SB Slechts op ondergeschikte punten en Dp aanvaardbare wijze van richtlijnen afgeweken" „Het wordt wel aan de grote klokken gehangen" J ïl xl •vandaag in 3e leusder krant» SB ollege wijst bezwaarschriften tegen bouwplan voor kavel 25 van de hand: leusder krant Lantaarn paal krom gereden Avond voor alleen staanden Pastoor B. ter Bekke vijfendertig jaar priester: A Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ?mSËfr - lil fl J Auto Vandermeer Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV '6j krant DONDERDAG 24 JULI 1986 18e JAARGANG NO. 25 LEUSDEN Het was voor velen van ons nog erg vroeg: afgelopen dinsdagmorgen om kwart voor acht. Met een wat groter tempo dan normaal liep de Sint Jozefkerk vol. Het leek op deze dinsdag een zondagmis te worden: de feestklokken van de toren galmden vrolijk over het dorp vanwege het feit, dat het vandaag de exacte dag was, dat pastoor B. ter Bekke vijfendertig jaar geleden tot priester gewijd werd. Toch wist niet iedereen, dat het uitgerekend vandaag deze heuglijke dag was. In ieder ge val had de pastoor met een en ander niet gerekend, omdat het de bedoeling is, dat de rooms katholieke parochiege meenschap van Leusden dit feit na de zomervakantie sa men met zijn geestelijk herder hoopt te vieren. PRIESTERSCHAP Aan het begm van deze dins dagse Heilige Mis vertelde de pastoor, dat hij er toch wel wat verlegen mee was. Maar hij stelde duidelijk, dat het hier toch meer ging om het eren van het priesterschap. Hij was erg dankbaar, dat hij met zove- Pastoor Ter Bekke, die afgelopen dinsdag 35 jaar geleden tot priester werd gewijd. len de dag mocht herdenken, waarop hij vijfendertig jaar ge leden tot pnester gewijd was. Het parochieel dameskoor zong onder leiding van me vrouw Baesjou, terwijl zuster Imelda op het orgel begeleid de. In de kerk waren allerlei goede vrienden en bekenden van de pastoor aanwezig. Veel mensen, die zich in hun vrije tijd inzetten voor het kerkelijke leven. Pastoor Ter Bekke hij is geboren op 22 maart 1924, en volgde het klein senuarie in Apeldoorn, waarna hij theolo gie en filosofie aan het Groot Seminarie Rijsenburg studeer de verontschuldigde zich voor het feit, dat hij geen preek had voorbereid. Hij sprak een korte meditatie uit die als on derwerp meekreeg: „Doe dit om aan Mij te denken". Na afloop van de Heilige Mis begonnen de klokken van de Sint Jozefkerk weer feestelijk te luiden. Reden voor pastoor ter Bekke om op te merken: ,,'t Wordt wel aan de grote klok ken gehangen!" De parochianen en vrienden en bekenden hadden intussen een ereboog gevormd bij de uitgang van de kerk. Een luid applaus volgde voor deze sym pathieke pastoor, Enkele kadootjes werden aangeboden. Te zijner tijd zullen we uit voerig op dit jubileum terugko men. Leusdense nood-antenne werkte wel degelijk bij CAl-storing pag. 3 Uit in de regio pag. 3 Leusder Krant 15 jaar geleden: het winterde wel m het Leusden van 1971 pag. 4 Op de pedalen met Aat Daale: Door het wijde land van de Eempolder pag. 5 i.f, f.4; - ^L.V - 4 i '4% h - Sfo Leusdens Ver-leden Film: „The karate kid 2" is een orimabele produktie Servicepagina pag. 6 pag. 6 pag. 7 Doktersdienst: zaterdag: tel. 941210 zondag: tel. 03425-1222 (van een onzer verslaggevers) EUSDEN Het college van B&W van Leusden heeft de zes izwaarschriften tegen het bouwplan van de omstreden kavel in Leusden ongegrond verklaard. Wethouder Jan Wagenaar fVD) kondigde dit in de laatste vergadering van de Leusdense ïmeenteraad al met zoveel woorden aan, maar het formele »sluit was toen nog niet genomen. In brieven aan de betrokkenen heeft het Leusdense college i aangegeven, waarom het de ingediende bezwaarschriften igegrond acht. In grote lijnen komt het erop neer, dat men van ening blijkt te zijn, slechts in geringe mate, en bouwkundig ïrantwoord, van de uit 1981 daterende richtlijnen te zijn afge- eken. De woning, die de aanvragers op ,vel 25 willen bouwen is, aldus het Uege, zowel uit stedebouwkundi- als uit welstandsoverwegingen, nvaardbaar. Het aangevoerde rlies aan privacy, een bezwaar it was aangevoerd door de heer G. Campen uit Leusden, achtte t college eveneens ongegrond, skening houdend met het feit dat n totale privacy in een woonwijk gesloten is", zo schrijft het colle- 2BOUWING Bezwaren tegen de bebouwings- enzen van kavel 25 acht het colle- eveneens met gegrond. De ga- je bij het nieuw te bouwen huis is, lus het college, gepland binnen toegestane strook op de zij- ens. Overigens merkt het college op, t de richtlijnen met betrekking de bebouwingsgrenzen, slechts htlijnen zijn. Indien zulks stede- uwkundig verantwoord wordt acht, kan daarvan worden afge- iken. De overschrijding van de gren zen, zoals dat m die richtlijnen staat aangegeven, acht het college dan ook met van mvloed op het woon genot van de familie Campen. De overschrijding vindt plaats aan de zijde van de Landjonker, de familie Campen woont aan de Jachtopzie ner. Een gepland dakoverstek, wel aan de zijde waar kavel 25 aan het perceel van de familie Campen grenst, mag, gezien de grens van drie meter waarbinnen bebouwing mag plaatsvinden. „Resumerend achten wij ook de aspecten betreffende de door u ge noemde ontoelaatbare overschrij ding van de bebouwingsvoorschnf- ten van een te gering gewicht om medewerkmg aan de verlening van de bouwvergunning te onthouden", zo schrijft het college aan de heer Campen. Een andere bezwaarde, de heer W. J. P. A. G. Ruitenbeek, eveneens uit Leusden, heeft van het college in grote lijnen hetzelfde antwoord ge kregen, waar het de bebouwings grenzen betreft. Hetzelfde geldt voor de heer H. Boode uit Leusden, Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. mevrouw M. Bergisch-Boot en de heer A. Korsten, beiden eveneens uit Leusden. ARCHITECTUUR Bezwaren tegen de architectuur van de nieuw te bouwen woning ten opzichte van de bestaande wonin gen acht het college eveneens on gegrond. „Bij de beoordelmg van de bouwaanvraag is, zoals voorge schreven, gekeken naar de stede- bouwkundige inpassing van het bouwwerk m de omgevmg. De con clusie is dat de woning, zowel op zich als in relatie tot de omgevmg, zowel uit stedebouwkundige als uit welstandsoverwegingen aanvaard baar is," stelt het college. PUBLICITEIT De negatieve publiciteit rond ka vel 25, waar meerdere mdieners van bezwaarschriften op hebben gewezen, speelt nadrukkelijk geen rol bij het beoordelen van het bouwplan. Dat blijkt, waar het col lege stelt: „Wij hechten eraan u er op te wijzen dat de procedure rond om de grondverkoop en die rond om de bouwvergunning twee totaal verschillende procedures zijn." Waarna het college enigszins ba dinerend gebruik maakt van het woordje „ook", als het stelt: „Ook bij de bouwvergunningsprocedure is er datgene gedaan waartoe de gemeente op grond van de relevan te regelgeving verplicht is." NIET RELEVANT Het bezwaarschrift van de heer G. Eising uit Zeist, de man met wie de gemeente m een privaatrechte lijke procedure is gewikkeld waar het de verkoop van het betreffende bouwperceel betreft, is evenmin ontvankelijk verklaard. „Behoudens uw opmerkmg, dat u het bouwplan integraal afkeurt aan gezien het niet overeenkomt met de eisen die u aan een toekomstige woning zou stellen, heeft u naar on ze mening geen bezwaren inge bracht die relevant zijn voor de pro cedure inzake de voorgenomen af gifte van de bouwvergunning voor een woning met garage op het per ceel Landjonker 67", zo schrijft het college. „De door u genoemde aspecten hebben, behoudens eerstgenoem de, betrekkmg op het privaatrech telijke geschil dat u met de ge meente Leusden heeft en waarover de rechter te zijner tijd een oordeel LEUSDEN Afgelopen dinsdag omstreeks twaalf uur 's middags is op de Maanweg een lantaarnpaal krom gereden. Automobilist Van D. uit Krimpen aan de IJssel reed met zijn auto over de Maanweg m de richting van Leusden centrum. In de scherpe bocht in de Maan weg verloor Van D. de macht over het stuur, en botste met zijn wagen tegen een lantaarnpaal. Die reed hij krom. Verder beperkte de schade zich tot de auto van Van D. LEUSDEN De NVSH afde ling Amersioorv i oooi organi seert zaterdagavond 26 juli een avond voor alleenstaanden. Die avond begint om negen uur, en wordt gehouden in het gebouw aan de NVSH, Cura- gaolaan 49 te Amersfoort. Voor inlichtingen kan men 's avonds na acht uur bellen: tel. 622217. zal vellen. Gezien het privaatrech telijke karakter van uw opmerkin gen verklaren wij deze dan ook on gegrond", aldus het college. „Uw bezwaar dat u het bouwplan integraal afkeurt, verklaren wij eveneens ongegrond gezien uw motivering „daar het niet overeen komt met de eisen die hij aan een toekomstige woning stelt". Een mo tivering die overigens in het ver lengde ligt van datgene, wat u via het privaatrecht tracht te bereiken", zo concludeert het college ten aan zien van dit bezwaarschrift. DAKGOTEN Een bezwaar van mevrouw M. Bergisch-Boot tegen het afwijkende ontwerp van de dakgoten ten op zichte van de overige bungalows wijst het Leusdense college even eens van de hand. „Bij de stede- bouwkundige en welstandsbeoor deling wordt ook de vormgeving van de dakgoten betrokken. Het was in dit geval geen aanleiding om medewerking aan dit bouwplan te onthouden", aldus het college UITZICHT Hetzelfde geldt in zekere zin voor een bezwaar van de heer A. Kor sten. Deze maakte bezwaar tegen het overschrijden van de bouw- grens, met name omdat daarmee een deel van zijn uitzicht op de Schoolsteegbosjes zou worden weggenomen. Dat bezwaar acht het college eveneens met relevant. „Uw op merkmg, dat door de overschrij- De omstreden kavel 25, waarvan het ingediende bouwplan aanleiding was tot zes bezwaarschriften. Het Leusdense college van B&W heeft die bezwaarschriften inmiddels afgewezen. ding van de bouwgrens een deel van uw uitzicht op de Schoolsteeg bosjes wordt weggenomen, achten wij in relatie tot de belangen van de aanvrager van de bouwvergunning en na de door ons verrichte toetsin gen met van een zodanig gewicht, dat wij medewerkmg aan het on derhavige bouwplan zouden moe ten onthouden", zo stelt het college. Overigens heeft het Leus dense college alle indieners véin bezwaarschriften even eens laten weten, dat hun be zwaarschriften in afschrift meegestuurd worden naar Ge deputeerde Staten van Utrecht. Dat gebeurt, als het bouwplan wordt verzonden voor het verkrijgen van de noodzakelijke verklaring van geen bezwaar. Of de bezwaarden de proce dure bij de provincie zullen voortzetten, was vanwege de vakantie niet te achterhalen, maar het ligt wel in de lijn der verwachtingen. (advertentie) Auto Vandermeer, het meest vertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion Een dikke 120 vertrouwde, doorgemeten, gecontroleerde, glanzende A-1 occasions staan te popelen in de showroom van Auto Vandermeer. En wij staan ijzersterk garant voor deze „luxe" gebruikte wagens. Boven dien staan élle Ford-modellen in onze show room voor u klaar. De Fiësta, de Escort, de Orion, de Sierra, natuurlijk de Scorpio en niet te vergeten... de nieuwe Ford Transit bestelwagen! U kunt naar hartelust kijken, voelen, zitten, rijden, kortom: uitproberen. Reden genoeg om eens bij ons langs te komen. SOEST Uw official dealer AL MEER DAN 10 JAAR UW VER7 Fluorweg 49-51 - Amersfoort Tel. 033-15549 VERTROUWEN WAARD Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 REÜNISTEN: n - op zon manier wordt een reünie een financiële ruïne (Van één onzer medewerkers)

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1