Uit in de regio Gouden huwelijk C Leusdense nood-antenne werkte wel degelijk 1 LEUSDEN; Expositie Leent je Linders J1! -—bokaal Maand voor waardelijk wegens valse aangifte leusder krant Zeefdrukken van Henk van der Vet HOE WORDT HET WEER IN LEUSDEN? LEUSDER KABEL KRANT Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. ftkze weekindegemeente/\ Bij storing Amersfoorts CAI-signaal vorige week: Koel en wisselvallig plaatselijk nieuws Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v. BDU B V te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm) U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum Ongeveer drie" tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. Zon, regen, onweer, storm, hagel, mist of sneeuw: KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriek LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op Dagelijks te zien, 24 nor per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aküviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubnek - vraag-en aanbod-rubneken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties Ln het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees; 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aaribod-rubriek voor partikulieren. Tanef: eerste twee regels 12,-per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. LEUSDEN De Utrechtse politierechter, mr. P. P. van de Vijver, vond dinsdag het feit waarvoor een 39-jarige inwo ner van Amersfoort zich moest verantwoorden „een beetje raar geritsel". De ver dachte had op 15 oktober vo rig jaar in Leusden valse aan gifte van de diefstal van een auto gedaan. Volgens de officier van justitie, mevr. mr. Y. A. T. Kruyer, ging het hier om „een zeer kwalijk feit". De verdachte kwam met naar de zitting om zichzelf te verdedigen. Het ging het vorig jaar zo slecht met het bedrijf van de inwoner van Amersfoort dat hij de lonen van twee werkneemsters met kon beta len. Daarom gaf hij het tweetal een auto als een soort onderpand mee. Daarop deed hij m Leusden aangif te van diefstal. Bij de politie vertel de de mém dat de twee werkneem sters het voertuig hadden gestolen. De officier van justitie wenste de verdachte veroordeeld te zien tot één maand gevangenisstraf. De rechter legde geen onvoorwaarde lijke gevangenisstraf op omdat de Amersfoorter nog nooit eerder met justitie in aanraking was geweest. Zaterdag 26 juli: 20.00 uur Disco Show de Klaveet Zondag 27 juli: 14.00 uur Disco de Klaveet. Dinsdag 29 juli: 9.00 uur Welfa- reclub Zonnebloem Ons Ge bouw. LEUSDEN Afgelopen dinsdag vierden Lubertus Johannes Kuiter en echtgenote Dma Kuiter-van Bin nendijk het heuglijke feit. dat zij vijftig jaar geleden trouwden. Dat betekende feest aan de Koningin Julianalaan 22 in Leusden Zuid. Het echtpaar Kuiter woont in Leusden sinds 1963 en heeft dne kinderen. De heer Kuiter was onder meer werkzaam in de motorhandel en als garagehouder. Bovendien was hij nog chef van een kuiken- broedenj. Dinsdag werden de huiselijke feestelijkheden ten huize van de fa milie Kuiter nog opgeluisterd met de komst van wethouder Gijs van Woudenberg. Samen met zijn echt genote kwam hij het echtpaar na mens de gemeente Leusdèn offi cieel feliciteren. DONDERDAG 24 JULI 1986 Het echtpaar Kuiter-van Binnendijk kreeg namens het gemeentebestuur wethouder Cijs van Wouden berg op bezoek. moment dat het Amersfoortse signaal wegvalt. Dat gebeurt, als naast het normale TV-sig- naal het zogenaamde „piloot signaal" uitvalt. Dat laatste gebeurde echter, om tot nu toe onopgehelderde reden, niet. Wat tot gevolg had dat de Leusdense nood- antenne niet automatisch in schakelde. Een medewerkers van de gemeente Leusden heeft dat daarop, ongeveer een kwartier nadat de storing begon, handmatig gedaan. ONDERBROKEN Oplettende televisiekijkers hebben daarna, later op de avond, nog enkele keren kun nen zien dat ook dit signaal werd onderbroken. Dat ge beurde op die momenten, dat men in Leusden probeerde, of het signaal uit Amersfoort al weer doorkwam, het bleek met mogelijk, dat te controleren zonder de Leusdense antenne weer uit te schakelen. „Een leerzame ervaring", zo noemde een gemeentelijk woordvoerder deze gang van zaken. Het ligt m de bedoeling, dat na de vakantie de oorzaak van de storing, en dan met name het met uitvallen van het „pi loot-signaal", wordt onder zocht. Men wil dan tevens be kijken, of er een mogelijk heid is om het Amersfoortse signaal te controleren, zonder dat men daartoe het CAI-sig- naal in Leusden zelf hoeft te onderbreken. LEUSDEN De nood-antenne op het dak van het Leus dense gemeentehuis heeft vorige week, toen het CAI-sig naal uit Amersfoort werd onderbroken, wel degelijk ge werkt. Het probleem bleek echter te zijn, dat om tot nu toe onopgehelderde reden, de Leusdense nood-antenne niet automatisch inschakelde op het moment dat de storing optrad, De oorzaak daarvan zal na de vakantie worden opgespoord. De Leusdense TV-kijker, die vorige week maandag plotse ling zonder T V-ontvangst kwam te zitten, hoeft zich niet meer af te vragen, waarom de nood-antenne op het dak van het gemeentehuis niet functio neerde. Die antenne deed het namelijk wel, maar pas nadat ze handmatig was ingescha keld. Dat duurde ruim een kwar tier, gerekend vanaf het mo ment dat de storing optrad. Normaal gesproken moet de Leusdense antenne zichzelf au tomatisch inschakelen, op het Via tal van experimenten, zelf ontwikkelde procédé's, eigen „uitvindingen", zoals bepaalde emulsies heeft Henk van der Vet een aantal processen van werken gecreeerd, die men het beste óüs „schilderen met fotografie" zou kunnen om schrijven. Door zijn brede er varing op dit gebied, zijn ook alllerlei bekende schilders, waaronder Karei Appel, Kees van Bohemen, Co Westerik, Tabuchi, Gillet en vele ande ren, samen met hem zeefdruk ken gaan maken. Ter gelegenheid van de opening van zijn tentoonstelling overhandigde Henk van der Vet een sene zeefdrukken aan luitenant-generaal F. J. de Jong, voor het luchtvaartmuseum. In het midden de heer D. Krook, vice-voorzitter van de Raad van Bestuur van Fokker. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretanaat: Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 65.60 per |aar. 33.30 per half jaar 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag ot donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206. LEUSDEN Tot eind augus tus worden een dertigtal zeef drukken van Henk van der Vet tentoongesteld in de wisselex- positieruimte in de Snijdershal van het Militaire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist te Soesterberg. Henk van der Vet werd in 1939 te Den Haag geboren. Hij begon in 1953 met fotografe ren, was altijd bezig met het anders en op speciale wijze af drukken van foto's tot hij in 1962 in aanraking kwam met zeefdruk en grafisch materiaal. Henk van der Vet in 1977 o.a. het album Seven Summer Days, waarin zijn fotografieken door Karei Appel zijn ingeschilderd. Henk van der Vet heeft in de loop der jaren zijn fotografiek zodanig geperfectioneerd en tot een zelfstandige kunstvorm verheven, dat hij de laatste tijd het accent vrijwel geheel op zijn eigen werk kon gaan leg gen. Als resultaat daarvan ont stond o.a. de reeks grote zeef drukken, die hij op het thema vliegtuigen en luchtvaart maakte m opdracht van het vliegtiugbouwbednjf Fokker. Op basis van zelfgemaakte en oude foto's, technische teke ningen en computersheets, die bij de vliegtuigfabncage ge bruikt worden, met behulp van mixage en montage ontston den schitterende composities, die op even kleurrijke als dy namische wijze een beeld ge ven van de wereld van de luchtvaart in allerlei facetten. Op deze tentoonstelling zijn ook de laatste computer ver- vaairdigde fotografieken te zien. De tentoonstelling is tot eind augustus te bezichtigen m het Militaire Luchtvaart Museum. Openstellingstijden: dinsdag t/m vnjdag 10.00-16.00 uur: zon dag 13.00-17.00 uur. De toe gang is gratis. (advertentie) LEUSDEN/HOEVELAKEN In de expositieruimte van het Bouwfonds in Hoevelaken (Westerdorpsstraat 66) expo seert tot en met 27 augustus Leentje Linders haar kleuret sen en tekeningen. Leentje Lmders kreeg haar opleiding aan de Vnje Acade mie in Den Haag Sinds die tijd exposeert zij regelmatig De kleur-etsen en tekeningen die dit keer worden ten toon ge steld hebben als thema alles wat met lucht- en ruimtevaart te maken heeft. Dat vloeit voort uit de grote passie van de kunstenares voor al datgene dat te maken heeft met het gevoel, los van de aarde te zijn. Ook sporten, en dan met name snelle sporten, lenen zich blijkbaar uitstekend voor een kunstzinnige weerga ve van de hand van Leentje Lm ders. De expositie is geopend, op werkdagen van 09.00 tot 16.30 uur. Voor bezoek op andere tijdstippen kan men telefo nisch contact opnemen, tel. 03495-39207. te warm. Onlangs werd me ge vraagd, hoe het kon voorko men dat de warmte van vori ge week donderdag zonder regen en onweer is verdre ven. Ik denk, dat dit als volgt te verklaren is: De belangrijk koelere lucht drong zowel in de bo venlucht als aan het aardop pervlak snel door. Hiermee werd de vorming van zware buien voorkomen. Door de toenemende wind werd de lucht als het ware „schoon geveegd". Dit in tegenstel ling tot wat in het oosten van ons land gebeurde. Daar werd het eerst nog warm aan het aardoppervlak. Toen ontstonden buien, die, naarmate ze zich oost waarts verplaatsen, steeds actiever werden. De Leusdense nood-antenne werkte wel degelijk, toen vorige week een storing optrad in het i Amersfoortse TV-signaal. „The scrimmage" van Leentje Lmders (1985). Er is weer eens wat regen gevallen in ons gebied. Een „uit de hand gelopen" kou front bezorgde Achterveld afgelopen dinsdag 1 millime ter regen. Tot nu toe is juli een erg droge maand. De normale hoeveelheid voor de hele maand bedraagt 77 mm., maar na 22 dagen noteren we dit jaar slechts 16,2 mm. Waaraan valt af te meten, hoe droog het is. De hoeveel heden neerslag verschillen echter van plaats tot plaats sterk. Dit komt, omdat de neerslag uit lokaal optreden de buien is ontstaan, en niet uit landelijk frontale neer slag. Het record véin De Bilt staat op 6 mm. in juli 1885 (meldin gen sinds 1849). Het wisselvallige weer, met af en toe wat zon maar ook van tijd tot tijd buien; houdt nog aan. Tot en met za terdag in ieder geval. Daarna kan mogelijk wat herstel vol gen met wat meer zon en ge leidelijk wat hogere tempe raturen. Tot die tijd is de tem peratuur onder de maat en haalt nauwelijks of niet de twintig graden (normaal is 22). Voor goed vakantie-weer moet u afreizen naar zuidelij ker streken. Erg warm is het momenteel in Portugal en Griekenland. Daar heersen temperaturen, die elke dag tot 35 graden of zelfs hoger oplopen. Voor lekker luieren is dat ideaal, maar om iets te ondernemen is het, denk ik,

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3