X rkrant Thema ,Bouw je eigen dorp' moet jeugd tot creatieve bouwwerken aanzetten *4 KÉ J L ir 3ouwdorp volgende week woensdag van start: Gewonde na aanrijding Brandweer op zoek naar eigen verleden leusder krant Aanvragen Koninklijke Onderscheidingen Leusder Krant Pers bokaal Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden CL) Geen krant ontvangen? Konijntje in cje Wetering - LX V DONDERDAG 31 JULI 1986 - 18e JAARGANG NO. TI Provincie houdt in najaar inspraak over woonwagenplan Pag. 3 Achterveldse winkeliers gaan wel op vakantie, maar vergeten met dat sommige klanten thuis blijven Pag. 3 Leusder Krant 15 jaar geleden: Reis raadsleden naar Engeland oorzaakopschudding Pag. 4 Interview: Herman van Nimwegen over beveiliging: „Jongens die zich presenteren als een soort James Bond worden hier niet aangenomen Pag. 5 Interview: Fotografe Charlotte Eberwein: „Er loopt je ontzettend veel ondeskundigheid voor de voeten']' Servicepagina DOKTERSDIENST: Zaterdag: tel. 943300; zondag: tel. 944223. Pag. 6 Pag. 7 ACHTERVELD De 16-ja- rige S. B. uit Achterveld raak te maandagmiddag rond 16.00 uur licht gewond bij een onge val in zijn woonplaats. De jon gen reed op zijn bromfiets over de Jan van Arkelweg in de richting Terschuur. Op het kruispunt met de Klettersteeg en de Enelaarseweg werd hij geschept door de 54-jarige au tomobilist B. G. G. van S. uit Amersfoort, die hem geen voorrang verleende. De Achtervelder moest per am bulance worden overgebracht naar het Elisabethziekenhuis. De brom fiets was na de aanrijding total loss, de personenauto liep lichte schade op aan de voorkant. LEUSDEN De Vrijwillige Brandweer Leusden-Achter- I veld is op zoek naar gegevens over de brandbestrijding in vroeger dagen in Hamersveld, Achterveld, Stoutenburg en Leusbroek. Over de geschiedenis van de plaatselijke brandweer is vrij weinig bekend De brandweer doet daarom een beroep op I iedereen die over gegevens (foto's, krantenknipsels en der gelijke) beschikt om de brandweer bij haar onderzoek te helpen. Dit beroep wordt ook gedaan op degenen die uit eigen herinnering over vroegere activiteiten van de brandweer kunnen vertellen of anderen kennen die mogelijk over gege vens beschikken. Wie wat weet, wordt vriendelijk verzocht contact op te nemen met de brandweercommandant, telefoon 941247, toe stel 159 of met de brandweergarage, telefoon 942114. Onafhankelijk BOU nieuwsblad voor de gemeente Leusden /erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Jen. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers 75 cent per stuk )PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR )ns kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- jks /an 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN Het zou best kunnen dat sommige ver dienstelijke Leusdense bur gers, die in aanmerking ko men voor een koninklijke onderscheiding, zo'n on derscheiding met krijgen door onbekendheid met de procedure van aanvragen. Er zijn in grote lijnen drie gelegenheden, waarbij koninklijke onderscheidin gen worden uitgereikt: a bij jubilea, als regel voor 40- en SO-jarige dienst-jubi- lea van medewerk(st)ers van bednjven, instellingen of verenigingen, b het bereiken van een be paalde leeftijd of het neer leggen van een bepaalde functie. c. koninginnedag, bij wel ke gelegenheid onder scheidingen worden toege kend aan voor de gemeen schap zeer verdienstelijke mensen Een koninklijke onder scheiding wordt aange vraagd door de burge meester Als iemand de burge meester een suggestie wil doen voor het aanvragen van een koninklijke onder scheiding, is het zinvol con tact op te nemen met de heer G Stem, Gemeente huis, 't Erf 1telefoon 941247, toestel 219. Om voor een op koninginnedag 1987 uit te reiken onderscheiding in aanmerking te komen is het van belang voor 1 septem ber contact met de heer Stein op te nemen Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 JONGE VROUWEN GILDE zó jong, en toch al antiek. LEUSDEN Een bijzon dere prijs is de Leusder Krant Pers Bokaal, die wordt toegekend voor het leukste opstel uit de inzen dingen van deelnemers aan het Bouwdorp. Het thema van die wed strijd is: „Hoe zou je zelf Leusden willen bouwen", of, met andere woorden, „Hoe zou je willen, dat Leusden eruit ziet". De opstellen kunnen woensdag en donderdag de hele dag, en vrijdag tot 12.00 uur worden ingele verd in de keet op het bouwterrein. Een jury zal het leukste verhaal uit de inzendingen kiezen. De persprijs bestaat ver der niet alleen uit een be ker; het verhaal zelf zal bovendien worden afge drukt in de Leusder Krant. grepen. Het waterspektakel duurt van half elf 's morgens tot eén uur 's middags. Daarna gaat men weer terug naar het bouwdorp. KINDERMARKT Op zaterdag vindt er in het bouwdorp een kindermarkt plaats. Tussendoor treden Joke en de clown Miko op. en wor den er twee pnjzen uitgereikt. De eerste is de wisselbeker, aangeboden door makelaardij Reimus en Snel, voor het mooi ste bouwwerk. De andere prijs is de Leusder Krant Persprijs. Die wordt uitgereikt voor het mooiste verhaal, dat in de bouwkeet op het terrein wordt ingeleverd. Het thema van die opstelwedstrijd is „Hoe zou je zelf Leusden willen bouwen9". Als afsluiting van het bouw dorp is er zaterdagmiddag om 16.00 uur een spuit-festijn van de brandweer WEDSTRIJDEN Aan het bouwdorp zijn, evenals vorig jaar, weer wed strijden verbonden. Dat is in de eerste plaats natuurlijk de strijd om de wisselbeker voor het mooiste bouwwerk. Verder zijn er een ballonwedstrijd voor de kinderen en een foto wedstrijd voor de ouders, met leuke prijzen daaraan verbon den. De prijswinnaars van deze twee wedstrijden worden op de Culturade in september be kend gemaakt. De hoofdprij zen zijn in beide gevallen foto toestellen. Voor de Leusder Krant Pers prijs verwijzen we naar het hierbij afgedrukte kader KRANT Tijdens het bouwdorp zal er iedere dag een Kinderdorp krant verschijnen. Iedere dag wordt daarin melding gedaan van het nieuws uit het kinder dorp. Bovendien zullen de pro gramma's voor de volgende Er komt heel wat kijken in de bouw. ZWEMMEN dagen in de Kinderdorp-krant opgenomen worden. LEUSDEN Volgende week woensdag, 's morgens om negen uur, gaat het Bouwdorp voor de Leusdense jeugd weer van start. Wethouder Gijs van Woudenberg zal dan de officiële opening verrichten. Na het meer dan geslaag de bouwdorp van vorig jaar, toen er een „Droomdorp" gebouwd werd, is dit jaar voor een ander thema gekozen. „Bouw je eigen stad" luidt dat nieuwe thema. Het is de bedoeling, dat de jeugdige Leusdenaren naar dit idee hun eigen creativiteit gestalte geven in de bouw van een eigen „woonomgeving". Het bouwdorp, dat wordt gehouden op het terrein bij De Hamershof, duurt van woensdag tot en met zaterdag en omvat een uitgebreid feest-programma. De inschrijfkos ten voor deelnemende kinderen is 10,Maar daar krij gen ze vier dagen lang dan ook een heel programma voor. Iedere dag wordt op het en in enkele loka len van „De Hobbit" een heel afgewerkt, dat van negen uur 's morgens lot half vier 's middags BOUWEN Om te beginnen wordt er na gebouwd De Leusden aannemers hebben weer al materiaal beschik- lurgemeester Rademaker opende het bouwdorp vorig jaar. Dit jaar valt die eer te beurt aan wethouder lijs van Woudenberg. De burgemeester zal op donderdag de bouwdorp-burgemeester installeren. Op vrijdag kunnen de kinde ren gaan zwemmen m het Sportfondsenbad in Amers foort. De ouders moeten de kinderen zelf wegbrengen en ophalen. In het zwembad wor den allerlei behendigheids- wedstrijdjes gehouden. De mogelijkheden daartoe zijn volop aanwezig: hindernis- baan, bal-gooien, kabelbaan, bubbelzwemmen, blaassigaar, stuiverduiken, plankhangen, gewichtzwemmen, kortom, te veel om op te noemen. Voor die wedstrijden heb ben Leusdense bedrijven en winkeliers allerlei prijzen be schikbaar gesteld Overigens is de entree voor het zwembad bij de volledige prijs van het bouwdorp ïnbe- Ingespannen bezig zijn, met het verwezenlijken van je ei gen bouwplannen. baar gesteld, waarmee de Leusdense jeugd de „eigen stad" gestalte kan geven, De bouwgrond is in kavels ver deeld. Op iedere kavel mag éen gebouw worden geplaatst. Dat kunnen gebouwen worden als een gemeentehuis, een po litiebureau, een warenhuis, vil la's en allerhande bouwwer ken, die m een stad thuis horen. Er wordt gebouwd m groep jes. De kinderen moeten van tevoren een bouwtekening ma- En als het dan af is, dan begint ken, die wordt goedgekeurd Daarna mogen zij materialen (hout en spijkers en denk er om, zélf een hamer meebren gen) ophalen bij de „aanne mer". VERKIEZINGEN Op die eerste dag worden er afwerking van binnen. bovendien meteen verkiezin gen gehouden. Dan kiezen de kinderen hun eigen burge meester, hun eigen politie- commandant en hun eigen brandweercommandant. Deze zullen op donderdag officieel door burgemeester Rademaker worden geïnstal leerd. Ook op donderdag wordt de doorlopende video voorstelling met tekenfilms on derbroken voor een filmvoor stelling. Dan wordt de film „Jumbo, het vliegende oli fantje" vertoond.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1