De tand des tijds commentaren— ■meningen- TOYOTA Rommelmarkt van DWS Parkeren caravans in jeusden puinhoop' K LEUSDEN Rijkspolitie Leusden: Poging tot inbraak Hekken van volkstuinen gestolen Voorontwerp woonwagen plan ligt ter inzage Cennismaken met -jemengd koor leusder krant; Getrouwd Hovaardig en gepruts SokaaL AUTO EEMHAVEN VERGROTEN? HOE WORDT HET WEER IN LEUSDEN? LEUSDER KABEL - - KRANTD Tropisch en een nieuw kouderecord Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Achterveld plaatselijk nieuws DINSDAG 5 AUGUSTUS 1986 ACHTERVELD Enige bezinnig op de tand des tijds is nou niet direct een onderwerp voor de zomer. Maar toch valt daar nauwelijks aan te ontkomen bij deze foto van een in aanbouw zijnde worung aan de Klettersteeg onder Achterveld. Hoeveel generaties hebben in de oude boerderij gewoond? Hoeveel voorvaderen zijn er geboren en gestorven? Over niet al te lange tijd zal ruets meer herinneren aan de doorleefde, getekende, maar daardoor juist zo karakteristieke woning, die door de nieuwbouw ernaast al haast verdrongen is. Behalve een foto, misschien. (Foto Janus Visser) LEUSDEN - In de nacht van vrij dag op zaterdag is op de Eij- sinkplaats in Leusden-Centrum geprobeerd om een auto open te breken. Het bleef echter bij een poging. Er ontstond enkel lichte schade aan het portier aan de bestuur derszijde. Van de dader(s) heeft men nog geen enkel spoor gevonden. LEUSDEN - Volgens de rijkspolitie is het in Leus den een puinhoop wat be treft het parkeren van ca ravans en andere aan hangwagens. "Wegen worden gedeeltelijk ge blokkeerd, waardoor de veiligheid in gevaar komt", aldus een woord voerder. Men wijst er nogmaals op, dat het verboden is om een caravan langer dan 3 dagen op of aan de open bare weg en parkeer plaatsen te stallen. Over schrijdt men die termijn, dan kan men bekeurd worden. Alleen als men een ont heffing van de gemeente heeft, kan men het voer tuig voor een langere pe riode op aan de openbare weg kwijt. LEUSDEN - De toegangshek ken van het volkstuinencom- plex aan de Kanaalweg in Leus den zijn afgelopen zondag ge stolen. Het gaat om vrij zware hekken van 2 meter hoog en ongeveer 1.50 meter breed. De politie verzoekt mensen, die de hekken ergens gezien hebben, zich te melden (tele foon 033-944444) JEUSDEN - Nu de zomervakan- e ten einde loopt, pakken veel laatselijke verenigingen de raad weer op. Zo ook het Ge lengd Koor Leusden. Dit zang- ezelschap is op zoek naar da- es en heren die het koor wil len komen versterken. In ver band daarmee wordt op maan dag 18 augustus aanstaande en kennismakingsavond gehou den in Boerderij 't Claeveren- blad aan De Brink 16. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. LEUSDEN Het voorontwerp woonwagenplan 1987-1993 ligt van af 1 augustus tot en met 1 oktober a.s. voor belangstellenden ter inza ge bij het bureau Voorlichting van de gemeente Leusden. Schriftelijke reacties op het voor ontwerp kunnen worden mgediend bij Gedeputeerde Staten van Utrecht, Postbus 18100 CC Utrecht. Tevens bestaat de mogelijkheid de schriftelijke reactie mondelmg (advertentie) Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secrctariaat. Mia Veen Hoofdredaktie. Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer lol uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer lol uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatlerweg 19, Leusden-Cenlrum Op werkdagen geopend van 09 00 lot 12 00 uur en van 14 00 lol 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: I 65,60 per |aar. 33.30 per hall |aar, 16 90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging, overdag 03420-94206 ^Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU BV te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, ^nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm) U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste fotofs) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. h kantoor benodigdheden? lLKI/I/IEK [WINKEL Pr. Julianaplein 7, 8 en 9 Amersfoort 033 - 631824* toe te lichten tijdens een in het na jaar te houden hoorzitting. Belangstellenden kunnen een ex emplaar van het voorontwerp woonwagenplan voor 7,50 bestel len bij de provinciale griffie, tele foon 030-582278. LEUSDEN - In de krant van vo rige week dinsdag is een sto rende zetfout geslopen in de gegevens van de burgerlijke stand. Abusievelijk stond ver meld, dat R W. van Diest in het huwelijk was getreden met B.S van der Horst. De achternamen klopten, maar niet R.W., maai F.W. van Diest was de geluk kige bruidegom. Start van Kunstlijn Op dinsdag 5 augustus begint ui Amersfoort weer de „Kunstlijn", een manifestatie waaraan vijftien galerieën meewerken. Zij stellen tot en met 7 sep tember een deel van hun kunstbezit ten toon ui winkeletalages in de binnenstad, alsmede in een aantal restaurants. Het onderlinge verband tussen de galerieën en de etalages wordt aangegeven door een lijn, de zogenaamde kunstlijn. Beiaardier De Ligt Beiaardier Hem de Ligt heeft op woensdag 6 augustus een concert in de O.L.V.-toren Hij werd m 1924 m Vlaar- dingen geboren. Nu is De Ligt beiaar dier van de Westertoren in Amsterdam en van de Stadhuistoren in IJmuiden. De aanvang van het concert in Amersfoort is 19.15 uur. (advertentie) Zon, regen, onweer, storm, hagel, mist of sneeuw. KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriek LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op Zelden in de Leusdense po litieke geschiedenis zal een zo slecht voorstel als nu met betrekking tot De Hakhorst, op officieel papier zijn afge drukt. En dat, terwijl de voor beelden toch legio voorhan den zijn. Maar aan dit verhaal deugt werkelijk helemaal niets. Noch bestuurlijk, noch za kelijk, noch planologisch, is er een reden te bedenken om als gemeentelijke overheid afstand te doen van De Hak horst. En al helemaal niet op deze manier. Ten eerste staat het voor stel van het college bol van de aannames. Dat een eerder raadsbesluit feitelijk impli ceert, dat de gemeenteraad nu ook maar akkoord moet gaan met wat er volgt, is op zich al een aanfluiting. Wie dat, als college, officieel in een voorstel aan het papier toevertrouwt, gunt anderen onmiddellijk een aardige blik in de daadwerkelijke, demo cratische gesteldheid van diegenen, die zo'n mening blijken te huldigen. Een andere conclusie, „dat het realiseren van de plan nen van de heer Verduin geen bezwaren oplevert voor het onderbrengen van so ciaal-culturele activiteiten" is uiteraard eveneens voor rekening van het college, maar past niet in een raads voorstel als een soort conclu sie. Over dat punt bestaat na melijk onenigheid, en die is met zo'n formulering natuur lijk niet uit de wereld. Te meer daar dat nergens fi nancieel wordt onder bouwd. Met betrekking tot de pla nologische aspecten moet men helaas constateren, dat het er veel van weg heeft, dat de wens van het college om haar voorstel erdoor te druk ken, hier de vader van de ge dachte is geweest. Pannekoeken bakken op zich is geen sociaal-culturele activiteit. Maar met een leu ke aquarel aan de muur, en een jazz-orkest op de zondag, zit de Leusdense ingezetene straks zeer sociaal en ook hoogst cultureel aan zijn of haar spek-paiuiekoek. Als het college zijn zin krijgt. Dat daarbij de argumenten moeten worden aangesleept uit een advies van een com missie zegt alles over de be stuurskracht die dit college kenmerkt. Men verschuilt zich achter de argumenten van een com missie. Dat is mooi meegeno men, want daar kan men poli tiek nauwelijks op worden aangesproken. Dit overigens los van het feit dat, naar we dachten, een advies van een commissie nog wel wat anders is, dan de daadwerkelijke invulling van bepalingen die in een be stemmingsplan aan moeten geven, wat wel of niet onder „sociaal-culturele activitei ten" dient te vallen. Bestem mingen, om het anders te zeg gen, worden vastgelegd door de gemeenteraad, en niet achteraf nog eens uit de losse pols op tafel geschud op een wijze en een tijdstip, die een college van b. en w. uit oppor tunistische overwegingen misschien zo mooi uitkomen. En, niet te vergeten, de kwestie rond 180.000, rijkssubsidie, die mogelijk zou moeten worden terugbe taald, als wél een wijziging van de bestemming wordt doorgevoerd. Zonder zo'n bestemmings wijziging overigens, zet men de buurtbewoners ook buiten spel. Ongeacht bezwaren die mogelijk in de buurt tegen de huidige ontwikkeling leven, kan dat op deze wijze onge stoord doorgang vinden. En waar, zoals in het voor stel staat geformuleerd, de exploitant zich richt op de Leusdense samenleving, is nergens een garantie te vin den dat, als dat uit bedrijfs economische overwegingen niet blijkt te kunnen, het bus vervoer de weg naar Leus den Hakhorst niét zal weten te vinden. Maar daar is niets aan te doen, want dat past ui teraard helemaal binnen de sociaal-culturele bestem ming. Waarmee we komen aan het financiële verhaal. Een batig saldo van een paar hon derd gulden per jaar is voor de gemeente één van de rede nen om maar te verkopen. Het is maar de vraag, of dat op termijn zo wijs gedacht is. Waar met name de sociaal- culturele hoek, naar het zich laat aanzien, het de komende kabinetsperiode zwaar te verduren zal krijgen, is het maar zeer te betwijfelen of men er verstandig aan doet, om datgene dat men heeft en dat nog zij het bescheiden winst oplevert, ook, af te stoten. Om over de prijs nog niet te spreken. Voor een dergelijke oppervlakte grond, met de gebouwen die erop staan, is die prijs van net tweehon derd gulden per vierkante meter „te geef'. De gebou wen zijn gratis, en feitelijk meer dan dat. Met betrekking tot Soccle constateert het college, dat de gemeenteraad het vuile werk voor haar mag opknap pen, zo blijkt uit het voorstel. Overleg heeft tot niets ge leid, dus laat de raad maar een bindende uitspraak doen. Ook dat is een zich op goedkope wijze verschuilen achter de raad, die een colle ge dat zichzelf respecteert, niet waardig is. Vooral waar dat al vooraf wordt gegaan van de mede deling, dat een eerder raads besluit impliceert, dat men nu ook met dit verhaal ak koord zou moeten gaan. Want wie straks een cam ping in Leusden wil begin nen, of een café, kan op basis van dit verhaal straks nog se rieus aanspraak maken op gemeentelijke subsidie uit de sociaal-culturele pot. En als de bestemming van het be treffende pand maar sociaal- cultureel is, is men op basis van dit voorstel als het wordt aangenomen straks nog tot grote dingen in staat. Kortom, over dit voorstel valt slechts te zeggen, dat het college van B&W zich hier zelf een brevet van bestuur lijk onvermogen mee heeft verleend, terwijl het uit pla nologisch oogpunt niet an ders kan worden omschre ven, dan als hovaardig ge pruts. m. ACHTERVELD - Ook dit jaar zal de muziekver eniging D.W.S. weer een rommelmarkt houden. De opbrengst van de rommel markt komt geheel ten goede aan de vereniging en wordt gebruikt om unifor men en muziekinstrumen ten te kunnen aanschaffen o.a. ook voor de jeugd. Deze zijn de afgelopen ja ren in groten getale lid van de vereniging geworden. Om ook dit jaar weer zoveel mogelijk spullen op de rom melmarkt te hebben, waar een goede opbrengst van wordt verwacht, wordt er weer een beroep op de inwoners ge daan. Woensdag 6 augustus zal men huis aan huis komen om daar bij degenen die spullen hebben, op te ruimen en deze op te halen. Is men deze avond niet thuis, dan kan men bellen naar Jos Hoefkens, tel. 03425-2083, Wout van Hamersveld, tel. 03425-1699 en Jurien Hilverts, tel. 033- 945882. De spullen zullen dan zo spoedig mogelijk worden opgehaald. Zondagavond om 20.10 uur barstte boven het tennispark van De Eemelaar in Achter veld een zware plensbui los. Die ging gepaard met enorme windstoten. Zowel ondergetekende, als Jeroen van Riet Paap in Barneveld namen samen een soort zandhoos waar. In korte tijd viel er veel regen. Ik no teerde 54 mm, terwijl Antoon Hak net even buiten Achter veld 9,8 mm mat. In Barne veld viel maar 1 mm en in Amersfoort 4,5 mm. Deze bui maakte een eind aan een zeer warme zondag. Achter veld kwam op 30 graden, en in Barneveld werd 32 graden genoteerd. Maar de vliegba sis Beek in Limburg kwam op 36,9 graden en dat is wei nig beneden het absolute landelijke record van 38,0 graden. Nu even de cijfers van juli 1986: Juli Normaal Gem. max. temp.: 22,4 21,2 Gem. min. temp.: 13,3 12,2 Gem. temp.: 17,6 16,7 Aantal zomerse dagen: 8 4 Aantal tropische dagen: 2 1 Neerslag: 43,7 77 Conclusie: juli 1986 was een droge, vrij zonnige en iets te warme maand. Nog even verder kijken deze week: Het weerbeeld ver andert weinig. Er zijn zon nige perioden en de kans op neerslag van enige beteke nis is klein. De temperatuur blijft tussen de 20 en 22 gra den schommelen. Ik dacht een betere temperatuur, dein zondag, ook voor het open tennistoernooi in Achter veld. Nog even dit: Terwijl bij ons tropische temperaturen voorkwamen, werd er op de Zuidpool een nieuw koude record waargenomen. Op de Russische basis Vostol werd -84,5 graden gemeten. Het vorige record stond op -81,5 graden, brrrrrrrr! Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud; - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubrieken voor parükulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekemd-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitaüe-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,-per dag. Elke regel meer: 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. (advertenties) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. ntere mkindegemeedef\ Woensdag 6 augustus: 9.00 uur handwerkhobbyclub De Moes pot. Donderdag 7 augustus: 13.30 uur kaartmiddag leden bejaar- densoos bij fa. De Vor. Zaterdag 9 augustus: 20.00 uur Disco Show De Klaveet. Zondag 10 augustus: 14.00 uur Disco De Klaveet. Dinsdag 12 augustus: 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem, Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3