as Reünisten ruim zesduizend gulden iuurder uit dan was toegezegd vandaag in Öe leusder kranl™ op kruispunt van Toermalijn in werking SB Kind gebeten maar. geen slachtoffer ïaweeën vertrek Rob Bouwer uit „De Hakhorst": frouw bij [al gewond Jeusder I krant Aanrijding Vrouw bij val van fiets gewond Auto moet alsnog gekeurd Onder invloed achter stuur Leden Achterveldse bejaardensoos kaarten bij bedrijven door Autowrak gestolen BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Werkloosheid in Leusden weer gedaald Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV n krant DINSDAG 22 JULI 1986 - 18e JAARGANG NO. 24 Geen geld van provincie voor gezinsvervangend tehuis van „Dit Koningskind" in Leusden GS akkoord met plan Gelderse werkgroep over reorganisatie waterschappen in Vallei pagina 3 pagina 3 Interview: Jan Epskarop over zijn hobby: het kweken van fuchsia's pagina 5 Film: „Teachers", leraren hebben het moeilijker dan u denkt pagina 6 Op de pedalen met Aat Daale: langs de Eem pagina 7 Inmiddels heeft het comité de reünisten een bnef gestuurd met I het verzoek, veertig gulden per persoon alsnog over te maken, om het nu ontstane gat in de begroting te dekken. „Maar ja, wat dat voor resultaat oplevert, dat moet je na- j tuurlijk maar afwachten," zo stelt de j heer Correljé. „Wel zijn we vast voornemens om, als we het geld ontvangen, de heer Verduin zijn geld terug te storten Tenslotte heeft hij feitelijk ook niets aan de situatie kunnen doen LEUSDEN Het wat over-spoedige vertrek van de vori- je pachter van „De Hakhorst" heeft in het recent verleden il de nodige stof doen opwaaien. Koren bleken bij de repetities plotseling geen koffie meer te kunnen krijgen, er was zelfs nog sprake van een bruiloft, die verplaatst zou moeten worden, wat overigens niet doorging, en ook een reünie van het voormalige Tweede Suriname-bataljon moest verkassen. Dat gebeurde allemaal met medewer king van de nieuwe pachter/eigenaar van „De Hakhorst", Rob Verduin uit Amersfoort. De reünie werd onderge bracht in „Den Treek". Op de toezegging van Rob Bouwer, dat dat tegen dezelf- ie prijs zou gebeuren, als in „De Hakhorst" was berekend. Relaas echter, vorige week bleek dat de reünisten zo'n f 6.500,meer zullen moeten betalen, dan waar ze op hadden. Leusdenaar D. A. Correljé is lid n het comité, dat de reünie orga- eerde. Het was de eerste reünie or de Tweede Surinamer Com- gnie 1961. Nadat het comité zich had georiënteerd, waar- men zo'n zeven andere etablis- bezocht, koos men uit- idelijk voor „De Hakhorst". Zo- >1 de prijs voor het evenement, als slaap-mogelijkheden en de cen- le ligging van Leusden telden bij beslissing mee. We schreven er uitvoerig over in de kranten van en 15 mei van dit jaar. Naar bleek, had Rob Bouwer een ntal toezeggingen gedaan, die hij it gestand deed, of mogelijk zelfs n doen. Eén van die toezeggin- n was aan de heer Correljé. En 2 luidde, dat de reünie waar hij en comité al maanden mee bezig iren, doorgang kon vinden m >en Treek" tegen dezelfde kos- als was afgesproken voor de unie in „De Hakhorst". „We zijn daar toen helemaal niet meer op doorgegaan. Ik was al lang blij, dat de reünie hoe dan ook door kon gaan, en m de tweede plaats dat dat tegen de al eerder afge sproken kosten kon," aldus de heer Correlje Dat bleek dus iets anders te lo pen. Het comité werd verrast met een rekening, die nogal afweek van wat men oorspronkelijk met Rob Brouwer had afgesproken Om maar wat te noemen, het eten kwam ruim 2.200,duurder, de drank jes ruim 3.200,duurder, het sla pen was ruim 370,duurder en de taxi-kosten bedroegen 465, boven hetgeen was afgesproken GEEN SCHULD „Ik wil voorop stellen," aldus de heer Correljé, „dat noch de meuwe (van éen onzer verslaggevers) AANSPRAKLLIJK „We hebben ervan af gezien, de heer Bouwer aansprakelijk te stel- j len," vervolgt de heer Correljé. „Daarbij hebben we drie aspecten mee laten wegen. De kosten die je moet maken om zo'n proces te star- I ten, de onzekere uitkomst, je moet tenslotte altijd nog maar afwachten hoe het afloopt, en de tijd. Want wie weet, hoe lang het zou gaan duren voordat er een uitspraak is?" ONVOORSTELBAAR ,,De Hakhorst" in Leusden heeft inmiddels een nieuwe exploitant in de persoon van Rob Verduin uit Amersfoort. Deze zag zich geconfronteerd met een groot aantal vervelende zaken, die ruet geregeld bleken te zijn door de vorige exploitant, Rob Bouwer Een rekening die ruim zesduizend gulden hoger was voor de reumsten van het Tweede Sunname-bataljon is het toppunt van de ellende. Allemaal zaken, waar de nieuwe exploitant, die „De Hakhorst" heeft omgebouwd tot een bistro, buiten staat, wat hem in dit laatste geval er echter niet van weerhouden heeft, bij te dragen in de meerdere taxi-kosten van de reünisten. Naar te hopen valt zal „De Hakhorst"nu eindelijk van de naweeen, die het vertrek van de vorige exploitant met zich hebben meegebracht, verlost zijn. exploitant van „De Hakhorst", de heer Verduin, noch de heer Lith van „Den Treek" enige schuld treft. Ik heb de laatste dagen herhaaldelijk telefonisch contact gehad met Bou wer in zijn meuwe woonplaats m Limburg. Daarbij heeft hij mij tel kenmale toegezegd, dat hij een brief naar „Den Treek" zou sturen waarin hij schriftelijk de afspraak zou bevestigen, dat onze reünie daar tegen dezelfde kosten als oor spronkelijk m „De Hakhorst" over eengekomen, zou kunnen plaats vinden. Maar die bnef is nooit ge komen. En dat kan ook moeilijk, want naar de heer Lith ons in een gesprek meedeelde, is die af spraak nooit gemaakt. Dat wil zeg gen: er is de afspraak gemaakt dat onze reünie daar zou kunnen wor den gehouden, maar helemaal ge heel op eigen voorwaarden." BETAALD „De betrokkenheid van de meu we pachter van „De Hakhorst". bij he' geheel is zo ver gegaan, dat hij onc de meerdere taxi-kosten die we hebben gemaakt, heeft ver goed. Dat was een afspraak. Maar feitelijk kon hij ook mets aan de situatie doen." „Waarom een bnef van Bouwer vanuit Limburg, zoals door hem is toegezegd, ook zo lang op zich zou moeten laten wachten, is me boven dien een raadsel. En nogmaals, dat is me meerdere malen telefomsch toegezegd," aldus de heer Correljé. „Ik kan u wel zeggen, dat ik het onvoorstelbaar vond, toen we de rekening kregen. Want wat ge beurt er in de situatie waar je in zat? Je maakt een afspraak over de pnjs, en dan is het daarmee toch af? Daar ga je toch van uit?" „Het resultaat is in elk geval wel, dat als de reünisten niet massaal aan onze oproep gehoor geven, we als comité met vier man voor de kosten zullen opdraaien. Dat is na- j tuurlijk geen pretje. En ik kan dan ook met anders concluderen, dan dat de vroegere pachter van „De Hakhorst" zich er met een Jantje van j Leiden heeft afgemaakt," consta- teert de heer Correljé WEER Overigens is er ook een pluspunt te melden aan de affaire. De reünie heeft namelijk aan het gestelde doel beantwoord „Het was een ge weldig succes. Iedereen was zeer tevreden. En ik kan nu dan ook vast zeggen* dat er over vijf jaar, hoe dan ook, weer een reünie zal wor- den gehouden," zo besluit de heer j Correljé zijn betoog. .USDEN - De Leusdense poli tie kreeg donderdag rond het middaguur de melding, dat op de Hamersveldseweg, ter hoogte van het kruispunt met de Asschatterweg. een vrouw op straat lag, die dringend eer- BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- den. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten ste hulp nodig had. De politie trof ter plaatse mevrouw J. v.d. H aan, die voorover op straat lag, en zich bij een val blijkbaar behoorlijk ernstig had ver wond. Zij bleek gewond aan hoofd en elleboog, en werd naar het Amersfoortse St. Eliza- bethziekenhuis vervoerd. LEUSDEN - Op het parkeerter rein achter de Tolboomstraat in Leusden vond donderdag een aanrijding plaats. Automobilist J H. uit Hoofddorp reed met zijn auto achteruit Met de trekhaak reed hij tegen de voorbumper van de achter hem gepar keerde auto van A S. uit Leus den Schade was het gevolg. LEUSDEN In de loop van vorige week zijn de nieuwe verkeerslichten op het kruis punt Middenweg-Toermalijn in werking gesteld. Dit kruis punt is met name voor voet gangers en fietsers onover zichtelijk. De nu geplaatste lichten zijn dan ook in de eer ste plaats bedoeld ter beveili ging van deze beide catego rieën weggebruikers. De bediening en werking van de lichten op dit kruispunt wijken enigszins af van wat in Leusden tot nu toe gebruikelijk is. Dit houdt ver band met de verkeerssituatie en het verkeersaanbod ter plaatse. Wan neer er geen verkeer is, staan alle lichten op rood. Voetgangers en fietsers kunnen groen licht krijgen door gebruik te maken van een drukknop; auto's krijgen groen licht via een detectie- lus. Overeenkomstig de in Leusden geldende verkeerslichtenregeling zijn de lichten op werkdagen van 7.00 uur tot 20.00 uur en op zaterda gen van 8.30 uur tot 20.00 uur in wer king. Buiten de genoemde tijden en op zondagen werkt alleen het oranje knipperlicht. LEUSDEN - De Leus dense politie werd don derdag met een eigen aardige melding gecon fronteerd. In de wijk De Wetering was een kind gebeten door een hond. Het was alleen niet het kind, of één van diens ouders, die dal meldde, maar de eigenaar van de hond. Het slachtoffer is tot op heden niet bekend. Het gaat om een Duitse her der, en degene, die door het dier is gebeten, kan zich bij de Leusdense politie melden. ACHTERVELD - De 33-jange mevrouw O. uit Achterveld kwam zondagochtend om streeks elf uur zo ongelukkig met haar fiets ten val, dat zij met verwondingen aan het hoofd naar het Elisabethziekenhuis moest worden vervoerd. De vrouw reed op haar fiets, met een kind voorop in een kin derzitje. Het rechtervoetje van het kind raakte daarbij plotse ling tussen de spaken van het voorwiel. De vrouw maakte daarop een "salto mortale", en kwam met haar hoofd op het as falt terecht. LEUSDEN - In juni waren er in Leusden 556 mensen werkloos. In vergelijking met een maand eerder een daling van elf. In rayon Amersfoort stonden er vonge maand 7319 werklozen geregistreerd. In mei waren dat er nog 7342; dat is een da ling met 0,3 procent. De vraag naar mensen bedroeg in Leusden in jum 35. LEUSDEN - De Leusdense poli tie hield donderdag automobi list M.A uit Leusden aan. Diens auto bleek nog niet voor de - verplichte - autokeuring te zijn geweest. De politie heeft de Leusdenaar drie weken de tijd gegeven, om alsnog aan die wettelijke verplichting te vol doen. LEUSDEN - De politie van Leus den hield donderdagavond omstreeks half elf een automo bilist aan, die in een auto bleek te njden met een lekke uitlaat en met dne gladde banden. Bovendien rook de man, A.T. uit Hoevelaken, duidelijk naar alcohol. Hij moest twee keer de blaasproef doen, waarna hem een bloedproef werd afgeno men. hij zal worden verbali- seerd wegens njden onder in- vloed. ACHTERVELD - In verband met de vakantietijd zijn de ontspanningsmiddagen voor de leden van de be jaardensoos beëindigd tot eind van de maand augus tus Teneinde de leden van deze bejaardensoos die niet met vakantie gaan, toch een gezellige kaart- middag te bezorgen heeft een aantal bedrijven ook dit jaar weer besloten deze bejaarden een kaartmiddag aan te bieden in hun be drijf. Deze middagen zullen ook worden gehouden op de donderdagmiddagen. Deze kaartmiddagen zijn al leen toegankelijk voor de leden van de Achterveldse bejaardensoos. De aanvang van deze middagen is om 13.30 uur. De deelnemers die in die periode geen vervoer hebben kunnen te lefonisch contact opnemen met Jan van de Wetenng, telefoon 1326. De eerste middag don derdagmiddag 24 juli bij Café Buitenlust, 31 juli cafe taria de Berken. 7 augustus firma de Vor, 14 augustus Hotel de Roskam en 21 au gustus de Klaveet. LEUSDEN - Van een parkeerter rein aan de Azuriet is een au towrak gestolen. Dat moet ge beurd zijn tussen 11 en 15 juli. De wagen stond er al sinds een maand of drie. Het gestolen autowrak is van het merk VW, type Golf en heeft als kenteken 4 l-JD-30. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-94911 RAAD VAN STATE: golf is een natüurlijjke sport

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1