Achterveldse winkeliers gaan op vakantie, maar vergeten niet, dat sommige klanten thuis blijven' i Provincie houdt inspraak Dver woonwagenplan TOYOTA „Op Hoop van Zegen"-express maandag in Amersfoort Sokaal LEUSDEN; I leusd Ei" hron t Voorontwerp vanaf morgen ter inzage: leusder krant Middag voor alleen staanden AUTO EEMHAVEN 3 LEUSDER KABEL KRANT „Hondsdag-achtige" trekjes mkindegemeede/ Achterveld - DONDERDAG 31 JULI 1986 plaatselijk nieuws ACHTERVELD - In de vakantieperiode is het vanaf 12 juli heel rustig geweest in het Achterveldse dorp. Van de Achterveldse neringdoenden heeft een groot deel hun koffers gepakt, de zaak gesloten en is met het Voor groente en fruit kan wen in Achterveld terecht in de schuur van Achtervelder W. Schouten aan de Hessenweg. gezin op vakantie gegaan. Na een goede vakantierust zijn maandag een vijftal winkeliers weer van start gegaan. Ondanks de uittocht van de winkeliers is toch de le vensmiddelenvoorziening niet in gevaar gekomen. Van de twee bakkers bleef er één thuis die zijn vakan tie later nam. Hierdoor kwam de broodvoorziening en de voorziening van een groot assortiment kruide nierswaren e.d niet in ge vaar Ten gerieve van de bewo ners, waarbij is gedacht aan de ouderen en degenen die niet het bezit zijn van een auto, kon men bij de slager en bij de groente boer elke morgen terecht voor de aanschaf van vlees waren en groente en fruit. Elke m'orgen van 8.30-12.30 kon men bij de slager ach terom terecht voor een be perkt assortiment verse vleeswaren en vers inge vroren vlees uit eigen sla gerij. De oudste zoon is elke morgen present om de klanten te bedienen. Ook de groenteboer had zijn voorzorgsmaatregelen genomen. Dank zij de me dewerking van een Achter veldse bewoner, W. Schou ten, die zijn garage be- Ondariks de vakantie is er bij de slager achterom toch vlees verkrijgbaar. Een „Achterveldse" oplossing van wat in verband met de vakantie een probleem zou kunnen worden. schikbaar stelde, kon een kan een beperkt assorti ment groente, fruit en bloe men gekocht worden Dit ook mede de gewel dige inzet van een Achter veldse jongen die zich hier voor geheel inzet. Uit de reacties van het pu bliek blijkt dat het zeer op pnjs gesteld wordt, dat dit zo wordt opgevangen. Na een jaar hard werken mo gen de winkeliers van de bewoners gerust met hun gezin met vakantie gaan. Het wordt door de bewo ners zeer gewaardeerd, dat men toch op deze manier van de benodigde levens middelen wordt voorzien. LEUSDEN „Het woonwagenplan uit 1979 is hard aan ver- anging toe. Daarom heeft de provincie een nieuw plan ontwor- _en. Daarbij is ervan uitgegaan dat de woon- en leefsituatie van e woonwagenbewoners moet worden verbeterd. De provincie il nu graag van de woonwagenbewoners horen wat zij van het lan vinden." Zo begint de folder die alle oonwagenbewoners in de provin- |e Utrecht dezer dagen knjgen. De lder is een weergaven in kort be ak van de inhoud van het vooront- irp-woon wagenplan voor de pe- le 1987-1993 Dit plan ligt vanaf 1 tot 1 oktober a.s. voor ïe- ire belangstellende ter inzage op :t Provinciehuis in Utrecht, en ver- ir op alle gemeentehuizen m de ovincie Na 1 oktober volgt een ne inspraakavonden. Uiteraard is het provinciebestuur _de mening van de woonwagen bewoners zelf gemteresseerd. 1 aar ook van de gemeenten wil het gaag een reactie horen; elke ge rente is tot het inrichten van een b.ntal standplaatsen verplicht. >eveel dat er zijn hangt onder an- re van de grootte van de betrok- n gemeente af. MEER Het vorige woonwagenplan voorzag in 495 standplaatsen voor de hele provincie, waarvan een flink aantal inmiddels is gereali seerd Volgens het voorontwerp van het nieuwe plan zijn in totaal 623 standplaatsen in 1993 nodig, 128 meer dan in het oude plan De be hoefte aan standplaatsen is bere kend volgens een nieuwe methode, die de provincie ook hanteert bij het bepalen van de toekomstige behoefte aan woningen. EISEN De wet stelt aan woonwagencen tra bepaalde eisen. De belangrijk ste is dat ze in of vlakbij woonwij- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie Martin Hermens, Hans Mosterd (emdredaktie) Redaktie-secretariaat: Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties; Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatlerweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 65,60 per jaar. 33.30 per half jaar, 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat met hel geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: ^De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 10 - voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm) U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. ken worden aangelegd, met win kels, buurthuizen e.d. dichtbij. In het algemeen mag een centrum aan met meer dan 15 wagens plaats bie den. Een uitzondering wil de pro vincie slechts maken voor Beuk- bergen in Huis ter Heide waar 88 wagens zouden mogen blijven staan Maar het is niet zeker of het njk met handhaving van dit grote centrum akkoord zal gaan. Het kleine-centrabeleid kan vol gens de provincie alleen slagen als de bewoners kunnen werken in de direkte omgeving van hun stand plaats. Een nota over werkgelegen heid voor woonwagenbewoners is in de maak. Vooruitlopend daarop wil de provincie bij voorkeur nu al enkele standplaatsen laten inrich ten op plekken waar wonen en werken kunnen worden gecombi neerd. Het moet daarbij wel om kleinschalige en milieuvnendelijke activiteiten gaan. PERMANENT Na de vaststelling van het eerste woonwagenplan zijn enkele zoge heten trekkersstandplaatsen inge richt. Door het tekort aan vaste standplaatsen zijn die echter in per manent gebruik genomen. Voor nieuwe trekkersstandplaatsen stelt het rijk sinds kort geen geld meer beschikbaar, omdat er geen be hoefte meer aan zou bestaan. Het is volgens het njk voldoende als de gemeenten stukjes grond met een voudige voorzieningen zelf betalen De provincie Utrecht vindt dat niet redelijk en wil, samen met andere provmcies, nog eens in Den Haag over de zaak praten. Nadat woonwagenbewoners, ge meentebesturen en anderen hun menmg over het voorontwerp-plan hebben gegeven (de precieze data van de inspraakbijeenkomsten worden nog bekend gemaakt), stellen Gedeputeerde Staten van Utrecht, het dagelijks bestuur van de provincie, eind dit jaar het ont- werp-plan vast. Dat wordt weer ter inzage gelegd, en er kunnen offi ciële bezwaren tegen worden inge diend. Het plan wordt uiteindelijk vastgesteld door Provinciale Sta ten. Naar verwachting zal dat in het laatste kwartaal van 1987 gebeuren. Op het voorontwerp-plan kan niet alleen tijdens de inspraakbij eenkomsten, maar ook schnftelijk worden gereageerd. Reacties kun nen tot 1 oktober worden inge diend bij Gedeputeerde Staten van Utrecht, postbus 18100, 3501 CC Utrecht. Het adres voor inzage van het plan is: Centrale Bibliotheek van de provincie Utrecht. Achter Sint Pieter 200 in Utrecht Hier kan het plan ook worden besteld; het tele foonnummer is 030-582278. (Van de filmxedaktie) AMERSFOORT Ter gelegenheid van de premiere op donderdag 7 au gustus in een groot aantal theaters, rijdt op maandag 4 augustus de ,,Op Hoop van Zegen"-express door het land. Ook Amersfoort wordt met deze VIP-trein van de Nederlandse Spoor wegen aangedaan. Op de trein is een groot aantal acteurs en actnces uit deze nieuwe Nederland se film aanwezig Zo reizen de volgende hoofdrolspelers mee; Danny de Munk, Kitty Courbois, Renée Soutendijk, Huub Stapel, Rijk de Gooyer, Willeke van Am- melrooy. Albert Mol, Lex Goudsmit, Ramses Shaffy, Leen Jongewaard, Do- njn Curvers en Tamar van den Dop. Verder zijn aanwezig regisseur Guido Pieters en producent Matthijs van Heij- rungen De trein start de promotietoer in Utrecht Om 10.15 uur vertrekt de „Op Hoop van Zegen '-express naar Amers foort. waar de aankomst op spoor 1 om 10.21 gepland staat. Na een stop van elf minuten gaat het gezelschap om 10.32 uur op weg naar Zwolle Tijdens de stop zullen de acteurs en actnces de trein verlaten en worden door het promotieteam posters uitge deeld Dne hoofdrolspelers uit „Op Hoop van Zegen" die maandag 4 augustus met de VIP-trein in Amersfoort aankomen. V.l.n.r. Danny de Munk, Huub Stapel en Renee Soutendijk. De nieuwe folder over het woonwagenplan (advertentie) HOE WORDT HET WEER IN LEUSDEN? Zon, regen, onweer, storm, hagel, mist of sneeuw: KIJK DAGELIJKS naar de uilgebreide weer- rubriek LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk nieuwsblad in de gemeente Leusden op WZ////ZA door Jan Versteegt Afgelopen dinsdag pas seerde een verwacht At lantisch koude-front zon der veel activiteit. Hier en daar viel wat regen, maar dat stelde weinig voor. De depressie, die een ein de aan de warmte van maandag maakte, trok snel naar Noorwegen weg en maakte opnieuw ruim te voor een hogedruk-uit- loper van de Azoren. Het gevolg was, dat de verslechtering van tijde lijke aard was, en dat woensdag opnieuw rede lijk zomerweer te zien gaf. De tendens voor de ko mende dagen blijft licht zomers. Er zijn zonnige perio den, maar de kans op een regen- of onweersbui blijft bestaan. Dit komt, omdat we niet definitief uit de greep van depressies kun nen blijven. Het zijn welis waar verzwakte fronten, maar ze verhinderen wel volop zomerweer. Voor zo'n weertype moet u veel zuidelijker of oostelijker zijn. De Middellandse Zee-landen bieden fraai warm tot zeer warm zo merweer. Bij ons liggen de tempe raturen op normaal ni veau en naar verwachting in het weekeinde iets ho ger. Want dan wordt de opbouw verwacht van een hogedrukgebied boven ons land. De temperatuur kan dan oplopen tot zo merse waarden. Maar ook deze warmte lijkt tijdelijk, want later volgt weer on stabiliteit. We wachten af. Het weer houdt derhal ve hondsdag-achtige trekjes" en dat betekent afwisselend warm en koel, maar al met al geen klagen, lijkt mij. Juli zit er vandaag op en dinsdag volgt een volledig cijferoverzicht voor de statistici onder ons. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 nor per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatlerweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren. Tanef: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer: 6.-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bednjven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. LEUSDEN/AMERSFOORT Zondagmiddag 3 augustus organiseert de NVSH, afdeling AmersfoortA Gooi een middag voor alleenstaanden met en zonder kinderen. De middag begint om 14.00 uur, en wordt gehouden in het gebouw van de NVSH, Curacaolaan 49 in Amersfoort. Voor informatie kunt u bellen: 622217 (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 Donderdag 31 juli 18.00 uur: Kleiduiven-schietwed strijd bij H. van Burgsteden. Zaterdag 2 augustus 09.00 uur: Oud papier-aktie van D W.S. Container staat op het Groot Achterveldplein. Zaterdag 2 augustus: 20.00 uur gehuwdenbal café Bui- tenlust 20.00 uur Disco Show de Klaveet Zondag 3 augustus: 14.00 uur Disco de Klaveet Din^ag 5 augustus: 9.00 uur Welfaieclub Zonnebloem Ons Gebouw

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3