhogingen of bezuini gingen in de kadersfeer. Men stel de derhalve de vergadering voor om pogingen in het werk te stellen andere bronnen aan te boren. Om dat het bestuur met goed doortim merde plannen in die richting kwam (het organiseren van acties), verklaarde de vergadering zich ak koord. Het nieuwe bestuur van LEOS ziet er als volgt uit: voorzitter W. van de Ven, Penningmeester Dio Verha- gen, secretaresse Irmgard van Opijnen-Spoel, Technische Com- missie Peter Nuyten, Algemene Commissie Bob Benner. In de vacature voor een verte genwoordiger van de Jeugd Com missie kon niet voorzien worden, terwijl de vergadering afscheid nam van Han Seton en van Piet van Roosendaal, die tot ere-lid be noemd werd. Simone Meulman op het „ere"-podium. ACHTERVELD - Woensdag 2 juli hield de rijvereniging de Gouden Adelaar te Bunschoten een kringwedstrijd waaraan een aantal ponyruiters van de Singels deelnam. Het was Arjan Gerritsen van de Singels, die met zijn pony Torpedo in de prijzen viel. In de B-dressuur behaalde hij een 4e prijs met 123 punten. Dit leverde deze combinatie tevens één winstpunt op. Zaterdag 5 juli nam de Landelijke nen door de ponyrijdster Monique Rijvereniging en Ponyclub de Sin- Koevoet. gels deel aan de jaarlijkse ring- Gezien de geringe belangstelling steekwedstnjden. Jammer dat van van de rijders werd besloten om de de zijde van de ruiters weinig animo niet njdende leden aan het nngste- was om hieraan deel te nemen. De ken te laten deelnemen en er zo wisselbeker werd dit jaar gewon- toch nog een mooie dag van te maken. Deze leden namen deel aan het ringsteken per fiets. Tevens was er een behendigheidsspel. Een mooi spel dat veel hilariteit teweeg bracht. De dag werd afgesloten met een gezellige barbecue. Op 25 juni hielden de rijdende leden van de Singels de tweede onderlinge wedstrijd. Hier was de belangstelling wel heel wat groter Er werd deelgenomen zowel door de paard- als ponyrijders en -rijd sters. De uitslagen waren: Paarden dressnor: 1. Astnd van Dijk 128 2. Ben van Middelaar 124 3 Jetta Wittenberg 124 Paarden springen: 1 Astrid van Dijk, 2. Ben van Middelaar, 3 Jacqueline de Vette Pony's dressuur: 1. Angelique Gerritsen, 2. Jolanda Boer- sen; 3 Man an Srrunk. Pony's springen: 1. Arjan Gemtsen, 2 Angelique Gemt- sen; 3 Marian Smink. LEUSDEN - De selectiewed strijd voor deelname aan het Nederlands Dressuur Kam pioenschap is voor Jacqueline van Helden uit Leusden prima verlopen. Op het fraaie ruiter sport complex van Fons van Heugten, beter bekend onder de naam paarden- en pony centrum Den Treek aan de Buurtweg, dwong ze met een vierde plaats in de DS 3e klasse en een vijfde plek in de klasse intermediair met Saiomom selectie af, waar door ze een deelnamebewijs in de wacht sleepte voor de eindstrijd die later dit jaar in Breda plaats zal vinden. Inge van de Schaft was in deze klassen een klasse apart met haar twee eerste plaatsen. Voor Alex Silfhout zat er in dit sterke deelne mersveld niets anders op om met een tweede plaats genoegen te nemen op zeer gennge achterstand van de winnares. Alle dressuur resultaten die afge lopen weekend door de juryleden genoteerd werden, zagen er als volgt uit: Klasse M: Judy Ar bouw met Ucha- rish, totaal 235 pnt.; 2. Petra Enge lenberg met Renate, totaal 230 pnt; 3. Edy Overlies met Tharcos, totaal 227 pnt; 4. Rebort Bons met Mara- Dressuur van de Hogeschool: Bij ,,B" van hand veranderen". chimo, totaal 214 pnt; 5. Jacq. v. Bekkum met Werner, totaal 212 pnt. Geplaatst voor Ned. kampioen schappen in Breda: 1. Petra Enge lenberg; 2. Jacq. v. Bekkum; 3. Judy Ar bouw; 4. Edy Overlies. Klasse D.M.: 1. Linda Koper met Hymer, totaal, 458 pnt; 2. Jearune Waanders met Double Fun, totaal 450 pnt; 3. Rita v.d. Linden met Liselot, totaal 433 pnt; 4. Uschi Schokker met Quentin totaal 429 pnt; 5. Therèse Nijenhuis met Tango totaal 425 pnt. Geplaatst voor Ned. kampioen schappen te Breda 1. Lina Koper; 2. Jeanine Waanders; 3. Therèse Nij enhuis; 4. Wendy v. Olphem. Klasse Zl: 1. Astnd v.d. Laar met i Unaroi, totaal 119 pnt; 2. Daam i Vrees met Saronio, totaal 117 pnt; 3. i Marjo v.d. Bunte met Dynasty, totaal i 116 pnt; 4. Ane Schram met Tasman l totaal 116 pnt; 5. Noélle v.d. Lof met t Vender totaal 115 pnt. Klasse Z2: 1. Marjo v. Bunte met Dynasty, totaal 240 pnt; 2. Noelle v.d. Lof met Vender totaal 239 pnt; 3. Astrid v.d. Laar met Unaroi totaal 237 pnt; 4. Debbie Woodrok met Settan, totaal 235 pnt; 4. Anneke Oostra met Windsor totaal 235 pnt. Geplaatst voor Ned. kampioen schap te Breda: 1. Noélle v.d. Lof; 2. Marjo v. Bunte; 3. Jan v.d. Lof 4. Debbie Woodrok. Klasse D.S.3:1. Inge v.d. Schaft met Waitanghi totaal 411 pnt; 2. Alex v. Silfhout met Theam, totaal 407 pnt; 3. Rien v.d. Schaft met Schuoen totaal 400 pnt; 4. Jacqueline v. Heioen met Salomon totaal 398 pnt; 5. Mieke de Kok met Rodea, totaal 388 pnt. Klasse Intermediaire 1: 1. Inge v.d. Schaft met Waitanghi totaal 503 "pnt; 2. Alex v. Silfhout met Theam totaal 502 pnt; 3. Hans Ber- noski met Urion totaal 488 pnt; 4. Danny v.d. Ven met Rex totaal 475 pnt; 5. Jacqueline v. Helden met Salomon, totaal 473 pnt. Geplaatst voor Ned. kampioen schap te Breda; 1. Alex v. Silfhout; 2. Inge v.d. Schaft; 3. Hans Bernoski; 4. Jacq. v. Helden. vervolg van pagina 5 Kriterium: 12 jaar: 1. Erwin Kaiser (Almelo 26.18; 2. Frank Nolten (Duitsland) 26.19; 3. Daniël Rakhorst (Amers foort) 26.20; 4. Rob Velthuis (Oot- marsum) 26.21; 5. Lammert Wittin gen Ct Harde) 26.25. 13 jaar: 1. Michel van de Voort (Utrecht) 32.42; 2. Hester-Maneke Kroes 33.14; 3. Rico Tónis (Olden- zaal) 33.15; 4. Hessel Storm ('s Gra- vezande) 33.16; 5. Daruélle Over- gaag Cs Gravezande) 33.17. 14 jaar: 1. Patnck de Boer (Haar lem) 39.18; 2. Maurits Schelling (Lelystad) 39.19; 3. Niels van der Steen (Hoogland) 39.20; 4. Jeroen van Hoorn (Rotterdam) 39.21; 5. Ard Somsen (Eibergen) 39.22. Woensdag: 12 jaar: 1. Erwin Kaiser (Almelo) 20.52; 2. Willeke Stoel (Kampen) 20.54; 3. Rob Velthuis (Ootmarsum) 20.55; 4. Daniël Rakhorst (Amers foort) 20.56; 5. Frank Nolten (Duits land) 20.57. 13 jaar. 1. Dave van de Watering (IJmuiden) 19.04; 2. Hester-Marieke Kroes (Hattum) 19.05; 3. Geor Sluiter (Bussum) 19.06; 4. MicheJ van de Voort (Utrecht) 19.07; 5. Mike Has- sing (Noordwijk) 19.08. 14 jaar 1. Patrick de Boer (Haar lem) 30.00; 2. Niels van der Steen (Hoogland) 30.01; 3. Rogier van Bekkum (Genemuiden) 30.02; 4. Mi chel Deventer (Sliedrecht) 30.03; 5. Roy Driehuis (Maartensdijk) 30.04. Alg. Puntenklassement na 3 da gen: (groene trui) 12 jaar 1. Willeke Stoel 15; 2. Erwin Erwin Kaiser laat iedereen zijn rug zien aan de finish van de derde etappe. Kaiser 14; 3. Lammert Wittingen 5. 13 jaar: 1. Mike Hassing 17; 2. Mi chel van de Voort 6; 3. Piet Mol 6. 14 jaar: 1. Ard Somsen 18; 2. Robin Vissers 16; 3. Edwin van Kley en Andreas Nolten 7. Algemeen Klassement na 3 dagen (Gele trui): 12 jaar Daniël Rakhorst 1.17.58; 2. Erwin Kaiser 1.17.59; 3. Rob Velt huis 1.18.01; Frank Nolten 1.18.04; 5. Willeke Stoel 1.18.13. 13 jaar: 1. Michel van de Voort 1.20.16; 2. Geor Sluiter 1.20.49; 3. Mi ke Hassing 1.20.51; 4. Hester-Marie ke Kroes 1.20.53; 5. Rico Tönis 1.20.56. 14 jaar 1. Patrick de Boer 1.46.21; 2. Ard Somsen 1.46.36; 3. Andreas Nolten 1.46.48; 4. Niels van der Steen 1.47.02; André Naberman 1.47.10. LEUSDEN - De waterkwali teit van de officiële zwem plaatsen in de provincie Utrecht is bijna overal goed te noemen. Alleen het zwemwater in de Lek bij het recreatieterrein Salir. steke bij Lopik en Jaarveid is slecht van kwaliteii. De provincie Utrecht raadt het zwemmers af om hier een bad te nemen. In de rivier armen bij Tuil en 't Waal en Wijk bij Duurstede (Neder- rijn) is het zwemwater aan vaardbaar. Hetzelfde geldt voor de Vinkeveense Pias- Dat staat in de folder 'Zwem men in open water 1986', die de provincie Utrecht onlangs heeft uitgegeven. De folder is gratis te verkrijgen op de gemeente huizen en bij de VW-informa- .»e-posten en -kantoren in de provincie Utrecht. METINGEN Veertien open wateren in de provincie staan officieel te boek als zwemwater. Op die plaatsen wordt van 1 mei tot 1 oktober eens per twee weken een monster genomen, dat op een laboratonum wordt onder zocht. Met name de hoeveel heid coli-bactenën per millili ter water geeft een indruk van de kwaliteit De bacteriën zit ten in de uitwerpselen van alle warmbloedige wezens en zijn maatstaf voor de hoeveelheid ziekteverwekkers in het water. Bij minder dan 1 coli-bacterie per milliliter water spreekt men van goed zwemwater. De wa terkwaliteit is aanvaardbaar als men tussen de één en de tien coli-bacteriën aantreft. Bij meer dan tien van deze bacteriën per millilieter is het beter om er met te gaan zwemmen, zo staat in de folder te lezen. In verband met de veiligheid is het doorzicht van het water van belang. De helderheid heeft weinig te maken met de kwali teit. Troebel water kan heel schoon zijn, terwijl helder wa ter sterk vervuild kan zijn. Met uitzondering van het water van de Maarsseveense Plassen en delen van de Vinkeveense Plassen is het zwemwater in de provincie Utrecht nogal troe bel. De provincie wil daar wel verbetering in brengen, maar voorlopig moet er rekening mee worden gehouden, dat het doorzicht beperkt blijft. In troe bel water is het wel opletten met lopen en duiken. TIPS Aan het eind van de folder geeft de provincie een aantal tips voor zwemmers. De belangrijkste hiervan zijn: - zwem niet in de buurt van va rende schepen, gemalen, slui zen en afvoerleidingen; - mijd plaatsen waar veel water vogels zijn of dode dieren lig gen; - duik nooit in troebel water; - denk om plotselinge kou, vooral bij diep water als zand- putten en gnndgaten. ACHTERVELD - Woensdagmor gen om elf uur verschenen zo'n zes tig kinderen aan de start voor de mini-tour. De coureurs-in-de-dop draaiden op de meest uiteenlopen de voertuigen op twee wielen hun rondjes op een parcours van circa 400 meter. Er werd gestart in 8 leef tijdscategorieën, waarbij de 4- en 5-jarigen één rondje reden, de 6- en 7-jarigen twee, de 8-, 9- en 10-jan- gen drie, terwijl de 11-jarigen het parcours vier maal dienden af te leggen. Op één kleine valpartij na verliep alles zonder problemen. De hartstochtelijk toegejuichde win naars konden na afloop de bloemen in ontvangst nemen, waarbij de on vermijdelijke medaille natuurlijk niet ontbrak. Voor iedere deelne mer was er een vaantje en een ver snapering. De winnaar bij de 11- jarigen, de Franstalige Belg Enk Beukers, gaf de mini-tour een inter nationaal tintje. Uitslagen 4 jaar: 1. Jos Houtveen, 2. Martijn Houtveen, 3. Sander Houtveen. 5 jaar: 1. Herbert Bokkers, 2. Menno Fousert, 3. EUy Hak. 6 jaar: 1. Rob Houtveen, 2. Dave Boersen, 3. Wilco Borren. 7 jaar: 1. Frank van Druten, 2. Coen Bergsma, 3. Daan van de We tering. 8 jaar: 1. Jeroen van de Hengel, 2. René van de Hengel, 3. Ben Hout veen. 9 jaar: 1. Edwin van de Hengel, 2. Willem Koch, 3. Gerda van de Hen- geL 10 jaar: 1. Harold Kok, 2. Marcel Hak, 3. Mary Boersen. 11 jaar: 1. Enk Beukers, 2. Mar cel Eggenkamp, 3. Michael Land man. Winnaars van de mini-tour. TOUR DE JUNIOR ACHTERVELD

Leusder Krant | 1986 | | pagina 6