ezond joggen iet Fred Gressie 'rovincie wil dat gemeente ergunning voor werf vraagt zakelijkheden nieuw?" ™uit het bedrijfsleven. Fietstoertocht Midden Nederland Super-Centra-Courgette „Roda'46" Op 6 september: la drie jaar draaien gemeente werf zonder Hinderwetvergunning: Inleveren sportkopij Omvangrijk oefen programma Leos-dames Uitslagen Ons Genoegen eusdenaren komen met nieuw aimngsprogramma agenda- DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1986 7 ;USDEN Vanaf donderdag 21 augustus gaat Leudenaar Fred ;ie, een door de Nederlandse Sport Federatie erkende condi- ier, van start met een cursus „Gezond Joggen". Aanleiding hier mee te komen vormden de uitkomsten van een sympo- waar ondermeer geconcludeerd werd dat geregelde beoe- ,g van enige vorm van duursport een positieve uitwerking t op longfuncties en te hoge bloeddruk. Iressie wil met de cursus verantwoorde begeleiding bieden aan ;en die door middel van duurlopen de conditie weer naar een aardbaar niveau willen tillen. De cursus betekent tevens het definitieve eind van diverse bin- iportaktiviteiten, waar de naam Fred Gressie jarenlang onver- elijk mee verbonden was. een publicatie in de Volks van mei j.L, waarin verslag gedaan van een onlangs in rsfoort gehouden symposium sportbeoefening en de effec- laarvan op het menselijk hart- iloedvatenstelsel, kwam naar n dat de beoefening van enige van duursport zeer heilzaam v/erken met name te hoge ddruk. Uit wetenschappelijk irzoek is gebleken dat de in tensiteit van de beoefening van duursport minder van belang is dan de regelmaat waarmee één van het maximale zuurstofopnamevermo- gen al het gewenste effect op (bij voorbeeld) de bloeddruk en de longfunctie. Op het symposium werd verder geconcludeerd dat mensen die met duursport starten, dit over het alge meen te intensief soen. En dat is, medisch gezien, niet geheel van gevaar ontbloot. Deze twee conclusies werden door Leusdenaar Fred Gressie be langwekkend genoeg bevonden om er iets mee te gaan doen. Dit resulteerde in een 3 maandelijks trainingsprogramma, waarmee mensen op medisch verantwoorde wijze aan hun conditie kunnen werken. TRAININGSPROGRAMMA „Je ziet dat het tnmmen of joggen als middel om de conditie te verbe teren de laatste jaren sterk aan be langstelling wint", begint Gressie zijn relaas. „En dat is op zich een goede zaak. De mensen beginnen te beseffen dat gezondheid een hoog goed is. Probleem is echter, dat men vaak te hard van stapel loopt. Als het besluit om te gaan trimmen eenmaal genomen is, is men nogal eens geneigd de draad op te willen pakken waar die, vaak jaren geleden, is blijven liggen. Men redeneert dan in de trant van; Fred Gressie ontving in 1985 de Jan van Rootselaertrofee voor zijn verdiensten voor de Leusder sportwereld. „vroeger liep ik met gemak 4 kilo meter, laat ik daar dus maar weer eens mee beginnen". En dat houdt voor mensen die nooit of heel lang geleden aan sport hebben gedaan zekere risico's in. Dit is voor mij aanleiding geweest om met dit trai ningsprogramma te komen", aldus Gressie, die m de Leusder sportwe reld zijn sporen reeds ruimschoots verdiend heeft. Zo leidde hij jarenlang groepen die, in het kader van acties als „Sport Real" en „Sportieve recrea tie", op recreatieve wijze met sport bezig waren. Voor zijn verdiensten voor de Leusder sportwereld werd hij vorig jaar beloond met de „Jan van Rootselaertrofee". Met de start van de cursus „Gezond Joggen" komt een eind aan de „Sportieve recreatie", die op de zaterdagmor gen m de Korf werd gehouden De cursus „Gezond Joggen" gaat donderdag 21 augustus van start met de damesgroep. De heren be ginnen zaterdag de 23e. De trainin gen duren een uur (de dames 's morgens van 9.00-10.00 uur, de he ren van 10.00-11.00 uur). De kosten voor de 3 maandelijk se cursus bedragen f 25,Belang stellenden kunnen zich wenden tot Fred Gressie, telefoon 942269 öf tot de Afd. Sportzaken van de ge meente Leusden, telefoon 941247. r dit jaar brengt de Batavus toertocht de deelnemers weer langs vele mooie plekjes. LEUSDEN Zaterdag 6 sep tember start bij café restau rant De Hakhorst in Leusden Centrum alweer voor de ne gende keer de fietstoertocht Midden Nederland. De toer club Batavus afdeling Leus den heeft dit jaar drie prachti ge tochten uitgezet, door en langs de mooiste plekjes. Men kan kiezen uit drie afstanden te weten 40, 75 en 150 kilome ter. Met name de 40 kilometer route leent zich uitstekend voor de fietsers in gezinsver band. In deze gezinsroute is de Amerongse berg uit het tra ject gelaten, zodat deze route nu ook voor kinderen goed te rijden valt. Op de 75 en 150 kilometer route komen de wat gevorderen en snel lere njders volledig aan hun trek ken. Tijdcontroles zorgen ervoor dat de gemiddelde snelheid met boven de 25 km/uur komt te liggen. De routes zijn duidelijk met pijlen aangegeven. Voor pechgevallen njden speciale reparatie-wagens en diverse routes en bij De Hak horst zal muziek weer voor de tradi tioneel gezellige sfeer zorgen. Wie aan deze fietshapperung mee wil doen kan zich tot 23 augustus laten voor-inschnjven bij de familie Meeuwsen, Benedictijnenhove 68 te Leusden Centrum. (Tel. 033- 942617) De inschrijfgelden bedragen dne gulden voor de 40 kilometer- tocht en zes gulden voor de 75 en 150 kilometer. Inschrijven op 6 sep tember aan de start kan ook, doch dan worden de inschrijfgelden met twee gulden verhoogd. Elke deelnemer ontvangt na af loop weer een fraaie herinnerings medaille. Demonstratie-avond darts Dartsclub Hoogland houdt op vrijdag 15 augustus een demonstratie-avond in jongerencentrum De Neng aan de Eng- weg 7 in Hoogland. Wie kennis wil ma ken met deze uit Engeland afkomstige sport is vanaf 19.00 uur welkom. Er zul len allerlei verschillende spelen wor den gedemonstreerd zoals „501", „301", en „tic-tacs" Darts, wellicht beter be kend als pijltjes gooien, is een sport met onder andere kampioenschappen; zo werd in 1984 de strijd om de wereldtitel in Den Haag gehouden. Voor meer informatie kan men con tact opnemen met secretaris R. Jonker van Dartsclub Hoogland, Populierweg 9, Hoogland, telefoon 802735. donderdag 14 augustus 19.00 uur: Korfbal Meeuwen-Antilopen (oefenduel) Putten. zaterdag 16 augustus 12.00 uur: Voetbal WZ-Roda'46 (oefenduel) Soest. 17.00 uur: heren hockey Leusden-Schaerweijde 2. Valleipark, Leusden. zondag 17 augustus 12.30 uur: heren hockey Driekamp met SCH 2 en Rapidity Valleipark, Leusden. 13.00 uur: dames handbal LHV-DWSM (oefenduel) Veld Burg. Buiningpark, Leusden. 14.10 uur: heren handbal, LHV-DWSM (oefenduel) Veld Burg. Buiningpark. dinsdag 19 augustus 19.00 uur: korfbal DVO-Antilopen (oefenduel) Bennekom. 19.00 uur: voetbal Roda'46-Saestum (oefenduel) Burg. Buiningpark, Leusden. 19.15 uur voetbal Roda'46-SVMM (oefenduel) Burg. Buiningpark, Leusden. AFD. ZATERDAG 16-8-1986: WZIJ 2 Roda 2 Eemdijk 3 Roda 3 Roda 4 Eemdijk 4 Roda 6 Eemdijk 5 19-8-1986: Roda '46 Saestum 1 Roda 2 Saestum 3 Roda 6 Roda 7 21-8-86: Roda '46 Eemdijk 1 Eemdijk 2 Roda 2 Woudenberg 4 Roda 3 12.00 12 00 13.00 13.00 19.00 1900 19.00 19.00 19.00 19.00 LEUSDEN/ACHTER VELD Kopij bestemt voor de sportredaktie van de Leusder (Kabel) Krant moet in de periode van 16 augustus tot en met 7 sep tember ingeleverd wor den op het kantoor van de Leusder Krant, Asschat- terweg 19. De sportredaktie. LEUSDEN Ook voor vol leybalvereniging LEOS komt het seizoen met rasse schre den naderbij. De dames- en herenselectie's hebben inmid dels de trainingen weer her vat, terwijl de overige teams vanaf maandag 18 augustus de draad in sporthal de Meent weer zullen oppakken. Voor de damesselectie, die dit jaar een serieuze gooi naar het tweede-divisieschap wil gaan doen, is in het kader van de voorbe reidingen een omvangrijk oefen programma vastgesteld. De meest in het oog springende ontmoetingen vinden plaats in het weekeind van 30 augustus. De LEOS-dames zullen dan in een vierkamp in de Meent twee eredivisieploegen, te weten SUDO- SA uit Assen en Brother Martinus, en een eerste divisieploeg (BRE- VOC Breda) tegenover zich vinden. In de vierkamp, waarin elke ploeg éénmaal tegenover de dne ande ren komt te staan, zullen steeds twee gewonnen sets over het wed strijdresultaat beslissen. Voor 6 september staan ontmoe tingen geprogrammeerd met een tweede divisieclub (Delta LLoyd 2) en een derde divisievereniging Al- terno - Apeldoorn). Voor 27 september staat nog een driekamp op de rol. De dames van trainer Ad van Woensel moeten het dan opnemen tegen twee tweede divisieverenigingen. (SSS uit Barne- veld en Zevenhuizen uit de gelijk namige plaats). Voor de heren is het oefenpro gramma nog niet helemaal rond. ACHTERVELD Aan de onderlinge schietwedstrijd op de buitenbaan te Scherpen- zeel deden tien leden van Ons Genoegen mee. Het was L. van Hamersveld die de eerste plaats behaalde met 96 pun ten. De overige uitslagen waren: aantal punten 2. A van Daatselaar 95 2. P. Smink 95 4. W. van de Kletersteeg 90 5. J. Voskuilen 89 5. G. van Hamersveld 89 7. J, E. van Hamersveld 87 8. W.J.Lagerweij 85 9. J.J. van Hamersveld 84 10. A. Vlug 78 i één onzer verslaggevers) fSDEN De gemeente Leusden zal zo spoedig mogelijk vergunning in het kader van de wet op de Afvalstoffen «ten aanvragen voor de gemeentewerf. De werf draait aan iamersveldseweg inmiddels drie jaar, en van provinciale is de gemeente te verstaan gegeven, dat het uit oogpunt bestuurlijk gebruik inmiddels wel tijd is, dat de zaken met Wang tot de werf nu geregeld worden. t zal overigens, waar het die fde provincie betreft, weinig blemen op hoeven te leveren. provinciale deskundigen zijn hmening, dat de werf er „netjes" [ligt. Op enkele details na, die men [is niet de moeite vindt om te spe cificeren, zal een vergunning vlot kunnen worden verleend, aldus de provinciale woordvoerder. De Leusdense gemeentewerf werd drie jaar geleden onderge bracht in het huidige onderkomen. Een Hinderwetvergunning was no dig, om de ter plaatse te vemchten Het opslaan van chemisch afval gebeurt op verantwoorde wijze, hebben medewerkers van de provinciale milieudienst geconstateerd. Er is dan ook geen enkele reden, waarom een vergunning in het kader van de Afvalstoffenwet niet zou kunnen worden verleend. gemeentewerf draait na drie jaar nog altijd zonder Hinderwetver een situatie waar volgens de provinciale Milieudienst maar s een eind aanmoet komen., werkzaamheden te kunnen doen plaatsvinden. De gemeente Leus den wenste daarmee te wachten, tot vestiging ook geregeld was in gevolge de wet op de Ruimtelijke Ordening. Dat gebeurde uiteinde lijk volgens artikel 17 van die wet, die voorziet in tijdelijke vestiging. Maar een aanvraag voor een Hin derwet werd nooit ingediend. Vandaar, dat de Milieudienst van de provincie daar nu werk van heeft gemaakt. Er is niets aan de hand met de werf op zich, alles ge beurt er volgens de regels, inclusief de opslag van chemisch afval, zo hebben medewerkers van die dienst geconstateerd, maar men is wel van mening, dat de zaak for meel geregeld dient te worden. Aangezien de wettelijke regelin gen inmiddels zijn veranderd, is er echter geen sprake meer van een Hinderwetvergunning, maar zal er een vergunning ingevolge de Af valstoffenwet moeten komen GEMEENTE Of men bij de gemeente Leusden ook geneigd is, nu een dergelijke vergunning aan te vragen, is nog niet duidelijk. Een ambtelijke ad- Het verdient daarbij de voor keur, dat dit in samenhang met de nieuwe brandweergarage en het nieuwe politiebureau bekeken wordt. Maar de vraag is, of de pro vincie daarop wil wachten. In elk geval zal de zaak verder worden behandeld, als de betreffende wet houder Jan Wagenaar terug is van vakantie. En dat is begin sep tember. LEUSDEN Het is een goed courgette-jaar in Leusden. Publi ceerden we enkele weken geleden al een foto van drie jeugdige Leus- denaren, die in hun schooltuin een enorme courgette hadden ge kweekt, ook elders is men met de ze vrucht blijkbaar succesvoL Bij de Centra in De Hamershof heeft men tenminste beslag we ten te leggen op nog zo'n super exemplaar. Vers-chef Jan van Dijk heeft de tot „Super-Centra- Courgette" omgedoopte vrucht inmiddels op de groente-afdeling van de zaak tussen zijn meer „normale" broeders en zusters gedeponeerd, waarmee het on derscheid duidelijk herkenbaar is. Vandaag (donderdag), vrijdag en zaterdag kunnen de klanten bij Centra een poging doen, het juis te gewicht van de courgette te ra den. Wie dat doet, of er het dichtst bij komt, komt in aanmerking voor een leuke prijs, die Centra Wim Wahle voor deze gelegen heid beschikbaar stelt. viesgroep, zo meldt de gemeente lijke woordvoerder, bekijkt mo menteel welke vergunning er voor de gemeentewerf nodig zijn. De chef van de Vers-afdeling, Jan van Dijk, bij de mand waar men de „super-courgette" in heeft gedeponeerd.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7