I Eigen Verzorgings Afdeling van ïuize Sint Joseph blijkt goed te voldoen LEUSDEN Speeltoestellen voor Hooiland Sokaal lankerend Ouderen Beleid voorziet in behoefte: testuur lil ke Slordigheid met dere beheersob,ec.en, benevens )etrekkmg tot bestemming Huurcontract loopt tot in volgende eeuw leusder krant Gewonde bij aanrijding Verkoop door jeugd in De Hamershof Inbraak Voetganger gewond Alweer inbraak AC „Vanwege zomervakantie" HOE WORDT HET WEER IN LEUSDEN? LEUSDER lil JL KABEL r- KRANTJ Eerste helft: droog zonnig en warm Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. DINSDAG 15 JULI 1986 CHTERVELD - In de loop van de jaren is het Flankerend uderenbeleid steeds meer in de belangstelling gekomen, eze vorm van ouderenbeleid is ook aan Achterveld niet >orbij gegaan. Na een aantal jaren van voorbereidig erd op 17 april 1985 de nieuwe vleugel, aangebouwd aan lize St. Joseph, geopend. Deze aanbouw, bestemd voor Eigen Verzorgings Afdeling - E.V.A. - blijkt na een jaar jel goed te voldoen. In het afgelopen jaar is E.V.A. uitge roeid tot een regionale voorziening. iet alleen de bewoners van ïize St. Joseph en de aan- Duwwoningen van Sine Cura i Wagenberg kunnen hier ge- ruik van maken, maar ook de gwoners van het dorp en de Bwoners uit de regio. l deze vorm is het voor de ou- eren mogelijk, zo lang moge- k thuis te blijven wonen. Al en bij ziekte of andere gebre- gn zal er geholpen worden. Bij luiskomst uit het ziekenhuis in het voorkomen, dat verder tuis genezen niet mogelijk is. ier biedt E.V.A. dan een plossing. Na genezing gaat ten dan weer gewoon naar nis. Kan dit niet meer, dan is pname in het verzorgingste- ns St. Joseph dikwijls moge- ik. anaf de datum van opening tot a met 31 december 1985 zijn i totaal 12 personen opgeno- ten. Er werden in totaal 677 ex- a verzorgmgsdagen genoten, e hoogste bezetting was 5 ersonen en de minimale be- itting 2. i de penode van 1 januari 1986 m 18 april 1986 zijn reeds 17 ersonen opgenomen ge- eest. e gemiddelde opnameduur in J85 bedroeg 56 dagen en in e periode in 1986 bedroeg de emiddelde opname 28 dagen ezien de ervanng tot heden egint men al te denken over uitbreiding. E.V.A. heeft een grotere regionale functie dan was voorzien. Dit is mede het gevolg van het feit, dat soortge lijke afdelingen in de omlig gende gemeenten ontbreken. FUNCTIES Huize St. Joseph heeft al jaren lang meerdere functies. In de eerste plaats was er het verzor gingstehuis. Daar zijn de aan leunwoningen Sine Cura en Wagenberg bijgekomen. St. Jo seph ontwikkelde zich steeds meer tot een centraal punt met een wijkfunctie in Achterveld. E.V.A. is er bijgekomen en er worden nu alweer nieuwe plan nen gemaakt, zoals bijvoor beeld voor een dependance van een verpleeghuis. MOGELIJKHEDEN Op E.V A. worden de volgende mogelijkheden geboden: tij delijke opname, dagverzor- gmg, nachtopvang, maaltijd verstrekking, bad- en douche- gelegenheid en de open in loop. Al de werkzaamheden die hier uit voortvloeien betekenen een verzwaring voor het personeel. Huize Sint Joseph (op de voorgrond) in Achterveld blijkt met de afdeling voor flankerend ouderenbeleid in een regionale behoefte te voorzien. Al de werkzaamheden kunnen roep wordt gedaan op vrijwilli- kosten nauwelijks dekken, werk stellen om hiervoor een niet opgevangen worden met gers en vrijwilligsters blijkt dat vooral omdat deze nieuwe ou- beroep op de gemeente Leus- de vaste personeelsbezetting, er toch extra personeel nodig derenzorg niet wordt gesubsi- den en de Provincie Utrecht te Ondanks het feit dat er een be- is. Huize St. Joseph kan deze dieerd. Men zal nu alles in het doen. plaatselijk nieuws E.V.A betekent een heel goede zaak en de subsidiever lener zal ervan moeten worden overtuigd dat de kosten en ook de kosten van het personeel door de overheid betaald zul len moeten worden. Al was het alleen maar omdat alle andere vormen van verpleging veel en veel duurder zijn dan de op vang op E.V A. Uit gesprekken met de me disch adviseur, huisartsen, wijkverpleegkundigen e.a. komt duidelijk naar voren dat E.V A uit Achterveld niet meer weg te denken is, het een goede zaak is zoals het momen teel functioneert en indien dit alsnog zou verdwijnen er heel veel ouderen hier de dupe van zouden zijn. REACTIES Ook de reacties van personen die opgenomen zijn geweest en momenteel nog opgenomen zijn, zijn vol lof Een tussensta tion dat soms hard nodig kan zijn. Ik heb op de E.V.A. veel geleerd," aldus een van de be woonsters. ..Ik wil niet op de oude voet doorgaan zoals ik het thuis gewend was." Ook de ontspanning is gewel dig goed. aldus een ex-pa- tiënte. Gezellig als je met el kaar met behulp van het perso neel toch je eigen krentenbol of je eigen pannekoekje mag bakken. Het is een geweldig iets en dat zal het moeten blij ven." E.V.A. heeft in het eerst jaar al bewezen dat deze vorm van flankerend bejaardenbeleid ouderen in staat stelt langer zelfstandig te blijven wonen. Huize St Joseph wil op de inge slagen weg blijven doorgaan. Dit is echter alleen mogelijk als ook de hiervoor benodigde gelden beschikbaar worden gesteld. Financiering van de door de overheid gewenst vorm van ou- derenzorg blijkt een bron van grote zorg, omdat tot heden de personeelskosten van de afde ling E.V.A niet door subsidie worden gedekt. Hierdoor dreigt dus een ernstig finan cieel probleem, en dat bij een enthousiast en optimaal functio neren van de betreffende afde ling huidige en potentiele huurders, zo wel van de schuur als van onze an- v -i i -i 1*1 *1 wei van ae scnuur ais van onze an- J asDecten van sociaal beleid, meer RECHT aspecten van sociaal beleid, meer concreet ten aanzien van het bij ons in dienst zijnde personeel", zo stelt Soccle. vervolg van pagina 1 in financiële aard", aldus het gstuur van Soccle. EEINDIGEN „Ten aanzien van de politieke otieven stellen wij vast", zo ver- >lgt het stichtingsbestuur haar ihrijven, „dat deze zullen leiden t beëindiging van de sociaal-cul- rele besteming van de schuur van e Hakhorst." „De huidige koper wil namelijk gn zodanig gebruik van de schuur aken, dat de sociaal-culturele be- emrrung in zijn huidige vorm defi- tief beëindigd zal worden, dit in genstelling tot de vorige potentie koper." sie, dat wij menen dat accoord gaan met beëindiging van de eerder ge noemde huurovereenkomst in strijd is met onze opvattingen over onze verantwoordelijkheid voor de geestelijke, sociale, culturele, re creatieve en maatschappelijke ont wikkeling van de lokale samenle ving, zoals die voortvloeien uit de statuten van onze stichting", aldus het bestuur. GERING „Ten aanzien van de financiële motieven, die wij overigens minder zwaar wegen in onze besluitvor ming, menen wij dat er sprake is van een gering te behalen exploita- tievoordeel in de orde van grootte van ongeveer f 8.500,-, in plaats van het nadelig saldo van ongeveer „De genoemde overwegingen van principiële sociale en finan ciële aard hebben ons bestuur doen besluiten geen medewerking te willen verlenen aan de beëindi ging van het lopende huurcontract met betrekking tot de schuur van De Hakhorst", zo concludeert men. Het bestuur van Soccle realiseert zich, zo schrijft men tot slot, dat dit standpunt afwijkt van een eerder, in 1982 ingenomen standpunt met be trekking tot eventuele verkoop van De Hakhorst. „Het huidige bestuur meent zich het recht te mogen voorbehouden een eigen standpunt m te nemen, daar thans de sociaal-culturele functie ter discussie staat", zo be sluit men. LEUSDEN Kort voor het begin van de zomer vakantie heeft de Dienst Gemeentewerken de speeltoestellen op Hooi land in de wijk Groenhou ten verwijderd. De toe stand waarin de toestellen verkeerden was zo slecht dat het niet verantwoord werd geacht deze nog lan ger te laten staan. Vervanging was niet mogelijk omdat daarvoor geen budget meer be schikbaar was. Tegen de verwijdering van de speeltoestellen tekenden een aantal bewoners van Hooi land bezwaar aan. Het feit dat de toestellen uitgerekend aan het begin van de zomervakan tie zijn weggehaald is voor het gemeentebestuur aanleiding geweest, alsnog emg geld vnj te maken voor de aanschaf van nieuw speelmateriaal op Hooi land. Dit materiaal, bestaande uit een klimbol voor de oudere en een speelhuisje met touwlad der voor de wat jongeren jeugd, zal nog deze week wor den geplaatst. AFWACHTEN BELANGEN TRIJDIG „Dit beraad leidde tot de conclu- Hierbij hebben wij tevens reke ning gehouden met aspecten op het vlak van de belangen van al onze Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaatMia Veen Hoofdredaktie Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor hel dinsdagnummer tol uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer lot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 65 60 per |aar, 33,30 per half jaar, 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. f 26.000,- zoals vermeld ui de jaar rekening van onze stichting." „Dit verschil wordt veroorzaakt door de toekenning van de over headkosten en door onze stichting aan de gemeente te betalen huur. Dit bedrag zou nog lager kunnen worden, gezien de stijgende lijn in de huurinkomsten", zo schnjft het bestuur. Gemeentevooriichter Hans Hermans, gevraagd naar wat het Leusdense college in deze wil gaan ondernemen, ont houdt zich van commentaar. „Het ligt in de bedoeling, dat de zaak in augustus in de ge meenteraad komt. Tot dan zijn er geen mededelingen van de kant van de gemeente te ver wachten", zo liet hij weten. LEUSDEN - Bij een aanrijding 7.45 Uur een gewonde geval- op de kruising Voskuilerweg/ len. Een 33-jarige bestuurder Voskuilerdijk is gisteren om ca. van een personenauto uit Scherpenzeel gaf een fietser geen voorrang. De 25-jarige fietser uit Huizen kwam te val len. Hij moest met een ambu lance naar ziekenhuis De Lich tenberg in Amersfoort ver voerd worden. LEUSDEN - De Leusdense politie wijst erop, dat de verkoop van oude spullen door de Leusdense jeugd in winkelcentrum De Ha mershof weer toeneemt. Op zich is daar mets tegen, maar die verkoop is alleen toegestaan rond het fon teintje, en niet door het hele winkelcentrum heen Momenteel veroorzaakt de toegenomen verkoop-acti viteit van de Leusdense jeugd overlast voor winke lend publiek en voor win keliers, aldus de politie. Vandaar het verzoek aan de jeugdige verkopers, hun activiteiten te beperken tot de daarvoor aangewezen plaats. Zon, regen, onweer, storm, hagel, mist of sneeuw: KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriek LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op Het weekeinde viel niet te gen. Wel waren er af en toe wat wolkenvelden, maar de zon deed ook mee. De temperatuur bleef aan de lage kant en kwam ten hoogste tot 19 graden. Nor maal voor de tijd van het jaar is 21 graden. Opval lend is de aanhoudende droogte. In Achterveld is tot nu toe slechs 14,7 mm. gevallen, waarvan 13,4 op één dag. Hieruit blijkt, dat de luchtcirculatie nog al tijd geblokkeerd is, door dat de gebruikelijke wes telijke circulatie is afge sneden. Het gevolg hier van is, dat fronten van de oceaan al boven de Duitse eilanden vastlopen, en hun activiteit verliezen. Zolang dit voortduurt zal het zo merse weer niet echt ver slechteren. Integendeel: het hoge- drukgebied op de oceaan heeft weer belangstelling gekregen voor het Noord zeegebied en dus is het weer opnieuw herstellend. De zon komt er meer en meer bij en de tempera tuur vertoont een stijgende lijn. We mogen dus niet klagen. Voor mensen met een "doe-vakantie" zoals fietsers en wandelaars is dit zomerweer ideaal te noemen. De vierdaagse-lo- pers treffen het dus niet slecht. Echt warm zal het niet worden en aan het eind van de week lijkt de temperatuur wat vooruit te gaan. De eerste helft van de zo mer zit er inmiddels op. Ondanks de zeer koude eerste week van juni en de koele vorige week kunnen we de eerste fase afsluiten met: droog, zonnig en warm. Dat hebben we al vast binnen. Nu maar af wachten wat de tweede helft oplevert. Zoals al va ker gezegd en geschreven: ik blijf optimistisch. We wachten af. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubnek - vraag-en aanbod-rubneken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant. Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,-per dag. Elke regel meer 6,- Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. LEUSDEN - Woensdag is inge broken in een bouwkeet. Deze staat op het terrein van de Poli tieschool aan de Appelweg. De buit bestaat uit koffie en enkele persoonlijke eigendommen. LEUSDEN - Een 58-jarige man is woensdag om 15.30 uur ge wond geraakt. Hij stak plotse ling de Arnhemseweg ter hoogte van de Leusbroeker- weg over. Een auto uit de rich ting Woudenberg raakte hem. De gewonde voetganger is met een ziekenwagen naar zieken huis De Lichtenberg in Amers foort vervoerd. LEUSDEN - Bij het AC-restau- rant Oud Leusden is voor de tweede keer binnen twee da gen ingebroken. De buit be stond gisteren uit shag en siga retten. Om te binnen te komen is een ruitje ingeslagen. w Woensdag 16 juli: 9.00 uur handwerk hobby club de Moespot. Donderdag 17 juli: 13.30 uur Kaartmiddag bejaar- densoos bij de KELA. Zaterdag 19 juli: 20.00 uur Disco Show de Kla- veet. Zaterdag 19 juli: 20.30 uur Disco m.m.v. Red Star de Moespot Dinsdag 22 juli: 9.00 uur Welfareclub Zonne bloem Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3