I Hans Vollaard (9) won persbokaal Grondverkoop voor uitbreiding Boni JokaaL ,Minie Leusden LEUSDEN :p commentaren— -——meningen— 'leusder krant Alleen tuin- vuil op stortplaats Vreemde wegen leiden naar Leusden 1.1 KWIEK Goed sportweekend Leusden Achterveld DINSDAG 12 AUGUSTUS 1986 plaatselijk nieuws (van de redactie) LEUSDEN - Hans Vollaard (9) van de Zonnedauwhof in Lensden heeft de Leusder Krant persbokaal ge wonnen. Waar de opdracht was, een verhaaltje te schrijven over hoe de deelnemers Leusden zouden willen zien, kwam er een verhaal als winnaar uit de bus, dat daar eigenlijk niet helemaal aan voldeed. Maar wat het wel deed, was heel duidelijk aangeven, hoe zeer het bouwdorp een activiteit is in Leusden, waar de deelnemende jonge Leusdenaren naar toe leven. Vandaar de prijs voor Hans Vollaard. Voor de organisatoren en alle medewerkers, die met de Leusdense jeugd terug kunnen zien op een uiter mate geslaagd bouwfeest, kan de inhoud van Hans' verhaal trouwens in één moeite door worden be schouwd als een aanmoedigingsprijs voor een nieuwe aflevering van het bouwdorp, volgend jaar... Hé, ik moet alweer naar de WC. Ik ben ook zo zenuwachtig om droomdorp. Hè, hè, ik kan er uit. De perspnjs was voor Hans Vollaard. Zo, nu wassen en hupla in de kleren en klaar is Kees. Nu eten, hè wat duurt dat lang. 't Lijkt wel eeuwen. Zo, even de zaag, de hamers en de nijptang pakken. Zo, nu de naam erop zetten en klaar is Keesie. Hupla op de fiets naar onze vrienden. Oei, net op tijd, ze waren bijna al weg. Hè, hè, eindelijk naar droomdorp. Sjonge... sjonge... wat duurt dat lang. Hè, hè, in Mini Leusden aangekomen. Zo nu nemen we de hamer en timmer... timmer... tim mer... Zo, de spijker erin. Het lijkt al een beetje op een post kantoor. Zo, nu naar huis om te eten. Klaar. Weer naar droom dorp. En alweer timmer... timmer., timmer... even zitten. Je word ook zo moe. Sjonge... jonge. Wat een grote hut. Sjonge... jonge. Wat een grote brief Ik moet maar stoppen. Hans Vollaard, plaatsnr. 43. Zonnedauwhof 11 Leusden-C. alt' Wili erEUSDEN - De commissie Openbare Werken en Ruimte- jke Ordening buigt zich woensdagavond over de ver hoop van driehonderd vierkante meter grond aan de Boni. p die grond zal een uitbreiding van de supermarkt ge salueerd worden. Met die verkoop is een bedrag van (5.000 gulden gemoeid. Sevens moet de commissie zich uitspreken over een voor- el van B en W waarin een krediet van 491.925 gulden ïvraagd wordt voor het bouw- en woonrijp maken het strefffende gebied. ;n. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie. Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) JIJ Redaktie-secretariaat: Mia Veen Hoofdredaktie Bert Vos i'r Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer lot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: nwviiiiuiiicmo\jciu. 65,60 per jaar, 33,30 per half jaar. 16.90 per kwartaal lachten bezorging: ils abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 iur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt len met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bi) vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, 9/net duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling '^'antvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. De verkoop van de grond aan Boni vloeit voort uit het rapport dat het Centraal Instituut voor het Midden en Kleinbedrijf (CIMK) vorig jaar presen teerde. Daarin werd onder bouwd, hoe en waarom het winkelcentrum De Hamershof uitgebreid zou moeten kunnen worden. Eén van de conclusies van dat rapport was, dat Boni de huidige bedrijfsvoering aan zou moeten kunnen passen, voor een efficiëntere bedrijfs voering. Los daarvan was dat bovendien noodzakelijk, ge zien de komst van een AH-su- permarkt, en de nieuwe for mule die Centra zal gaan hante ren (C-1000). Overigens staat in de koop overeenkomst nog een aantal bijzondere bepalingen, dat be trekking heeft op de opslag en de bevoorrading, evenals op het aanzicht van de westelijke geval van de nieuwe Boni, langs de Hamersveldseweg Over de opslag en de bevoor rading hadden omwonenden enkele aanmerkingen ge maakt. In hoeverre daar nu aan tegemoet gekomen is, is overi gens nog niet duidelijk. SLOOT Voor de voorbereiding van Boni en de aanleg van een bre der voetpad om het parkeerter rein ten zuidwesten van De Ha mershof (beter) bereikbaar te maken, wordt de sloot ter plaatste gedempt. Voor de doorstroming wordt er een dui ker met een doorsnede van een meter geplaatst. De bestaande ..keermuur" tussen De Hamers hof en de Hamersveldseweg wordt gesloopt, ervoor in de plaats komt een andere muur, die eveneens tot doel heeft het verschil in hoogte tussen de weg en het winkelcentrum te overbruggen. Het dempen van de sloot, het aanbrengen van de duiker en van de keermuur, kost ruim 129.000,- Het verbreden van het voetpad kost ruim 57.000,- en de aanleg van het parkeerterrein kost ruim 237.000,- Ook de Hamersveldseweg moet worden aangepast Met name de afwatering, die nu nog via de berm en de sloot plaats vindt, zal dan via putjes moeten worden geregeld. Bovendien moet het deel van de sloot voor de bibliotheek ook worden ..onderduikerd", waarvan de kosten ruim 68.000,- bedra gen. In totaal komen de kosten dan op een bedrag van 491.925,- uit. Dat bedrag kan uit verschillende begrotings posten worden afgeboekt. LEUSDEN Sedert een aantal jaren biedt de gemeente Leusden haar inwoners de gelegenheid om op een eenvoudige wijze van het tuin vuil af te komen. Op een flink aantal speciaal aan gelegde tuinvuilstortplaatsen, allen aangeduid met een oranje bord met het opschrift tuin vuil, mag tuin vuil worden gestort. In de praktijk ech ter komt het nogal eens voor dat op deze tuinvuilstortplaatsen allerlei ander afval wordt aangetroffen, dat daar niet thuis hoort. Dit geeft met alleen een rommelige aanblik, maar werkt bovendien kosten-ver- hogend. Het doel van de tuinvuilstort plaatsen is nu juist de kosten van afvoer en verwerking binnen de perken te houden net zoals de be lasting die betaald moet worden voor het ophalen en de verwerking ervan. Het is dan ook in ieders belang ervoor zorg te dragen dat op de tuinvuilstortplaatsen uitsluitend min vuil terecht komt, en dan met in dozen en ook met in zakken. Aldus een persbericht van de gemeente Leusde^ (advertentie) typewerk? centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824* Het zijn vreemde wegen, die naar Leusden leiden. Al thans het Leusden, zoals dat onder de bezielende leiding van dit college van B W, planologisch gezien, gestalte krijgt. Is er al sprake van een hele woonwijk met het aanzien van een tweede-rangs cam ping, het kan allemaal nog veel gekker. Dat blijkt uit drie voorstellen, die voor de ze maand op de agenda van de gemeenteraad zijn gede poneerd. Wat te denken van de so ciaal-culturele bestemming voor een pannekoekenhuis? Wat te denken van een bouw vergunning voor drie perce len langs de Achterveldse Kerkdijk? En, tenslotte, wat te denken van een bouwvergunning voor een woning, op grond van een hoge Leusdense ambtenaar, op een plaats, waar dat niet past? „Ze rotzooien in Leusden maar raak" is een in de volks mond zo onderhand veel ge hoorde opmerking. „Zakken vullers" is een andere type ring, die in Leusden ten op zichte van bestuurderen en ambtenaren met regelmaat te horen is. Zonder ons aan dat soort aantijgingen te willen bezon digen, zou dit soort opmer kingen en veel gehoorde qua- lificaties een zichzelf respec terend en dat in de goede zin van het woord gemeen tebestuur toch eens aan het denken moeten zetten. Er kunnen voor de bouw van een woning aan de Kerkdijk hele goede redenen aanwe zig zijn. En datzelfde geldt dan voor de bouw van een woning aan de Hamersveldseweg. Maar dan zou het college die rede nen eens in een voorstel aan de raad moeten zetten, het- geen tot op heden totaal ont breekt. Het enige, dat men uit het voorstel zoals het er ligt op kan maken is, dat het plano logisch niet verantwoord is om ter plaatse woningbouw toe te staan. Vage redenerin gen als „gelet op de uitgangs punten van het ruimtelijke ordeningsbeleid volstaan niet, indien tegelijkertijd wordt aangegeven, dat het betreffende gebiedje uit ste debouwkundig oogpunt uniek is voor Leusden. En dat zelfs in een mate, die ertoe heeft geleid dat het de bijzon dere aandacht verkreeg van de stedebouwkundige, wat leidde tot het begrip „ruimte lijke eenheid". Daar staat aan redenering, aan argumentatie om mede werking te verlenen aan een eventuele vergunning, van de zijde van het college hele maal niets tegenover, dan de constatering, „dat men mee wil werken ingevolge artikel 19." Nu is dat artikel uit de Wet op de Ruimtelijke Ordening zo onderhand toch al niet meer dan een soort schaam lap, maar dat hoeft toch voor een gemeentebestuur dat se rieus werk wil maken van het zogenaamde „inbreiden", het bouwen van woningen bin nen de bebouwde kom op plaatsen waar dat kan, geen reden te zijn om de eigen ge meenteraad lastig te vallen met dit soort opportunisti sche voorstellen, die alle maal één ding gemeen heb ben: planologisch ligt er zelfs geen beredeneerde argu mentatie aan ten grondslag. We wezen er al eerder op, dat dat uit planologisch oog punt geen goede zaak is. Im mers, waar gepretendeerd wordt dat er sprake zou zijn van een gedegen, planolo gisch beleid, zouden aan wij zigingen van, tot zelfs inbreu ken op dat beleid, even gede gen redenen ten grondslag moeten liggen. Dat is in Leusden duidelijk niet het geval. Waar dit verschijnsel nog kwalijker wordt, is op het punt van rechtsgelijkheid. Dat wordt in Leusden toch al selectief gehanteerd, waar het gaat om bijvoorbeeld het terug vorderen van gelden. Duizenden guldens zijn niet geïnd, daar waar het ging om het overschrijden van peilda ta in de bouw, terwijl, om een ander voorbeeld te noemen, het is voorgekomen dat een burger voor drie gulden aan kopieer-kosten de deurwaar der op zijn nek gestuurd kreeg. Waar we dan ook be nieuwd naar zijn is het ant woord op de vraag, die de Leusdense gemeenteraad dit college, naar aanleiding van de huidige drie voorstellen zou dienen te stellen. En die vraag luidt: waarom is men in een aantal gevallen, geheel onberedeneerd, toch zo soe pel, en ontbreekt het elders aan diezelfde soepelheid? Indien daar een gefun deerd antwoord op zou vol gen, zou dat al veel van de huidige stemming in Leus den, ten opzichte van de plaatselijke bestuurderen, zoals we die straks in twee voorbeelden verwoordden, kunnen wegnemen. Maar nog beter zou het zijn, als duidelijk werd gemaakt dat van selectieve bevoorde ling geen sprake is. En dat kan alleen, als men de moti vering om in bepaalde geval len mee te willen werken aan wijzigingen van bijvoorbeeld bestemmingsplannen, open en bloot, én vooraf, gewoon in het betreffende raadsvoor stel verwoordt. Het is alleen wel zo, dat men voor een dergelijke me dewerking natuurlijk ook ge loofwaardige redenen moet hebben, alvorens men ze openbaar kan maken. Anders blijven het maar vreemde wegen, die dit colle ge bewandelt door Jan Versteegi Het weer was dit week einde uitstekend voor het open tennistoernooi in Achterveld, zoals dat ook voor andere sportieve eve nementen gegolden zal hebben. Met name zondag scheen de zon volop en kwam het kwik op 24 gra den. Zoals verwacht kwam het hogedrukgebied vanuit het Kanaal over ons land en trok vervolgens naar Denemarken. Zondag was wel bewolking in de lagere luchtlagen te signaleren. Dit vanwege een depressie boven Bretagne op weg naar Noord-Frankrijk. Deze zal het weer op maandag en dinsdag wel licht tijdelijk hebben ver slechterd met wolkenvel den. De verwachting is, dat de rest van deze week in het teken zal staan van hoge druk, zodat van (redelijk) goed zomerweer sprake kan zijn. In de tweede helft van de week kan het kwik zelfs boven de 25 graden komen. De zomer als ge heel blijft derhalve intact. Het zal wel aanhoudend droog blijven, wat voor de landbouw schadelijk dreigt te worden. In Drente ontstaan al proble men met de drinkwater voorziening, heb ik mij la ten vertellen. Maar sproei- verboden zoals in 1976 zijn er nog niet. Opmerkelijk dit jaar is de aanhoudende blokkade (al vanaf februari) op de oceaan. Depressies volgen een vrij noordelijke baan via Schotland naar IJs land. Zolang dit voortduurt zal er in het huidige weer beeld nagenoeg geen ver andering komen. Pas als depressie ons rechtstreeks komen bezoeken kan met name de droogte worden doorbroken. In de fabel achtige zomer van 1947 ge beurde dat pas in oktober. Wie weet gebeurt dat dit jaar net zo. We wachten rustig af. Wie van vorst houdt, moet afreizen naar Nova Zem- bla. Daar vriest het 's nachts 2 tot 4 graden. Het is maar dat u het weet. De achterzijde van het perceel Hamersveldseweg 19. De gemeenteraad wordt uitgenodigd, te filosoferen over de vraag, waar een eventueel te bouwen huis zou kunnen komen te staan. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud* - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-red aktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,-per dag. Elke regel meer: 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. vervolg van pagina 1 Ander argument is, dat een situe ring zover mogelijk naar de weg toe gunstiger is voor de woning en vooral het terras bij de woning Ro- zengaarde 20a," zo weerspreekt het college vervolgens de eerdere ar gumentatie. WISSELEN Tenslotte geeft het college te kennen, bereid te zijn om met toe passing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling van het geldende bestem mingsplan te verlenen. Daarom vraagt het de raad, in te stemmen met het nemen van een voorberei- dingsbesluit voor het betreffende perceel. Bovendien wil het college graag met de raad van gedachten wisse len over de meest gewenste situe ring van de te bouwen woning. ve weekindegemeede/ Woensdag: 20.00 uur: commis sie Openbare Werken en Ruim telijke Ordening, gemeente huis Donderdag: 20.00 uur: commis sie Algemene Bestuurszaken, gemeentehuis Donderdag: 13.30 uur: kaart- middag bejaardensoos bij hotel De Roskam Zaterdag: 20.00 uur: disco show, De Klaveet Zondag: 14.00 uur: disco, De Klaveet Dinsdag: 09.00 uur: Welfare- club De Zonnebloem in Ons nphmiw

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3