SE Beschuldiging aan adres gemeentesecretaris onjuist Klok Marcuskerk is weer terecht Bestuur Soccle werkt niet mee aan beëindigen pachtcontract Hakhorst ^vandaag in 8e leusder kranl® Stroomstoring belemmerde CAI-ontvangst Verklaring gemeente Leusden: krant gemeente Leusden 'CEjl Arrestatie Problemen rijzen rond verkoop van „De Hakhorst": BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV Eigen Verzorgingsafdeling van Huize Sint Joseph voorziet in behoefte Kermis, bradene en touwtrekken brachten in Achterveld veel mensen op de been pag.3 pag. 4 Tour de Junior: sensationele ontknoping pag. 5 Tourleider Johan Ossendrijver. „Die dertigste Tour de Junior komt er, hoe dan ook" pag. 7 Aanwinsten in Nieuw Langenbeek pag. 7 krant DINSDAG 15 JUL11986 18e JAARGANG NO. 22 ■MHWflIlÉlIf—MMBOBB—B— Reier van Gooi. LEUSDEN - De gemeente Leusden heeft een persver klaring uitgegeven, waarin ten stelligste wordt ont kend, dat beschuldigingen aan het adres van ge meentesecretaris Reier van Gooi inzake het declare ren van een duizenden guldens kostend diner bij de gemeente, op waarheid berusten. Kort geleden verscheen een verhaal met die strek king in een ook in Leusden verschijnend dagblad. "In de Amersfoortse Cou rant van 4 juli jl. is een arti kel verschenen, waarin een voormalig medewerkster van de gemeente Leusden de gemeentesecretaris er van beschuldigt dat hij de nota van enkele duizenden guldens voor een pnvé-di- ner in een plaatselijk res taurant naar de gemeente zou hebben gestuurd", al dus het persbericht. "Deze aantijging moet als een lasterlijk verzinsel wor den bestempeld. Vast staat dat er door de secretaris geen nota is ingediend als genoemd in het verhaal van de ex-medewerkster. De conclusie lijkt gewettigd dat de betrokken mede werkster, nadat zij hierover door de Amersfoortse Cou rant was benaderd, alsnog blijk heeft willen geven van haar ongenoegen over een terechtwijzing van de se- cretaris", aldus de verkla ring. In het verhaal in de Amers foortse Courant deed de voormalige medewerkster het verhaal, dat bij een con trole die zij naar aanleiding van de betreffende reke ning had uitgevoerd, haar was gebleken, dat het be treffende dinér met ge- meentelije zaken mets van doen had. Over die houding is zij daarna door de gemeente secretaris persoonlijk be rispt. LEUSDEN - De klok van de Marcuskerk aan de As schatterweg in Leusden is weer terecht. Oplettende politiemensen troffen de klok aan bij een bezoek aan een Leusdenaar thuis, in verband met een verkeers overtreding. De klok bleek dienst te doen als planten bak. In verband met de teruggevonden klok werden twee Leusdenaren aangehouden. In de nacht van 21 op 22 juni werd de klok van de Marcuskerk ontvreemd. Dat was overigens niet de eerste keer, dat de klok het moest ontgelden. Eerder al werd de klepel van de klok verwijderd. Ook een tekst werd in de klok aange bracht. „Eén april, de klok is stil", zo getuigt dit geschrift tot op heden van de wrevel die het klokgeluid schijn baar opwekt. Wrevel bleek ook de re den, dat de 25-jange J.H. en de 24-jarige R.C., beiden uit Leusden, de klok weg haalden. „We hebben de klok verwijderd, omdat we telkens op ruwe wijze uit onze slaap werden ge wekt", zo verklaarden bei den tegenover de politie. In de nacht van 21 op 22 juni togen beiden heren, met een borreltje op, aan het werk. Oorspronkelijk was het de bedoeling, dat alleen de klepel zou wor den verwijderd. Maar aan gezien dat al eerder was gebeurd, waren er maatre gelen genomen die dat on mogelijk maakten. Van daar, dat met een water pomptang de bouten en moeren waarmee de klok zelf bevestigd was, werden losgedraaid. De klok werd vervolgens naar beneden gegooid. Op het achterhekje van een fiets werd het transport ver volgens voortgezet. Thuis aangekomen, werd de klok als plantenbak in gebruik genomen. Twee oplettende politie mannen zagen de klok dan ook vorige week in die functie in de huiskamer prijken, toen zij in verband met een verkeersovertre ding één der beide daders bezochten Tegen beide mannen is proces opgemaakt. Hen wordt diefstal ten laste ge legd. Beide daders hebben tegenover de politie een bekentenis afgelegd. De klok is inmiddels weer bij de rechtmatige eigenaar terug bezorgd. Bekeken wordt, of er essentiële be schadigingen aan de klok zijn. Indien dat niet het ge val is, zal de klok weer op haar plaats worden ge bracht. De gearresteerdeklok in de politiebus, samen met een verkeerszuil, die de heren ooit ook al eens hadden meegenomen. Of dat ook was, vanwege geluidsoverlast vermeldt de geschiedenis overigens niet. Onafhankelijk |BDU| nieuwsblad rp Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm -t Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 3a lijks van 9 00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - De Leusdense Rijkspolitie trof afgelopen vrij dag op het parkeerterrein van het AC-restaurant L. aan De man, zonder vaste woon- of ver blijfplaats bleek nog een aantal vonnissen open te hebben staan. Dat wil zeggen, dat hij nog niet alle straffen uitgezeten had, waartoe hij was ver oordeeld. De Leusdense rijks politie hield hem dan ook aan. en bracht hem over naar Utrecht voor het ondergaan van zijn vonnissen. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er dreigen problemen te ontstaan rond de voorgenomen verkoop van „De Hakhorst". In mei dit jaar sprak de meerderheid van de Leusdense gemeenteraad zich weliswaar voor de verkoop van het pand uit, maar er bleken toch nog wat bedenkingen te leven, bij verschillen de raadsfracties. Het ging er daarbij om, dat Leusden '85 zijn twijfels had over het onttrekken van het gebouw aan de sociaal-cultu rele gebouwen in Leusden, terwijl PvdA bezwaren had tegen de prijs van ruim vijf ton. Dat zou meer moeten zijn, zowel gezien de oppervlakte grond, als vanwege de eigen aardige taxatie. Het bedrag was namelijk gebaseerd op een eerder al gemaakt taxatie-rapport, en ging uit van een sociaal-culturele bestemming. Maar het ligt in de bedoe ling, dat er een horeca-bedrijf in De Hakhorst wordt geves- A1 tijdens de vergadering van de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening van de Leus dense gemeenteraad bleek, dat er verschillende meningen heersten. De meerderheid van de raad sprak toen uit, dat de verkoop weliswaar door zou moeten gaan, maar dat wel overeenstemming zou moeten worden bereikt met de huurder, te weten de Stichtmg Soccle. Alrich Parson (WD) wist toen echter te melden, dat daar geen problemen zouden rijzen. Het be stuur van Soccle stond weliswaar niet te springen van vreugde, maar men zou uiteindelijk wel meewer ken aan de verkoop, zo stelde hij. Joop Kool van Leusden '85 was het daar met mee eens. Zijn partij vond het een ondoordacht voorstel, zo liet hij weten, en bovendien was men van mening dat het afstoten van De Hakhorst in strijd zou zijn met de statuten van Soccle. De PvdA, bij monde van Gert de Weerdt, hield hun stem voor, met tigd, en de Leusdense PvdA wil dat vertaald zien in de taxatie-waarde. Overigens getuigt het van vergaande bestuurlijke slor digheid, dat tijdens de hele discussie rond De Hakhorst nergens formeel is vastgelegd, dat er daadwerkelijk een bestemmingswijziging zal moeten komen, om de schuur van het pand op de door de nieuwe eigenaar gewenste wijze te laten functioneren. Opmerkingen erover werden voorlopig afgedaan met opmerkingen in de trant van „in een eethuis, waar zo nu en dan wat aan muziek wordt gedaan, is oók sprake van culturele activiteit." Dat is des te meer schrijnend, omdat de toekomstige eigenaar er van uit zou mogen gaan, dat terzake zorgvuldi ger met zijn belangen wordt omgesprongen, terwijl in de procedure tot bestemmingswijziging op voorhand hele maal niet kan worden uitgesloten, dat er een - mogelijk zelfs langdure - bezwaarschriftenprocedure op gang komt. name met het oog op de prijs, die blijkens het oude taxatie-rapport vier jaar hetzelfde zou zijn geblven. WD, CDA en GPV/SGP stemden met de verkoop in. BRIEF Een brief, die het bestuur van de Stichting Soccle inmiddels aan het college van B W verstuurd heeft, lijkt Leusden '85 in het gelijk te stel len. In die brief geeft het stichtings bestuur te kennen, geen medewer king te zullen verlenen aan de beëindiging van het pachtcontract. De financiële redenen die m de raad zijn genoemd, vindt het stich tingsbestuur nauwelijks terzake doen, maar waar het met name om gaat is, dat men zich op het stand punt stelt dat het principieel onjuist is, het gebouw aan de sociaal-cultu rele bestemming te onttrekken. In die bnef wijst het bestuur van Soccle op de bestaande huurover eenkomst. „Die is destijds tot stand gekomen na goedkeuring door de Raad en heeft betrekking op een penode van 25 jaar, eindigend op 15 september 2001." „Alvorens ons standpunt toe te lichten willen wij van deze gelegen heid gebruik maken nogmaals onze teleurstelling uit te spreken over de gevolgde procedure en meer in het bijzonder de wijze van communica tie met ons bestuur, ook in de perio de volgend op de voorlichting, die het bestuur werd gegeven tijdens een vergadering van het Senioren convent (de fractievoorzitters, red.)." PROBLEMEN Het bestuur van Soccle, zo blijkt uit het schrijven, kan zich voorstel len dat het dagelijks bestuur van de gemeente rekening heeft gehou den met de regelmatig optredende beheersproblemen betreffende de schuur van De Hakhorst. Maar: „Eén en ander heeft in 1984 geleid tot een besluit uwerzijds dat geen verkoop van De Hakhorst zou plaatsvinden", zo schrijft het be stuur. INITIATIEVEN „Het bestuur heeft zich formeel beraden op uw verzoek om dé huur overeenkomst te beëindigen", zo vervolgt de brief. „Gezien de be perkte informatie in uw brief van 14 mei heeft het bestuur zelf initiatie ven genomen om zich een meer compleet beeld te kunnen vormen omtrent uw motieven. Bij nadere beschouwing van de ons beschik bare informatie menen wij twee hoofdmotieven te kunnen aandui den, namelijk van politieke aard en vervolg op pagina 3 LEUSDEN Door een stroomstoring in het station in Amersfoort hebben de CAI- abonnees m Leusden en Ach terveld gisteravond enige tijd geen beeld en geluid ontvan gen. Alleen de Leusder kabel krant, die vanuit het ontvangst station in Leusden de kabel op gaat, bleef te ontvangen. Er wa ren zoveel mensen, die de sto ring wilden melden, dat het CAI-storingsnummer overbe last raakte. Als gevolg van de gisteren opgetreden stroomstoring be staat de kans, dat ook vandaag nog korte onderbrekingen in de ontvangst optreden. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. BIJDRAGE PROVINCIE De verkoop van „De Hakhorst" is nog altijd niet rond. De gemeenteraad heeft zo haar bedenkingen, en het bestuur van Soccle heeft in een bnef laten weten, niet mee te zullen werken aan ontbmchng van het pacht-contract. AAN A-28: .beter ten halve betaald, dan ten hele gekeerd

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1