Bouwvergunningen in Achterveld m voor Het Brinkje in Leusden TOYOTA LEUSDEN Leusden '85 stelt AROB-procedure in het vooruitzicht: Weinig behoefte om inspraakverordening te veranderen Voorverkoop Puddingpop] van start leusdep krant bokaal AUTO EEMHAVEN Inbraak in De Blijhof plaatselijk nieuws HOE WORDT HET WEER IN LEUSDEN? T LEUSDER KABEL KRANT Achterveld DINSDAG 19 AUGUSTUS 1986 (van één onzer verslaggevers) BEUSDEN - De voorstellen om via artikel 19-procedures mee te werken aan drie bouwaanvragen voor de Achter- veldse Kerkdijk en voor Het Brinkje in Leusden, aan de Hamersveldseweg, konden vorige week de instemming van de commissie voor Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening krijgen. Weliswaar was niet iedereen gegrepen door de kracht van de gehanteerde argumenten, maar na een uitvoerige elichting die duidelijk maakte, dat er in Leusden in de ^ekomst meer zal kunnen op planologisch gebied, dan in et verleden het geval is geweest, vielen die bezwaren irotendeels weg. :enigeen in de commissie lerkte op, zich zeer te hebben [eèrgerd aan de wijze, waarop et voorstel met betrekking tot Jiet name Het Brinkje, de publi citeit had gehaald. Men bleek van mening, dat het hier min of meer zou gaan om een per soonlijke aanval op de persoon van de betrokken ambtenaar,' de heer Lakeman. Wel waren er geluiden te beluisteren, die .erop duidden dat de argumen ten die het college had gehan teerd in het voorstel, niet bijs ter overtuigend werden gevon den. T [on Voortman (WD) beet de •its af. Hij vond het een goed loment om de aanvraag in te ienen, nu de bestemmings- lannen in Leusden nader wor- bekeken. Dit overigens, ijl de aanvraag al van vorig jaar dateerde. Voortman bleek van memng, dat er voldoende ruimte op het betreffende perceel aanwezig was, voor het verlenen van een vergunning. ,,Naar onze me ning is er geen sprake van aan tasting van de structuur ter plaatse", zo merkte hij verder op. ,,Het is de enige open plek daar. En wij zien niet in, waarom realiseren van een wo ning op onaanvaardbare wijze afbreuk zou doen aan de open ruimte ter plaatse. Het is goed beleid, om het beleid bij te stel len", aldus Voortman. Hij zei, 'ontstemd' te zijn over de wijze, waarop de zaak in de publici teit was gekomen, en noemde dat 'gevoelig' voor de bewo ner. ARGUMENTATIE Ook Harm Offereins(GPV-SGP) DENKEN Jan Konijnenbelt (CDA) vroeg zich af, waarom een particulier sneller zou kunnen denken, dan dat men bij de gemeente lijke overheid blijkbaar kon. Hij constateerde echter tevens, dat dat zo was. Uit oogpunt van ruimtelijke ordening waren er wat hem betreft geen bezwa ren, indien de toekomstige be bouwing zich achter het be staande perceel zou afspelen. Naar voren toe bouwen kon in zijn ogen geen genade vinden, en bovendien achtte hij het type woning, uit stedebouw kundig oogpunt, eveneens van belang. Burgemeester Rademaker: jacht op gemaakt had zich erg geërgerd aan het stuk in deze krant, zei hij, alhoe wel hij eraan toevoegde dat hij zich kon vinden in de kritiek op de argumenten aangaande Ruimtelijke Ordemng. ,,Wat ik mis, is de argumentatie waarom er nu wel medewerking kan worden verleend, en een aantal jaren geleden, toen de ge meente het pand verkocht, niet. Zitten we hier te slapen? vraag je je dan af. Kunnen we hier geen plannen maken, tot we iets kwijt zijn?", aldus Óffe reins. ANDEREN Ook Ep Oostra (D66) had er geen moeite mee, medewer king aan een bouwvergunning te verlenen. ,,De gemeente ziet iets niet, een burger wel en maakt daar gebruik van, dat moet kunnen. In beginsel ben ik dan ook bereid, daaraan mee te werken. Maar dit moet straks mede beoordeeld worden, als anderen met zo'n vraag komen. Dan moet er met dezelfde maat staven gemeten worden, en ik neem aan dat dat zal gebeu ren", aldus Oostra. Gert de Weerdt (PvdA) vond het erg vervelend, dat wat zijn fractie vijf jaar geleden bij de verkoop al had voorgesteld, na melijk de splitsing van het per ceel, toen niet kon. Dat was toen zo mooi, één geheel. En dat is nu plotseling anders, dat is heel vervelend", aldus De Weerdt. VERKOPEN Joop Kool van Leusden '85 vond het een schandalig voor stel. ,,De argumentatie, dat het grasveld te groot is, en dat men moeite heeft met dat te maaien, kom nou. Dan moet men dat te grote huis met die te grote tuin verkopen, zoals ook anderen dat moeten doen. We stellen u, als partij, dan ook vast een AROB-procedure in het voor uitzicht", aldus Kool. JACHT Burgemeester Rademaker er kende, dat het splitsen van het perceel ten tijde van de ver koop door de gemeente, niet was onderkend. ,,Maar de bur ger heeft het volste recht, om de overheid deze vraag te stel len. Het doet er daarbij hele maal niet toe, of het om een ambtenaar of om een bestuur der gaat. Dat wordt er allemaal maar bijgesleept. Als de vrouw van een bestuurder, of een kind, iets doet of wil dan wordt daar tegenwoordig jacht op ge maakt. Dat is niet juist, dat moet als zodanig worden beoor- KERKDIJK Harm Offerems onvoldoende tie. deeld", ter. aldus de burgemees- Dat gold dan ook voor de drie aanvragen voor de Kerkdijk in Achterveld, waar WD, CDA en GPV-SGP zich konden vinden in het voorstel, mee te werken aan die bouwaanvragen. Ook hier vond Harm Offereins (GPV-SGP) echter, dat erg sum mier werd aangegeven, op welke gronden het college van standpunt was veranderd. Op de vraag, wat er nu eigen lijk werd verstaan onder 'nader beraad en ambtelijk overleg', en met name met wie, bleek uit het antwoord van burgemees ter Rademaker, dat het ging om ambtelijk overleg, en bestuur lijk beraad van Leusdense amb tenaren en bestuurderen Alleen Gert de Weerdt (PvdA) behield in dit geval de stem van zijn fractie voor. ,,Het voorstel staat bol van het beraad, en nog meer beraad, dat doen wij dus ook maar, ons beraden", aldus De Weerdt. LEUSDEN De meeste raadsfracties hebben er geen behoefte aan om de huidige inspraakverordening van de gemeente Leusden te veran deren. Dat werd afgelopen donderdagavond duidelijk in de vergadering van de com missie Algemene Bestuursza ken. Alleen Leusden '85 kon digde bij monde van Ben Stoe- linga aan, dat zij met wijzi gingsvoorstellen zal komen. Volgens Stoelinga hapert er wat aan de aanpak en de stijl van de inspraak. „De formele kant is gere geld, maar er moet nog veel meer bij," aldus de woordvoerder van Leusdens jongste politieke partij. Hij doelde met name op de intentie waarmee inspraakprocedures worden uitgevoerd. „Bij een aantal regelingen komen mensen die beroep aantekenen te recht bij dezelfde mensen bij wie ze al eerder bezwaar hadden ge maakt," noemde Stoelinga als voor beeld. „Dat is niet zinvol. Men komt dan hetzelfde standpunt tegen." „Er hapert iets in het vertrouwen tussen de inwoners en het bestuur van Leusden. Wij willen daar posi tief mee bezig zijn," besloot Stoelin ga zijn betoog. GEFAALD vervolg van pagina 1 e eerste gegadigde voor kavel 25, jider juist is behandeld door de bmeente Leusden. De gemeente- pcretans heeft begin november i verschillende raadsleden mee- jedeeld dat de gemeente in deze westie fout zat en een raadscom- issie ad hoe voorgesteld om in de ekomst problemen bij jrondtransacties te voorkomen. De jteur gemeentewerken heeft dens een voorlopig getuigenver- oor verklaard, dat hij op 31 okto- I ber 1985 de heer Eising op de hoog- te heeft gesteld van beschikbare pvels o.a. in 't Ruige Veld, waaraan mtevoordelen waren verbonden," b schrijft Com Verduin. I KAVEL verstrekken, maar hij is met be voegd om te suggereren dat een inwoner van Zeist een kavel in 't Ruige Veld kan kopen en dat er financiële voordelen mogelijk zou den zijn." „De vragen, door mij gesteld in de commissie FBB, kunnen be- i&houwd worden als een aanvulling op de vragen en antwoorden van het getuigenverhoor op 23 mei j.l. De fractie van de partij van de ar beid is door de heer Eismg bena derd met de mededeling dat hem op 31 oktober 1985 door twee amb tenaren een aantal alternatieve ka vels is aangeboden, waaronder ka vels in 't Ruige Veld Bovendien werd medegedeeld dat hem dat •te financiële voordelen zou kun- opleveren, (door hem bere- ind 40.000.in verband met tepercentages, kavelgrootte en jnen tot drie jaar tussen reser- ring en bouw. Natuurlijk is de di- 'eur gemeentewerken bevoegd om informatie over bouwkavels te Com Verduin:meer vragen ONVERVAARD „Nadat ons gebleken was dat er m oktober/november 1985 intern bij de gemeente op z'n minst twijfel was over de juiste behandeling van de eerste gegadigde (de heer Ei sing) bij de verkoop van kavel 25, hebben de fracties van PVDA en D'66 herhaaldelijk dringend ver zocht de verkoopprocedure met de tweede gegadigde (de heer Bos), stop te zetten tot een en ander goed was uitgezocht. Maar het college is onvervaard doorgegaan met de heer Bos: het tekenen van een koopcontract, het passeren van de acte bij de notaris, het toestemming verlenen voor het plaatsen van een hekwerk om de kavel, het over schrijden in het ingediende bouw plan van de ter plaatse geldende bestemmingsplanbepahngen (wat de heer Eising niet werd toege staan) en het ongegrond verklaren van de bezwaarschriften tegen de ze overschrijdingen." „Wij hopen dat de provincie wij zer zal zijn dan het college en de benodigde veklanng van geen be zwaar voor een bouwvergunning niet zal afgeven, zodat de gemeente een grote financiële strop be spaard blijft als in een rechterlijke uitspraak de kavel in de oorspron kelijke staat moet worden opgele verd," aldus mevrouw Verduin. COMMISSIE „In maart 1986 heeft de raads commissie ad hoe Grondtransac- ties een tweetal samenvattende verslagen, conclusies en aanbeve lingen naar het college en de raad gestuurd. Slechts een week hebben de stukken in de raadskamer ter inzage gelegen en zelfs de leden van de commissie hebben de defi nitieve stukken met m hun bezit. Een half jaar later heeft het college nog steeds geen commentaar gele verd op de conclusies of uitvoering gegeven aan de bevelmgen van de commissie," zo stel Com Verduin in haar bnef vast. VRAGEN Tenslotte stel mevrouw Verduin in haar brief de volgende vragen: Wilt u zo snel mogelijk de sa menvattende verslagen en het resumerend advies van de com missie Grondtransacties, die als mgekomen stuk nr. 15 op de raadsagenda van 27 maart 1986 heeft gestaan, aan alle raadsle den toesturen. Wilt u zo snel mogelijk informa tie over de in het verleden ver kochte vnje-sectorkavels van de 2e fase ter inzage leggen (verkocht aan wie, tegen welke m2 pnjs, onder welke voorwaar den en conform de RWT). Wilt u in de maand september of uiterlijk oktober aanstaande alle stukken van de commissie Grondtransacties behandelen in de commissie ABZ en FBB. Overigens krijgt de kwestie rond kavel 25 volgende week vrijdag een vervolg voor de rechtbank. Dan hoort de rechter commissaris de drie laatste opge geven getuigen in het kader van het voorlopige getuigenverhoor. Pas daarna kan de rechter commissaris afwegen, of er zijns inziens sprake is van mogelijke meineed van de Leusdense ge meentesecretaris, Reier van Gooi, en of dat tot nadere gerech telijke stappen aanleiding geeft. LEUSDEN - De voorverkoop voor het puddingpopfesti val op 6 september in en rondom De Geut is inmiddels begonnen. Voorverkoopadressen zijn café De Brou werij in Leusden-Centrum, cafetaria Midi in Leusden- Zuid en the Free Record Shop in Amersfoort. Tijdens de voorverkoop kosten de kaarten 10,-. Op 6 septem ber aan de zaal 12,50. Inmiddels vorderen de werkzaamheden ter voorberei ding van dit tien uur durende festival gestaat. Er zijn bevestigingen binnen van alle optredende artiesten. Zoals reeds eerder in deze krant gepubliceerd is, vor men het damestno Centerfold en de inmiddels volle dig doorgebroken Rotterdamse I've got the Bullets de grote trekpleister van het programma. Bij De Geut zijn reeds talloze positieve reakties binnen gekomen op het programma. De organisatie raadt dan ook iedereen, die zeker wil zijn van een plaats aan om in de voorverkoop reeds een kaart te kopen. Welis waar is de capaciteit van De Geut door de aanbouw van een gigantische feesttent ruim verviervoudigd, maar als alle achthonderd kaarten verkocht zijn, is het motto onherroepelijk vol is vol! I I Burgemeester Rademaker wilde graag concrete voorbeelden horen van gevallen waarin de gemeente gefaald heeft of beter had kunnen handelen. „Maar," zo zei hij, „in de ze gemeente worden alle pogingen tot inspraak ondernomen, mis schien heeft het niet altijd gewerkt." „Er moet op een bepaald mo ment een besluit vallen, er zijn ook andere belangen in het spel," aldus de burgervader. „Het blijft altijd de vraag in hoeverre je faire ruimte moet geven en waar dat ophoudt." Marius Boersen (CDA) prees het open karakter van de inspraak m Leusden. „Het is een goede rege ling," zei hij. „Wat wel onbelicht blijft is wat voor consequenties de I regeling heeft. Daar zou ik graag wat meer duidelijkheid over heb ben." Joost de Jongh van de coalitie partner WD: „Er zijn verschrikke lijk veel mogelijkheden om je zegje te doen. Inspraak moet voortdu rend ontwikkeld worden. Het gaat erom hoe je er mee omgaat. Als het goed samen gaat, dan heeft in spraak zin." Jan Jacobs van de PvdA verwees naar het beleidsprogramma. „We moeten eerst de ervaringen met de inspraakprocedure bekijken en dan met verbeteringen komen," al dus de socialist, evenals de andere commissieleden wacht ook hij op de nog te verschijnen notitie over deze kwestie. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie; Martin Hermens, Hans Mosterd (emdredaktie) Redaktle-secretariaat: Mia Veen Hoofdredaktle: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kanloor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 14 .00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: f 65,60 per jaar, 33,30 per half jaar, 16,90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN/AMERSFOORT - Liefhebbers van oude kevertjes kun nen binnenkort hun hart weer ophalen. Tijdens de komende Kei- stadfeesten in Amersfoort staat de showroom van Pon Dealer BV aan de Arnhemseweg aldaar geheel m het teken van de geschie denis van Volkswagen. Naast de 'oudjes' zijn echter ook de splin ternieuwe Volkswagen-modellen te bewonderen. Liefhebbers dienen zondag 31 augustus in hun agenda te reserveren, want de tentoonstelling duurt slechts één dag. (advertentie) I Zon, regen, onweer, storm, hagel, mist of sneeuw: Tl KIJK DAGELIJKS naar de uitgebreide weer- rubriek LEUSDER KABEL KRANT, het dagelijkse kijk-nieuwsblad in de gemeente Leusden op door Jan Versteegt AZOREN DEPRESSIE Het weer leende zich dit weekeinde uitstekend voor allerlei aktiviteiten buiten de deur. Zo was er zaterdag ruim voldoende wind voor de watersporters. Zondag kwam ik tijdens een wandeling in Den Treek veel recreanten tegen. Iedereen was in een goed humeur en de tempera tuur was redelijk. Tijdens het weekeinde ont stond er boven de Azoren een depressie. Deze trok naar de Golf van Biscaye. Het is een vrij ongewoon verschijnsel om een depressie aan te tref fen boven de Azoren. Nor maal ligt daar het overbeken de Azoren-hoog. Zondag zag het er naar uit dat die depressie Frankrijk bin nen zou trekken en ons dins dag wat buien zou bezorgen. Wie weet is dat inmiddels achter de rug. De verwach ting is dat het na vandaag weer geleidelijk opklaart en dat de droogte aanhoudt. Het lijkt wel alsof de wol ken geen water meer bezit ten. Soms zie je een dreigende lucht en wat er dan geprodu ceerd wordt zijn slechts een paar druppeltjes. Regen, af komstig van een front, heb ben we niet meer gehad sinds 25 juli. Toen regende het de gehele dag, maar de op brengst was slechts 3,3 mili- meter. U ziet het: het wil niet deze zomer met de neerslag. Augustus zit er weer voor de helft op. Tot nu toe is er 28,9 milimeter neerslag ge meten in Achterveld. De tem peratuur ligt met 18,4 graden meer dan een graad boven nei gemiddelde. Daarbij moet worden aangetekend dat het beeld enigszins vertekend wordt door de methode van meten binnen de vereniging van weer-amateurs. Wij me ten eens per 24 uur en wel om 18.00 uur standaardtijd (dit is 20.00 uur zomertijd). Dan wordt de maximum thermo meter afgeslagen. Zo kon het voorkomen dat op zondag 3 augustus om 20.00 uur op het station 30 graden was. De maximum temperatuur op 4 augustus was eveneens 30 graden. In werkelijkheid is het maar 22 graden ge weest. Derhalve waren er ook twee tropische dagen te noteren, terwijl er officieel maar één optrad. Het KNMI meet frequenter. Weerama teurs zijn daar echter vanwe ge de werksituatie vaak niet toe in staat. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. DagelijkB te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. TeL 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-nibnek voor partikulieren. Tanef: eerste twee regels 12,-per dag. Elke regel meer: 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bednjven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 LEUSDEN - Bij een inbraak in De Blijhof aan de Ansfriduslaan zijn zaterdag twee zwarte ge luidsboxen en drank ont vreemd. Over de dader(s) tast de politie nog in het duister. Men kwam het gebouw binnen via een ingetrapte ruit. Behalve die ruit werden ook nog enkele deuren vernield. De totale schade bedraagt 1500,-. mkir)dejpneede/ 'j Donderdag 21 augustus 13.30 uur: Kaartmiddag voor bejaarden in De Klaveet. Zaterdag 23 augustus 10.00 uur: Rommelmarkt van muziekvereniging DWS in Ons Gebouw 10.00 uur: Trekkerwedstrijd KPJ in de Ruurd Visserstraat. 20.00 uur: Marlboro videodisco show in De Klaveet. Zondag 24 augustus 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Dinsdag 26 augustus 09.00 uur: Welfare Club De Zonnebloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3