SB meter langs Randweg Geluidswal van 560 I Bouwdorp '86 is voorbij Augustijenhove wordt veiliger College wil bouw woning Het Brinkje toestaan 1 ffil Provincie subsidieert energiebesparende kleine installaties "vandaag in Öe leusder krant" Diefstal voor een vuurtje. 3.000 vierkante meter tuinvuil kan in wal worden verwerkt: Diefstal uit auto Parkeer verbod Ir BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden dinsdag 12 augustus 1986 - 18e jaargang no. 30 leusder krant: Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV vervolg op pagina 3 (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Er moet een geluidswal komen langs de Randweg. Dat staat te lezen in een voorstel van het Leusden- se college van B&W aan de J gemeenteraad. De noodzaak I voor zo'n geluidswal vloeit voort uit de toekomstige be bouwing in 't Ruige Veld, en de eisen die voortkomen uit de Wet Geluidhinder. In het kader van die wet heeft een extern adviesbureau een akoestisch onderzoek verricht. Daar blijkt uit, dat er langs de Rand weg een geluidswal moet komen met een lengte van 560 meter. Bovendien moet er ter hoogte van het toekomstige woonwagen centrum een wal met een hoogte van anderhalve meter moeten wor den aangelegd. Maar omdat de ont wikkelingen met betrekking tot dat woonwagencentrum nog onzeker zijn, is die wal nu nog met in het voorstel opgenomen. GEREED „Nu de werkzaamheden voor het bouwrijp maken van een deel van het nieuwe plan 't Ruige Veld bin nenkort starten, is het gewenst om, vooruitlopend op de bouw en de verkoop van de eerste woningen in dit plan, de geluidswal gereed te hebben zodat een ieder bij de aan koop van haar of zijn huis hiermee rekening kan houden," zo schrijft het college in het voorstel TUINVUIL Uit kosten-oogpunt verdient het volgens het college aanbeveling, i om de hele geluidswal langs de Randweg in één keer aan te leggen „Overeenkomstig eerdere situaties is bij de opzet uitgegaan van het j verwerken van turn vuil welke j wordt afgedekt met minimaal één meter zwarte grond. Op deze wijze kan 3.000 vierkante meter tuin vuil vanuit het gemeentelijk depót ter plaatse worden verwerkt," aldus het college. De aanlegkosten voor de ge- luidswal bedragen 299.040,-, ex clusief BTW. Daar kan echter ƒ31.500,- van worden afgetrokken als het bedrag dat anders gemoeid zou zijn met het verwerken van tuin- vuil. Omdat dat bedrag al in de be groting van gemeentewerken op genomen was, wordt de raad een krediet gevraagd van ƒ268.000,- exclusief BTW, ten laste van de bo- venwijkse voorzieningen. Grondverkoop voor uitbreiding Boni pag. 3 Structurele subsidie voor SOS telefonische hulpdienst pag. 5 Op de pedalen met Aat Dale: naar het Nijkerkernauw pag. 6 Alles over het Bouwdorp '86 pag. 2 Sport: Gezelligheid troef op achtste open Eemelaar-toernooi pag. 9 Leusdenaar Huub van de Hengel (14) over graffiti: „Als je er later nog eens langs rijdt, dan krijg je er een kick van" pag. 9 LEUSDEN Zaterdagavond liep de Leusdense politie let terlijk twee jongelui tegen het lijf, die net een diefstalletje hadden gepleegd. De beide heren hadden een vuurtje ge stookt in de buurt van de ten nisbanen bij Walstro. Dat leid de tot overlast, waarop de poli tie werd gewaarschuwd. Toen die arriveerde, was er niemand aanwezig. Maar op het moment, dat de politiemen sen terug gingen, kwamen zij twee jongelui tegen, die met een aantal houten pallets aan kwamen zeulen. Die bleken zij net te hebben gestolen bij een bedrijf aan de Prunuslaan. Voor het vuurtje, zo waren zij van mening, was niet voldoende hout voorradig. Daarop hadden zij hun voor raad maar aangevuld met zes pallets van het bednjf. Daar stak de politie dus een stokje voor. Een van beide daders, de 25-jarige S. uit Amersfoort, werd meegenomen naar het bureau, waar proces verbaal tegen hem werd opgemaakt. Hans Vollaard won persbokaal Leusder Krant pag. 3 totaal zouden er tien palen ge plaatst moeten worden. Daar is een bedrag van 1250 gulden mee gemoeid. Tijdens een mondelinge toe lichting van de bewoners op hun brief werd al aangedron gen op het plaatsen van een tweetal extra palen zowel ten westen als ten oosten van de woningen. Automobilisten wor den dan gedwongen de weg te volgen en niet op de rabatstro- ken te rijden. Het college heeft dit idee overgenomen. Komende woensdag wordt het voorstel besproken in de ver gadering van de commissie- Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening. Die begint om 20.00 uur en vindt plaats in de commissiekamer van het ge meentehuis. gevraagde vergunning voor de bouw van een wonmg eigenlijk niét te geven. „Bij de situering indertijd van de wonmg Rozengaarde 20a heeft be houd van het zicht op de boerderij „Rozendaal" en behoud van de re latieve openheid ter plaatse in be langrijke mate een rol gespeeld. Er is een stedebouwkundige/ruimtelij- ke eenheid ontstaan door de boer derij „Rozendaal", de woning Ro zengaarde 20a, het Brinkje én de groene ruimte tussen deze wonin gen en de Hamersveldseweg. Al hoewel er door de beplanting/be groeiing ter plaatse niet van een echt open groengebiedje kan wor den gesproken, is nog wel sprake van dezelfde ruimtelijke eenheid zoals de stedebouwkundige die in de beginjaren 70 voor ogen had bij de situering van de woning Rozen- gaarde 20a", aldus het college, „Vanuit stedebouwkundige overwegingen zou het aanbeveling verdienen om een nieuwe wonmg naast het Brinkje zover mogelijk achter op het perceel te situeren. De voorgevel van een nieuwe wo nmg zou maximaal mogen samen vallen met de voorgevels, i.e. de naar de Hamersveldseweg toege keerde gevels, van de woningen Rozengaarde 20a en de Hamers veldseweg 19." „Een situering meer m de rich ting van de Hamersveldseweg gaat ten koste van de ruimtelijke een heid die nu bestaat. Evenwel zijn er ook argumenten die pleiten voor een situering meer naar de weg toe Een van die argumenten is, dat er een redelijke achtertuin ontstaat. LEUSDEN/UTRECHT Sinds kort heeft de provin cie Utrecht een pot waaruit subsidies voor energiebe sparende installaties kun nen worden verstrekt. Sa men met de energiebedrij ven PUEM N.V. en het Gas bedrijf Centraal Nederland heeft zij ruim 3 ton beschik baar gesteld, waar particu lieren, particuliere instel lingen en bedrijven van kunnen profiteren. Behalve de installaties zelf komen ook haalbaarheids- en plaatsingsonderzoeken voor subsidiëring in aan merking. Investeren in energiebespa ring is vaak duur. Met subsidies hoopt het provinciebestuur geïnteresseerden over de drempel te trekken en zo een bijdrage te leveren aan de ont wikkeling van nieuwe, veelbe lovende vormen van energie opwekking. Als meer mensen en instellin gen tot het installeren van zulke apparaten overgaan, gaat de in dustrie ze waarschijnlijk in gro tere aantallen produceren, waardoor ze goedkoper wor den. Voorwaarde voor subsi diëring is dan ook, dat het om industrieel gemaakte installa ties gaat. De installaties die voor subsi diëring in aanmerking komen zijn zonneboilers, warmte pompboilers en warmtepom pen met een maximum warmte- afgifte van tweehonderd kilo watt thermisch vermogen, en windturbines, biogas- en warmte-krachtkoppelingsin- stallaties van maximaal hon derd kilowatt elektrisch vermo gen. De grootte van de subsi die is driehonderd gulden per kilowatt vermogen, met een bo vengrens van tienduizend gul den per installatie. Haalbaar heids- en plaatsingsonderzoe ken worden voor vijfentwintig procent gesubsidieerd, met een maximum van duizend gul den per onderzoek. Bij het bureau energie en drink water van de provincie (030- 52411, toestel 478) is een folder over de subsidieregeling ver krijgbaar, evenals op de ge meentehuizen. In de folder zijn aanvraagformulieren opgeno- LEUSDEN Afgelopen zaterdag werden uit een auto in Leusden een aantal cassettebandjes en wat geld gestolen. Eigenaar H. deed daar aangifte van bij de politie. De auto stond geparkeerd op de oprit naast het huis van H. aan de Van Boetzelaerlaan. De wagen was niet afgesloten. LEUSDEN Op de Zwarteweg, ter hoogte van het marktterrein, zijn gele strepen aangebracht op de trottoirbanden. Dat betekent, dat daar tegenwoordig een permanent parkeerverbod geldt. Eerder was dat alleen zo op de dinsdag, als er op het terrein langs de Zwarteweg markt gehouden werd, zo meldt de Leusdense politie. LEUSDENHet Bouwdorp '86 is weer voorbij. Ruim driehonderd kinderen m de leeftijd van vier tot en met dertien jaar verheugden zich in de diverse activiteiten, die de organisatoren voor hen in petto hadden. Zaterdag werd het bouwdorp afgesloten met een kindermarkt en een groot vuur tot slot: de opgebouwde ^huizen, winkels en dergelijke gingen onder begeleiding van de plaatselijke brandweer in vlammen op. JMeer nieuws erover op pagina 3. LEUSDEN - Het college van B en W wil de verkeerssi tuatie in de Augustijnen- hove veiliger maken. Dat gebeurt op aandringen van een aantal bewoners al daar. Zij hebben gewezen op de gevaarlijke situatie bij het uitkomen van de voortuinen op de Augustij- nenhove. Met name de uit de voor tuin rennende kinderen zouden, onder meer door de aanwezigheid van schuren in de tuin, niet goed uitkij ken en een verkeersge- vaarlijke situatie veroorza ken. B en W stellen nu voor om ter plaatse van de schuren een tweetal palen te plaatsen op één meter vanaf de rand van de weg. Er resteert dan nog een rijgedeelte van vier meter. In één onzer verslaggevers) ^.EUSDEN Het coUege van B ÜV vraagt in een voorstel aan de usdense gemeenteraad, mee te "srken aan de bouw van een wo- (tg naast Hamersveldseweg 19, t Brinkje. t perceel is eigendom van .usdenaar S. Lakeman, werk- \am bij de gemeente Leusden. t in tegenstelling tot de eige- ardige planologische formule die in hetzelfde voorstel ^gen^ staan verwoord. Daaruit zou fei telijk op te maken zijn, dat het uit stedebouwkundige overwegin gen aanbevelingen verdient, ter plaatse geen woningbouw meer toe te staan. In het voorstel constateert het college, dat het bestemmingsplan Rozenboom op het betreffende perceel niet in woningbouw voor ziet. „Mede gelet op de uitgangs punten van het ruimtelijk ordenings beleid zijn wij m beginsel echter bereid, medewerking te verlenen BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten aan de realisering van wonmgen op daarvoor geschikte locaties binnen de bebouwde kom," vervolgt het college. Het perceel aan de Hamersveldse weg biedt, aldus het college, colle ge, voldoende ruimte voor de bouw van nog een woning. Wel moet er bijzondere aandacht worden geschonken aan de situe ring, vormgeving, omvang en hoog te van de te bouwen woning, zo meldt het college. „Aansluiting moet worden gezocht bij de belen dingen, bestaande uit tamelijk gro te, maar niet te hoge woningen", zo staat m het voorstel. ARGUMENTEN Vervolgens somt het college de argumenten op, die er zijn, om de De voorzijde van Het Brinkje". Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. COLLEGE WIL DORPS WEIDE

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1