I weet nog niet of ik burgemeester word" LEUSDEN HET WEER IN LEUSDEN y jtoim 300 kinderen starten enthousiast met Bouwdorp 1986 ÏÏokaal Auto inbraak Rolwolk Leusden Achterveld plaatselijk nieuws terrein was ingedeeld in vakjes, ook wel kavels genoemd. Op ie dere kavel mocht slechts eén bouwwerk opgetrokken worden. De diverse bouwteams konden zich vervoegen bij een heuse aannemer die hun de diverse bouwmaterialen overhandigde. Organisator Roy Robbemond deelde desgevraagd mee, dat er tot nu toe dnehonderdtwmtig aanmel dingen binnengekomen waren. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Op woensdagmorgen om half negen begon het én zuiden van het winkelcentrum De Hamershof al aardig druk i worden. Deze drukte werd gevormd door kinderen die de aatste weken van hun schoolvakantie op een plezierige ma- der wilden besteden door zich in te schrijven voor de activitei- an rond het project Bouwdorp '86. Voor tien gulden kregen ze en werkelijk rijk programma. Ondertussen werden de diverse Tijwilligers voor de begeleiding geïnstrueerd door Roy Robbe- lond. 320 k k. ofwel met 320 kinder- kracht werd de auto een eind verreden naar het midden van het terrein. Zeer kundig bracht de wet houder dit karwei tot een goed ein de. Met spuitbussen konden de Ion- deren de auto gaan beschilderen. Aan Roy Robbemond werd door een jeugdige deelnemer gevraagd of er ook gehamerd mocht worden. Ook dat mocht: een waar slopers- festijn begon. Heel wat agressie is hier uitgeleefd. Over deze manifestatie geven enkelen hun mening: Wiljo van Uf- felen, moeder van drie kinderen: „Ik heb eigenlijk pas op het aller laatst tegen mijn kmderen verteld, dat ze hieraan mochten meedoen: wij zijn net terug van vakantie. De kinderen kunnen zich hier enorm goed uitleven". Dochter Sandra is tien jaar. Zij doet mee, omdat zij het leuk vindt. Met haar broertje en twee buurkin deren hebben ze het ontwerp voor hun huis gemaakt. Ze hadden eerst wel iets anders willen bouwen. Van het „kunstwerk" werd vervolgens een heel ander kunstwerk gemaakt. hoef ik met zo nodig te worden!" Een groepje kmderen dat bezig is met een huis, dat „bakker" heet. geeft het volgende als mening: Onno van Capelleveen (hij is ne gen jaar oud): „We hadden wel eerst iets anders willen gaan bou wen. Maar één van de groep wilde toen dit bouwen. En dat hebben we toen maar gekozen. Ik vmd het alle maal best leuk. Alleen, van die auto vind ik het wel zonde. Dat hoeft toch niet! Daar hadden ze misschien best nog iemand blij mee kunnen maken. Hier wordt hij alleen maar kapotgemaakt". Lennard Noorlander (zeven jaar oud) is dolenthousiast: „Ik vmd tim meren zo leuk Thuis heb ik ook dozen vol met hout. Ik maak er van alles mee". Van hem mag het ie dere dag wel. Stephanie Sloof is acht jaar oud. Zij heeft het vonge jaar ook meege daan. „Toen werd er veel meer ru zie gemaakt. Dat kwam omdat er niet zoveel hout was als nu. En je hoefde toen ook niet eerst een te kening te maken. Dit is veel leu ker". Jef 320 k.k. werd de wethouder, die zich een prima chauffeur toonde, naar het midden van het terrem gereder Roy Robbemond is werkzaam bij dagen van voorbereiding, de hele e Gemeente Leusden als beroeps- dag m touw: tot en met zaterdag En racht voor het jeugd- en jongeren- daarbij komt nog iedere avond een ueik. Hij vertelde dat hij vanaf juni evaluatievergadering. Maar vele p bezig is geweest met de voorbe- handen maken licht werk: men ïiding: het aanschrijven van aller- deelt het werk met zo'n twintig vrij- !si bedrijven en jongerenveremgm- willigers. en. Vervolgens werd een pers- ampagne gestart; vergunningen BOUWSELS erden aangevraagd; de diverse togelijke locaties voor het spekta werden onderzocht In juli werd 3érvolgens alles op papier gezet, aarna hij met zijn broer Lucas al- s in details uitwerkte. Roy: „Wat me toch bij de hele jorbereidmg teleurgesteld heeft, L dat er nauwelijks eruge respons gekomen van de verschillende ugd- en jongerenverenigingen. Ik >u het plezierig vinden, als er de ilgende keren meer samenge- erkt zou kunnen worden. Aan de idere kant kan ik het me ook wel eer een beetje voorstellen: als je ït hele jaar al in vereiugingsver- iind bezig bent om je voor de ugd in te zetten, dan ben je natuur- ■k blij met vakantie Je wilt er dan el eens even uit zijn. Ze zeggen el eens tegen mij, dat ik een ïdea- ;t ben. Omdat ik mij in deze tijd èl voor de jeugd wil uizetten, Ze Iggen weieens: kijk maar uit, dat er niet op afknapt" Roy het weten, dat de mensen lar niet bang voor hoeven te zijn let zou een heleboel werkvermin- ïring voor allerlei vrijwilligers be- kenen. We hebben wel erg veel lip gehad van JU1D, een jongeren- jreniging uit Leusden-Zuid. Veel edewerking hebben we ook ge- id van het Meisjesinternaat De )horst. Het zou plezierig zijn als t evenement het volgend jaar sorganiseerd zou kunnen worden j>or de Blijhof. Ik zou dan natuurlijk aag mijn medewerking willen Een der andere medewerkers ■Helde, dat zij een drukke week ileefde aan dit bouwdorp: twee De eerste verf werd door de wethouder aangebracht mogelijk een eerste stap naar subsidie voor graffiti? houder Gijs van Woudenberg om geeft ze geregeld allerlei adviezen, het spektakel officieel te openen. Ik heb een groot deel van mijn le- Hij deed het met dankbaarheid ven m de bouw gezeten scheeps- vanwege het vele werk dat men er- bouw Aan diverse grote schepen voor verzet had om een en ander te heb ik meegebouwd. Het is wel organiseren. Hij sprak de hoop uit, ideaal voor de kmderen. Ze kunnen dat het volgende jaar iets soortge- zich helemaal uitleven. Bovendien, lijks georganiseerd kon worden, met wat bijsturen zijn ze heel crea- Maar het zou niet onmogelijk zijn, tief bezig. Dit mag van mij wel drie dat dat dan ergens anders moest ge- keer per jaar plaatsvinden. Het is beuren: het behoorde niet geheel ook zo geweldig: als je bij het ge- tot de onmogelijkheden, dat dit ter- meentehuis loopt, dan kun je het rein volgend jaar bebouwd zou zijn werkzame volk goed horen. Ieder- Hij bedankte het Leusdense be- een weet dan: daar wordt gewerkt dnjfsleven: een dertigtal bedrijven met plezier. En dat kom je met zo is bezig geweest met de sponso- veel meer tegen", ring. Redaktie en administratie; Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaki.e) JaaP Sleur 12 >aaI) 's er9 Ievre' Voor de kmderen kwam nu pas den over het hotel dat hij met zijn de echte opening: op het terrein vrienden aan het bouwen is. Het stond een oude auto gehuld in pak- klopt ook nog vrij behoorlijk met de papier. De wethouder moest de au- mgeleverde bouwtekening Wat to ontdoen van zijn verpakking, hem betreft: dit mag nog veel vaker Vervolgens nam hij er plaats m Met gebeuren. „Alleen, burgemeester Voor de organisatie moet het bij zonder plezierig zijn geweest om te kunnen constateren, dat het aantal van tweehonderd deelnemers, waarop de begroting was geba seerd, ruimschoots was gepas seerd. Rond tien uur kregen de deelne mers van Roy Robbemond te horen, welke fraaie wisselbekers m de wacht gesleept konden worden: een wisselbeker voor het mooiste bouwwerk, ter beschikking ge steld door makelaardij Reimus Snel; de Leusder Krant stelde een Leusder Krant Pers Bokaal ter be schikking voor het mooiste opstel uit inzendingen van deelnemers aan het Bouwdorp; bovendien was er nog een aantal pnjzen verbon den aan een ballonnenwedstrijd. Hierna was het de beurt aan wet- Om negen uur was het dan zover, dat de deelnemerskaarten ver kocht konden worden aan de kin deren Via de geluidsinstallatie kregen de honderden kmderen te horen wat de bedoeling was: aan de hand van een tevoren mgelever de bouwtekening moest m groeps verband een bouwwerk gecreeerd worden. Allerlei soorten bouwsels kwamen m aanmerking. Het hele Netjes „afwerken" hoort erbij. Toen is dit er van geworden. Broer tje Remco, dat zeven jaar is: „Wij maken een regenbooghuis. Het is erg leuk om mee te doen. Ik weet nog met of ik burgemeester word". Opa van de Groep voegt toe: „Ik Voor de meest moeilijke dwarsverbindingen gaat de jeugd in Leusden met aan de kant. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie. Martin Hermens Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat. Mia Veen. Hoofdredaktle: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur HOTEL 7/ door Jan Versteegi SLOPERSFESTIJN horen bij een lagedrukgebied op weg naar het noorden van de Noordzee. In het weekein de wordt een opbouw voor zien van een hogedrukge- bied. Zoals de kaarten nu lig gen, zou het centrum zich bo ven de Britse Eilanden neste len. plotseling versnellen, waar na het noodweer losbarstte. Veel mensen vroegen me, hoe zo'n wolk nou precies on tstaat. Hier de uitleg. Een rolwolk komt tot ont wikkeling als reactie op een voorafgaande opstijging van zeer warme lucht aan de voorzijde van de bui. Op dat moment stort zich koudere lucht uit de hogere „etages" van de bui naar de grond. Langs het ontmoetingsvlak van warme en koude lucht ontstaat een horizontale wer vel, die een enorme snelheid ontwikkelt. De stormrol maakt zich los van de on weersbui waardoor hij tot ontwikkeling gekomen was, en gaat de bui vooruit. Ver volgens komt dan de bui. Het resultaat was zondag merk baar: een stortbui en veel wind. Abonnementsgeld: 65,60 per iaar, 33.30 per half jaar, 16.90 per kwartaal Het is een stuk koeler ge worden na zondag. Maandag passeerde een restant van de onweerstoring van het week einde, vergezeld van enkele buien. Dinsdag herstelde het weer zich opnieuw. Dat is kenmerkend voor deze zo mer sinds de eerste week van juli: een opleving van het weer wordt gevolgd door een niet actief front, dat slechts voor een enkele bui zorgt, en voor een inzinking van de temperatuur. Daarna volgt een snel herstel, dan weer een tijdelijke inzinking en dan begint het spelletje op nieuw. Dat geeft door elkaar genomen wisselvallig, maar goed bruikbaar zomerweer. Vrijdag moeten we nog en kele buien verwerken, die Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm) U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. Dit houdt in, dat de wind geleidelijk de noord-hoek gaat opzoeken en later, wan neer het hogedrukgebied zich uitbreidt naar Scandina vië, de oost-hoek. Het wordt dan geleidelijk weer wat warmer. In het weekeinde kunnen, qua temperatuur, opnieuw zomerse waarden voorkomen. Zondagavond was ik zelf aanwezig op het tennispark in Achterveld, waar zich, rond acht uur, een mooie rol wolk vertoonde. Deze ging |DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1986 Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-nibnek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-red aktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495 Vein harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer. 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleme advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. LEUSDEN Dinsdagmiddag tussen 15.15 uur en 16.00 uur is er ingebroken in een auto die gepar keerd stond aan de Paradijsweg te Leusden. Men gooide de rechter portierruit met een steen kapot en stal geld, cheques en een fototoe stel. De totale schade bedraagt zo'n 2500 gulden. Van de dader(s) ont breekt nog elk spoor. Vrijdag 8 augustus 10.00 uur: Zwemfestijn in het Sportfondsenbad te Amersfoort m het kader van het bouwdorp 1986. 13.00 uur: Doorlopende video voorstelling in De Hobbit m het ka der van het bouwdorp 1986. Zaterdag 9 augustus 10.00 uur: Kindermarkt op het bouwterrein achter De Korf. 12.00 uur: Clownvoorstelling in het Bouwdorp 1986. 13.00 uur Prijsuitreiking m het Bouwdorp 1986. 16.00 uur: Spuitfestijn in het Bouwdorp op het terrein achter De Korf 20.00 uur: Midzomerdisco in De Til aan de Hamersveldseweg 30. Maandag 11 augustus 20.00 uur: Openbare vergadering commissie Welzijn en Onderwijs in de commissiekamer van het ge meentehuis, 't Erf 1. Woensdag 13 augustus 20.00 uur: Openbare vergadering commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening in de com missiekamer van het gemeente huis, 't Erf 1 Zaterdag 9 augustus: 20.00 uur Disco Show De Klaveet Zondag 10 augustus: 14 00 uur Disco De Klaveet. Dinsdag 12 augustus: 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem, Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3