Utrecht akkoord met plan Gelderse werkgroep Gemeente plaatste toch speeltoestellen TOYOTA voor basis beurs of kinderbijslag hk Nog geen geld voor „Dit Koningskind" (LEUSDEN, leusder krant Voorlichtingsbrochure over Wet op studiefinanciering: Volkstuinen geplunderd VERGROTEN? Gedeputeerde Staten: Reorganisatie waterschappen: AUTO EEMHAVEN Gematigd zomerweer HOE WORDT HET WEER IN LEUSDEN? LEUSDER 7TTI KABEL I KRANT Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT fbeze mkindejprieerie/\ Achterveld plaatselijk nieuws iEUSDEN - Op 1 oktober treedt de Wet op de studiefinan- iering in werking. Daarmee zal voor een grote groep jon- eren van 18 jaar en ouder de huidige beurs en de kinder bijslag worden vervangen door een nieuw stelsel van stu- iiefinanciering. Een speciale regeling garandeert dat de inderbijslag wel blijft bestaan voor jongeren die geen echt hebben op studiefinanciering. nancienng in aanmerking kwa men. Omdat de wet pas op 1 oktober ingaat, kunnen zij voor de periode daarvoor een Rijks- studietoelage of Tegemoetko ming in de Studiekostenaanvra- gen. Zoals gezegd heeft niet elke 18- plusser recht op studiefinancie ring en voor hen is de speciale kinderbijslagregeling bedoeld Wie komt na 1 oktober nog voor kinderbijslag in aanmer king? Op de eerste plaats studeren den aan een opleiding, die niet voldoet aan de voorwaarden van de Wet op de studiefinan ciering Tot hun 27e jaar kan voor deze jongeren kinderbij slag aangevraagd worden, mits de studie minimaal de helft van een werkweek in beslag neemt Ook voor werkloze schoolverlaters tussen de 18 en LEUSDEN - In de wijk Groen houten zijn vorige week don derdag, op Hooiland nieuwe en ouder' bij de Raad van Ar beid of het Voorlichtingscen trum Sociale Verzekering. Voor verdere informatie kunt u bovendien terecht bij de Cen trale directie Studiefinancie ring, Postbus 30006, 9700 RH Groningen, en het Voorlich tingscentrum Sociale Verzeke ring, Zwaansvliet 3, 1081 API Amsterdam. Iet nieuwe studiefinancie- ingsstelsel is bestemd voor angeren van 18 jaar en ouder lie een opleiding volgen aan ».v. MAVO, HAVO, VWO. LBO. /IBO, HBO, Hogeschool of Uni versiteit. Ook deeltijd-studen ten vallen onder de wet als zij tenminste dagonderwijs volgen van minimaal 19 lesuren per week. Voortaan zullen al deze studen ten hun studie moeten bekosti gen van een basisbeurs, die voor thuiswonenden ongeveer 265,- bedraagt. Uitwonende studenten knjgen ±f 600,-. Deze bedragen zijn niet vol doende om van te leven en daarom kunnen studerenden een aanvullende financienng vragen. Deze aanvulling wordt, afhankelijk van de opleiding, opgebouwd uit een extra beurs en een rentedragende lening. De lening moet na de studie worden terugbetaald, de beurs is een gift Of de aanvraag tot aanvullende financiering wordt gehono reerd, is afhankelijk van het in komen van de ouders. Als zij in staat worden geacht bij te dra gen aan de kosten, zal de stu dent van hen een aanvulling moeten krijgen op zijn basis beurs. De financieringsmoge- lijkheden zjn ook beperkt als een student (of zijn partner) een eigen inkomen heeft boven de 2400,-per jaar. BROCHURE Over de nieuwe studiefinancie ring is een uitgebreide bro chure verkrijgbaar bij de scho len, de Centrale directie Stu diefinanciering en het Voor lichtingscentrum Sociale Ver zekering. In de brochure is ook het aanmeldingsformulier op genomen, dat zo spoedig mo gelijk ingevuld en opgestuurd moet worden door degenen die niet eerder voor studiefi- 21 jaar blijft de kinderbijslag bestaan. Na het verlaten van de school, krijgt men pas na onge veer 6 maanden een RWW-uit- kering. Gedurende deze wachttijd, wordt de kinderbij slag gewoon doorbetaald. Men moet dan wel als werkzoe kende ingeschreven staan bij het arbeidsbureau. Tenslotte kunnen na 1 oktober, ook de ouders van de zo genoemde 'huishoudkinderen' nog kinderbijslag krijgen. Huis houdkinderen zijn jongeren die het volledige huishouden ver zorgen omdat een van de ou ders deze taak niet meer kan vervullen. De huishoudelijke werkzaamheden moeten mini maal de helft van de week in beslag nemen. Overigens krijgt men voor de genoemde groepen alleen kin derbijslag als voldaan wordt aan de onderhoudseis. In geld uitgedrukt, betekent dit, dat de ouders tenminste 56,- per week moeten besteden aan het levensonderhoud van hun kind. Wilt u meer weten over deze kinderbijslagregeling, vraag dan de folder aan 'Kinderbij slag voor kinderen van 18 jaar KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriek LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op Het afgelopen weekeinde viel, zeker wat de zon be treft, wat tegen. Er waren uitgestrekte wolkenvelden en de temperaturen be reikten ook al geen hoge waarden. Er vielen ook nog wat druppels. Een doorbraak in de droogte zit er echter nog niet in. Voor allerlei vakantiedoeleinden kan dit weerbeeld best ge schikt zijn. Voor wandel tochten, fietstochten is de mindere temperatuur ui termate geschikt. Het weerbeeld van de ko mende dagen kan worden omschreven als licht wis- speeltoestellen neergezet. #De gemeente had voor de zomer vakantie de oude verwijderd. Deze verkeerden in zeer slechte staat. Aanvankelijk zou er geen vervanging komen, LEUSDEN - Uit volkstuintjes te genover het NH/Ger. Jeugd- selvallig en gematigd zo mers. Dit houdt in, dat er af en toe wat zon zal zijn maar van tijd tot tijd kan er ook een bui(tje) vallen. Erg grote hoeveelheden neer slag worden niet ver wacht. Doordat de stro ming west tot noord-west blijft komt de temperatuur maar moeilijk boven de 20 graden, en dat is gema tigd. Verantwoordelijk hiervoor is een depressie op weg van Noorwegen naar het oosten. Hoog blijft de luchtdruk boven de oceaan. Maar dit systeem ligt te ver van ons land om fraai zomerweer omdat er geen geld was. Hier tegen protesteerde een aantal bewoners van Hooiland. Het nieuwe matenaal bestaat uit een klimbol en een speel- huisje met touwladder. honk (bij het Karrepad) zijn alle bloemen, planten en groente verdwenen of uit de grond ge trokken. Volgens de politie is dit waarschijnlijk gedaan door kinderen. Van spelen kan in dat geval echter geen sprake meer zijn. te brengen. Doordat dit druksysteem 'vastgeroest' zit lijkt een terugkeer naar warm zomerweer uitgeslo ten, voorlopig. We zijn inmiddels in de zo genaamde 'hondsdagen' beland. Die hondsdagen vallen in het gemiddeld warmste deel van de zo mer, ook wel hoog-zomer genaamd. In deze tijd van het jaar doet zich nog wel eens een hittegolf(je) voor met als voorkeur eind juli/ begin augustus. Misschien dit jaar ook wel? Waarom noemen we deze periode de hondsdagen? Wel, omdat van 19 juli tot 18 augustus de belangrijk ste ster uit het sterren beeld 'De Hond', de Sirius, gelijk met de zon opkomt. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie. Martin Hermens. Hans Mosterd (emdredaktie). Redaklie-secretariaaiMia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) j Abonnementsgeld: 65.60 per jaar. 33 30 per half jaar, 16,90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. J Nabestellen foto's: - De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, i Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto( s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. (advertentie) Zon, regen, onweer, storm, hagel, mist of sneeuw: Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - spon - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingst .,den bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag- en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant. Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,-per dag. Elke regel meer: 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave Kabel-Spots Kleine advertenties voor bednjven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75 - per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redeliike prijzen Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. LEUSDEN - Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben geen geld beschikbaar voor de bouw van een gezinsvervan gend tehuis van de Stichting "Dit Koningskind" in Leus den. Dat blijkt uit de besluitenlijst van de vergadering van GS, vorige week. Men acht het gezinsvervangend te huis echter wel van zodanig belang, dat men in Den Haag pogingen in het werk wil stellen om de benodigde gelden alsnog boven tafel te krijgen. Het gezinsvervangend tehuis in Leusden zou een half miljoen gulden moeten kosten Dat geld is binnen de proviciale begroting niet meer te vinden. Gedeputeerde Staten hebben echter te kennen gegeven, de zaak van zodanig belang te vin den, dat men een beroep zal doen op het ministerie. De staatssecretans van WVC heeft nog een apart potje voor zo genaamde knelpunten, van drie miljoen. GS willen nu pro beren, het Leusdense project van dat geld te laten betalen. SUBSIDIES Projecten die wel voor provin ciaal subsidiegeld in aanmer king kwamen zijn: - een gezinsvervangend tehuis in de Lopikerwaard, voor een half miljoen gulden; - een nieuw dagverblijf voor ouderen in Utrecht of Nieu- wegein, voor een half mil joen; - een uitbreiding met zes plaat sen van het dagverblijf voor ouderen "De Ontmoeting"; - uitbreiding van gezinsvervan gend tehuis "Lonas" in Vee- nendaal; - uitbreiding van gezinsvervan gend tehuis "Dennenhuis" in Amersfoort, In totaal geeft de provincie Utrecht volgend jaar 1.750.000, - uit via de interim regeling dagverblijven en ge zinsvervangende tehuizen. Daartoe hebben GS nu een lijst van twaalf projecten uitge zocht, die ter advisering is toe gezonden aan de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid en Maatschappelijke Dienst verlening. Die interim-regeling loopt voor uit op het plan zwakzinnigen zorg 1988-1991. (advertentie) DINSDAG 22 JULI 1986 iEUSDEN - Gedeputeerde Sta an van de provincie Utrecht aan in hoofdlijnen akkoord net het eindverslag van de werkgroep, die de eorganisatie van de water- chappen in het gebied ten osten van de Gelderse Vallei oorbereidt. Voornaamste unt is echter dat GS van ftrecht tegen de oprichting an één groot waterschap voor het hele Vallei-gebied is. Bij het eindverslag van de Gel derse werkgroep gaat het om de waterschappen de Barne- veldse Beek, Lunterse Beek, Wageningen en Ede, de Bo venste polder onder Wagenin gen en het dijkschap Grebbe- dijk. Het nieuw op te richten waterschap "De Gelderse val lei" genaamd, is ongeveer 48.000 hectare groot. Daarvan ligt 6000 hectare in Utrecht. Al eerder stemden Gedepu teerde Staten van Utrecht, en ook de statencommissie Water beheer. in met het rapport, dat de waterschappen in het Vallei en Eemgebied opstelden. De commissie die de reorgani satie van de waterschappen voorbereidt, is nu bezig met het voorbereiden van een bijzon der reglement voor het op te j richten waterschap Vallei en Eem. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben inmiddels aan GS van de provincie Gelder land laten weten, dat zij evenals het Gelderse college tegen de j oprichting van een groot Vallei- I waterschap zijn. Dat wordt met name door de Gelderse water- schappen bepleit. 5 reorganisatie van de waterschappen is een bestuurlijk probleem, dat inmiddels al ruim vijftien jaar speelt. Eén van de moeilijkheden, die oeten worden opgelost, is het beheer en de daarmee gepaard gaande kosten van het Valleikanaal. Woensdag 23 juli: 9.00 uur handwerkhobbyclub De Moes pot. Donderdag 24 juli: 13.30 uur kaartmiddag bejaardensoos bij café Buitenlust Zaterdag 26 juli: 20.00 uur Disco Show de Klaveet. Zondag 27 juli: 14.00 uur Disco de Klaveet. Dinsdag 29 juli: 9.00 uur Welfa reclub Zonnebloem Ons Ge bouw. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3